Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Pewnie , jak już będę grała w HL2, też będę miała banana na twarzy wnerwiając CP ^^ ( - Pick up that can ! icon_evil.gif - Nope. cheesy.gif ). Ech, trza poczekać na urodziny ( na mikołaja mam zarezerwowaną koszulkę z Portala i książkę ,,Portal 2 Collectors Edition guide '' a na imieniny pluszowego Companion Cube'a ^^ ) W każdym razie, pamiętacie te ,, concept arty '' które pochodziły ze strony ValveTime ? Można je znaleźć na tej stronie :

http://half-life.wikia.com/wiki/Half-Life_2:_Episode_Three

i przy okazji można sobie poczytać o ,,procesie'' trzeciego epizodu HL'a ;) Widzieliście te stworzenia z Xen ? Chciałabym aby były po naszej stronie. Wydają się bezbronne i delikatne, piękne. Oczywiście ich czerwone do szpiku kości ( a to to w ogóle ma kości ? blink_prosty.gif ) oko, daje do myślenia i podejrzeń. Zawsze jak sobie je wyobrażam słucham tego utworu :

Jak chcecie, możecie przewinąć do mego ulubionego fragmentu czyli 3:32 :) Mogłyby prowadzić nas przez nieznane, być przewodnikami. Mogłyby też zachowywać się podobnie jak Dog, przywiązywać się do nas czy łasić się, próbować nas rozśmieszyć mimo trudnej sytuacji. Pod koniec poniżej zamieszczonej piosenki jest obrazek który być może pokazuje fragment tego stworzenia, więc sobie można przewinąć jak ktoś nie chce słuchać ;)

Ciekawe czym naprawdę są ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Alyx na szkicach ( a bardzo to prawdopodobne ), to jednak straci swój urok w stosunku do poprzednich części, jej karnacja jest.. jakby to powiedzieć.. bladsza, uboższa itp. Jak na razie mało wiemy na temat fabuły trójki. Co do soundtracków, szkoda że nie ma go z pierwszej części, niektóre kawałki są zacne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://downloads.khinsider.com/half-life

Oczywiście niektórych utworów brakuje, ale lepszy rydz niż nic tongue_prosty.gif Pilnujcie aby przypadkiem nie złapać jakiegoś wirusa, mój laptop nie złapał żadnego ale wiecie, ostrożność cool_prosty.gif Na innym forum założyłam dział z darmowymi soundtrackami z gier, może dam linka rolleyes.gif Kto wie co Valve knuje na boku ? Może to jest Alyx, ale wygląda zbyt...hm...młodo- ............ ?! blink_prosty.gif. Chyba że... nie, to trochę niemożliwe by Eli tak szybko doczekał się nastoletniej wnuczki wink_prosty2.gif

http://half-life.wikia.com/wiki/File:Episode_Three_Concept_Art_Leaked_Mid_2008_Alyx_3.jpg

A na tym zdjęciu dziewczyna, wygląda jak Chell z Portala ( dwójki ofc. ! ), do porównania daję obrazek Chell :

http://www.google.pl/imgres?hl=pl&client=firefox-a&hs=36G&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1280&bih=618&tbm=isch&tbnid=fvGo5hq0o-1uTM:&imgrefurl=http://www.flamehaus.com/bbs/viewtopic.php%3Ff%3D13%26t%3D161053%26start%3D585&docid=djfQjpYx2a7oJM&imgurl=http://i54.tinypic.com/1zn928j.jpg&w=1600&h=900&ei=uvlyUPPGE4jQtAbAmoCQCw&zoom=1&iact=hc&vpx=97&vpy=337&dur=1089&hovh=168&hovw=300&tx=194&ty=124&sig=118025561528651329513&page=3&tbnh=135&tbnw=173&start=44&ndsp=24&ved=1t:429,r:0,s:44,i:211

Co wy na to ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie. Nic nie wiadomo, cicho jak makiem zasiał rage.png Nie chcę niczego ,,teoretyzować'' przez te zdjęcia, po prostu jak spojrzałam na to pierwsze, moim pierwszym skojarzeniem była właśnie Chell, i tyle :I Ostatnio zastanawiałam się nad TYM :

http://half-life.wikia.com/wiki/File:Borealis_plans_01.png

Dum Dum DUUUM ! Ciekawe jaką minę mieli koledzy z Black Mesy, gdy zobaczyli że Aperture ma własnego, zabójczego robota trollface.gif Dobra, koniec żartów które rozumiem tylko ja. Skąd wzięła się tam Gladys ekhem, GLaDOS ? confused.gif Ciekawe to, ciekawe. Odn. mojej teorii, trochę opiszę wam co sądzę o losach naszych bohaterów na Borealis ( Spokojnie, Organizacja nie ma z nią nic wspólnego ;) )

