Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Fable (seria)

Polecane posty

Czekałem najpierw na wersję na XboXa, bo zapowiadano cuda - z których, jak się okazało, wyszło niewiele. Potem wersja na pieca - no gra się fajnie, kolorowo, ale całe dorastanie bohatera mocno uproszczone (jakiż to ma potencjał! bez skojarzeń :P), wybory biało-czarne... gra się fajnie, ale moim zdaniem to gra "jedna z wielu". Nie wiem, może za mało grałem...

Aha - i czy jest gdzieś tam obsługa joypada? Bo nie znalazłem :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta gra wciągnęła jak żadna inna. Wspaniały świat, fabuła (no wiem, że wybitna nie jest :P), grafika i przede wszystkim walka.

Nie podoba mi się tylko to, że czary spełniają raczej funkcję pomocniczą, a nie ofensywną :/ Większość czasu walczymy mieczem niestety.

PS. A wiecie jak znalazłem ten miecz, którego szukał ten mag? Przez przypadek nacisnąłem guzik nad odpowiednim miejscem ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest niezła, mimo wszystko bohater za szybko staje się dorosły... Gra ogólnie troche przypomina Gothica, co mi się bardzo spodobało :D Nie spodobała mi się polonizacja - jest denna... No i szkoda że nie ma multiplaya :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskowałem o założenie tematu, więc grzechem byłoby się nie wypowiedzieć. Mi szczerze powiedziawszy gra bardzo przypadła do gustu. Bardzo, ale na jeden długi raz - na to jest w sam raz. Poodkrywałem wszystkie kluczyki, otworzyłem większość drzwi i zrobiłem większość questów ( nie chciało mi się laleczek szukać ). Owszem - zrobiłem to wszystko dość prędko ( dokładnie czasu nie pamiętam ), ale na ten czas gra mnie nawet pochłonęła. Fabuła może oryginalnością nie powala, ale już niektóre questy i motywy są świetne. Absolutnie rozbiły mnie runy układające się YMCA czy burdel w środku mrocznych bagien. Sympatycznym motywem jest też odbicie charakteru postaci na jego wyglądzie - choć szkoda, że wybory takie płytkie, a i sam charakter można w świątyniach odwrócić.

Reasumując - miła siekanina z odpowiednią dawką humoru i bardzo ładną grafiką :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra, osobiście lubię RPG i Fable przypadł mi do gustu. Zgadzam się z wszytkimi co pisali że gra krótka, mi przejście zajęło (wg XFire) okolo 17godzin, jak dla mnie to jest to krótko, ale zabawa była naprawdę świetna. Moim zdaniem Fable całkiem nieźle kradnie czas.

A co do długości (17h) to i tak trochę więcej, niż obecne standardy- gry na 10h- parodia. No, ale jak na RPG to stanowczo za krótko, jak dla mnie 30h to minimum- i byłoby świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka nawet nienajgorsza. Gdyby trochę dłóższa. Ładna graficzka dobry pomysł z dorastaniem (chociaż moim zdaniem trochę za szybko i za krótko). Walka magiem tęż była możliwość (świetny czar błyskawicy na najwyższym poziomie) ale bez miecza trudniej. Jako fan RPG można ją polecić ale nie ma co oczekiwać super rewolucji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny czar błyskawicy na najwyższym poziomie

Hehehe... O tak. Gdy obejmował już kilku wrogów to dzięki niemu nasz bohater stawał się nie do zatrzymania. Starczyła odpowiednia ilość mana potionów i można było lać błyskawicą w kółko. Świetne do ładowania multiplayera i punktów dla magicznych skilli 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się Fable podobał...do pewnego stopnia. Element dorastania był mocno niewykorzystany - 60-cio latek energiczny jak 20-sto latek, ogólnie postac bardzo szybko dorasta. Walka jak na RPG za bardzo zręcznościowa(ale tylko czasami) i w gruncie rzeczy niewielki świat gry. Grafika była(i jest) dobra, a w grze zaimplementowano trochę humoru, co wyszło jej na dobre. Ogólnie Fable jest dobry, ale spodziewalem się nieco więcej po produkcji takiego growego wizjonera jakim jest Peter Molyneux.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intensywna 12-godzinna przygoda pełna magyi i przygody :) nie czytałem obietnic Molyneuxa więc do gry podszedłem jak do dobrego action rpga a nie jak do rewolucyjnej gry. I chyba dlatego się nie zawiodłem i mile wspominam ta grę i rozmaite questy m.in kupiłem domek i znalazłem wirtualną żonkę - ja zabijałem orków a ta krzątała się po domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawod totalny. Oczekiwalem bardziej rozbudowanego Gothica, a dostalem IMO nie wiele. Swiat podzielony na male fragmenty, po****ne menu i idiotyzm (gdzie lvle? co to za durne wykupowanie umijetnosci). 8/10 wedlug mnie sie nie nalezalo, 6/10 to wedlug mnie, odpowiednia ocena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawod totalny. Oczekiwalem bardziej rozbudowanego Gothica, a dostalem IMO nie wiele. Swiat podzielony na male fragmenty, po****ne menu i idiotyzm (gdzie lvle? co to za durne wykupowanie umijetnosci). 8/10 wedlug mnie sie nie nalezalo, 6/10 to wedlug mnie, odpowiednia ocena.

