Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Jak dla mnie wczytywanie gry, bo konsekwencje były inne niż byśmy chcieli jest w tej grze bez sensu. Ja mimo, że chciałem dobrze to niestety doprowadziłem do samobójstwa Barona, ani trochę mi się to nie podobało, ale trzeba było z tym już żyć. Nie da się cofnąć czasu i z takiego założenia wychodziłem. Wczytywałem się jedynie podczas turnieju gwinta, bo uparłem się na zdobycie wszystkich kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Baron nie pasował do końca. W sensie też doprowadziłem do jego śmierci jak i do śmierci jego małżonki ale nie czułem się z tym do końca źle. Niby Baron nie był do końca zły bo serce miał dobre ale jednak był pijakiem przez co często wpadał w szał. Było to widać chociażby jak był pożar(Wywołany przez Barona o ile się nie mylę?) gdzie Baron miał wywalone na swoich ludzi i jeszcze chciał pobić Geralta za to że uratował jego człowieka. Wiadomo Baron zachowywał się tylko tak jak pił ale jednak nie świadczyło to o nim zbyt dobrze, było to też widać chociażby po tym jak zwracała się do niego jego własna córka. Poza tym było mi trochę szkoda dzieci, przeczuwałem że dzieci mogą zginąć jeśli pozostawię je w rękach trzech wiedźm, dodatkowo wcześniej dowiedziałem się że wiedźmy knują coś z dzikim gonem więc podjąłem taką a nie inną decyzję. Nie czuję się do końca z tym źle że Baron umarł może i staram się jakoś usprawiedliwiać swoje decyzje ale jednak wydaje mi się że postąpiłem słusznie. W sumie jest to chyba najlepszy wątek w całej grze.

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Jest to wstawka fabularna późniejto są trzy wiedźmy ale widać tylko dwie na tym zwiastunie o ile się nie mylę, walczy z nimi Ciri o ile się nie mylę(wiedźmy zamieniają się w niej w swoją prawdziwą formę więc nie mam co liczyć na walkę z czymś ładnym ;(). No chyba że coś mi się pomieszało ale jestem w 80% pewny.

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NieMy, masz rację, to jest fragment z późniejszej ścieżki fabularnej. Co do reszty wypowiedzi to tak, to są 3 wiedźmy, które do walki zmienią się w te brzydkie pokraki... Za to ta muzyka, gdy jeszcze są w swoich ładnych formach podczas dialogów - cudo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Jest to wstawka fabularna późniejto są trzy wiedźmy ale widać tylko dwie na tym zwiastunie o ile się nie mylę, walczy z nimi Ciri o ile się nie mylę(wiedźmy zamieniają się w niej w swoją prawdziwą formę więc nie mam co liczyć na walkę z czymś ładnym ;(). No chyba że coś mi się pomieszało ale jestem w 80% pewny.

Ok dzięki tylko szkoda że to akurat te. Myślałem że to jakiś boczne zadanie. Szkoda.

Właśnie zrobiłem zadanie Kwestia życia i śmierci.

I chociaż się starałem, po prostu nie mogłem odmówić Triss buziaka. Mam taki zgryz którą wybrać, czuję się tak jakbym wybierał w realnym życiu. Trss czy Yenn, Yenn czy Triss.

Potem jak wróciłem do Novigradu

zatrzymała mnie strażnik i coś mówił o glejcie i o paleniu czarownic. Ale inny strażnik za mnie poświadczył. Ale jak tamten strażnik gadał na czarownice i innych odmieńców, że ich spalić, to mnie krew zalała. Mam nadzieję, że będę miał możliwość skrócić o głowę paru łowców czarownic. Jak by była możliwość przyłączenia się do nieludzi, tak jak to było w W1/W2 to piszę się pierwszy.

Mam cichą nadzieję, że Emhyr zrobi porządek z Radowidem i z wiecznym ogniem raz na zawsze (prawda?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda?).

Prawda. Ale to nie Emhyr, ale Geralt - czyli Ty :D - rozwiążesz ten problem. Nie zdradzę Ci jak, mam nadzieję, że jeśli dalej jesteś zainteresowany rozwiązaniem problemu Radowida, to dojdziesz do tego etapu.

Aczkolwiek wskazówek mogę Ci udzielać, jeśli chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przestałem wygrywać karty od handlarzy, kowali i karczmarzy... albo bug, albo już uzbierałem podstawowe karty. Kończę misję na grę na Skellige a potem na turniej...

