Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Thief (seria)

Polecane posty

Poganie w mojej opinii, dopiero właśnie w trzeciej części nabrali głębi. I nieprawda, że tylko w kanałach, bo w Starodalach spora ich grupa kręci się koło Wieldstorm. W dokach mają też swoją siedzibę w starym magazynie. Poganie to nie są Młotodzierżcy przecież - ich religia nie jest w dużej mierze tak legalna, żeby mogli sobie katedry budować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii poganie są i tak najciekawszą frakcją w serii Thief. Podoba mi się tajemniczość i skrycie tej organizacji.

No i najlepszy (według mnie) główny zły- Konstantyn reprezentował ich interesy. Czego chcieć więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście preferuję Zakon Młota, ze względu na ich podobieństwo do średniowiecznych chrześcijan. Bardzo lubię ich świątynie i katedry (także te nawiedzone:)). Oraz ten ich język: "Thou shalt not hide forever! Come closer, and thou shalt feel my edge!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, wiedziałem, że nie będzie trzeba cię nawet informować - sam zaczniesz dyskusje o T4! Innymi słowy spekulacje czas zacząć!

BTW: Co ci się nie podoba w tym logo?

I myślę, że uszanują. Thief jest... grą dla koneserów :D. I my im nie przepuścimy, jeśli poważnie do tematu nie podejdą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się:

http://www.thief4.com

Będzie nowy Thief. Super, tyle że o czym i dlaczego to logo jest tak wybitnie głupie? Mam tylko nadzieję, że słowa jakiejś szychy z Eidosu o tym, że część czwarta uszanuje pozycję i poziom poprzedniczek okażą się prawdą.

Też o tym logo pomyślałem... Z tego co mi wiadomo z zajęć z liternictwa 4 można zastąpić A, ale żeby E? No nic, pożyjemy, zobaczymy co z tego będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerv0 biega dookoła niczym szalony królik naszprycowany redbulem i już myśli w jakich słowach ująć szantaż do Świętego M. tak aby wyrażał nieodpartą potrzebę wejścia w posiadanie tej gry, a jednocześnie był na tyle subtelny, żeby nie podpadał pod kategorię gróźb karalnych.

Innymi słowy. Tak długo czekałem na tę informację, że niemal straciłem nadzieję. Ale na szczęście będzie!!! :D :D :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no może. Ja się bardziej skupiam na fakcie, że T4 jest potwierdzone a nie, że zrobili z tego Thi4f...

A co do samej zawartości tematu(chociaż teraz to są 200% spekulacje, bo nie ma żadnych informacji o kontynuacji... Ale jednak o czymś trzeba pisać :). Zastanawiam się, czy "dodadzą" jakąś nową frakcję do gry... Bo jak do tej pory byli Poganie, Młotodzierżcy, Mechaniści... Być może ci ostatni powrócą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak do tej pory byli Poganie, Młotodzierżcy, Mechaniści... Być może ci ostatni powrócą?

W trzeciej części byli też Strażnicy, ale nie wiem czy to była frakcja klasy tych wymienionych i pojawiła się w poprzednich częściach (grałem tylko w trzeciego Thiefa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, że akcja kopnie o kilka lat do przodu (końcówka trzeciego Thiefa mogła by to sugerować), ale nie sądzę by producenci zarżnęli kurę znoszącą złote jaja (tj. Garreta) i postawili na jego miejsce kogoś innego (chociaż i to nie jest takie pewne biorąc pod uwagę zakończenie trójki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co? Historia zatoczy koło?

Garrett będzie mistrzem tej dziewczyny tak jak Artemus dla niego? Potem przyjdzie kolejne pokolenie Konstantyna, Karrasa i Gamall?