Mossman, jakąś chwilę po eksplozji pod koniec HL2 , leci/płynie w poszukiwaniu Borealis. Jak się dowiadujemy w episode one, wpada w niezłe tarapaty - Kombinat dopadł ją i jej załogę. W episode two, odkrywamy że przesłała nam ukryte wiadomości - mapę Borealis oraz filmik z owym statkiem. Po dość dłuższej chwili, po śmierci Eli'a, Al prosi by Gordona by bez niej płynął/leciał po Judith i znalazł Borealis. Tłumaczy się zajęciem się ruchem oporu wraz z Dr. Kleinerem, bo ,,sam sobie nie da rady'', ale gdyby coś się wydarzyło wyruszyłaby po niego, bezzwłocznie. Po załadowaniu potrzebnych materiałów, Gordon wyrusza w podróż z kilkoma rebeliantami. ( Do statku, którym mieliby podróżować ) W trakcie końca podróży atakuje ich bliżej, nieznany stwór powodując iż wszyscy wypadają za burtę a ich statek zostaje doszczętnie zniszczony. ( Do helikoptera ) W trakcie końca podróży, dochodzi do usterki i zaczynają spadać. Wszyscy po założeniu spadochronów wyskoczyli z niego, lecz niektórym się nie otwarły. Prawie wszyscy wylądowali w wodzie. Helikopter roztrzaskuje się o ziemię. ( Do obydwu ) Wszyscy którzy przeżyli, zaczęli wędrówkę, większość nie przeżyła. Gordon ostatkiem sił dociera do stóp Borealis, tracąc przytomność widzi dwóch/ trzech ( muszę się jeszcze zastanowić ile ich tam dać :/ ) żołnierzy Kombinatu. Budzi się we wnętrzu statku, bolą go dłonie. Orientuje się że jest skrępowany liną ( ? ), jednakże łatwo ją ściągnął ( była poluzowana ? :/ ). Dopiero miał się dowiedzieć jakie czeka go tam piekło, i wcale nie mówię o Kombinacie czy kosmitach... Tydzień później Alyx wyrusza z misją ratunkową, zaniepokojona brakiem kontaktu. Leci helikopterem/ płynie niezbyt dużą łodzią, sama. Pod koniec trasy, jest zaniepokojona zatopionymi wokół statkami i pływającymi na powierzchni wody zapasami, zwłokami itd. Dopływa/dolatuje bezpiecznie, obok statku - większego niż się spodziewała. Dostaje się na górę za pomocą kotwiczki, zaczepniętej o ( nie wiem konkretnie co :I ). Weszła do wnętrza, nagle traci kontakt z zewnątrz. Zapala latarkę ( Ciemności egipskie, nie ma co ! ) i wyciąga broń. Jest wystraszona widokiem napisów na ścianach, są napisane krwią, dookoła pokoju leżą martwe ciała żołnierzy. Napisy mówią : ,, Uciekaj póki możesz !'' czy ,, Koszmar zaczyna się w naszych głowach'' itd. Postanawia odnaleść Gordona i Judith i uciec stamtąd jak najprędzej ( trauma z dzieciństwa - Małe odwiedziny w Ravenholm, mimo zakazu. A wiemy jak wyglądała ta szopa :P ). Postanawia zejść niżej. Stwierdza iż oni wszyscy wpadli w pułapkę, a Judith miała najgorzej ( ,,Więc Kombinat nigdy nie odpuszcza zdrajcom'' sad_prosty2.gif ). Coraz częściej widzi małe ,,sanktuaria'', obrazy i napisy z krwi, węgla i kredy, dookoła zapalone świece, ciała zawieszone na linach ( prawie wszystkie były w takiej samej pozycji - zwłoki z wzniesionymi do góry rękami ) oraz te które leżały na ziemi. Zaczyna słyszeć dziwne odgłosy, coraz bardziej się boi. Coś się poruszyło w ciemnościach. Zorientowała się że podczas drogi nie spotkała żadnego kosmity ani syntha, uspokaja się myślą że to headcrab próbuje na nią ''polować,,. Wtedy to ,,coś'' przelatuje jej przed oczami, szybko traci nadzieję że to tylko headcrab. Zaczyna się powoli cofać. Dalej napiszę na blogu. ( Heh, pisałam to przez półtorej godziny :I ) Znalazły się w tym tekście odniesienia do Dead Space'a i Bioshocka*, ewentualnie do Silent Hilla :/

