Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dawid2207

Hobbit - seria (2012, 2013, 2014), Peter Jackson

Polecane posty

Przypomniałem sobie książkę "Hobbit" i przewiduje co będzie w drugiej części.

W książce Gandalf tylko wspomniał jak z innymi białymi czarodziejami (i Sarumanem :P:D) pokonali i przegonili na południu Mrocznej Puszczy (z Dol Guldur chyba) Czarodzieja z Angmaru/Króla Nazguli. Czyli przewiduje taki przebieg filmu - jak Gandalf rozstanie się z Bilbem i krasnoludami po opuszczeniu Beorna, to zostanie pokazana ta walka - bitwa czarodzieji. Fajnie (mam nadzieję) będzie znowu zobaczyć Radagasta, Galadrielę i Sarumana of koz :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Hobbita już zdążyłem obejrzeć dwa razy więc mogę coś dorzucić od siebie. Więc przyznam, że film jest piękny. Ach... cóż za widoki, aż chciało by się patrzeć i patrzeć i nie przestawać. Nowa Zelandia to piękny kraj. Do tych widoków jeszcze genialne efekty specjalne oraz sceny walk i jest pięknie. Świetna gra aktorska, szczególnie odegrany Bilbo. Teraz już wiem dlaczego to był jedyny Freeman był jedynym kandydatem na to miejsce. Zaś muzyka w tym filmie to już lekkie przegięcie, szczególnie końcowa. Można powiedzieć, że się zakochałem.

Moja ocena to 9/ 10 - jakoś tak dziesiątki nie mogę dać.

No i na koniec, nie do końca tak to sobie wyobrażałem, ale cóż poradzić taka wizja reżysera.smile_prosty2.gif Z wcześniejszych obaw nic zostało nic się sprawdziło, bo i rzeczy wplecione i krasnoludy zdecydowanie na plus.tongue_prosty.gif Oby pozostałe części trzymały taki poziom, a będzie cudownie.wink_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest piękny, faktycznie, ale jak dla mnie za bardzo wyciągnięty. Dzielić 200 stronicową książkę na tyle samo co 6x dłuższego Władcę Pierścieni to trochę przegięcie... Nie to, żeby był nudny, bo oczywiście nie był, ale dałoby się zrobić z tego równie dobry jeden film. Jak dla mnie 7/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobbita obejrzałem już nieco ponad miesiąc temu, ale na forum coś nabazgrolić zachciało mi się dopiero teraz. Miałem pewne obawy co do przewagi krasnoludów w teamie, z "tych dobrych" ras to za nimi przepadam najmniej, lecz napadły mnie one dopiero po rozpoczęciu seansu, gdy drużyna zaczynała zbierać się w chatce głównego bohatera. Te obawy i wszelkie mimowolne wątpliwości "A może jednak wcale nie będzie tak super" przepadły dosłownie chwilę potem, po pierwszym pokazie krasnoludzkiego humoru, dalszym spoważnieniu zgrupowania i oczywiście piosence (o której już zapewne cała masa userów napisała, jaka to jest genialna itp. - w pełni się zgadzam, epic).

Poszedłem na wersję 48FPS 3D ignorując negatywne opinie i narzekania krążące po internetach i rozmowach znajomych. Nie żałuję ani trochę. Szybkość ruchów postaci czy niektórych przelotów kamery przez krajobraz z początku wydawał mi się nienaturalny, pierwsze kilkanaście minut dziwnie się to oglądało, ale z każdą chwilą coraz bardziej przekonywałem się do tej zmiany. Atak smoka na siedzibę krasnoludów albo zmywanie u Bilba podziałały chyba na ten proces najmocniej. W filmie było multum scen, które wyglądały fantastycznie, a moją ulubioną był chyba pojedynek Thorina z Azogiem, podczas gdy obu otaczał ogień (pewnie na niego gapiłem się dłużej niż na walczących), no i zapierające dech w piersiach Rivendell. Jak już przy mieście elfów jesteśmy - tuż po jego zobaczeniu, kamera na chwilę pokazuje drużynę, ale mimo to zupełnie ich zignorowałem i wpatrywałem się w głupi strumień wody nieopodal... Teraz nawet ludzie od Avatara będą musieli się postarać, żeby przebić widoki zaprezentowane w Hobbicie. A nie wspomniałem o niemożliwych do zakurzenia eflickich mieczach! Chwila... chyba właśnie to zrobiłem...

