Skocz do zawartości
Bethezer

GTA V

Polecane posty

Nadal nie da się komfortowo grać... nawet na najnowszym patchu... Na sprzęcie gdzie fps nie powinien spadać poniżej 60, gra zwalnia nawet o połowę.

W ogóle jeśli znowu postawią na "realizm" to ja podziękuję. Pamiętam gdy odpalałem po raz pierwszy GTA3 bądź Vice City. Grało się i nie chciało odejść. A gdy włączyłem IV od razu wyłączyłem aby sprawdzić na googlach czy aby na pewno nie przeoczyłem żadnej opcji umożliwiającej "normalny" bieg...

W moich oczach komputerowca Rockstar stracił zbyt wiele abym z wypiekami czekał na ten tytuł. Jedyne co ich może uratować to przywrócenie Maxa Payne'a do życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

szczerze wątpię w to spolszczenie. r* dyma nas na prawo i lewo, spolszczenie do sa ukazało się dopiero w reedycji, la noire w ogóle nie miało, iv miała fanowskie i późno, max payne 3 się nie zapowiada na spolszczonego. raczej nie liczę na v po polsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, mnie tam zawsze trochę śmieszy takie narzekanie na brak spolszczenia z tej jednej racji, że z angielskim jestem za pan brat a patrząc na dotychczasową tradycję to np. pełne spolszczenie daje ciała :P W porównaniu do oryginału naturalnie w ogromnej ilości przypadków. Jedyne na co czekam to podanie wreszcie konkretnych, nawet szczątkowych informacji nt. przyszłego kandydata na grę roku ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BS

deja vu? wydaje mi się że na starcrafcie 2 mieliśmy identyczną dyskusję.

też jestem 'za pan brat' z angielskim. ale nie jest to mimo wszystko na tyle, żeby strzelając z samochodu obijającego się o przypadkowe murki słuchać dialogów albo czytać napisy. no i zawsze najtrudniejsza część - grammar i różnego rodzaju slangi, przez które czasami w la noire nie rozumiałem całego rozdziału.

więc serio, jak Ci się nie podoba spolszczenie, to go nie bierz, ale naprawdę, jakieś 90% graczy (bo w końcu w gta młóci raczej wczesna gimbusiarnia) nawet byle jakie spolszczenie ratuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat GTA IV językowo było było bardzo proste( no może poza ględzeniem Jacoba i jego zioma Badmana)

Natomiast obydwa dodatki były językowo znacznie trudniejsze i faktycznie nie zawsze wszystko się rozumiało. Na szczęscie spolszczenie do TLaD już jest a do BoGT w drodze.

IMO polonizacja przedpremierowa to pownien być standard a nie wielka łaska

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czapel007

Ho, Stary, polonizacja to nie taki łatwy kawałek chleba - poza rozumieniem tekstu trzeba go jeszcze przełożyć na polski, a poza przełożeniem trzeba go dostosować do naszych standardów. To naprawdę nie jest takie proste, że znając English lecisz na bieżąco przekład na Polish :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

pewnie. dlatego nie powinni się losowi fani, którzy maję prace/szkołę, tylko ludzie, wynajęci do tego przez wydawców, którzy mogliby coś dać od siebie, zamiast siedzieć, pakować gry w pudełka i wysyłać do sklepów, a potem czekać na profit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc serio, jak Ci się nie podoba spolszczenie, to go nie bierz, ale naprawdę, jakieś 90% graczy (bo w końcu w gta młóci raczej wczesna gimbusiarnia) nawet byle jakie spolszczenie ratuje.

Po pierwsze, seria GTA nie jest dla, jak to napisałeś, gimbusiarni.

Po drugie, jak już ta gimbusiarnia gra w GTA, to nie dla fabuły, tylko dla rozróby i "żeby se poszczelać". Ba! Jest nawet wielu ludzi w wieku od 18 lat w górę, którzy grają dla rozróby.

Poza tym po co robić polonizację, przez co gra kosztowałaby taniej, jak można rzucić do sklepów wersję angielską z jedynie przetłumaczoną instrukcją i napisami na pudełku, która będzie miała "standardową cenę"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc serio, jak Ci się nie podoba spolszczenie, to go nie bierz, ale naprawdę, jakieś 90% graczy (bo w końcu w gta młóci raczej wczesna gimbusiarnia) nawet byle jakie spolszczenie ratuje.
Mówię tylko tyle a właściwie to teraz dopowiem, że nie podoba mi się kiedy syf za brak wersji zlokalizowanej leci na producenta a nie wydawcę w regionie ;) To od takiego LEM albo CD Projektu zależy czy będzie oficjalne tłumaczenie czy też nie, R* po prostu dostarcza produktu światowej klasy, który zamiecie wszystkimi, zbierze masę kasy i nagród więc nie podoba mi się krytykowanie ich za cudze grzechy ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że wydawca nie zlokalizuje GTA V bo sam dobrze będzie wiedział, że zrobią to fani. Tak jak zrobili to z GTA 3, VC, SA i GTA IV.