Jeśli chcecie się pośmiać :

www.youtube.com/watch?v=y6gJWv8GjZU&feature=BFa&list=LLU7bQFjsrVHTTzKJtklwmmQ ( 1:38 to najlepszy fragment ;) )

* Kto grał i pamięta poziomy, będzie wiedział. Tak myślę :I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - teoria ciekawa, ale moim zdaniem niezwykle mało prawdopodobna, poza rozbiciem się się helikoptera. Z wyciekniętych screenów widać że akcja toczyć się będzie w rozpadlinach lodowych, sądzę że do statku dojdą dopiero pod koniec co wpasowuje się w metodę Valve: akcja ciekawa zaczyna się na końcu gry, tak było z dwójką, i episode 2. Natomiast halucynacje (w twojej teorii) to zapewne efekt Advisora. Ciekawe czy G-Man wystąpi w portalu.

p.s.

[media=]

G-Man w realu:)

Edytowano przez spidymaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to to racja, Valve prawie w ogóle nas nie zawiodło smile_prosty.gif Teorię piszę dla swojej przyjemności, więc wiadomo idealna nie jest wink_prosty.gif Co do tego Advistora, można by tak... powiedzieć... Jednakże pod koniec dowiadujemy się co te halucynacje powodowało, w jakim celu to robiło, jaki sekret skrywa Borealis oraz jak te zdarzenia wpłynęły na ludzi, którzy nieszczęśliwie się tam znaleźli.

Trailer z którego zaczerpnęłam inspirację do wnętrza ,,przeklętego'' statku wink_prosty.gif :www.youtube.com/watch?v=doOoTXwdaPY

Oraz utwór, przez który mam przed oczami obraz tego statku : www.youtube.com/watch?v=4u-l0zZXaeM&

PS: Eeem, przecież akcja w epizodzie drugim zaczęła się rozkręcać w połowie gry, pod koniec była już podkręcona na maksa wink_prosty.gif

Edytowano przez middida
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Jeżeli w sprawę zamieszany jest 4chan to ja podchodziłbym z wielkim dystansem do jakikolwiek informacji z nimi związanych, równie dobrze może się okazać, że ten film to jeden wielki trolling. Zatem IMO nie cieszyłbym się za wcześnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, tak... Trudno mówić o kłamstwach 4chanowiczów, bo to wszystko są słowa Newella. Padają z jego ust zdania: "Pracujemy już długo nad nowym silnikiem", "Development Ricocheta 2 już się rozpoczął". Chyba, że umówili się, że będzie gadał takie rzeczy i to nagrali, w co raczej wątpię :P

Poza tym - nawet bez tego filmiku to i tak oczywiste, że Valve szykuje Source 2, a jedyny powód, dla którego wciąż nie mamy HL3, to to, że firma chce wydać tę grę na next-genach. W tych informacjach nie ma nic zaskakującego ani rewelacyjnego. Ktoś wątpił, że NIE będzie nowego Half-Life'a na nowych konsolach? :P

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trzymam dystans, jak znam życie to pewnie Gabe robi sobie z nas żarty tongue_prosty.gif No bo ile razy ludzie dawali się nabrać że ''naprawdę'' robią HL3, a tak naprawde za tymi wiadomościami stały zwykłe trolle tongue_prosty.gif Mam takie podejście do Valve, że nie denerwuję się ''kiedy wydadzą nową grę/silnik''. Valve, jak wszyscy wiedzą, dość wolno robi gry i czasem daje nam zbyt dużo czekać na zapowiedzi. Więc, teraz pomyślcie jaka byłaby sytuacja jak już zapowiedzą HL3, i podczas produkcji oświadczą że będzie poślizg, powiedzą o zmianach jakie chcą dodać a co gorsza, gdy powiedzą nam że cały proces tworzenia został wyrzucony do kosza z powodu jakiegoś drobnego błędu, i produkcja gry z tego powodu, przedłuży się o kolejne lata. Ludzie oczekują że zrobią grę idealną, bez błędów, taką zapierającą dech w piersiach, taką że pobije na głowę Crysisa silnikiem graficznym, że zrobią ją w dwa, góra trzy, lata. Valve, aż za długo nie dało nam nic znać, więc oczekiwania graczy wzrosły. Chyba że nic a nic ich to nie obchodzi. Wracając, oczywiście jest dużo tych cierpliwych fanów i graczy, niestety, tych nie cierpliwych i ''nie akceptujących'' jest więcej, o wiele więcej. sad_prosty.gif Nie chciałabym znaleść się na ich sytuacji, i tak i tak mają kłopot tongue_prosty.gif I wiem że napisałam ten tekst trochę nie po Polsku, nie mam teraz zbyt dużo czasu :- P

