Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Fable (seria)

Polecane posty

Racja. Twórcy gier do tej pory starali się robic je tak, by mogły zostać wydane i na konsole i na PC. A teraz trend jest taki, że konsole mają "exclusive" , priorytet itd. :/ Samo Fable 1 - poznane dzięki CDA, było przyjemną grą akcji z elementami rpg. trochę krótką, ale wrażenie mogło wynikać z wpadnięcia w świat Fable. jedyną wadą była straszna bajkowość, aż do bólu.

jednak na tyle wciąga,że miało się chęć na kontynuację, część 2, a nawet zapowiedzianą 3

i wychodzi na to, że pomarzyć zawsze można

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra??? Ona jest zaje..............fajna :laugh: pierwszą część przeszedłem i byłem naprawde oczarowany Albionu:) Czekałem z nadzieją że i dwojka wyjdzie na PC ale jak widać na próżno :huh: Więc jeśli tu są fani Fable to są swoje ziomki;) a jeśli nawet PC-towi to ludzie jedyną nadzieja jest kupno Xpudła, mnie samego denerwuje to ze tytuły niektóre omijają naszą platforme...przez to brzydko to wygląda jeśli wszystkie CoD się przeszło a tu wyjątek bo CoD3-a nawet w akcji nie widziałem.

ALE FABLE RZĄDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cool:

No cóż, fable widocznie wymiata też mózgi... fani fable to swoje ziomki? Czy to jakaś dzielnia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle - jedyna gra (której przejście trwa dłużej niż 15h), którą przeszedłem 6 razy. Ja naprawdę nie lubię bajkowych klimatów, ale Fable to jedyna bajka pozwalająca na zwycięstwo "złych", a na tym zawsze gra zyskuje, bo staje się bardziej mroczna i klimatyczna - nie przeszedłbym tyle razy tej gry, gdyby nie fakt, że w prawie każdym zadaniu masz wybór. Dodając do tego ciekawe umiejętności, szybkie i niedenerwujące podróże (ja z respawnu się cieszyłem - dwie minuty więcej, a zawsze zyskuje się punkty doświadczenia), jak dla mnie - 10/10 (stawiam ją w gronie gier, moim zdaniem, idealnych obok BG1, Gothic2 i PoP 1 - tak ten zupełnie 1).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się mylisz w europie zachodniej, krajach azjatyckich, a także stanach o wiele więcej ludzi gra na konsolach... Do tego na komputerach dochodzi jeszcze duży proceder piractwa...

jedyną wadą była straszna bajkowość, aż do bólu.

A dla mnie to był największy plus tej gry, bez tej baśniowości, tego klimatu gra nie wyróżniała by się spośród setek innych... Jak komuś nie pasuje taki klimat to ma 1000 tysięcy alternatyw poczynając od klasycznych erpegów na silniku infinity, a kończąc na gothicach czy elder scrollsach. Dlaczego nie lubicie baśni? Ta gra jest po prostu piękna epicka baśń, genialna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że bez tej bajkowości straciłaby cały swój urok. No i czy jest aż tak bardzo bajkowa że aż do bólu? Mimo że korzysta z wielu tego typu motywów nie brakuje tu wcale poważnych momentów.

Baśnie nie muszą być wesołe, i zwykle takie nie są, również w tym wypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fable 1 - ta gra wciągnęła mnie na wiele godzin, więcej niż wszystkie GTA i Mafie. Fable II uważam za marniejszą produkcję, ale może dlatego że grałem na konsoli (bo na PC nie ma, a konsole według mnie nie są pod żadne RPG i tym podobne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka bardzo fajna, kolorowa i niezła fabuła. Mi przypomina trochę internetowe 4story. Mam ją od dawna, ale dopiero jakiś czas temu przeszedłem dalej. Teraz utknąłem na queście, gdzie trzeba uniknąć bandytów i przedostać się do ich obozu (początek fable). Pomoże mi ktoś? :happy: Fable II to już dawno widziałem, ale zdziwiłem się gdy usłyszałem o Fable III. To może okazać się ciekawe, jeśli wyjdzie na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fable 2 jest dla mnie chyba najlepszym RPG, jaki wyszedl w ostatnich kilku latach. Masa ciekawych rzeczy do robienia, questy, fabula, bajkowosc, mozliwosc podjecia roznych ciekawych prac jak np. barman czy kowal, czy mozliwosc zostania magnatem nieruchomosci i wiele innych ciekawych rzeczy, jest dla mnie potwierdzeniem, ze pobicie tej gry pod wzgledem swobody rozgrywki i "fajnoty" (ze tak powiem) bedzie bardzo trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Molyneux za bardzo pojechał z planami 3 , chce zrobić chubrydę gatunków ,która nie każdemu będzie odpowiadać . Już 2 wydawała mi się lekko przesadzona.. 1 była najlepsza i ciągle w nią gram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fable rox!Już od samego początku ta gra wciągała i zachwycała swoim światem.AZadania są ciekawe, a nawet jeśli ich wykonywanie się znudzi, to można robić tyle innych świetnych rzeczy jak np. chlanie piwska czy torturowanie wieśniaków (jak ja to lubię :icon_twisted: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - Fable I jest to świetna gra , ale by była lepsza gdyby :