Mam to samo. Coraz więcej sytuacji, gdzie nowy handlarz nie daje mi karty po wygranej. Mimo to znalazłem jednego karczmarza, który sprzedał mi 3 nowe karty, więc chyba dalej będę ze wszystkimi grać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko:

Właśnie zbieram sojuszników do bitwy z Dzikim Gonem. Wysłałem do Kaer Morhen m.in. Rocha, Zoltana, Letho, ale mimo to, nie ma tam nikogo poza wiedźminami, Yen i Avallac'hem. Czy pojawią się dopiero gdy już wrócę tam z Ciri, czy to jakiś błąd?

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że jest ciemno. Musisz czuć potrzebę korzystania z Kota, wchodząc do krypty bez żadnych otworów na światło masz być przytłoczony mrokiem, a w gęstym lesie słońce również będzie mocno przytłumione. Akurat gra świateł to jeden z graficznych atutów. W większości gier nawet pochodni nie musisz używać wchodząc do jaskiń, bo twórcy nie chcą za bardzo utrudniać rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przestałem wygrywać karty od handlarzy, kowali i karczmarzy... albo bug, albo już uzbierałem podstawowe karty. Kończę misję na grę na Skellige a potem na turniej...

Mam to samo. Coraz więcej sytuacji, gdzie nowy handlarz nie daje mi karty po wygranej. Mimo to znalazłem jednego karczmarza, który sprzedał mi 3 nowe karty, więc chyba dalej będę ze wszystkimi grać...

Mozna wygrac karty tylko raz. Pozniej daja za wygrane gry tylko towary. Tak jest z kazdym sprzedawca/kowalem/platnerzem itd.

Ja mam pewna zagwozdke - wydaje mi sie, ze chyba cos jest skopane z craftingiem run/glifow albo ja cos robie zle.

W craftingu sa jakby 3 poziomy (poki co tyle odkrylem): pomniejszy->normalny->wiekszy.

Teraz jesli mamy np. 2 pomniejsze to mozemy stworzyc z nich 1 normalny itd.

problem jest tego rodzaju, ze mam pomnijeszych takich samych glifow czy run po kilkanascie i nie moge ich przerobic na normalne czy wieksze (oczywiscie schematy mam).

Czy czasem nie jest tak, ze przerabiac na wieksze mozna tylko runy/glify wykraftowane przez siebie a znalezione sie do tego nie nadaja? Bo innego wytlumaczenia nie widze - nazywaja sie tak samo, wygladaja tak samo, symbole te same jedynie oddzielnie je wrzuca w ekwipunku (to by tlumaczylo dlaczego) zatem chyba jednak istnieje rozroznienie pomiedzy znalezionymi glifami/runami a wycraftowanymi - dobrze mowie, moze ktos to potwierdzic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba

Dwimerytowe blachy robi się z dwimerytu o który nie jest ciężko na wyspach. Czasem trafią się gdzieś w lokacjach ale nie ma tego za dużo. Można je w sumie tylko znaleźć lub wytworzyć ja przynajmniej nie znalazłem kowala który je sprzedaje. Same sztabki są ogólnie dosyć drogie u sprzedawców ale można je też wytworzyć. Wszystkie schematy powinieneś mieć raczej bez problemu.

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj że przed wczoraj, zrobiłem zadanie Kwestia życia lub śmierci, a żadnego listu czy coś nie dostałem. Czy to w ogóle po tej misi.

Teraz mam zgryz z misia teraz albo nigdy bo

w całym Novigradzie pojawili się łowcy czarownic. A ja nie wiem, czy teraz robić to zadanie, czy mogę je odłożyć na później. Czy może te zadanie się samo rozwiązać? Jak by co, nie tykam głównego wątku. Yenn cały czas czeka na Geralta na miejscu magicznej katastrofy na wyspie.

Mam takie głupie wrażenie, że jak się zajmę innymi zadaniami, to łowcy

załatwią Triss

Po za tym, osłuchałem się piosenki Priscilli i taki mam zgryz że o św Melitele!

A i jeszcze pytanie odnośnie tych nowych DLC. Wie ktoś gdzie zaczynamy tą nową misie?

Dobra sam doszedłem, ta nowa misia zaczyna się we wsi Sworoń

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie wrażenie, że jak się zajmę innymi zadaniami, to łowcy załatwią Triss

krecka_dostal.gifbrawa.gif Triss nie może zginąć...

Spoilery do czegoś służą i nie na darmo kolega wyżej ich użył, na litość boską... - RIP

Edytowano przez RIP
Niedostateczny rozmyślunek przy pisaniu posta
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...