PS : Czy tylko mi, głupio brzmi nazwa Source Engine 2 ? Już lepiej byłoby nazwać silnik np.: Pipe tongue_prosty.gif

Edytowano przez middida
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up-Może to robocza nazwa. Mi zresztą nie przeszkadza. Co do zapowiedzi HL3: może 50 lat Gabe'a uświadomiło mu, że jak nie zaczną robić HL3 to go nie dożyje... A tak na serio: raczej oczywiste było, że nowy engine powstaje, a Half Life 3 tytułem startowym podtrzymałby tradycję: nowy engine nowy HL. Mam nadzieję tylko, że nie będzie z otwartym światem. Wolałbym już super zaawansowaną fizykę + jakaś dziwna broń (taki ciekawszy gravity i portal gun).

Edytowano przez spidymaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP:

Akurat otwarty świat to dość ciekawy pomysł, niestety mało osób potrafi go dobrze wykorzystać. Dobrym przykładem fajnego wykorzystania otwartego świata, jak ktoś już pisał ( wybacz autorze tego posta, nie mam zbyt dobrej pamięci :< ), jest pomysł Crytek w Crysis'ie - Jeden cel, lecz z różnymi możliwościami dojścia. Wracając do pomysłów do otwartego świata, można też wziąć pod uwagę to, że będziemy się poruszać wewnątrz statku - a statki nie są malutkie i nie mają 3-4 kabin oddzielonych korytarzami, a zwłaszcza taki Borealis :P Jeżeli w Borealis miałaby odbywać się cała gra ( lub jej duży fragment ), liczyłabym na zrobienie tam ''otwartego świata'' co wiąże się z eksploracją statku. Przykłady zagadek w takim miejscu ? Znalezienie ''klucza'', by dojść dalej ( Tia, ale żeby coś takiego zrobić, trza dać graczowi jakieś podpowiedzi... jedyne co mi do głowy przychodzi to motyw a'la Rattman :D )na razie mam tylko ten, a jeżeli jeszcze jakieś pomysły zagadek przyjdą mi do głowy, zedytuję post i wam napiszę :) Jeżeli Valve potwierdzi że robią HL3, i do tego z otwartym światem, będę spokojna - Valve rzadko nas niezadowala :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w tym, że już w oryginalnym HL nie wiedziałem czasem gdzie iść, a jeśli nowy byłby grą otwartą to zgubiłbym się całkowicie. Do skyrima otwartość pasowała, ale tam mieliśmy kompas i mapę. Poza tym trochę bym się bał zbyt wysokiego poziomu trudności. A z tego co wiem, to Valve jak dotąd robiło gry zamknięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka była tak stworzona, aby trochę pomyśleć, a nie ciągnąć gracza po prostej linii do celu, jak na tamte czasy, to był zupełnie inny kierunek, wobec np. unreal'a. Ale zespół z Valve, to nie jacyś amatorzy, znają zachcianki graczy, i wobec trójki, powinniśmy się spodziewać małej nowości w stosunku do poprzednich serii HL. Należy zaznaczyć, że AI przeciwników z jedynki był bardzo dobry, nawet odpalając grę dzisiaj, i na najwyższym poziomie trudności, można się z nimi nieźle zabawić smile_prosty.gif.

Edytowano przez GutekHolubek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat otwarty świat to dość ciekawy pomysł, niestety mało osób potrafi go dobrze wykorzystać.

Ja się tylko boję tego, że Valve nie ma specjalnie doświadczenia w otwartych grach. Jakby nie patrzeć, to wszystkie ich gry, były raczej liniowe, więc takie rzucenia na głęboką wodę i otwarty świat może się skończyć... tak sobie. Nawet HL2, mimo że jest grą świetną, pokazał że nie mają za bardzo pomysłu na otwarte tereny. I widać to przy podróżowaniu buggym. I tak źle i tak niedobrze, a raczej nie chciałbym dostać czegoś w rodzaju Rage, w złudnym, niby otwartym ale tunelowatym światem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP:

