Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chimaira

Seriale ogólnie

  

469 użytkowników zagłosowało

  1. 1. mój ulubiony serial to:

    • M jak Miłość
      30
    • Klan
      12
    • Moda na sukces
      43
    • wszystkie wymienione wyżej i jeszcze kilka podobnych
      14
    • ten otrzymany razem z grą i potrzebny do jej uruchomienia
      369


Polecane posty

A teraz pytanie z innej beczki - co sądzicie o Californication? Pytam, bo po 'Dexterze' właśnie to będzie leciało na TVN i zastanawiam się, czy warto się 'wciągać'. Dextera oglądałem z pasją, ale nie wydarzyło się nic specjalnego. Ot, dwulicowość głównego bohatera, trochę jak Yagami ^_^

Californication? Niegrzeczne ;] Bardzo dużo seksu, narkotyków i wulgaryzmów. Bardzo śmieszne :) Jeden z niewielu seriali przy których wiem, że na pewno się uśmieje. Bardzo dobra obsada, niezły scenariusz. Jeden z najlepszych seriali produkowanych przez Showtime.

A ja mam pytanie. Co moglibyście polecić w klimatach "Dead Like Me", czy "Pushing Daisies"? Ostatnio strasznie spodobały mi się takie ciepłe, bardzo pozytywne i dowcipne seriale :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nie poinformaowało mnie oczywiście o odpowiedzi, na którą czekałem, ale o poście, który mnie w ogóle nie interesuje. Bosko.

Obejrzałem pierwszy odcinek Californication i wciągnąłem się na maksa. Dowcipny, klimatyczny, z dużą dozą, ekhm, erotyzmu i świetną rolą agenta Muldera :D Polecam wszystkim, pełnoletnim, oczywiście :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kompletnie czasu na oglądanie TV, a nawet jeśli, to nie jestem w stanie regularnie raz w tygodniu zasiadać przed telewizorem. Dlatego planuje kupić sezon jakiegoś serialu a DVD. Na razie z racji zainteresowań, po głowie chodzi mi Rzym. I tu moje pytanie. Czy polecacie ten serial? Nie ukrywam, że w moich oczach, jego wielką zaletą są dwa sezony, bo twórcy uwielbiają odcinać kupony od sławy i kręcić w nieskończoność ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jeszcze ktoś kto nie umarł z niecierpliwości czekając na HBO's Song of Ice and Fire? Mam nadzieję, bo ja kurczowo trzymam się życia, zresztą w papierowej strefie jest nie lepiej. By rozruszać zmarznięte kości (winter is coming!) proponuję kolejną odsłonę neverending story pt. kogo byśmy widzieli w rolach bohaterów?

Zarzucam stronką, oczywiście tylko po to, byście mogli się z nią nie zgodzić:

http://takoren.tripod.com/asongoficeandfir...ting/index.html

Hunnam, Oldman i Helfer to dla mnie bullseye, resztę zaorać.

Aha, jeśli komuś wydaje się, że zwariowałem i Knightley to 100% Daenerys to niech spojrzy tutaj:

http://img.photobucket.com/albums/v448/Adh...af/daenerys.jpg

<gasp>

<głośno przełyka ślinę>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jeszcze ktoś kto nie umarł z niecierpliwości czekając na HBO's Song of Ice and Fire? Mam nadzieję, bo ja kurczowo trzymam się życia, zresztą w papierowej strefie jest nie lepiej. By rozruszać zmarznięte kości (winter is coming!) proponuję kolejną odsłonę neverending story pt. kogo byśmy widzieli w rolach bohaterów?

Ja się jeszcze trzymam ;) Ale od takich zabaw się powstrzymuję. Raz, że każdy ma inne wyobrażenie swoich ulubionych i nieulubionych bohaterów... Dwa, że do seriali nie bierze się (raczej) aktorów z pierwszych miejsc box office, więc większość takich zabaw mija się celem. W ramach zabawy, wyczekiwania można się w to bawić, ale ja mam jedną obawę - że jak sobie sam wybiorę obsadę, to tym bardziej rozczaruję się tym, co zobaczę w serialu. Wolę więc oglądać go na świeżo.

Poza tym widziałem już gdzieś stronkę z lepiej wybranymi aktorami :P

<gasp>

<głośno przełyka ślinę>

To co? Jedziemy jej zrobić mały casting? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunnam, Oldman i Helfer to dla mnie bullseye, resztę zaorać.

