Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chimaira

Seriale ogólnie

  

469 użytkowników zagłosowało

  1. 1. mój ulubiony serial to:

    • M jak Miłość
      30
    • Klan
      12
    • Moda na sukces
      43
    • wszystkie wymienione wyżej i jeszcze kilka podobnych
      14
    • ten otrzymany razem z grą i potrzebny do jej uruchomienia
      369


Polecane posty

Pewnie kłóciłbym się z wami o tą wtórność, gdyby nie ostatnie trzy-cztery odcinki (mówię o TVP2, rzecz jasna). Już myślałem, że coś się zmieni (House będzie chociaż odrobinę lepszy, mniej sardonistyczny), tymczasem twórcy sprawili, że znów jego było na wierzchu i mimo chwil grozy (chlastanie ręki, przedawkowanie, przeprosiny) absolutnie nic się nie zmieniło. Były już zresztą takie odcinki, że myślałem, że coś się zmieni (czarny sponsor szpitala, spotkanie z żoną), ale coś czuję, że nic się w tej serii nie ruszy :mellow:

Inna rzecz to choroby, z reguły pacjent cierpi na dwie, a każda z nich występuje raz na XX milionów (raz się dla odmiany zdarzyło, że wiedziałem, co pacjentowi dolega przed Housem :D ) - ile takich przypadków jeszcze może się zdarzyć?

Niech najlepiej nic nie ruszają, w końcu najbardziej lubię (i pewnie większość widzów) piosenki, które już słyszałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, no tak... Wiesz, mogę powiedzieć tyle: NIE będzie tak jak myślisz, przynajmniej nie do końca (; A wiem to dlatego, bo mówiłem o serii piątej, a nie czwartej :) Dostępna jak najbardziej na torrentach! Ahoj! Mimo wszystko wciąż warto.

To V robią... świetnie :) Mnie tam nie przeszkadza na razie. Przy Lost, czy Skazanym III seria już nudziła, a tu dalej mam frajdę. A z pozostałych to Mentalista i Californication... ale o tym już pisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja House oglądam dlateog, że jest takim "antylekarzem", zwłaszcza w porównaniu ze świętymi postaciami z polskich seriali szpitalnych :). Jest niemiły, zły, niwychowany, etc :D.

No i dla przypadków medycznych. Moja kobieta jest diagnostą i to ona mnie wciągnęła do serialu. I często męczę ją pytaniami o szczegóły różnych schorzeń, które tam znajdują i często potwierdza, że faktycznie jest tak, jak mówią, albo dodaje coś więcej. Czyli walor edukacyjny ;).

A pamiętam, jak była seria odcinków "z gołębiami", kiedy to ten murzyn zachorował zaraziwszy się od policjanta, który już zmarł. Okazało się ostatecznie, że winne były lamblie z wody. No i za tydzień czy dwa przyszła z pracy i mówi, że w próbce wyszły jej lamblie u jakiegoś pacjenta :D . Oczywiście nie taki skrajny przypadek, ale jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, dalej ogląda się przyjemnie. A w 12. odcinku piątego sezonu Trzynastka nosi najbardziej uroczą czapeczkę na świecie <3 (niestety nie znalazłem obrazka by się podzielić :( )

No i znalazłem już bicz na wszystkich spamerów, trolle i osoby z prawicową interpunkcją:

house.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moglibyście mi powiedzieć o serialu Supernatural? Bo ostatnio zauważyłem opis tej produkcji i nie powiem bo mnie zaciekawiło, ale w sumie to ni hu hu nie wiem z czym to się je. Jakby ktoś mógł mi tak po krótce napisać o plusach i minusach tego serialu no i czy opłaca się wydać te circa 90 zł za sezon 1??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moglibyście mi powiedzieć o serialu Supernatural? Bo ostatnio zauważyłem opis tej produkcji i nie powiem bo mnie zaciekawiło, ale w sumie to ni hu hu nie wiem z czym to się je. Jakby ktoś mógł mi tak po krótce napisać o plusach i minusach tego serialu no i czy opłaca się wydać te circa 90 zł za sezon 1??

