Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Moim zdaniem prawdziwym sprawdzianem dla Redów w kwestii projektowania walki będzie CP2077. Zaczynają serię od nowa, więc mogą wszystko na spokojnie przemyśleć i nie będą też raczej ograniczeni ustawioną na sztywno profesją bohatera.

Mnie się jedno podoba: że eksperymentują, co widać po W1 i W2. Dlatego mam nadzieję, że nawet jeśli nie zrobią dobrego systemu, to przynajmniej będą eksperymentować, żeby takowy stworzyć. Sami zresztą powiedzieli, że ich zespół R&D tworzy jakieś cuda, czy inne rewolucje, więc trzymam za nich kciuki i oby to była prawda, a nie zwykłe gadanie dla podgrzewania atmosfery wśród fanów cyberpunku.

Przyznam się, daleko nie jestem, bo połowa 1 aktu. Po prostu spokojnie czekałem na pierwsze patche. Jednak irytuje mnie jedno w grze. Mianowicie niepotrzebne ograniczniki w korzystaniu z broni i pancerza, aż uzyskam odpowiedni poziom. Rozumiem to rozwiązanie w grach hack&slash. Ale tu? Zwłaszcza iż na początku 1 aktu miałem schemat na broń z wymaganiami 14 poziomu - gdzie ja mialem 4 poziom sad_prosty.gif A miałem odpowiednie składniki do wykonania tej broni.

Mnie raczej przeszkadza to, że gdy zdobędzie się dobre przedmioty (co następuje stosunkowo szybko), to wiele innych zmienia się w zwykły chłam. Nie mam poczucia, że jakieś zbroje/bronie są albo równoważne, albo stanowią ulepszenie dla tego, co już mam. Wynika to chyba z konstrukcji świata. Zastanawiam się czy nie byłoby lepiej, gdyby przedmioty dostosowywały się do poziomu Geralta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć prosił bym was o pomoc może ktoś zna miejsce gdzie poza zadaniami występują widłogony, trolle i ekkimy. Bo potrzebne mi do odwarów.

Obecnie przebywam na Skielige i zacząłem dopiero zwiedzanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam przymusowy urlop :) Siłą odegnany od pracy i Wiedźmaka.

Przede mną ciężki wybór Triss czy Yen. Zawsze wolałem jakoś Triss i teraz się zastanawiam czy wyłamać się z konwencji sagi czy też nie. A jak to jest u Was - Czarna czy Ruda?

U mnie 18 poziom. Velen prawie zwiedzone i czas na Seklige. Najgorszy przeciwnik na tą chwilę to Wiwerna Królewska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem na Yen, bo uznałem, że przy pierwszym przejściu gry będę wierny książce i starałem się dobierać wybory tak, jak książkowy Geralt mógłby to zrobić.

Za jakiś czas przy następnym przechodzeniu gry zrobię z siebie okrutnego, surowego i bezlitosnego, bo ciekaw jestem jak bardzo wpłynie to na rozgrywkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draagnipur, do końca nie wiedziałem jakiego wyboru dokonać. Znam książki i wiedziałem, że powinna to być Yen. Jednak, w grach dobrze poznaliśmy Triss i ona wydawała mi się milsza oraz łagodniejsza od Yennefer. Nie wiedziałem, którą wybrać, aż do zadania Ostatnie życzenie, w którego finale byłem już pewien, że muszę wybrać czarnowłosą. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Yen, bo Triss wydaje mi się jakby była nastolatką, która próbuje dorosnąć. Podkochuje się w Geralcie co widać, a Yen to wyrachowana i dojrzała kobieta, która wie co chce. Jakoś bardziej mi pasuje do Geralta zarówno w grze, jak i w książce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja należę do #TeamTriss. Cała dwójka to miłe wspomnienia z nią (elfie ruiny, ratunek w lochach Loc Muinne) i jakoś tak zapadła mi w pamięć i się zwyczajnie przyzwyczaiłem. Yen jest świetnie rozpisaną postacią, chłodną, niedostępną, apodyktyczną, ale wolę ułożoną, łagodną i lepiej poznaną po prostu Triss. Chociaż gdybym zagłębił się w książki pewnie wybrałbym brunetkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina ostatniego patcha czy czego, ale straciłem możliwość używania drogowskazów, gdy chce się teleportować do Velen i Novigradu. Niby mogę wybrać opcję podróży, ale podczas wczytywania pasek zatrzymuje się w 1/3 i "Program nie odpowiada". Komuś jeszcze ostatni patch zrobił coś takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów z podróżą.