Nie, sorry, ale Thief bez Garretta, to nie będzie to samo. Wiem co mówię, bo przeszedłem T2x i uwierzcie, mimo urody Zayi i ciekawie skonstruowanych misji to nie miała ta gra takiego klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może historia w istocie zatoczy koło, ale... zostanie opowiedziana jakby z drugiej strony? Gramy dalej Garretem, który jest mistrzem, czy coś w tym stylu. W ten sposób było by to całkiem fajnie opowiedziane. Ja zresztą lubię jak historia w jakiś zgrabny i intrygujący sposób się powtarza. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramy dalej Garretem, który jest mistrzem, czy coś w tym stylu.

Ewentualnie starym dziadem, który mimo problemów ze zdrowiem i sprawnością ruchową musi jeszcze raz uratować ten !@#$ świat, bo nikt inny tego nie potrafi. Jak w czwartym Metal Gearu. :P

Tak się w sumie zastanawiam o czym może być ta czwarta część. W świecie gry są trzy frakcje. Jedynka była o Poganach, dwójka o sekcie powstałej na bazie Młotków, trójka za to o Keeperach. Zanosi się więc na to, że albo wywloką świat gry do góry nogami jakąś wielką rewolucją albo będą powtarzać schematy/wrogów z poprzedniczek.

W sumie utrata glifów na koniec trójki to nie przelewki i albo wywali to Strażników z "pociągania za sznurki", albo doprowadzi do gruntownej reorganizacji.

Ech... Właściwie to bardziej bym się cieszył, jakby Thief pozostał trylogią.

Jeśli nawet akcja będzie się działa po staremu, to czy bohaterem będzie G4rrett?

Chciałeś chyba napisać Garr4tt, bo mądrzy ludzie z Eidosu przyjęli, że czwórka będzie odpowiadała literce "e". ;)

Bo jak do tej pory byli Poganie, Młotodzierżcy, Mechaniści... Być może ci ostatni powrócą?

Z pewnością nie. Z tym że pisząc "z pewnością" mam na myśli "jeśliby tak zrobili, to byłaby ich druga głupia decyzja, zaraz po nowej nazwie". ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no nie wiem, ja tam polubiłem Mechanistów(chociaż i tak wolę Młotków). Być może dadzą nową frakcję albo coś o przywróceniu glifów(mówię w ciemno - nie przeszedłem do końca T3, więc część z tego, co mówicie, mnie dziwi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje podobno z jakiegoś wywiadu przeprowadzonego z twórcami:

Nie jest pewne czy bohaterem będzie Garret. Twórcy nic o tym nie mówili.

Rozgrywka ulegnie jakiemuś uproszczeniu, ale podobno nie wpłynie to na jakość gry (teraz już nie pamiętam dokładnie o co chodzi)

Mają się pojawić takie elementy jak swoboda wyboru, tudzież jakieś rozwijanie postaci (tu głowy nie dam), w każdym razie widzę jakąś domieszkę z rolleplayem.

Naprawdę nie wiem co z tego będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię w ciemno - nie przeszedłem do końca T3, więc część z tego, co mówicie, mnie dziwi

No więc wspomnę tylko, że zakończenie trójki zgrabnie zamyka całą serię, dając jednak małą furtkę dla kontynuacji.

@nerv0

O tych niusach słyszałem. Mówiąc o elementach RPG, wspominali przede wszystkim w kontekście dobrej fabuły, bo tak właściwie to jakby miały te elementy wyglądać?

Odnośnie tej części mam postawę "poczekamy, zobaczymy", bo jak na razie nie ma czego zbytnio oceniać (poza logiem ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisane było, że Thief jest grą dla koneserów i lepiej, żeby część 4 też taką pozostała.

W pełni potwierdzam, aczkolwiek sami wiecie co się stało z Falloutem :)

Sama seria naprawdę ustanowiła wysoki poziom i miejmy nadzieję, że ten nie spadnie wraz z yyy... "thi4fem"...

Nie no to logo to faktycznie.. od razu się driv3r na myśl nasuwa... a to wcale nie jest dobre skojarzenie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tyle że o czym i dlaczego to logo jest tak wybitnie głupie?