Też trzeba tak założyć. Fajnie by było gdyby Valve dało nam jakiś fragment z otwartego świata, a gracze odpowiedzieliby co trzeba dopracować itd.. Rzecz jasna, jest duże ryzyko trollingu i spamu :P I fakt, Rage to była naprawde wielka klapa :s

Anyway, nie wiem jak wy, ale ja chciałabym dowiedzieć się więcej o kulturze, historii i zwyczajach Vortów, zwłaszcza odkąd powstrzymały G-mana. Przy okazji, wiecie że w planach było zrobienie epizodu czwartego, który miał zostać wydany przez Arkane Studios ? ( Tak, to ci od Dishonored ) Info znalezione w artykule o Ep.4 : " Gabe Newell stated in an interview ( 2006 ) that they wanted to expand many pieces of the original story only merely referenced in the previous games, and develop games about Alyx Vance or Dog. " Tłum.: " Podczas wywiadu ( 2006 r. ), Gabe Newell oznajmił że chcieliby rozwinąć kilka wątków, które były tylko wspominkami/odniesieniami ( ? ) we wcześniejszych częściach gier, oraz tworzyć gry z Alyx Vance lub Dog'iem. "Czy... czy to znaczy że... Gordon mógł zostać... zabity ? Za bardzo polubiłam tego jajogłowego, mimo iż w swojej teorii zrobiłam z niego potwora :<

Trochę muzyki z HL'a 2 ep. 2 na dziś :

www.youtube.com/watch?v=C_r3D3tW26I&feature=related

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciekawe to jest, na temat Vortiguantów nadal za mało wiemy. Co ich przyczyniło że nagle postanowili stanąć po naszej stronie? W jedynce głaskali nas prądem ( przy okazji coś tam mówili w stylu u-i-ha :P ). A w drugiej części stoją przed nami jak niewiniątka, jakby nic się nie stało. Przyznaję, pierwszy raz gdy go zobaczyłem, koło tego kolesia ( w dwójce ), niepotrzebnie wystrzeliłem kilka kul...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest też to, co miały na myśli mówiąc -

,, (...) Splatamy życie Freemana z jej własnym... (...) Niemal vortalna jest ta więź pomiędzy wami... (...) '' A także i tekst G-mana, daje do myślenia - ,, (...) i jestem pewien, że ona była warta więcej, niż sądziłem na początku... (...)'' I jeszcze to jego wypowiedzenie słów ,, (...) to your... father (...) '', widać że Gman ma coś do Eli'ego... Być może Alyx jest więcej warta niż moglibyśmy sądzić... Anyway, chwilę przed swoją śmiercią, Eli dziękował nam, za to co Gordon zrobił dla ruchu oporu i dla Alyx. Czy to nie zabrzmiało wam trochę, dziwnie ? To brzmiało tak, jakby się z nami żegnał... mimo iż krótki moment po tym, powiedział nam że po naszym powrocie, muszą o czymś porozmawiać confused_prosty.gif

Zmieniając temat, słyszeliście utwór ''A Red Letter Day ,, z Half-Life 2 OST ? Jak nie, to zapraszam na YT, bo teraz coś wam pokażę ; Utwór z ,, 28 Weeks Later '' z 2007 r. - www.youtube.com/watch?v=dg51oo5Xplk

oraz utwór z gry Blair Witch Volume 1: Rustin Parr z 2000 r. ( przewińcie do 1:25, od tego momentu zaczyna się ten utwór ) - www.youtube.com/watch?v=4bDqdFjxCrQ

Bardzo do siebie podobne, co ? No, Valve ! Co macie na swoją obronę ? biggrin_prosty.gif

EDIT : Wpis o Organizacji, musi zostać napisany od nowa, gdyż lekko zmieniłam swoją główną teorię. ( Tak, mam jeszcze inne, jeszcze mniej prawdopodobne od tej głównej, ale mimo to, miło mi się je pisało smile_prosty.gif )

EDIT 2# :

Studio Telltale ( to ci od TWD ) powiedziało że chętnie zrobiłoby przygodówkę w stylu Half-Life : stories, czy Halo : stories. Szczerze mówiąc, chętnie bym zobaczyła przygodówkę w świecie HL'a. :) Osobiście chciałabym abyśmy bliżej poznali dzieciństwo Alyx, w końcu w świecie opanowanym przez Kombinat, stworzenia z Xen, i nie wytłumaczalne zjawiska, można przeżyć naprawdę wiele przygód . Ech, jeśli Valve nie ma już pomysłu jak kontynuować HL'a, niech przekażą go w inne, lecz sprawdzone i zaufane, ręce. :-P

Edytowano przez middida
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...