Mógłbym jeszcze wymieniać epickie widoki (na wyróżnienie zasługuje także scena odczytywania księżycowych run przez Elronda... damn it! Nie mogłem się powstrzymać), ale mi się odechciewa na samą myśl o nich wszystkich, więc po prostu walnę już ocenę i odejdę. Gdybym postawił mniej niż 9/10, miałbym wyrzuty sumienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście cieszę się, że Hobbit został rozciągnięty na całe trzy części. Zawsze gdy oglądam film na postawie książki to połowa smaczków, fragmentów jest poucinana, spłycona, czy zastąpiona czymś innym. Tutaj każda pierdołka została pokazana, do tego dodano niektóre wątki, słowem bardzo przyjemny zabieg. Wolę zapłacić więcej i oglądać dłużej [więcej ochachwidoków], niż zakończyć tę przygodę po jednym zaledwie filmie i czuć niedosyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj obejrzałem Hobbita i jak dla mnie jest świetny. Przysiadłem sobie na spokojnie i ani przez chwilę się nie nudziłem. Obraz Jacksona posiada fantastyczny klimat fantasy, dokładnie taki sam jak w Władcy Pierścieni. Aktorstwo i efekty są jak zawsze w jego filmach na mistrzowskim poziomie. Dla mnie takie 8+/10, polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muahahahaha, Legolas. :D

Smaug jest cudny. Chcę, żeby go pokazali w całości. Wrzucić go na kilka sekund pod sam koniec trailera, to normalnie wstyd jest. Ot co!

Ach, więc ta ruda to Kate z LOST, tak właśnie myślałam, że skądś ją kojarzę. Miło się ją będzie oglądać, tak sądzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wersja reżyserska pierwszej części nie miała już w marcu tego roku wyjść? Dla pewności zapytam, czy "Edycja Specjalna/Rozszerzona", która jest do kupienia w sklepach, to nie jest ta reżyserska?

Odnośnie trailera, to czekam na film. Dla mnie to premiera roku :)

Pierwsza część mnie porwała i po trailerze liczę, że druga też porwie, a trzecia, to hoho! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, reżyserska wychodzi bodajże w listopadzie. Mam 2-płytową wersję obecną: jest to zwykłą wersja filmu i 2. płyta ze wszystkimi vlogami Petera Jacksona z planu i paroma innymi dodatkami.

Swoją drogą: kocham "Hobbita" za to, że nigdzie się nie spieszy i wprowadza nas powoli w ten świat. Już mam wrażenie, że oglądam edycję super-rozszerzoną, a co dopiero będzie później...

Mam za to edycję reżyserską soundtracku: wydałem jakieś 70 zł i absolutnie nie żałuję (ale weźcie pod uwagę to, że dla przeciętnego nie-nerda ten zakup będzie głupotą). Piękne pudełko, które rozkłada się na kształt mapy, ładna książeczka no i świetny soundtrack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż doszukałem się wielu negatywnych opinii, o Hobbicie i z niektórymi nie sposób się zgodzić (niespójność z wydarzeniami z książki, zbyt mocna rozwleczenie fabuły, itp.), to jednak moja ocena filmu jest bardzo pozytywna.

Lubię to uniwersum, a powolny rozwój wypadków, świetnie buduje nieśpieszny klimat Śródziemia. Szybkie sceny walki przypominają jednak, że sielankowa kraina, nie jest tak szczęśliwa, jak można by wnosić po pięknych i barwnych pejzażach.

Książka Tolkiena to prosta, piękna opowieść na dobranoc, a aranżacja filmowa niezbyt wyłamuje się z tego schematu - dobrze, mnie to odpowiada.

Swoją drogą, wśród znajomych, z którymi miałem okazję omówić Hobbita (a wcześniej również trylogię), najmniej pochlebne opinie o filmach mieli Ci, którzy z książkami nie mieli nic wspólnego, a jedyne czego oczekiwali to szybkich i efektownych scen walki.

Czekam z niecierpliwością na drugą część!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie zapowiedziano edycję rozszerzoną Hobbita na 5 listopada w Ameryce- ciekawe czy taka sama data będzie dla Polski..

"Featuring 13 minutes of extra film footage and nearly nine hours of special features, The Hobbit: An Unexpected Journey Extended Edition arrives on Digital Download October 22nd and on Blu-ray 3D, Blu-ray and DVD on November 5th!"

