Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

w ostaniej chwili wyhaczyłem Serca z Kamienia za 10 złotych biggrin_prosty.gif Cieszę się jak dziecko. Spodziewałem się zakupu dopiero za pół roku, a tu taka fajna informacja. Aż robiłem zakupy w tramwaju smile_prosty.gif Nie ma to jak internet w telefonie. A wy? Zdążyliście?

Gdzieś Ty za tyle dorwał ten dodatek? O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

tu masz info http://www.cdaction.pl/news-43040/wiedzmin-3-serca-z-kamienia-do-kupienia-za-dziesiec-zlotych-nieaktualne-.html, krótko mówiąc Uplay taką cenę podało i to nie pierwszy raz jest xd (może i błąd, ale dużo ludzi skorzysta jak się pośpieszy;))

Edytowano przez itachiv1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy budynek o nazwie Dom Aukcyjny braci Boroch jest w fabule Serc z Kamienia.

interesuje mnie on dlatego że.

Za pomocą wolnej kamery (z takiego moda) zajrzałem do środka owego budynku aukcyjnego i spostrzegłem klaka gablot, wypchanego jednorożca i sporej wielkości skarbiec.

Interesuje mnie to, bo chciałbym zrobić te zadanie i przyjrzeć się z bliska zawartości owego budynku.

Proszę tylko o odpowiedź tak lub nie, bez spojlerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem nową grę plus, bo pomyślałem sobie, że dopiero wtedy ruszę obadać dodatek. Jakież było moje zdziwienie, gdy "teleportowałem się" do Velen, a tu wymagany poziom zadania z dodatku, to 62. No i teraz mam wątpliwości, czy bawić się w drugie przechodzenie gry, czy może od razu przejść do dodatku. Eh, wybory, wybory...

Mam dokładnie ten sam problem, z jednej strony kusi przejście dodatku, z drugiej obawiam się że moja postać może być za mocna i przemielę wszystko dla samej fabuły. Znając wiedźmina to dodatek będzie można spokojnie przejść znowu dokonując innych wyborów w fabule. No cóż, weekend idzie trzeba będzie podjąć decyzję. smile_prosty.gif

Edytowano przez Astrand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok SzK ukończone. Chciałbym,żebyście wyrazili swoje zdanie o Panu Lusterko, mianowicie:

Jak dowiadujemy się z gry, głownie od profesora z uniwersytetu Odin aka Pan Lusterko to wielkie zło

lubiące pakty, manipulujące czasem, nieśmiertelne, przedwieczne, na wskroś złe, podłe i chętne na układy. Można powiedzieć, że

najbliżej mu do demona i dzina. Zawieranie paktów za dusze, spełnianie życzeń w zamian za przysługę która

zawsze kończy się źle. Jak dla mnie Pan Lusterko to najpotężniesza istota w lore Wiedźmina którą da się

tylko oszukać nie zabić bo i tak wróci ale nie da się jej jednoznacznie sklasyfikować

Co wy sądzicie?

Edytowano przez Gieszu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w ziołem się za główny wątek Serc z kamienia i powiem, że jest to genialny dodatek i próżno szukać podobnego do datku, do jakiej kol-wiek innej gry.

A więc!

Po walce z Olgierdem która nie była łatwa i rozmowie z Gauterem (nie wiem jak się to pisze) ruszyłem robić zadanie zlecone przez Olgierda. W pierwej, miałem wziąć się za zadanie związane z domem Aukcyjnym. Lecz jakoś tak poszło, że najpierw zrobiłem zadanie Hulaj Dusza. Powiem to po.......ezja!!!!!! Przez prawie całą drugą część zadania, miałem banana na gębie od ucha do ucha i dałem poswawolić Witoldowi po całości.

Tylko szkoda, że z Shani to taka przelotna historia. Specjalnie dla niej zrobiłem oddzielny zapis, by Geralt był z nią na koniec.

W tym wypadku, Redowie mają u mnie minusa jak z tond do księżyca. Ale oprócz tego, to było genialne. No brak mi słów.

:D:):D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa tygodnie temu skończyłem trzecią część Wiedźmina, nie miałem czasu wcześniej spisać swoich wrażeń, więc czynię to teraz.

Od czego zacząć? Wiedźmin 3 to dla mnie gra roku 2015. Ba, jak dla mnie to gra życia! Nie spodziewałem się, że któraś nowa gra wywoła u mnie podobne emocje i uczucia, które miałem podczas grania jako dzieciak w Gothica czy GTA: Vice City / San Andreas. Jednak się udało i za to dla CDP ogromne wyrazy szacunku i uznania.

Co mi się podoba? Wszystko. Ta gra to totalny majstersztyk. Nie ma zbędnego cukierkowania - świat został przedstawiony bardzo realistycznie i pokazuje prawdziwe oblicze wojny. Oko cieszy piękna grafika (grałem na ultra na laptopie z podpisu) - las w grze wreszcie przypomina prawdziwy las, a wiatr i poruszające się drzewa wyglądają bardzo realistycznie. Do tego wiele drobnych szczegółów, które pogłębiają klimat. Motyw z rosnącą brodą jest fenomenalny, a proces jej rośnięcia na twarzy Geralta wygląda bardzo życiowo wink_prosty.gif Szkoda, że twórcy nie zrobili czegoś takiego z włosami.

Otwarty świat został wykonany bardzo dobrze. Jest sporo zajęć, które po pewnym czasie jednak nudzą. No i szkoda, że twórcy nie wpadli na taki pomysł, iż po zniszczeniu gniazd potworów te nie pojawiają się na danym obszarze. To taki pierwszy lekki zarzut, bo trochę psuło mi to fun z gry.

