Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Przecież jakieś inne studio ponoć robi remake OF, czy może coś mi się przyśniło?

http://www.moddb.com/mods/operation-black-mesa

coś tam niby się dzieje... ^^

Mówicie o Unrealu i HL... powiem szczerze, że Unreal nawet dzisiaj powoduje u mnie opad szczęki, może więcej w tym sentymentu, ale jak wychodzę ze statku w roku 2012 to nadal mam ciary. Half-Life jednak jest już po prostu brzydki. Z nowymi teksturami już jest dużo lepiej (chodzi mi o ten pożal się Boże Half-Life: Source).

Marzy mi się They Hunger w nowej oprawie... to był mod !!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że są tutaj starsi "wyjadacze" pamiętający tak sławetne tytuły jak Half-Life,czy Unreal,hehe.Podobnie jak ja.To były czasy...tyle lat minęło,a człowiek wciąż pamięta o tych genialnych pozycjach.Osobiście dla mnie Unreal (mowa oczywiście o pierwszej części,z 1998r)jest najlepszą grą FPP jaka kiedykolwiek powstała.Genialny klimat,genialny świat Na Pali,piękna ambientowa muzyka ,no i grafika...wówczas powodowała zawrót głowy.

Za to Half-Life jest dla mnie numerem 2,zaraz właśnie po Unrealu,ale ustępujący mu tylko w marginalnym stopniu.

Dlatego już nie mogę się doczekać,kiedy odpalę HL (tym razem Black Mesa)tj.kilkanaście lat temu i ponownie wcielę się w postać Gordona.Chociaż w gry komputerowe już nie gram od dawna ,to jest kilka takich,których nie odpuszczę.

A co do modów i robienia gier w nowej oprawie graficznej...to właśnie Unreal aż o to się prosi.

Edytowano przez fury161
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jaki silnik proponujesz? Source ma to do siebie, że jest śliczny, ale to za dużo pracy chyba by wymagało by przenieść do niego Unreal. Nowe silniki Unreal? Jak dla mnie są beznadziejne, wszystko się świeci od szejderów jak psu jajca. Unreal wygląda świetnie, a tekstury HD robią wrażenie, polecam !!!

Co nie podoba mi się w Black Mesa póki co, to miejscami muzyka, nie to że sama w sobie, ale totalnie nie pasująca, za szybka, za energiczna, ze wesoła. Już na samym początku widać tą nierówność, kapitalny kawałek jak jedziemy do ośrodka wagonikiem i kompletnie jak dla mnie kawałek z dup.y jak zakładamy kombinezon. Nie grałem dalej, ale pewnie tak jest przez całą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy dodać, że poziomy w BM zostały nieco zmienione, w stosunku do oryginału, więc jest kilka takich miejsc że, np kiedy wchodzisz do pamiętnego miejsca z oryginału, myślisz- o to teraz trzeba to przełączyć, a tu kicha, jest inaczej :) jednak wolałbym identyczne poziomy-mapy takie jakie były w oryginale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up przeciez w całym HL jest taka muzyka.

Przykładowy kawałek z dwójki:

*

Ja tez już trochę pograłem. I póki co musze powiedzieć, że jest ogień. Gram na średnim poziomie trudności a gra łatwa wcale nie jest. Sporo miejscówek całkowicie zmienionych. Czasami w HL które przechodzę co roku w Boże Narodzenie grałem na pamięć, a w BM musiałem się często rozjerzeć, co i jak.

Bardzo podoba mi się patent z tym, że np. gdy opluje nas ten stwór to ta wydzielina zostaje przez chwilę na broni i nawet zmienienie jej nie sprawia, że będzie od razu czysta, podobnie jest zresztą z krwią

Nie wstawia się filmików z YT w formie okienek na forum. - Bethezer

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ost z HL 2 to jeden z moich ulubionych soundtracków ever, wiec dobrze wiem jaka tam jest muzyka tongue_prosty.gif i utrzymuję, że w Black Mesie nie wdzędzie pasuje, a przede wszystkim w oryginale jej nie było

***

O w morde, ale ten fragment Black Mesy po złapaniu Freemana jest niesamowity. To przedzieranie się przez budynki, gdzie przerabiają odpady to jest po prostu esencja klimatu, tam jest wszystko - shooter, przygodówka i gra platformowa (taśmy :D), no niesamowite ciary z kazdym kolejnym krokiem. A potem jeden z najbardziej klimatycznie zaprojektowanych poziomów w historii, powierzchnia, kaniony, pole minowe... Teraz już takich gier nie ma. I tu nie chodzi, że prowadzą nas za rączkę, bo taki HL też jest dp bólu liniowy, ale właśnie kliiimat !!!! przecież tam są poziomy gdzie zabijemy może 3 przeciwników a reszta to tylko spacer i podziwianie terenów, ciągły brak amunicji, tego właśnie brakuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przy misji gdzie są obcy z tymi strzelającymi strzałkami, komandosi co przy okazji wyskakują z helikoptera ( za każdym razem ), oraz jeszcze czołg, jest te wielkie działo, ale ono wystzeliwuje tylko jeden pocisk, w dodatku przy dużej zadymie gra się zawiesza, i wysakuje okienko program hl.exe przestał działać, zawsze tak jest.

U was też był taki problem przy tej misji z tymi zawieszkami?

Oczywiście mowa o BM source

@ Jakoś się z tym uporałem, powoli, spokojnie, no ale optymalizacja gry powinna być lepsza, ten spadek liczby klatek, i to zawsze w tych samych miejscach.