Tylko jeśli dobrze zrozumiałem to w filmie będzie "tylko" 13 minut dodatkowych scen, co z jednej strony i tak daje nam bardzo długi film, lecz z drugiej strony jak na Jacksona to jakoś tak mało jednak :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hobbita podchodziłem sceptycznie. Obawiałem się że to może już nie być to samo co trylogia Władcy Pierścieni. Na szczęście już po kilku chwilach oglądania byłem pewny że jest genialnie i się nie myliłem. Teraz z niecierpliwością czekam na dwie kolejne części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubbing był po prostu żałosny. Owszem, było parę postaci, do których pasował, np. do Bilba oraz Balina, jednak głosy reszty były oderwane od świata. Gdy jakiś miesiąc po premierze Hobbita obejrzałem wersję z dubbingiem, dziękowałem niebiosom, że do kina poszedłem na wersję z napisami. Absolutne mistrzostwo i nagrodę, za zepsucie filmu powinien dostać Borys Szyc - dzięki rewelacyjnemu zdubbingowaniu Golluma, nie rozumiałem 75% wypowiedzianych słów. Poza tym - dziwnie się czuję, oglądając Hobbita, gdy nie słyszę głosu Iana McKellena czy Andy'ego Serkisa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym głosy są źle dopasowany do reszty filmu, ja tam prawie nikogo nie słyszałem lol.gif

Gdzieś czytałem że następna część również będzie z Dubbingiem, mam tylko nadzieję że tym razem się bardziej postarają, albo niech

od razu sobie odpuszczą dubbing i wypuszczą z lektorem taki powrót do korzeni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy trailer -

Ja osobiście choć początkowo byłem zawiedziony pierwszą częścią i tym, jak bardzo różni się od książkowego oryginału, to kiedy przestałem patrzeć na nią jak na ekranizację, a bardziej jak na luźno powiązany z uniwersum film, nie mogę doczekać się drugiej części.

Wolę uniknąć wydawania osądów na postać Tauriel - rudowłosej elfki jeszcze przed premierą, ale jestem ciekaw, co wy sądzicie o dodaniu jej do filmu prze Jacksona?

P.S. Czy tylko ja uważam, że w filmie występuje naraz Legolas i William Turner (tu jako Bard Łucznik bodajże) ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trailerze urzekł mnie, oczywiście, głos Smauga (smoczego Benedicta, awww), on przyćmił wszystko. Jasne, że czekam na kolejną część. Kolejna przygoda w Śródziemiu, jakakolwiek by nie była, zawsze warto zobaczyć. ;3

Będzie można się pośmiać z mimiki Legolasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj głos Smoka to prawdziwy dark voice do potęgi entej :) Już przed tym zwiastunem doczekać się nie mogłem, a teraz jak sobie przypomniałem że przecież już tak niedużo zostało do premiery "Pustkowia" czekam jeszcze bardziej. W "Niezwykłej podróży" uwierało mnie bardzo te momenty kiedy w końcówkach scen akcji, bardzo sztucznie zawsze ekipa się ratowała z opresji. Ale jeśli tylko takiego typu minusy mają być w kontynuacji, to je bez problemu przeboleję.tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część trylogi Hobbita mi się bardzo podobała. Nie była zbyt mroczna, dodała kilka ciekawszych wątków, acz wydaje mi się trochę nie potrzebnych. Najbardziej zachwycał mnie mały smaczek w postaci śpiewanych piosenek z książki :D

Nie wiem czemu wszyscy nażekają na te 3D, które było w zeszłym roku w kinach dla mnie było OK. Czekam na 2 część chociaż Jackson zapowiedział, że będzie bardziej mroczna co chyba na dobre nie wyjdzie ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się powtarzać ale muszę. chytry_prosty.gif Głos smoka, zaiste urzekający, między innymi na to czekałem najbardziej. Niech to, film już zdobywa plusy a jeszcze nawet nie wyszedł, ukłon w stronę ekipy. cat2.png Trailer drugi, jak i pierwszy zachwycający. Myślę, że ta część bez problemu przebije poprzednią ( każda kolejna niech będzie lepsza od poprzednika jak to miało miejsce w pewnej innej trylogii Jacksona trollface.gif ). Będzie więcej akcji, jeszcze więcej przygód i elfy wkroczą do akcji na dobre. ^^ Smoczusia już nawet nie wymieniam bo faktem nad fakty jest, iż to główny gwiazdor programu.wink_prosty2.gif Ciekawy jestem również wątku Czarnoksiężnika, bo chcąc nie chcąc zainteresował swą pewną epickością. Poproszę więcej odwoływań do Władcy, żebym miał radochę wiedząc co się wydarzy.tongue_prosty.gif Na koniec apeluję też, by nie zabrakło przecudnych krajobrazów Nowej Zelandii. Kocham ją. ;3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zwiastun drugiej części Hobbita, i co tu dużo mówić. Dla mnie najważniejsza premiera w tym roku, i jedyny film na jaki pójdę do kina w 2013. Po pierwszej części Hobbita byłem bardzo zadowolony, znowu Śródziemie mnie urzekło. Czekam z niecierpliwością gdy znów będę mógł zobaczyć w akcji kompanie Krasnoludów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...