Dla mnie zdecydowanie Tricia, ale ja jestem nieobiektywny (fan wiadomo czego :)). Choć mam na jej poparcie argumenty: to jak się porusza, to jak uwodzi i to jak robi facetom jajecznicę podsmażaną na mózgu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie z racji zainteresowań, po głowie chodzi mi Rzym. I tu moje pytanie. Czy polecacie ten serial? Nie ukrywam, że w moich oczach, jego wielką zaletą są dwa sezony, bo twórcy uwielbiają odcinać kupony od sławy i kręcić w nieskończoność

Zdecydowanie warto. Świetnie nakręcone i dzięki tylko dwóm sezonom nie ma niepotrzebnych dłużyzn. Dekoracje, kostiumy, dbałość o mnóstwo drobnych szczegółów, wszystko na najwyższym poziomie. No i zawsze można sobie dokupić niejako ciąg dalszy, czyli Ja, Klaudiusz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna z tych odpowiedzi - prawidłowa odpowiedż to... (napięcie rośnie) Pierwsza Miłość (dla mnie jedyny zjadliwy) apropo - Przemek odzyskał wzrok - bo miałem długą przerwę w oglądaniu (i się z tego cieszę :D)

O ja cię i motyla noga też! Chyba żartujesz? Ostatnio muliłam przed telewizorem i właśnie owo coś leciało. Nie dość, że nie pojmowałam tego co się dzieje to jeszcze ci "aktorzy" i scenografia, toż to masakra... :/

Jak dla mnie najlepszym serialem, który widziałam jest "Twin Peaks", ma teraz leciec na tv7 w niedziele :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam się raczej TVNu, nie widziałem oryginalnej Ugly Betty ale nasza Brzydula jest IMO raczej średnia ale za to faktycznie Californication wymiata :D, trochę mnie boli koniec pierwszego sezonu Dextera ale najprawdopodobniej wróci a póki co faktycznie Mulder gra świetnie, serial jest ironiczny i bhutalny co mi się podoba :), żałuję, że tak rzadko puszczają Supernatural (na nasze "nie z tego śwata") ale cóż zrobić xD.

Właśnie, jak to jest z prawem, jeżeli dany powiedzmy sezon serialu nie wyszedł w Polsce i nie jest w żaden sposób u nas dostępny to mamy prawo go ściągnąć czy wciąż jest to nielegalne :D? Tak tylko pytam nie linczujcie od razu xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł, czy nie wyszedł to ściąganie jest nie legalne.

Nie wiem, czy ktoś już dał taką radę, ale wszystkim, którzy mają chęć na takie seriale jak właśnie Dexter, Californication i Herosi to polecam telewizję N :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jestem właśnie po obejrzeniu już po raz kolejny (powtórki TVN daje) jednego z odcinków 39 i pół i skutek jest tego taki, że nie wyrobiłem i jutro jadę kupić I sezon na DVD. Ja po prostu jestem uzależniony od tego serialu :D . Jak głupkowato i śmiesznie by to nie brzmiało to dla mnie jest to najbardziej "cool'aśny" serial jaki widziałem i zarazem taki... normalny. Jak dla mnie cudo :) . A nowa seria już na wiosnę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł, czy nie wyszedł to ściąganie jest nie legalne.

>>Hm... A mi się jakoś wydaje, że dopóki jest to tylko 'tv release' - czyli nie wyszło na dvd - to nie ma większych przeciwwskazań prawnych, o ile nie rozpowszechniasz... Było o tym sporo kiedyś w tym wątku zresztą, jak ktoś ma solidną wykładnię prawną pod ręką, to chętnie bym się z nią zapoznał, możnaby przypiąć w tym wątku.

Ale whatever, sam oglądam raczej z telewizji... (na żywo albo i niekoniecznie - cyfrowa nagrywarka ftw ;p)

Swoją drogą, to w ogóle jest fenomenalny wynalazek, dekoder z HDD. Możliwość manipulacji transmisją niemal jakby oglądało się z dvd jest nie do przecenienia.

Nie wiem, czy ktoś już dał taką radę, ale wszystkim, którzy mają chęć na takie seriale jak właśnie Dexter, Californication i Herosi to polecam telewizję N :).