Przesadzasz. Powiedziałbym, że graficznie wpisuje się w tytuł. Z drugiej strony jest to tragiczny znak naszych czasów.

Nie, sorry, ale Thief bez Garretta, to nie będzie to samo.

Jest jak najbardziej prawdopodobne, że głównym bohaterem nie będzie już Garrett. Powiedziałbym wręcz, że Garrett jest teraz frakcją sam w sobie. Poganie i Młotodzierżcy raczej nie powinni zniknąć, bo przecież ich magia różniła się od magii Gilfów. Podejrzewam więc, że przedmioty, których używał Garrett, jak i sama magia, zostaną. Znikły w końcu tylko Glify Strażników, a i to nie całkiem. Z tego co widzę to Garrett ma w dłoni klucz. Może właśnie dlatego nazywa się "Strażnikiem". I tutaj pojawia się pytanie: "klucz do czego"? Nie jestem też przekonany, że chciałby założyć Gildię Złodziei. On the other hand... "Deadly Shadows" jako nazwa nowej organizacji, która zajmie miejsce Strażników z Garrettem na czele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Garrett ma w dłoni klucz. Może właśnie dlatego nazywa się "Strażnikiem". I tutaj pojawia się pytanie: "klucz do czego"?

Nie w dłoni, tylko na dłoni i jest to znak. To można akurat całkiem prosto wytłumaczyć. Symbolem Strażników jest dziurka od klucza (czyli niejako metafora ich sekretów), a Garrett używając Ostatecznego Glifu, ujawnił ich wszystkie tajemnice (np. budynek Biblioteki), więc niejako "otworzył" ich na świat. Stąd ten klucz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbolem Strażników jest dziurka od klucza (czyli niejako metafora ich sekretów), a Garrett używając Ostatecznego Glifu, ujawnił ich wszystkie tajemnice (np. budynek Biblioteki), więc niejako "otworzył" ich na świat. Stąd ten klucz.

Ja tam zawsze uważałem, że ten klucz jest dowodem na to, że Garrett jest tym szczególnym Strażnikiem, o którym było wspominane w przepowiedniach i którego nazwę zapomniałem. ;P

Może właśnie dlatego nazywa się "Strażnikiem".

Jakby na to nie patrzeć, Strażnikiem kiedyś był, a jego słowa w ostatnich scenach mają charakter symboliczny -> historia zatoczyła koło.

Nie jestem też przekonany, że chciałby założyć Gildię Złodziei. On the other hand... "Deadly Shadows" jako nazwa nowej organizacji, która zajmie miejsce Strażników z Garrettem na czele?

Nie jestem przekonany, by Garrett nadawał się na dowódcę organizacji. Jakby już Garrett na emeryturę odszedł, to

najbardziej prawdopodobna jest dziewczynka z ostatnich scen DS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thief, świetna specjalizacja lecz tylko w grach. Uwielbiam skrytobójców cichych jak cień. Szybkość, cichość i precyzja taki jest sam główny bohater tej gry. Najlepszy moment w grze?? Nie wiem jak wam się poszczęściło ale u mnie (w pierwszych misjach) gość zniknął, więc postanowiłem najpierw tak ogólnie przeszukać teren, później się gdzieś w jakimś zakątku skryłem, naciągnąłem łuk (jakby co), przeczekałem 5 sekund po czym stawiłem pierwszy krok i nagle sruuuuuuu wyskoczył mi ten facet, wydał taki dźwięk jakby ktoś wszedł do toalety kiedy się załatwiał i pstryk, nie ma dziwaka i jednej strzały. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THIEF JEST WIELKI !!! Cała seria Thief jest nie do pobicia. Żadna gra niedorowna klimatem do tej serii. Jest niesamowicie wciagajaca. Nawet teraz zaczalem sobie pogrywac w Thief Gold. Noi co z tego ze ma cienka grafike liczy sie przecierz grywalnosc i klimat , a ta gra ma ich bardzo duzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...