Od czasów Gothica nie było gry, w której tak bardzo wczułbym się w skórę głównego bohatera. Przeżywałem całą fabułę, wszystkie decyzje analizowałem na chłodno nawet przez kilka minut. Tu nie ma wyborów dobrych i złych: czasami dobra opcja może przynieść gorsze konsekwencje niż zła. I tego właśnie powinni się uczyć twórcy gier, zwłaszcza EA, które na samym starcie wali opcje dobrą i złą, i tyle. Brakowało mi jedynie jakichś większych konsekwencji, które wynikną np. za kilkanaście godzin. Co prawda są takie decyzje, których skutki ponosimy później, ale jednak jak dla mnie jest ich za mało i nie mają większego wpływu na grę (

ja np. zabiłem Keirę Metz i myślałem, że w związku z tym będę miał problemy w Kaer Morhen podczas bitwy. Przestudiowałem jednak internet i dowiedziałem się, że nieważne co byśmy zrobili to i tak Vesemir ginie. Szkoda, bo twórcy mogli zrobić takie myki, że np. jak masz wszystkich to nikt nie ginie, a jak masz mniej to ginie więcej osób. Ale widać, że była to inspiracja Mass Effectem i przy okazji tej bitwy pojawił się uśmiech na mojej twarzy, bo widziałem, że twórcy puścili do graczy lekkie oczko wink_prosty.gif

)

W niektórych momentach traciłem ochotę na grę. Ale to nie dlatego, że się nudziłem, ale po prostu przeżywałem takie emocje, że nie mogłem dalej grać np.

śmierć Vesemira była dla mnie szokiem. Podczas jego pogrzebu po prostu się poryczałem. Tak samo plułem sobie w brodę, że zabiłem Keirę.

. Może to śmieszne, ale to pokazuje, że twórcy wykreowali genialny świat, genialnych bohaterów i genialną fabułę.

Po ukończeniu gry też byłem rozbity. Miałem najgorsze zakończenie i

końcowa scena, gdzie Geralt siedzi sam w chacie, którą okrążają potwory po prostu mnie dobił. I ten moment, kiedy Ciri umarła.... Ehh... I to po tej całej historii, którą przeżyliśmy. Inna sprawa, że jest to IMO najbardziej realistyczne i pasujące do gry zakończenie. Sorry, ale jednak Ciri jako królowa albo wiedźminka to dla mnie zakończenie zbyt cukierkowe

. Inna sprawa, że wkurzyłem się na twórców, że wpływ na zakończenie mają takie rzeczy

jak to czy byliśmy przy rozmowie z czarodziejkami czy wybór między piciem, a bitwą na śnieżki. Serio? Takie głupoty?

.

Swój geniusz CDP pokazał przy tworzeniu questów. Te są genialne - nigdy nie wiesz jak dane zadanie się rozwinie, czasami z typowo błahych zleceń wynikają questy, które powodują opad szczeny. I jest ich całkiem sporo, wręcz można powiedzieć bardzo dużo, więc na prawdę szacun dla scenarzystów. Nie mam jakiegoś ulubionego zadania, a to chyba dobrze świadczy, bo oznacza, że wszystkie są na takim samym poziomie.

Ogromne gratulacje należą się też aktorom dubbingującym postacie. Jacek Rozenek jako Geralt to poezja, ale inne głosy też zostały podłożone znakomicie. Na początku drażnił mnie głos Yennefer, ale z biegiem czasu bardzo polubiłem aktorkę, która dubbingowała naszą "dziewczynę".

Najgorsze jest to, że człowiek po skończeniu tej gry czuje pustkę. Nie przeżyjesz już przygód w tym świecie, nie spotkasz Zoltana, Jaskra, Yennefer i innych... Na szczęście wyjdą (wyjdzie) dodatki/dodatek, które pozwolą jeszcze wracać do tego uniwersum. Ja już zacząłem Serca z Kamienia i jestem pod ogromnym wrażeniem. Swoje wrażenia przedstawię jednak dopiero po ukończeniu.

Ocena Wiedźmina 3? 10/10. Podczas gry zdarzały mi się bugi, błędy techniczne, kilka razy byłem niezadowolony z kilku rozwiązań, ale w przekroju całej gry to pryszcz, na który nie zwraca się uwagi. Najlepsza gra mojego życia, której chyba nic już nie przebije. Nie wyobrażam sobie, żeby nie powstała kolejna część przygód Wiedźmina. Pewnie już nie z Geraltem, ale może twórcy wymyślą coś interesującego? Czekamy.

Edytowano przez luki970
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek świetny, właśnie skończyłem całość, zajęło mi to ok 10 godzin. Konstrukcja scenariusza i fabuły bardzo przypomina "Sezon Burz" i według mnie jest to świetne rozwiązanie. Wszystko jest zwięzłe, wyważone i trzyma sie kupy. Jak dla mnie 10/10. Końcowe sceny były genialne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie, gdzie można z najlepszym zyskiem sprzedać pierścienie,naszyjniki i srebra?

A po za tym.

Jak tylko dorwałem okularki pana M. To od tamtej pory Geralt je nosi.

A i jeszcze, czy są jakieś dodatkowe bonusy za noszenie kompletu pancerza danego cechu, bo sobie zmiksowałem wilka i

pancerz żmij.

Mam rękawice i buty żmij, a kurtka i spodnie wilka razem z mieczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...