...Albo Chello/UPC, bo tam też jest Fox Life, Universal Channel, AXN itd, a i w HBO można się wyposażyć ;]

A dziś zaczęła się na wzmiankowanym Fox Life emisja 4 serii Grey's Anatomy, z czego jestem bardzo kontent (a rodzinka jeszcze bardziej ;p), bo stęskniliśmy się już za chirurgami ze Seattle (choć House M.D. wpasował się w 'medyczny' slot od paru miesięcy...).

A po świętach rusza tam Six Feet Under, mam nadzieję, że na pierwszym sezonie (który mam na płytach) się nie skończy...

Teraz jeszcze zmusić telewizor do wyświetlania napisów z kablówki i będzie bosko.

A co do Californication, które zacząłem oglądać, jak większość zapewne, wraz z premierą na TVN, to na razie, po tych 3 odcinkach, czuję się lekko rozczarowany... Tzn. niby wszystko cacy, ale czegoś mi nadal brakuje i nie do końca wiem, czego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja była dawno temu i sam w niej brałem udział. Posługiwałem sie wtedy tłumaczeniem konwencji berneńskiej. I z tego co pamiętam to albo to tłumaczenie było niepoprawne, albo sama konwencja została później zmieniona (gdzieś chyba w 2006 roku). Wszystko rozbijało się o definicję utworu opublikowanego i jego ochrony. Kiedyś utwór wyemitowany w TV był utworem nie opublikowanym lecz rozpowszechnionym. Dzisiaj konwencja podpina go już pod utwór opublikowany. Jednak sam juz nie wiem co o tym sądzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z seriali ogladam tylko "Scrubs" i "Detektyw Monk". Zna ktos? (ze tak napisze cos do tematu xD)

Mnie sie wydaje, ze to, ze serial zostal opublikowany w tv nie upowaznie nikogo do piracenia go, to tak jak bysmy piracili gry, ktore ledwo wyszly na rynek (bo przeciez juz je opublikowano). Tak to rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zapłaciłem za wszystko, co jest w telewizji, to mogę równie dobrze ściągnąć sobie to z internetu

Nie. Abonament radiowo-telewizyjny to nie jest opłata za to, co leci w telewizji, tylko właściwie opłata za posiadanie telewizora lub radia. (nie jestem pewien, ale chyba kiedyś nawet to się tak nazywało...) Tak więc płacenie nie uprawnia Cię do ściągania tych seriali. ;P

"Detektyw Monk"

Monk jest świetny. To jedna z niewielu rzeczy, które oglądam w TV. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Detektyw Monk"

Zdecydowanie ja. Jeden z fajniejszych seriali jakie widziałem na czele z tytułowym bohaterem, którego fobie i geniusz tworzą mieszankę zaiste wybuchową :) Nie widziałem każdej serii od deski do deski, ale kilkanaście odcinków lecz serial jest super po prostu :D A intrygi też są mocne... w ogóle sama praca detektywistyczna jest bardzo dobra i mimo, że leci to w TV to jednak jakiś człowiek przy wysokim IQ też wpadłby na to zapewne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serialów to najbardziej cenię sobie Pitbull. Fajny klimat, nie jest przegięty (no może poza sezonem 1 i końcówką sezonu 2), dobre motywy, policyjny gryps :D. Poza tym duża część spraw miała miejsce w rzeczywistości, ale zostały zmienione detale, by nie można było zaskarżyć scenarzystę do sądu.

Ponadto kiedyś Lost, ale po drugim sezonie zrobił się wyraźnie gorszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ich temat juz byl, ale nie chce mi sie przegladac wszystkich stron...

Londynczycy. nie wspominalbym o nim, ani go nie ogladal, gdybym sam nie przebywal aktualnie w Wielkiej Brytfance :) (tyle ze ja jestem... hmm, Manchesterianin :lol: ). z poczatku nawet mi sie to podobalo, calkiem sporo w nim prawdy o Anglii bylo, jednak z czasem stal sie to kolejny polski serial obyczajowy, z problemami nie z tej ziemi, marnym aktorstwem, angielskimi aktorami brzmiacymi jak polscy (niektorzy)... nic specjalnego tak naprawde. ktos normalny (z tego forum) to w ogole oglada? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam i uważam że jest fajny. Naprawde polski serial, a na jakimś międzynarodowym poziomie. Nie zgodziłbym się że aktorstwo jest marne, mimo wszystko to tylko serial, a w nich nawet w najlepszych (Zagubieni, Prison Break) gra aktorów jest średnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...