Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Fable (seria)

Polecane posty

Ja z kolei ciekaw jestem, jak będzie się miała sprawa z ingerencją innego gracza (kooperacja przez internet) w twój świat. Jeśli będzie miał możliwość zabijania co ważniejszych osób (dajmy na to żona/mąż/dziecko), to czy nie zaroi się zaraz od seryjnych morderców, psujących innym "porządek" gry?

A tak poza tym, również gorąco wyczekuję Fable III na pieca. Pierwsza część urzekła mnie prostym, acz niezwykłym systemem wyborów (chociaż, trochę szarości by się przydało, nie tylko czerń i biel) oraz bajkową atmosferą... Cała gra przypominała mi jedną z mrocznych opowiastek braci Grimm :laugh:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko, właśnie zamówiłem Fable II i chciałbym się dowiedzieć czy ciosy naszych przeciwników można parować mieczem. Oglądałem dużo filmików, ale nie udało mi się zauważyć parady.

To można w końcu blokować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przytyć, to trzeba dużo żreć, jeśli się nie mylę. Aby zwiększyć masę mięśniową, trzeba machać mieczem - im większy i cięższy miecz, tym lepsze będą rezultaty.

Postura w tej grze najczęściej wynika z używania danego typu broni, przykładowo łucznik jest niski i chudy, wojownik to wielkolud, a mag szybko wyłysieje.

Odpowiedź trochę późna, ale mam nadzieję, że zdążyłem z pomocą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezła gra ale nie ma multiplayera więc gra się szybko nudzi. Sytuacje ratują mody np. kopanie wilkołaków zamiast kurczaków czy nowe bronie kukri czy broken sword. Sytuacja ze starzenem się nie jest tak beznadziejna jak się wydaje. Wystarczy pojść do jakiejś światyni i złożyć ofiarę. U Avo pomaga posiadanie kilku miast.

Ps : mod anulujący zakaz noszenia broni w Altanie też jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście ,że Fable robi się coraz bardziej wulgarne??? Chyba Fable III osiągnie PEGI 18+... Po obejżeniu filmików na YT z udziałem Fable III zauważyłem wiekszą brutalnośc itp. Czy nie uważacie ,że Fable III idze w złą stronę???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bardzo ciekawie wygląda. Grom i tak wymiata - facet ma tyle masy mięśniowej, że mógłby zatrzymać rozpędzonego tira ;)

Co do wieku - przeszkadza. Wolałbym coś, co jest w Mafii - skakanie i starzenie się po misjach. Granie na luzie, łażenie po świecie etc. zbyt postarza postać(miałem 60 lat PRZED Krakenem). Oczywiście, można się odmłodzić... no ale to i tak dziwne.

Zauważyliście ,że Fable robi się coraz bardziej wulgarne??? Chyba Fable III osiągnie PEGI 18+...

Wulgarne? No nie wiem. +16 dostanie na starcie, za te jakże krwiste i ogniste starcia. +18? Wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mam nic do tego starzenia się poza pewny szczegółem że nikomu na około nie przybywa tak szybko lat jak mi, widać to wyraźnie przy przy siostrze oraz matce. Tą drugą całkiem szybko doganiamy. Ale i tak w grze na to nie zwracałem uwagi, podobał mi się taki wojownik z długim, siwym zarostem schodzący na zamrożony brzeg po długim rejsie statkiem... imo to było bardzo klimatyczne, tym bardziej że w grze jesteśmy świadkami praktycznie całego życia bohatera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Fable III osiągnie PEGI 18+...

Raczej nie, twórcy działają z rozmysłem i ewentualne coraz bardziej drastyczne sceny/zadania przyćmiewają czymś innym, np. zwiększoną dawką czarnego humoru, przez co całość wydaje się... Mniej drastyczna. W takim Fable 1 była masakra kupców, niby straszne, ale w trakcie zadania nikt chyba nie poczuł, że robi coś potwornego. W Fable 2 twórcy poszli dalej - mamy masakrę całej wioski pełnej niewinnych ludzi, ale na starcie cały klimat skutecznie rozwalają przygłupi towarzysze, gadający o różnych bzdetach (patrząc na czas i miejsce tych rozmów momentami nie sposób powstrzymać śmiechu, a przypominam - za chwilę mamy dokonać masowego mordu). Nawet jeśli w Fable 3 dadzą coś jeszcze gorszego, to i tak rozwalą pewnie całą powagę sytuacji, czyniąc scenę makabrycznie zabawną i odwracając uwagę gracza od istoty zadania. A atrakcje typu lubieżne gesty, wkładanie damskich ubrań, gorszenie przechodniów itp. były już w poprzednich odsłonach serii.

Gram sobie jeszcze raz w Fable i teraz muszę zapamiętać, aby następnym razem nie rozwijać nic z siły. Taka przypakowana szafa strasznie głupio wygląda =7

Tyle, że w Fable 1 nie sposób się bez tego obejść. Punkty życia są potrzebne każdemu rodzajowi postaci, a kupienie większej ich ilości wystarczyło, żeby mój mag też zaczą wyglądać jak osiłek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fable III i pegi 18+? Coś mi się wierzyć nie chce...

Ktoś gadał, że nie pasuje mu okres czasu, w którym umiejscowiona jest Fable II. Ja uważam, że w tym przypadku ta część wypadła dużo lepiej niż pierwsza. Pragnę zauważyć, że pistolety wyparły tylko łuki, kusze zostały, miecz też. Pistolety nie są też wcale lepsze (ja używam kuszy). Okresu tego też nie ma w wielu grach RPG, więc można uznać pomysł za oryginalny. No i wedlug mnie, bardziej pasuje do baśniowego klimatu, które w załozeniach gra ma prezentować.

Co do skilli: Gdy gram kobietą, nie inwestuję w budowe ciała, żeby nie wyglądać dziwnie, walę na dystans. :P

Co do co-op w Fable III: Bede się bawił w Jokera. Wchodze do świata jakiegoś dobrotliwego cnego rycerza i każe mu coś robić, a jak nie, to będe mordował, na końcu każe mu wybierać, rodzina albo wiocha. >D

Wiem, jestem zły, sadysta i w ogóle, hihihi!

Tylko mnie nie małpujcie! Tylko ja jestem prawdziwym Jokerem! Bez makijażu, ale jestem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w jedynce wkurzało : ostatni boss

Jack of Blades w smoczej wersji.

40 Sekund i po nim, mając fizyczną tarczę,spowolnienie czasu, Berserka i wiele uderzeń na maxa. Myślałem, że walka będzie bardziej wymagająca...

EDIT:

IMO przepraszam, ale post musi być odrazu raportowany? zapomniałem dać spojlera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się ta banalność podoba, niewiem co wy do niej macie (choć szybkość z jaką się pokonuje Nożownika jest rzeczywiście zbyt duża, za to w Fable II takiego problemu z bossem nie ma! Chyba..). Gdyby było za trudno, gracz w grze musiał by się skupiać tylko na walce i jak naj[beeep]iaszczej wykałaczce, nie przejmował by się innymi pierdołami w grze (rodzina choćby). Naturalnie oprócz handlu, bez niego nie będzie dobrej broni. A warto zrobić sobie zabawe w XVIII-wieczne simsy, bo jest dużo różnych fajnych rzeczy oprócz walki (choćby handel, prace różne, rodzina*...).

*- Z rodziną w Fable mogło być lepiej jak dla mnie, żonce można by było np. kupować ubrania. No i jest taki problem że żona zaczyna szybko tęsknić. Moja Alex zostawiła mnie po powrocie z Westcliff, więc żona dopiero po tym momencie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...