Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Mi się wydaje, że albo będzie niewypał albo gra dobra ale nieproporcjonalnie do czasu produkcji... Z HL to już prawie jak z Duke Nukem Forever xD

DNF to gra która, no raczej nie miała zbyt wielu nowatorskich aspektów i nie oszukujmy się, gdyby nie sentyment, to ta gra osiągnęła by słabą sprzedaż. Za to HL 3 ma duże pole do popisu, oprócz klimatu jak i grafiki, dostaniemy pewnie, jak to na Valve przypadło, świetny multi (pewnie co-op).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że HL3 będzię świetną grą, ale ja jakoś nie mogę w to uwierzyć. Troszkę dużo rozczarowań i upadków wielkich marek było ostatnio ;/ Z drugiej strony Valve chyba nigdy nie wypuściło jakiegoś gniota na rynek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego go jeszcze nie ma - Valve nie potrafi go zrobić.

To jest możliwe. Tak odbiorcy, jak i Valve zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko i sama firma może nie mieć wystarczająco zasobów (czasu, pieniędzy, ludzi, talentu), żeby sprostać wymaganiom swoim i graczy. Zresztą mają kilka różnych marek pod sobą (TF2, Lefty, teraz Dota 2), które również wymagają uwagi. No ale kto wie, o zyskach ze Steama krążą legendy, może nas zaskoczą w ciągu najbliższych kilku miesięcy, i to może nawet w sposób pozytywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniędzy nie brakuje im na pewno. W przeliczeniu na pojedynczego pracownika Valve zarabia więcej niż Google i Apple (z osobna). W wywiadzie dla steamcastu (tutaj) Gabe omawia strukturę pracy w Valve. Ogólnie panuje tam możliwie bezstresowa atmosfera, szczególnie w przypadku tytułów bardzo istotnych dla firmy. Interesujące pomysły praktycznie zawsze są realizowane i testowane - a jeśli się nie sprawdzają w praniu - porzucane, nie zważając na czas poświęcony na ich developement. Ep3 bez wątpienia takim tytułem jest dla Valve i spodziewałbym się takich nowatorskich rozwiązań - właśnie ze względu na bardzo wysokie oczekiwania graczy. Jak Gabe wspomina w zalinkowanym wcześniej wywiadzie - jako developer zawsze starają się wyciągać wnioski na podstawie tego co dzieje się wśród community. Dane ze sprzedaży gier, czasu spędzonego przy danym tytule, nie tylko wydanym przez Valve, wszystko to ma wpływ na podejmowane decyzje.

Polecam posłuchać powyższego wywiadu, po jego wysłuchaniu jestem jeszcze spokojniejszy o przyszłość serii. Większych wątpliwości nie miałem nigdy, ale umocniłem się w przekonaniu, że Valve to najsolidniejszy gamedeveloper na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://valvearg.info/wiki/Valve_ARG_Wiki

Kto zagląda na sklep Steama ten wie, że teraz promowany jest Potato Sack, zbiór kilkunastu gier indie. Jaki to ma związek z Half-Life? Gry z tego packa dostały jakiś tajemniczy update, a ludzie wyszukują jakieś nawiązania i podejrzewają, że to alternate reality game, podobna do tej z zeszłego roku i dotyczącej zapowiedzi Portala 2. Na razie nie wiadomo nic na pewno, ale istnieje pewna możliwość, że to zapowiedź kolejnej gry Half-Life. Albo kolejny wyrafinowany trolling by Valve :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Przechodze HL2 i jestem w momencie stawiania dzialek. Mam ich trzy i jak bym ich nie ustawial to zawsze mi je przewracaja. To jest drugie ustawianie w grze. Czy ktos mógłby mi powiedzieć jak je prawidłowo ustawic ? Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez smieciek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ,że Kombajny(znaczy kombinat) nie pochodzą z Xen ?Ja myślałem ,że kombajny są z Xen a tu nagle klops. Kombajny podbiły xen i ziemię i jeszcze kawał galaktyki (tak myślę ) .A i podobno HL3 ma być jeszcze w tym roku

o_O ?!

I bardzo ważna rzecz na bordealis czy jakoś tak jest broń do rozwalenia kombajnów (mam nadzieje ,że do tych z innych planet też) i (a i ,żeby kombajny użyły obcych z innych planet ) .I żeby dali jakieś hardkorowe osiągnięcie ,takie niemożliwe praktycznie !I moje największe marzenie ,GORDON WRÓCI DO XEN !Jak na razie to koniec moich kosmicznych oczekiwań.

Spoilery. Tak myślę. - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś czytałem o tym, że Portal 2 jest PRAWDOPODOBNIE ostatnią grą zrobioną przez Valve, która będzie posiadała tryb single (m.in TU). Oczywiście słowo "prawdopodobnie" oznacza, że nie wszystko postanowione, ale jeśli już w ogóle taka myśl rodzi się w ich głowach, to mnie to trochę niepokoi. Ciul tam z tymi Portalami, ale co kurde z Half-Life 3, ew. Episode Three????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś czytałem o tym, że Portal 2 jest PRAWDOPODOBNIE ostatnią grą zrobioną przez Valve, która będzie posiadała tryb single (m.in TU). Oczywiście słowo "prawdopodobnie" oznacza, że nie wszystko postanowione, ale jeśli już w ogóle taka myśl rodzi się w ich głowach, to mnie to trochę niepokoi. Ciul tam z tymi Portalami, ale co kurde z Half-Life 3, ew. Episode Three????

