Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

To ja się tu pokrótce wypowiem o Half-Life 2: bardzo fajna gra. Według mnie, zasługuje na 9/10.

I milczenie Gordona to wcale taki głupi zabieg nie jest. Zauważcie, jak skonstruowane są dialogi. Wyobraźni trochę.

Przyznać się, kto, tak jak ja, nie powstrzymał się przed rzuceniem w strażnika z 1 poziomu puszką? :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I milczenie Gordona to wcale taki głupi zabieg nie jest.
Na pewno jest powodem do paru żartów :P Niestety, na chwilę obecną, konkretnej sytuacji nie mogę sobie przypomnieć poza Man of few words.

Przyznać się, kto, tak jak ja, nie powstrzymał się przed rzuceniem w strażnika z 1 poziomu puszką? :happy:
Zrobiłem to, bo dowiedziałem się, że nawet za to dają "acziv" choć jest jakaś szansa, że zrobiłem to przed updatem, o którym myślę :happy: Już tyle razy przechodziłem albo próbowałem przechodzić kampanię, że naprawdę spamiętać pierwszego razu nie sposób. Za to "acziv" z koszem wpadł mi niesamowitym fartem jeśli o tym mowa ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampana jeszcze bym nie otwierał... jasne, jest wiele przesłanek potwierdzających tezę, że to jednak kolejna część bardzo zacnej sagi nadchodzi, ale jednak wolę poczekać na oficjalny komunikat ;) Jednak żadne branżowe wieści nie uspokoją mnie tak jak 'growa bomba' odpalona własnoręcznie przez Gabe'a & Co. (tak, wiem, że ładnie pasuje na trzecią, wielką niespodziankę ;])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko czekać, osobiście seria Half-Life to jedna z moich ulubionych serii i już mam odłożone pieniądze na tę produkcję :D W zasadzie lista mast hew rośnie - HL3, Skyrim, Witcher2. To te, które kupie bez względu na wszystko :D

Co do milczenia Gordona - mam nadzieję, że się to nie zmieni. Spectre12 słusznie zauważył - dialogi są tak zbudowane, że mają poniekąd pobudzać wyobraźnię gracza i pomóc bardziej zżyć się z Freemanem. Tak naprawdę to my odpowiadamy za doktorka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to my odpowiadamy za doktorka.
W jakim sensie? Dialogów nie ma a NPC telepatii nie mają :P To FPS a nie RPG więc wyborów żadnych też nie ma poza tym końcowym z jedynki (an offer you can't refuse) choć np. byłoby ciekawym rozwiązaniem jeżeli

Gordon zgodziłby się na propozycję Breena gdy dał się złapać w Cytadeli

, nie uważacie? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie? Dialogów nie ma a NPC telepatii nie mają tongue_prosty.gif To FPS a nie RPG więc wyborów żadnych też nie ma poza tym końcowym z jedynki

Wiesz tak naprawdę ciężko to ująć, jak to działa - nie wiem... Doktorek cały czas milczy, a postacie do niego nawijają. Nie jest dziwne, że mimo iż nasz bohater nie rozmawia, to i tak dialogi trzymają bardzo dobry poziom? Są dość ciekawe i jak na FPS dość rozbudowane, a przecież rozmawiają tylko inne NPCe. My nie mamy wpływu na linię dialogową, ale i Freeman nie ma. A mimo to jakoś to się przyjęło i się sprawdza, a w pewien sposób buduje klimat gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, po co Wam te wersje pudełkowe? No bo poza tym, że ładnie to wygląda na półce, to na co to komu? Ostatnio w czasie wielkich promocji na Steamie, można było dorwać Antologię za niecałe 10zł - kto obserwował, ten z pewnością kupił. A część drugą z dodatkami za nieco ponad 20zł, jeśli mnie pamięć nie myli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heretyk, spalić go!