Serial opowiada o braciach, którzy polują na wszelkiej maści stwory (wampiry, wilkołaki, banshee). Rzecz dzieje się w USA, współcześnie. Z początku wydawał mi się całkiem niezły, ale w pewnym momencie zaczęły się zagrania typowo tasiemcowe i odpuściłem. IMO niewarte 90 zł (zwłaszcza, że było w TV).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego mi brakowało. Sayida, Desmonda i Bena.

LOST! NARESZCIE! Najlepszy serial mojego życia wrócił.

A pierwsze 2 epy serii przywróciły mi nadzieję, że serial znów będzie wymiatał, bo jednak 4 sezon był nudny.

A tu:

Na wyspie porąbanie z porąbaniem, ciągłe skoki w czasie, dzięki którym poznamy odpowiedzi na najważniejsze tajemnice, patrząc na ich powstanie. Bomba!

Poza wyspą, Hugo jest ściagany, i zostaje złapany przez policje, ponieważ Sayid nastawił go przeciw Benowi, a sam spędził półtora odcinka w śpiączce.Kate ucieka z Aaronkiem, bo grozi jej badanie krwi, a sam Ben w końcówce jest naprawdę zagubiony, i spotyka sławną Mrs. Hawking, która prawdopodobnie jest matką Faradaya, który kazał Desmondowi ją odnaleźć. Nie zapominajmy tez o świetnym streszczeniu akcji 4 sezonów przez Hugo w rozmowie z matką, atakiem płonących strzał, Ethanem, Aną...

A 3 ep podobno ma wgniatać w ziemię dwa poprzednie. Trailer jest bardzo zachęcający...

This Place is dead!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się podobało w nowych lostach to fragment dialogu między Richardem a Lockiem. Sytuacja jest taka, że Richard zdaje się wiedzieć wszystko a John wręcz przeciwnie.

R: Next time we see each other, I'm not gonna recognize you. You give me this.

J: What is this?

R: It's a compass.

J: What is it do?

R: It points North, John.

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale oglądam tylko dwa:

Dr House - pomysłowość scenarzystów pod względem zarażania aktorów dalszoplanowych tymi wymyślnymi chorobami jest niesamowita, do tego jeszcze świetni aktorzy pierwszoplanowi z krwi i kości. I oczywiście jedyny w swoim rodzaju House..

CSI: Las Vegas i Nowy Jork - w sumie zalety podobne do które ma Dr House - pomysłowość scenarzystów + aktorzy + jakiś motyw przewodni scalający każdy sezon. Nie lubię tylko CSI: Miami - dochodzenia są tam prowadzone w niezbyt ciekawych sprawach. Denerwuje mnie też trochę zdjęcie niebieskiego filtru obrazu z CSI: Nowy Jork - z początku serii taki filtr był przez to wszystko było takie bardziej mroczne i klimatyczne, ale coś się chyba wytwórnia jakaś (nie znam się :P) sprzeciwiła i kazali ten filtr zdjąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żaden serial nie traci formy tak, jak Prison Break.

Miałem nieprzyjemność obejrzeć 4 serię (nadal się ukazuje, teraz jest mała przerwa).

4 seria jest idealnym przeciwieństwem pierwszej.

Inteligentna fabuła w pierwszej zamienia się w idiotyzm. Sytuacje są nieprawdopodobne, a ilość przeciwności losu w jednym odcinku przewyższa wszystkie w poprzedniej serii... Nic nie trzyma się kupy, ogólnie to jeden wielki burdel na kółkach. To mieszanka serialu sensacyjnego klasy C i Science Fiction - tak, będą tutaj takie smaczki, jak to, że Firma będzie chciała

przejąć kontrolę nad energią słoczeczną, "eksperymentalną" operację wycięcia guza z mózgu, rozmowa w "innej przestrzeni" z Westmorelandem i inne tego typu niedorzeczności

.

"Wskrzeszenie" Sary i Scylla

to kolejne minusy serialu. Wolałbym już mszczącego się Michaela...

Z innej beczki:

Wie ktoś, czy da się już legalnie nabyć trzeci sezon Dextera? Najlepiej na DVD...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przez Ebay, ergo przez neta zza oceanu. Albo niedługo tak będzie można.

Pytanie z historii- Czy pamięta ktoś jeden z najbardziej srogich seriali komediowych w klimacie s-f "Czerwony Karzeł"/"Red Dwarf"?

