Skocz do zawartości

Half Life (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Przyjdzie kiedyś dla mnie sądny dzień, kiedy przeczytam jak Valve zapowiedziało najnowszą część Half Life'a. Nie wiem kiedy to będzie i czy dożyje ale będę czekał i kibicował ile tylko sił ;) Moja wiara nie ugnie się nigdy, a tymczasem jest tyle świetnych gier które po prostu czekają na mnie by umilić mi ten czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech o trójce na razie ciemno i głucho,cały czas śledze czy wyszedł jakiś nowy news na temat hl 3,ale myśle że prędziej niż w 2013 się nie dowiemy,5 lat się czekało na dwójkę,a od ostatniego epizodu w tym roku minie również 5lat

Wniosek?alebo pod koniec roku usłyszymy o HL3 albo jak wspomniałem w 2013,żeby tylko była równie dobra co poprzednie części...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Half Life'y to dla mnie solidny kawał historii, jeśli chodzi o rozwój gier komputerowych. Z łezką w oku wracam, jak do wielu innych tytułów, ale... do tego jakoś częściej smile_prosty.gif Nie wiem dlaczego, bo do fanboja mi daleko, ale zawsze, kiedy nie ma w co grać, mam jakieś 70% szans na powrót do Black Mesy (Mesa?).

HL3? Jak dla mnie tylko wtedy, kiedy Valve będzie w stanie sięgnąć po jeszcze nowszą technologię i dać graczom nie tylko dobrą grę, ale też coś ponad, jak fizyka w "dwójce". Mogę czekać do oporu, nie spieszy mi się wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Klik. Oby to tylko była prawda. Odstawiłem wrodzony sceptycyzm na bok i już zdążyłem się niemiłosiernie nakręcić na pierwsze informacje o nowym Half-Life'ie. Mając na uwadze, że niedawno ludzie doszukali się w Source Film Maker plików, wskazujących na istnienie Source 2 (które to pliki później zniknęły, nie były więc częścią żadnego ARG), można przypuszczać, że informacja się potwierdzi.

Dodatkowo Gameinformer nie ujawnił w tym miesiącu zawartości, ani okładki nowego numeru czasopisma, tłumacząc się NDA dotyczącym gry, która ujawniona ma zostać właśnie dzisiaj (14.08.2012).

GaaabeeeN!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak zwykle okazało się, że to tylko plotki a właściwie pomyłka organizatorów mająca chyba nakręcić ludzi na ich targi :P Eurogamer i Valve sprostowali sprawę tym samym pozbawiając znów nadziei graczy na jakiekolwiek szybkie zapowiedzenie trzeciej części przygód Gordona Freemana. Chyba teoria o tym, że Gabe i spółka szykują ciąg dalszy dopiero na next-geny gdzie będą mogli coś pokazać, coś może rewolucyjnego, nabiera sensu. Zapewne ta wielka niespodzianka GameInformera będzie dotyczyć innej gry... choć, cholera jedna wie co oni kombinują ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spodobał Ci się pdostawowy Half Life 1, to jak najbardziej. Opposing Force wprowadza nie tyle mase nowych broni, co rozgrywka sie ciut zmienia. Stajemy po stronie Wojska z możliwością, gdzie-niegdzie - wydawania poleceń kompanom.

Blue Shift to znowu historia przedstawiona od strony ochroniarza Barneya, z tego co wiem ma wprowadzonych wiele udoskonaleń do gry, względem podstawki. Niestety nigdy nie grałem, więc trudno mi się wypowiedzieć.

Edytowano przez Deathdealer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli spodobał Ci się pdostawowy Half Life 1, to jak najbardziej. Opposing Force wprowadza nie tyle mase nowych broni, co rozgrywka sie ciut zmienia. Stajemy po stronie Wojska z możliwością, gdzie-niegdzie - wydawania poleceń kompanom.

Blue Shift to znowu historia przedstawiona od strony ochroniarza Barneya, z tego co wiem ma wprowadzonych wiele udoskonaleń do gry, względem podstawki. Niestety nigdy nie grałem, więc trudno mi się wypowiedzieć.

Niestety Blue Shift wypada najgorzej z dodatków do HL, szczególnie jeśli chodzi o czas na jego ukończenie, choć ma 30 poziomów rozgrywkę skończysz w 5-6 h, jednak jest jedna rzecz jaka rehabilituje ten dodatek, mianowicie High Definition Pack, dzięki któremu wszystkie dodatki plus podstawka Half Life nabierają błysku, poprawia się model postaci jak i broni oraz krajobrazów.

Można też pograć w Half life z dodatkami na silniku Source z HL 2, ale za dużo się dzięki niemu nie zmienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze pamięta o Black Mesa Source? (Przniesienie HL na silnik Source z nowymi modelami, teksturami itp)

Po blisko ośmiu latach czekania, znamy date premiery.

"On September 14th you will see the first release of Black Mesa! This will include our re-envisioning of Half-Life all the way up to Lambda Core. We believe this is a great way to provide a complete-feeling 8-10 hour experience with a solid ending, make our fans happy and help us make the best overall game possible."

http://blackmesasource.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ GutekHolubek - to będzie w pełni grywalny remake, czyli Half-Life zrobiony całkowicie od nowa na silniku source (zupełnie nowe tekstury, efekty, dźwięki i muzyka). Dla mnie - news roku. Żaden lepszy FPS w 2012 już nie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, marzenia się spełniają, wychodzą to rzeczy coraz to bardziej nieprawdopodobne, na których gracze i fani dawno postawili krzyżyk :D Mod będący w produkcji i równie mocno wyczekiwany jak Duke Nukem albo No More Room in Hell - które też miało burzliwą historię - ale zapowiadający się na naprawdę solidny, darmowy produkt stworzony przez fanów dla fanów, który powinien dosyć mocno pozamiatać. Sam, jeśli oderwę się od pewnego MMO, bardzo chętnie sprawdzę jak wygląda ośrodek Black Mesa w silniku Source'a ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Mesa will require the Source SDK Base 2007 to run. Many Source games purchasable through Steam come with the Shared Resources, including the SDK, that you will need in order to run Black Mesa. To see if you can run Black Mesa, open Steam and look in the tools tab. If you see an entry titled Source SDK Base 2007, you can run Black Mesa.

As of July, 2011, Valve made the Source SDK free for anyone to download.[1] This means that users who create new Steam accounts will be able to play Black Mesa without having to purchase any games.[2] [3]

Please note that neither the Nvidia or ATI free game packages come with the SDK base.

If "Source SDK Base 2007" Does not appear on the tools tab in steam you must download it in order to play the mod.

At the moment, Black Mesa only supports the Microsoft Windows NT-based Operating Systems that Steam supports (2000, XP, Vista, 7). [4]

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...