Edytowano przez GutekHolubek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zaczynam "Forget about Freeman" i do tej pory ANI JEDNEGO buga, crashu, spadku wydajności (a gram na maxa na starym poczciwym 3870), więc chyba mam niesamowitego farta jak patrzę co się dzieje na głównym forum w dziale "In game issues" :D

A ok, raz spowolniło, na samym początku jak jedziemy jeszcze wagonem i przejeżdżamy nad radioaktywnymi odpadami, gdzie jest zielony blask.

***

A mam pytanie z innej beczki - po skończeniu zamierzam zagrać Xen z HL: Source - pamiętacie czy przybywało tam się ze sprzętem czy od zera? Bo nie wiem czy wpisywać kody na bronie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO najbardziej klimatyczne miejsce to w czasie Questionable Ethics, gdzie prowadzi się grupkę naukowców i oni zamykają Freemana w lobby aby sprawdził co się dzieje a wtedy wpadają komadosi z HECU i ten soundtrack w tle

[media=]

mam tez problem: niedługo po tej strzelaninie, wychodze na zewnątrz oczyszczam teren, wchodzę do takiego tunelu oczyszczam go jestem w tym miejscu

http://imageshack.us...1/halflife.png/

to przy nacisnięciu tego zaznaczonego przycisku włącza się wczytywanie i od razu wyskakuje mi błąd

Bad surface extents on texture concrete/csrev_prodwlld

wie ktoś jak temu zaradzić? jeśli nie to czy mogę prosić o save'a z tym co jest za tymi drzwiami

Edytowano przez czapel007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Messa zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ekipa włożyła w ten projekt bardzo dużo pracy. Gra jest dość stabilna (wysypała mi się dwa razy, z czego raz przy włączaniu, więc bez bólu ;) ), świetnie odświeżona, ma mało błędów. Przy tak dużej produkcji to ładny wynik, zwłaszcza, że prace wciąż trwają. Optymalizacja mogła by być ciut lepsza, ale sprzęt mam stosunkowo nowy, więc nie narzekam (chociaż wczytywanie poziomów czasem trochę się dłuży). Reasumując, jeśli ktoś jeszcze nie grał to polecam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaku udało mi się uporać z problemami technicznymi to teraz proszę o pomoc przy przejsciu. W rozdziale surface tension dochodzimy do miejsca gdzie jest wyrzutnia rakiet. Wtedy zjawia się helikopter i teraz jak to dziadostwo rozwalić bo widzę że rakiety się tego nie imają, a sam śmigłowiec zadaje ogromne obrażenia.

Z tym poziomem trudności to faktycznie ciężka sprawa. Gram na normalu, a komandosi regularnie przerabiają mnie na miazgę...

Edytowano przez czapel007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj musi dostać tych rakiet chyba z 10 albo więcej biggrin_prosty.gif pamiętam że 3 razy biegałem do skrzynki żeby uzupełnić rakiety - najlepiej schować się w głębi w tym pomieszczeniu i po prostu - strafe, rakieta, strafe spowrotem i tak kilka (naście?) razy

Na końcu to jest dopiero masakra (co trzeba przetrwać, podczas gdy doktor konfiguruje teleporter)... wskoczyłem do środka mając 8 hp :D takich emocji już dawno nie przeżyłem w żadnej grze :P

Edytowano przez taffer33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Helikopter jest twardy, bazooka jest jedynym wyjściem aby go załatwić, chowaj się za osłony, a gdy przestanie strzelać do ciebie, poczęstuj go rakietką, i tak za każdym razem, później będzie jeszcze trudniej.

Jestem już prawie na końcu gry, no szkoda że niema świata Xen, cóż trzeba poczekać, aby potem zabawić się z mamuśką Headcrabów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: zainstalowałem sobie Black Mesę:source i jest świetnie poza jedną rzeczą: przechylanie ekranu. Kiedy gram i dam "a" lub "d" czyli "pójście w bok" to oprócz poruszania się bohatera, ekran przechyla się na tą stronę. Rozumiem że był to celowy zabieg twórców, ale mi nie przypadł do gustu i trochę i przeszkadza. Jeśli ktoś wie jak wyłączyć - proszę o odpowiedź.

A sam mod świetny, szczególnie podoba mi się muzyka (wprawdzie jestem na początku, ale to co słychać jest niezwykle klimatyczne) i achievementy. Bo o grafice chyba mówić nie muszę że świetna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niedawne plotki - kolejne - na temat powstającego Half-Life 3 na pewno pokazują tylko jedną rzecz: Valve nie ma skonkretyzowanego pomysłu jak ma wyglądać dalsza część przygód Gordona Freemana i obstawiam, że masa konceptów poszła do kosza, wróciła z niego i tak w kółko ;p Właściwie w tylko to jestem skłonny uwierzyć, brak jakiejkolwiek oficjalnej informacji od Gabe'a i spółki służy tylko za potwierdzenie - nie ma zapowiedzi, bo nie ma czego zapowiadać. Proste jak budowa cepa ^_^ Pozostaje tylko wierzyć, że w końcu coś im się wykrystalizuje i będą to prowadzić do końca a finałowy efekt zadowoli wszystkich oraz przy okazji zapewni trójce kolejny wysyp nagród wszelakich, ogłoszenie klasykiem gatunku itd. itp. etc. In Valve we trust, eh? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...