Natomiast mam pytanie, jak wejść do Starożytnej Krypty na największej wyspie Skellige, niedaleko Kaer Trolde, skoro z obu stron wejście jest zablokowane (tzn z jednej strony da się wskoczyć na występ skalny i pójść kawałek systemem jaskiń, ale trochę dalej i tak zastawia drogę ściana, tak samo, jak od strony morza)?

Coś przeoczyłem, czy to może dopiero przy okazji jakiegoś questa się tam wchodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie wybiorę Triss.

Głównie z tego względu, że chcę być lojalny wobec moich wyborów z dwójki, ale także dlatego, że wybitnie nie podoba mi się - póki co - zachowanie Yennefer. Obawiam się potraktowania wątku Triss-Geralt po macoszemu (szczególnie po tym, jak mocno eksponowano go w W1 i W2). Gram jednak powoli, bo nie chcę od razu zrobić wszystkich zadań fabularnych - ani omijać zadań pobocznych/zleceń/poszukiwań, które są na moim poziomie - więc pewnie trochę to potrwa.

Obecnie dopiero dotarłem do Nowigradu i podjąłem trop. Tu bardzo duży plus za to, że w W3 jest dużo do roboty i nie są to zajęcia na wzór DA: I, które w kwestii realizacji wielu aspektów rozgrywki odstaje od W3. I to mocno. Będą się naprawdę musieli teraz postarać, żeby zaskoczyć ludzi. W3 podniósł poprzeczkę. Sobie i innym.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy, zazdroszczę ci, że jeszcze tyle przed tobą, bo ja się za bardzo pospieszyłem przy przechodzeniu. Słusznie tu zwróciłeś uwagę na podniesienie poprzeczki. Po przejściu gry cały czas mam obawy, że nieprędko dostaniemy kolejną grę tak dobrą i angażującą zarówno czasowo jak i emocjonalnie. Redzi nie tylko pokazali, że potrafią zrobić grę dobrą samą w sobie, ale taką, która powinna być wyznacznikiem jakości i podejścia do graczy dla innych producentów i twórców. Niestety większość idzie na łatwiznę. Światowi giganci jak EA czy Ubi pokazali, że nawet głównego wątku dobrze skleić czasem nie potrafią, a o pobocznych nawet nie wspominając.

Pytanie do posiadaczy zwykłej edycji (mam kolekcjonerkę i będę się tym chwalił, a co!) czy wy też otrzymaliście w zestawie soundtrack? Czy ktoś jeszcze docenia utwór "Ladies of the Woods"? Niewiele moim zdaniem jest utworów w grach, które budują napięcie i tworzą atmosferą tajemniczości i niepokoju tak dobrze w czasie gry jak ten, jednocześnie dobrze brzmiąc przy spokojnym odsłuchaniu na sucho. Ogólnie cała ścieżka dźwiękowa jest sztuką samą w sobie i doskonale się jej słucha, ale motyw Pań Lasu jest dla mnie absolutnym arcydziełem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 dni przerwy, bo praca była zdecydowanie ważniejsza (na Wiedźmina trzeba poświęcać czas by się grą nacieszyć), ale dzisiaj postanowiłem zagrać na pół godziny i historia Janka i jego najfajniejszej chwili w całym dniu mnie po prostu rozwaliła :D. Zresztą o czym ja mówię dialogi są świetne i swojskie ;) Wiem, że długa droga jeszcze przede mną i wiele questów do zrobienia, ale ja jestem absolutnym zwolennikiem Triss :D Żadnej innej dziołchy bym nie wybrał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy też otrzymaliście w zestawie soundtrack? Czy ktoś jeszcze docenia utwór "Ladies of the Woods"?