a) miała tryb multi , jak w np. Two Worlds

B) Była dłuższa , bo jest bardzo krótka

c) była trudniejsza, bo przy niezłej postaci i robieniu wszystkich questów ostatniego smoka pokonałem 2 lub trzema seriami ciosów [z dodatkami jak szał bitewny etc.].

d) Były większe możliwości interakcji , no chociażby skakanie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B) Była dłuższa ,

c) była trudniejsza,

z tym się zgadzam absolutnie.

W Fable I śmierć była wielkim wyczynem, Bo przy wymaksowanej postaci to tacy bandyci mogą cię tłuc kilka minut a ty ii tak nie zginiesz.

A w Fable II. Nie dało się umrzeć. Za każdym razem gdy zginąłeś to odrazu się podnosiłeś z pełnym życiem i jakąś blizną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w bieronce za 10zł kupowałem jedynkę, nie sądziłem że mnie tak wciagnie, do tego te zdanie z pudelka mówi swoje

"'Każdy wybór ma swoją cenę!" Będąc dobrym i szalachetnym jesteśmy lubiani, a zupełnie inaczej ma czarny charakter na nasz widok panicznie się boją, fajne pomyślane też są quesciki poza wątkiem głównym :P nigdy nie zapomnę jak z sibie zrobiłem głupka przy takim dziadku co wmawił że jego córeczka w nam się podoba, czy konkurs kopania kurczaków :D, nawet niczego sobie pomysł rozwoju herosa, Napakowany Wojownik machajacy wielkim mieczem niczym kombajn :P czy Mag otoczony specialną powłoką co nie wyrządza mu żadnej szkody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile: ,

Czy ktoś z posiadaczy X360 nie wie czasem czy w fable 2 są normalne bronie (takie z grą których nie trzeba kupować w tym sklepiku) czy może wszystkie tego typu rzeczy do walki/ubrania są tylko w tym całym sklepiku? a może te w sklepiku są takimi dodatkowymi? :smile:

Pytam bo przez przypadek na stronie CD-A w newsach znalazłem taki o fable 3 ze tam też ma być taki sklepik z tymi różnymi bajerami :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest super. To jesdna z moich ulubionych gierek na xboxa 360. Mam pytanka. Jak mam pracę społeczność zabójców i mam zlecenie zabić herolda miejskiego to potem nie będe mógł już u niego kupować tytułów??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W tej grze można wejść do świata innego gracza? Jeśli tak to co nam to daje i czy można coś na tym zyskać? Gra ktoś w to jeszcze? Nie chce kupować Xboxa 360 i tej gry, jeśli nikt w nią już nie gra.:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy ekszyn był z Fablem. I dziękuję wam za to! :) Bardzo fajna gra, co prawda trochę łatwa i krótka - ale komu to tak naprawdę przeszkadza? Bardzo fajnie mi się w to grało. Może jeszcze kiedyś zainstaluję.

A co do "dwójki" - mam X360 i tu pytanie: opłaca się kupować Fable 2? Jest równie dobra, co "jedynka"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wciągnęła ale szkoda że strasznie krótka 1 dzień mi zajęło przejście tej gry.

@jokerq

Nie wiem czy się opłaca ale poszukaj recenzji, pewnie na pewno jest dłuższa ale się nie mogę doczekać już Fable III

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu twórcy uwzględnili inny wybór, który bardziej pasował im do fabuły :) Poza tym z tego co pamiętam to Teresa miała w sobie jakiś potencjał magiczny więc może posiadła siłę nie starzenia się albo po prostu przebywania w innej rzeczywistości gdzie czas płynie wolniej :P Różne mogą być możliwości, w końcu to świat fantasy. A co do trójki, która szczęśliwie wyjdzie na PCta - po trailerze z E3 może nie trzęsę portkami, ale zapowiada się całkiem solidny tytuł ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...