Nie sugerowałbym się plotkami. Half-Life to seria singlowa i nie sądzę aby to się miało zmienić. Osobiście bardziej jestem przekonany, że wyjdzie HL3 zamiast trzeciego epizodu do dwójki. Zwyczajnie zbyt dużo czasu minęło. Przez te 4 lata oczekiwania producent nie wypuścił żadnych materiałów związanych z epizodem. Pewnie ogłoszą coś w stylu, że niby materiał z tamtego epizodu tak się rozrósł, iż nie dało się zrobić niczego innego jak sequela. W każdym razie, cokolwiek ma wyjść, chciałbym w końcu poznać ciąg dalszy losów Freemana i aby Valve wróciło do tej serii zamiast robienia kolejnych Portali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To żadne plotki. Problem jak zwykle tkwi w tym, że ludzi nie potrafią czytać ze zrozumieniem, bądź nadinterpretują czy też wyolbrzymiają informacje. Dlatego zwykle dobrze sprawdzającą się ideą jest odnoszenie się do oryginalnego newsa. W tym wypadku pierwotnie cytat brzmiał: ?Portal 2 will probably be Valve?s last game with an isolated single-player experience. What this all means is something Newell is still trying to figure out.?

Z czego można wnioskować, że nawet Valve nie wie do końca jak przyszłe produkcje miałyby do wyglądać. Imho może się to nawet ograniczyć do pierdół typu - mocne wsparcie dla elementów socialowych (fejsbjuk, youtube, twitter), cross-platform play, ARG (alternate reality game), odblokowywanie dodatkowego contentu w innych grach poprzez robienie achievów, połączenie multi z singlem (czego nieraz już próbowano i próbuje się nadal - Brink), czy nawet najzwyklejszy, opcjonalny co-op. O przyszłość gier Valve, w których fabuła gra jedną z głównych ról bym się nie bał, jednocześnie GabeN i spółka ciągle próbują czegoś nowego. Chwała im za to.

Valve skupia się od pewnego czasu na grach multiplayerowych - TF2, nadchodząca Dota2 i nieogłoszone dotąd, ale długo pewnie nie będziemy musieli na to czekać - Valve mmo. Gry z integralnym komponentem multiplayer są zwyczajnie o wiele bardziej grywalne i żywotne, dlatego wcale nie dziwię się, że twórcy próbują tryb wieloosobowy wpakować do praktycznie każdego tytułu.

Edytowano przez Spender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

No ale lepsza singlówka niż nic, a poza tym jak chce się pograć MP, steam i hl2 deathmatch i goł...

czekamy z niecierpliwieniem na HL3!!!

Zapoznaj się z zasadami cytowania. - Bethezer

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jak zwykle tkwi w tym, że ludzi nie potrafią czytać ze zrozumieniem, bądź nadinterpretują czy też wyolbrzymiają informacje. Dlatego zwykle dobrze sprawdzającą się ideą jest odnoszenie się do oryginalnego newsa. W tym wypadku pierwotnie cytat brzmiał: ?Portal 2 will probably be Valve?s last game with an isolated single-player experience.

No właśnie, prawdopodobnie, czyli pewności nie ma jak to będzie wyglądać a ludzie niepotrzebnie już wyciągają wnioski. Różne takie pierdółki mnie nie interesują, ale zapewne wielu lubi teraz takie rzeczy jak integracja z FB (sam nie znoszę takich stron społecznościowych). Grunt to aby takie różne udogodnienia nie psuły wrażenia z rozgrywki. HL zawsze sobie ceniłem za to, że potrafiło stworzyć specyficzny klimat rozgrywki, wprowadzania różnych pierdółek trochę by go zepsuło (już w EP2 nie podobało mi się, że achievementów nie można było wyłączyć). Chciałbym aby mimo wszystko zachowali sposób rozgrywki taki jak w dwójce, nie chciałbym żadnego zintegrowanego co-opa, bo wtedy singlowa rozgrywka zapewne ograniczałaby się do niańczenia bota.

Edytowano przez Arcling
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Episode Three - po mojemu prawdziwe prace nad nim się jeszcze nie zaczęły. Coś tam na pewno jest dłubane, rzucają pomysłami i tak dalej, ale sądzę, że konkretne prace nie są robione - Valve to nie jest moloch i dysponuje ograniczonymi zasobami, które obecnie w większości wykorzystuje do stworzenia Portala 2.

W tym temacie widać dokładnie (http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=1719410), że Valve prowadziło prace nad EP3 już te 3-4 lata temu. Czytając "Final Hours of Portal 2" zrozumiałem w większości jak działa Valve, i równie dobrze mogą testować w kółko nowe pomysły i nawet kasować całą grę, bo to był niewypał... (tak było z Portalem 2, który na początku miał nie mieć portali) Valve na pewno stać na powolne i doskonałe tworzenie kontynuacji tego wspaniałego cyklu :) Po wydaniu Orange Boxa od tak przestali trzymać się swojego terminarzu i Gabe ogłosił, że będą w małych grupach opracowywać coś co sądzą, że byłoby fajne w grach. Inną firmę by pewnie nie było stać na zatrzymanie wszystkiego ot tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic to nie wiem bo nie widziałem. Mimo wszystko ja w HL 1 mogę grać nawet bez textur packów i source. Dla mnie ta gra jest tak wybitna że grafika nie ma tu NIC do rzeczy.

Po co ci język polski do HL? To nie jest RPG z masą dialogów.

Nie warto - MUSISZ je mieć. Nie zagrać we wszystko co związane z HL to grzech...

Tak więc czeka na ciebie: HL, Opposing Force, Blue Shift, HL 2, Ep 1, Ep 2. To tyle jeśli chodzi o te najważniejsze oficjalne. Po za tym masz pełno genialnych modów w necie. Świetne wyszły do HL np. Friends like Us :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...