Tak i tak.

"Ladies of the Woods" robi genialny klimat w samej misji, oprócz tego utworu jeszcze jeden mi szczególnie przypadł do gustu, a mianowicie "The Song of the Sword Dancer".

Swoją drogą, dziwne, że nie dali w Soundtracku "Wilczej Zamieci".

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne i szkoda, bo słuchając tego w grze byłem w pewien sposób wzruszony. Chociaż miałem cały czas wrażenie podczas słuchania, że brakuje rytmiki i jest sklejona z fragmentów, jakby wybierali tylko lepsze wersy, a nie cały utwór za jednym podejściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo był jakoś pocięty, wyraźnie było słychać przerwy między fragmentami, ktoś się przy składaniu nie postarał. Czemu nie ma jej w soundtracku? A w jakim języku by miała być? Przecież każda wersja językowa miała to po swojemu, a na soundtracka musieliby wrzucić jedną, najpewniej angielską gdzie dla mnie najlepsza była właśnie polska. Ja tak to sobie tłumaczę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, musieliby przecież osobną płytkę jeszcze dodać ze wszystkimi wersjami tego utworu. Chociaż w wersji PC mogli dać możliwość pobrania z GOGa całego Soundtracku. Jak dla mnie wygodniej niż zgrywać z płyty, gdzie w dodatku tytuły utworów to "Track XX" i trzeba wszystko uzupełniać.

Pytanie do tych, którzy już ukończyli grę:

Czy grając Ciri i zabijając wiedźmy wam też jedna uciekła z medalionem Vesemira? Było to jakoś uwarunkowane wyborami czy tak być musiało? I dlaczego nie spotykamy tej wiedźmy potem nigdzie, aby się odegrać? To aż się prosiło o kontynuacje w jakimś dodatku dedykowanym specjalnie dla Ciri, albo nawet jako wątek w sequelu. Właśnie! Nie pamiętam dokładnie wywiadów, więc może ktoś mnie oświeci... Czy Redzi mówili, że Dziki Gon jest ostatnią częścią przygód Geralta czy ostatnią grą w tym uniwersum? No bo trylogia Białego Wilka została całkowicie zamknięta, ale czy powiedziano również, że to koniec ze światem wiedźmina na zawsze? Zwłaszcza, że w moim zakończeniu Ciri zostaje wiedźminką, więc to aż krzyczy o dodatkową historię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony miałem pozytywne zakończenie, lecz jednak jest żal ,że to już koniec, przywiązałem się do postaci zwłaszcza do Ciri, mam nadzieję ,że w tych płatnych DLC , będą jakieś smaczki związane z nią smile_prosty.gif

Edytowano przez KeeZ667
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem z wampirów jedynie ze dwa katakany i ekimme. Bruxy żadnej niestety.

Trofea sprzedaje się w jakichś konkretnych miejscach? o.O Ja to albo sprzedawałem gdzie popadnie lub wyrzucałem te gorsze byle gdzie żeby tylko nie zajmowały miejsca w plecaku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba trofea mam w ekwipunku, tak by były dostępne dla handlarzy jak coś sprzedaję czy kupuję. Ale nie zależnie gdzie jestem, czy na wyspach czy kontynencie, oba trofea są podświetlone na czerwono w menu sprzedaży/kupna i pisze że nie mogę ich sprzedać. A jak chcę wyrzucić, to po przeciągnięciu pojawia się czerwony X i nie mogę ich wyrzucić. Resztę trofeów mogę sprzedawać normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trofea najwięcej płacą karczmarze.

Ktoś zna odpowiedź na moje pytanie z poprzedniej strony?

Natomiast mam pytanie, jak wejść do Starożytnej Krypty na największej wyspie Skellige, niedaleko Kaer Trolde, skoro z obu stron wejście jest zablokowane (tzn z jednej strony da się wskoczyć na występ skalny i pójść kawałek systemem jaskiń, ale trochę dalej i tak zastawia drogę ściana, tak samo, jak od strony morza)?

Coś przeoczyłem, czy to może dopiero przy okazji jakiegoś questa się tam wchodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...