Zarzuty nie są z nikąd, ale ja dam kilka zalet:

+Klimat i uczucie bycia herosem.

+Fajnie patenty takie jak zabijanie właścicieli nieruchomości a później ich wykupywanie i parę innych.

+Wpływ czynów i zajęcia bohatera na jego wygląd(różki,blizny itp.)

+Orginalne czary(np. teleportacja za plecy przeciwnika).

+Design broni i pancerzy.

+Gafika.

+MUZYKA!!!

+Pierwsze 3/4 fabuły.

I parę wad:

-Brak otwartego świata.

-Pozostałe 1/4 fabuły.

-Dość konsolowa, nie każdemu to się podoba.

-"Konsolowy" interfejs ekwipunku, umiejętności itp.

-Mistrz Gildii, postać co najmniej głupia.

-Brak konsekwencji w systemie starzenia, że my się starzejemy a inni nie.

-I parę innych, mniejszych.

Ogólnie jak dla mnie 7/10

EDIT. No i niech mi ktoś mi tu nie mówi że czary są pomocnicze... Ja grając drugi raz opierałem jakieś 70% walki na czarach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT. No i niech mi ktoś mi tu nie mówi że czary są pomocnicze... Ja grając drugi raz opierałem jakieś 70% walki na czarach.

Ja grałem wojownikiem, ale muszę powiedziec, że czary i mi się przydawały.

Zwykłem używac leczenia i kul ognia, a po pewnym czasie dołączylem sobie spowalnianie czasu, co bardzo mi się przydawalo przy wlace np. z minionami.

+Gafika.

+MUZYKA!!!

Te elementy nadają grze tego bajecznego klimatu. Równierz uważam to za plus.

-Brak otwartego świata

To byla jedna z pierwszych rzeczy, które mnie zniechęciły na początku do gry. Myślałem, że to będzie coś jak Morrowind lub Gothic, tylko w bardziej bajkowym klimacie, a dostałem coś na styl niektórych jRPG(vide zeszłoroczne Sudeki).

Ogólnie w grze jest równierz kilka innych elementów, które mnie denerwowaly(rozczarowaly), ale pan Molyneux i s-ka powinni je poprawic w Fable 2, co do tego nie mam wielkich wątpliwości. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylem przekonany do Fable. Wydawalo mi sie, ze jakas pewnie bajkowa, nudna i dluga :/. To zdanie sie zmienilo po kilku godzinach pykania :) Swiat jest przyjemny, bajkowy troche, ale przyjemnie sie gra. Rowniez spodobaly mi sie zestawy ubran, bo moglem zostac kim tlyko chcialem (np. ubranie Assassina). Niby detal, ale zawsze dodaje smaczku :). Questy? Wysmienite! Pomyslowe i nie zanudzajace. Podobalo mi sie rowniez to, ze bohater nic nie gdakal (oryginalne). Fajnie tez zrobiony system wyborow. Wlasnie to, ze niektore questy moglem zrobic na dwa sposoby, dawalo mi swietna rozrywke. Nie musialem juz byc lsniacym chwala bohaterem. Moglem nim byc, ale jakos wolalem byc tym zepsutym, demoniczym, rogatym bydlakiem :D Szkoda jednak, ze tak uproszczony byl styl walki. Dodalbym pare comb. Zauwazylem rowniez taki nieprzyjemny detal: gdy walczymy, mozemy sie zaslonic. Jednak sek w tym, ze nawet jesli ktos nas atakuje od tylu (w plecy) i jestesmy zaslonieci mieczem, bron przeciwnika sie odbija od naszego ciala. Troche to nierealne. Minusem jest rowniez prostota. Gra nie sprawila mi ani razu trudnosci w przechodzeniu (procz questu z burdelem i zagadki ze skarbem). Gra jest fajna, ale tak jak to powiedzial jeden z forumowiczow, na jeden raz. Chociaz pewnie kiedys znowu siegne do niej, bo naprawde sie przyjemnie pykalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli zadnym wypasem nie jest

Ot błąd, na Xbox'ie który od zarania dziejów cierpi na brak tego typu gier - jest to swego rodzaju wypas...

Dla mnie jest slaba,liniowa do bulu(2 zakonczenia...ot co...) i nudna.Raczej to nie crpg a h&s.

Liniowa - a i owszem ponieważ była robiona trochę na modłę jRPG które praktycznie wszystkie sę tragicznie liniowe...

Ale czy nudna? Hmm... mi dała więcej frajdy i intensywnej akcjii od takiego Morrowinda, Obliviona, IWD2 i temu podobnych*. Po prostu mnie wryła. :D

Jedyne niewybaczalne błędy to skandalicznie krótki czas gry i bardzo ograniczony świat...

*Co wcale nie znaczy że uważam ja za lepszą, wręcz przeciwnie, przy tamtych gierkach sie przynudza czesto ale to przez rozbudowanie oraz mnogosc mozliwości a Fable to skondensowana dawka szybkiej i wciągającej akcji. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą to coś długo każą sobie czekać na Platynę,ale pewnie przed świętami będzie już do kupienia tak jak inne tytuły obecnie jeszcze "ekskluzywne".

W Fable najlepsza była 1-sza minuta,gdy można było wyładować złość na kurzym zadku^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...