Na BBC Entertaiment leci, warto obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam serial Dr. House. Rewelacyjny Hugh Laurie (grający na gitarze - Oł jeeee! :P), świetna muzyczka (zwłaszcza te smutne gitarowe kawałki na końcu niektórych odcinków), ciekawa fabuła... mógłbym wymieniać bez końca. Polecam KAŻDEMU! Kiedyś oglądałem jeszcze Prison Break, ale jakoś przestałem na początku 3-go sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś fragement Nowej Serri Knight Ridera odcinek KNIGHT TO KING'S PAWN Trochę jestem zawiedziony, zaletą jest powrót.....KARRa :D który transformuje się robota lol, i kolejna dobra nowina znów przemawia głosem Petera Cullena znanym choćby z uzycia głosu Optimusa Prima, a co mnie się nie spodobało otóż ZNÓW KARR pokokany przez Turbo Boost, a no datek zamiast zarzardej walki, parę manewrów turbo boost i po karzze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOST!!!! Obczaiłem trzy odcinki dzisiaj (od 00 do 02) i muszę przyznać, że robią wrażenie. Powoli rozwiązują wszystkie zaplątane supełki.

Nowy odcinek Fringe też jest fajny, chociaż ciągle za dużo pytań przy zerowych odpowiedziach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy serial-Kryminalne zagadki Nowego Jorku

Najgorszy-Wszystkie polskie (z wyjątkiem Gliny) oraz wszelkiej maści telenowele (z Modą na sukces na czele)

Nie rozumiem tylko jednego. Dlaczego tak wiele emerytów (zwłaszcza kobiet) tak bardzo kocha romansidła? Czy dlatego, że nigdy nie przeżyły prawdziwej miłości, czy chciałyby być na miejscu bohaterów tych seriali?

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania, to proszę o sensowną i wyczerpującą odpowiedź.

Dziękuję. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu oglądałem Lost'ów (cały pierwszy sezon i kawałek drugiego) i muszę przyznać, że niektóre odcinki "miażdżyły". Potem było coraz słabiej no i przestałem oglądać.

Prison Break - oglądnąłem pierwszy i drugi odcinek pierwszego sezonu (powtarzali w któreś lato całość) i na tym się moja przygoda skończyła.

House M.D. - taaaaak... oglądnąłem wszystkie odcinki jakie leciały w telewizji (na AXN'ie i na TVP2) nawet po dwa-trzy razy. Kupiłem nawet pierwsze dwa sezony jak tylko się w Polsce ukazały. A moje zainteresowanie House'em nie zanika. Cudowny, czarny humor, wyraziste postaci i w każdym odcinku jest pokazane coś nowego z życia poszczególnych bohaterów. Gorąco polecam.

Pozdrawiam,

Anf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię praktycznie wszystkie seriale na ComedyCentral.

Trochę gorsze to : Wszyscy kochają Rejmonda, Jim wie lepiej, Jak poznałem waszą matkę(tylko wstęp mi się nie podoba).

Jak miałem polsat to wszystkie CSI > ale niestety mnóstwo odcinków się powtarza (polsat,AXN,TVP2).

Jeszcze Zabójcze umysły , oczywiście House (powtarzanie się odcinków :/), i chyba to wszystko kiedyś oglądałem jeszcze Wzór.

Jakoś mnie nie przekonują ślepi w FBI , trochę lepiej jest z głuchymi.

Polskie seriale ogólnie są kiepskie bo mnóstwo kasy pakuję się w bezsensowne wielokrotnie kalkowane schematy ; a jak schematów nam zabraknie kupuje się je z zagranicy. Typowy nowy polski serial jest skierowany do gospodyń domowych i ludzi niewykształconych (według badań!).

Dlaczego nie produkuje się już czegoś w stylu Alternatywy 4 > serial dla każdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubionym serialem jest Kompania Braci.Od czasu pierwszego obejrzenia, czyli jakieś 6 lat temu, żaden inny nie zdetronizował go w mojej klasyfikacji.Polecam każdemu kto lubi klimat seriale bądź filmy o tematyce wojennej, a zwłaszcza związane z II wojną światową.Co tu więcej dodać.Nigdy mi się nie znudzi.Fantastyczny realizm ,przez co każdy może się poczuć jednym z żołnierzy kompani E. ;)

Z pozostałych lubię też Detektywa Monka,Dr House,Prison Break(sezon I i II).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...