A tak na poważnie to wersje pudełkowe mają to do siebie że jednak większość ludzi woli coś materialnego niż zlepek plików na dysku, no i to chyba nadal nasze przyzwyczajenia związane z tym że gdy możemy czegoś dotknąć czujemy się pewniej, tak więc mamy większą pewność co do pudełek. W cyfrowej dystrybucji gry mogę kupować po cenie promocyjnej co najwyżej. No i najważniejsze - płacić za grę żeby potem ją ściągać - pirat by się uśmiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... Antologie Half-Life'a już nie znajdziesz w żadnych sklepach internetowych. Sam poszukiwałem pól roku temu wersji pudełkowej. Pomimo tego że na stronach widnieje ta gra to jednak szybko okazuje się, że jej nie ma. Pozostaje ta dystrybucja cyfrowa ale ceny tam są... wygórowane. Aha, można grę znaleźć na Allegro ale nie polecam tam kupować.

można było dorwać Antologię za niecałe 10zł

Oby jeszcze raz taka promocja była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie HL Anthology - czyli podstawka + Opposing Force + Blue Shift oraz Team Fortress Classic - kosztuje na Steam kosztuje 12 ojro. To daje niecałe 50 zł. Jasne, nie umywa się to do ceny z promocji (następna taka pewnie najwcześniej w lecie), ale moim zdaniem nadal do przyjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe polecam ci tej paczki gier od valve. HL2 deathmatch można dostać za darmo (zresztą i tak nie zaciekawi przeciętnego gracza na więcej niż 2-3 godz) zaś day of defeat source w moim przekonaniu zdecydowanie nie jest dobrą grą : nie ma on zbyt wielkiej grywalności co więcej w tej grze głównie ostała się elita więc bez treningu będziesz stanowił dla innych worek treningowy- tylko po co trenować się w tej grze skoro daje ona conajwyżej tyle funa ile inny przeciętny fps? Jedyną ciekawą grą w tym zestawieniu jest cs:s jednak jest to po prostu stary dobry (a dla niektórych- nudny) counter strike w lepszej grafice. Jeżeli jednak masz cs 1.6 i umiesz orzymknąc oko na zdecydowanie niedzisiejszą grafikę to kupowanie cs:s nie ma większego sensu. Co więcej z tego co pamiętam zestaw ten kosztuje horyndalnie dużo w polsce( jak na to jak dużo funu dają te gry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3kropki.pl widziałem to za 80 złotych.

A w Empiku w Białymstoku-43 złote.

Różnica jest.

Poza tym, i tak bym to głównie kupował dla propsów i bebechów CS:S (wiele modów do GM ich wymaga)w Garry's Modzie.

Ach, jakiż byłem niemądry, gdy po założeniu jednego konta, gdzie miałem HL2, założyłem drugie, z L4D i L4D2... GM musiałem wrzucić do tego z HL2. Dlatego tu moje pytanie-czy zna ktoś jakiś sposób na wrzucenie propsów i map ewentualnie też z L4D do Gmoda na te drugie konto? Pamiętam, że na GM Wiki kiedyś coś było, ale już to usunęli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh, Half-Life, mam chyba wszystko, co można mieć z tej gry (oprócz gadżetów i GM), łącznie z książką: Half-Life:Raising the Bar. Znajdziecie w niej mnóstwo pierwotnych szkiców Vortigauntów, Gordona i nawet te, które nie pojawiły się w grze, wraz ze swoją historią. Nie widziałem książki w materialnych księgarniach, ale w internetowych, szczególnie zagranicznych, powinna być. W samego HL zaopatrzyłem się tylko dlatego, że chciałem znać dalszy ciąg "Umysłu Gordona Freemana/ Adriana Shepharda" zanim wyjdą kolejne odcinki na YT.

Szkoda, że w drugiej części zabrano wiele rzeczy z bety i pierwotnych scenariuszy, na przykład wypowiedź G-Mana, która wyjaśniała, ile czasu minęło od incydentu w Black Mesie i co się ogólnie stało z Ziemią. Najbardziej zdenerwował mnie fakt, że zarówno Kraken Base jak i Borealis miały być w pierwotnej wersji HL2, ale komercja wygrała, dlatego będzie w czwartej części 2. Ale i tak kupię epizod 3, żeby mieć całą kolekcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...