Pamiętam, że spolszczenie w takim GTA SA było zrobić bardzo łatwo. Wystarczył mały programik aby móc edytować jakikolwiek tekst.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Shadow ale racz zauważyć, że często zdarza się, iż gra w opcjach ma do wyboru język. Najczęściej można wybrać w opcjach język francuski, niemiecki, włoski, hiszpański i co tam jeszcze. Oferowane od razu, przez producenta, nie przez wydawcę. Sprzwdziłem w Episodes from Liberty City - są do wyboru te języki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

aż wszedłem na wikipedię.

francja 63 753 140

niemcy 82 060 000 (+austria)

włochy 59 418 550

hiszpania 46 157 822 (+ filipiny, cała ameryka pd. poza brazylią)

ukraina! 46 143 700

polska 46 143 700

to jest czysta kalkulacja. robią w 4 najpopularniejszych językach, ale z krajów, w których ludzie gry naprawdę kupują. nie zrobią wersji ukraińskiej, bo wschód jest wybrukowany piratami. a my stoimy na pograniczu, a często się to skłania bardziej w stronę piractwa. więc myślę, że jeśli wydawca chciałby na grze pozarabiać i na tę grę postawić, to zrobiłby by polską wersję. ale producent nie jest do tego w żaden sposób zobowiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SilentBob

Ilu ludzi mówi językiem Polskim a ilu ludzi mówi językiem francuskim?

A propo sprawdzania języków. To mam zainstalowanego AC: R i te języki, które wymieniłeś są dostępne od razu (czyt. dobra wola developera) a dodatkowo nagrane zostały dialogi w tych językach. Można grać po francusku z włoskimi głosami :D.

Niemiecki, Francuski, Włoski, Hiszpański to po prostu języki używane na całym świecie. Jeżeli ktoś nie będzie znał angielskiego to na bank będzie znał jeden z tych czterech języków. Bo zapewne uczą go tego w szkole. Tak jak u nas uczą niemieckiego. Gdzie na świecie ktoś uczy ludzi polskiego :D

A w naszym dziwnym kraju Zulu Guli trzeba liczyć na naszych Wydawców aby dostać grę w naszym ojczystym języku.

Chociaż szczerze to czasem wolę grać z włączonymi angielskimi napisami aby poznać nowe słówka^^. A jak mi wiadomo GTA jest skarbnicą takich słówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie, jak już ta gimbusiarnia gra w GTA, to nie dla fabuły, tylko dla rozróby i "żeby se poszczelać". Ba! Jest nawet wielu ludzi w wieku od 18 lat w górę, którzy grają dla rozróby.

Ej no, ja już jestem na półmetku zakończenia gimnazjum i jak grałem w GTA IV, będąc w I gimnazjum to grałem dla fabuły, klimatu etc., a nie dla zwykłej rozróby. Dlatego też San Andreas jak byłem młodszy uwielbiałem, ale jak zagrałem w IV, a potem znowu w SA, to swoje zdanie diametralnie zmieniłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimbus to głupi gimnazjalista. Ty się wyróżniasz więc się nie zaliczasz. Chyba, że...

Aby nie robić off-topu.

Jaj Wam widzi się granie gościem 40+? Jeśli patrzeć na trailer to można wnioskować, że będziemy właśnie grać starszym facetem,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaj Wam widzi się granie gościem 40+? Jeśli patrzeć na trailer to można wnioskować, że będziemy właśnie grać starszym facetem,
Nie widzę w tym żadnego problemu :D Właściwie to uważam, że wprowadzenie takiej postaci jako głównego bohatera - ciekawe czy jedynego zważywszy na plotki ;p - jest bardzo ciekawym posunięciem zważywszy na to jakim zawodem będzie się parał/para. Gangster z przemyśleniami, odrobiną zadumy nad tym co robi...? Obstawiam, że dzięki niemu historia dostanie tą poważną nutę ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczyna się grać Tommy Vercetti ma aż 37 lat. Nie wyglądał na tyle... grając nim sądziłem, że jest młodszy. No cóż wtedy zaprojektować postać wyglądającą na 37 lat było trudniej niż dziś zważywszy na fakt ograniczenia.

Czyli jeśli będziemy grać gościem, którego wiek jest w okolicach 40-dziestki to nic się nie zmieni. Już nim graliśmy w VC, dobrze się przy tym bawiąc. Jedyne co się zmieni to, że nasz bohater będzie już wyglądał na swój wiek. Nie ma się czym obawiać. Ci którzy myślą, że to głupi pomysł grać takim "staruchem" niech pograją znowu w VC, imho najlepszą grę z tej serii.

Edytowano przez Blik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Tommy był po trzydziestce. A akcja Vice City toczyła się w latach osiemdziesiątych powiedzmy że gdzieś w połowie, czyli gdyby był bohaterem V to musiałby mieć prawie 60 lat ;]
Nie wiem jak tam ostatecznie postąpi R*, bo na razie trzymają nas - jeszcze - w niepewności, ale ktoś parę stron temu zacytował kogoś z firmy na temat powiązań ery trójki z erą czwórki ;) Wynikło z tego tyle, że Liberty City w wydaniu Claude'a to zupełnie inne miasto niż za czasu Niko Bellica a tym samym takich postaci jak Tommy Vercetti albo Ken Rosemberg nie należy się spodziewać a jedynie nowej plejady ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...