Jump to content
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Recommended Posts

Powiem wam, że grę ukończyłem w dzień dziecka. Od tej pory czuje nasycenie grami, że aż nie chce mi się grać. Aczkolwiek powoli wracam do Wiedźmina, by podokańczać wybrane wątki ( czyt. zaczałem gre od nowa i chce teraz wszystko 100% zrobić, bo wtedy zrobiłem koło 90 - bo na Skellige zostało mi tylko 40 pytajników wtedy - same na morzu ) i aktualnie dotarłem do Velen

sam poczatek, gdzie mam dotrzeć do posłańca tego i od razu w karczmie, gdzie mogła by być awantura - w tym drugim podejściu ja ją zrobiłem w karczmie i wymordowałem wszystkich ludzi Barona - a za pierwszym razem nie, dzięki czemu do zamku wpuścili mnie od razu i jestem ciekaw jak teraz to będzie

. A jak narazie to chce pozwiedzać cały dół gry, Velen, Oxenfurt, potem fabuła, by doszła do Novigradu + pierw przed nią wyczyszczenie górnej tej mapy, a wtedy dalej się zobaczy jak z lv będzie teraz i przyjemnością z gry. Bo dalej wciąga i dalej jestem ciekaw tego eq "Czarnego" ( a jeszcze go nie mam ), jak i tych nowych DLC z gwintem ( wie ktoś, gdzie zdobyć te karty nowe ? ) oraz tej misji nowej - czy wy tez nie macie skojarzenia jej z ... Pierwszą częścią gry, drugą, albo Dragon Age 2 ?

Uff na liczniku 101h i niemal 100% gry zrobionej. Gra jest super, a fabuła całkiem fajna. Zakończenie nawet osiągnąłem fajne:

-Ciri przeżyła i została wiedźminką

-Yennefer i Geralt uciekli na północ, by żyć w spokoju (przypomniało mi się opowiadanie "Coś się kończy, coś zaczyna")

-Keira i Lambert podróżowali razem i odkryli lekarstwo (Lambert pewnie robił za królika doświadczalnego)

-śpiąca zamieszkała w domu razem z bożątkiem

-Dudu wszedł na miejsce Juniora

-Królowa Cerys poprowadziła Skellige do ery rozkwitu

Nie podobało mi się tylko:

-Radowid wygrał (teraz bym go zarąbał, ale wizja złamania drugiej nogi Dijkstrze była zbyt kusząca smile_prosty.gif )

-Jeż został zabity

-Baron się powiesił sad_prosty.gif

Grę przejdę na pewno drugi raz, ale dopiero jak wyjdą dodatki. Tym razem będę grał namiętnie w Gwinta i NIGDY nie będę używał szybkiej podróży oraz odkryje wszystkie znaki zapytania, nawet te na Skellige.

Edited by Scorpix

-Radowid wygrał (teraz bym go zarąbał, ale wizja złamania drugiej nogi Dijkstrze była zbyt kusząca smile_prosty.gif )

Czyli co wystarczyło nie łamać nogi Djikstrze i bym uciupał Radowida? Teraz to zły jestem bo jednak bardzo chciałem żeby ten gnojek zginął... A tak łowcy czarownic rozeszli mi się po całym Velen i Białym Sadzie i nawet tą zielarkę z Białego Sadu chcieli mi spalić...

@TheEquinoxe

Ja nie łamałem nogi Djikstrze ( btw: Geralt łamie tę samą co wtedy ), a Radowid i tak zginął u mnie, wraz z Talarem i Roche'em i Ves.

Spokojnie, też się tym martwiłem, ale przyjdzie taki moment, gdzie dostaniesz spory zastrzyk doświadczenia w postaci +/- 5 poziomów.

Spokojnie, też się tym martwiłem, ale przyjdzie taki moment, gdzie dostaniesz spory zastrzyk doświadczenia w postaci +/- 5 poziomów.

Ua, brzmi jakby ktoś powiedział "Hej, a jaki wiedźmin ma teraz poziom? O fak!.. Naprawcie to jakoś, szybko, zara premiera!"

Możliwe, że to jakaś forma rekompensaty za to, że niektórym po jednym z patchy nie nabijało doświadczenia za misje. Poza tym moment, gdy dostajemy te 5 lvli jest w pełni sensowny biorąc pod uwagę to co musieliśmy kilka chwil wcześniej robić.

Generalnie strasznie dużo expa dostaje się za główny wątek fabularny. Chyba jeszcze sporo było za zlecenia wiedźmńskie, a tak to ciężko jest wbić coś więcej. Bo co to jest dostać 200 expa za zadanie.

@SniperV a jak rozmawiasz z handlarzami to masz okno dialogowe na kolor świadczący że już z nim rozmawiałeś wcześniej o Gwincie czy jest to świeża rozmowa? Możliwe że później nie nabija już możliwości zdobywania kart albo jest rzeczywiście jakiś błąd. Ja nie otrzymywałem kart tylko od ludzi z którymi już wcześniej grałem co można łatwo zauważyć bo wtedy dany dialog jest ciemniejszy o ile się dobrze pamiętam.

Edited by NieMy

Co do Gwinta to fajne by było gdyby była to oddzielna gra ;] Konkurencja dla hearthstone. Gwint ma spory potencjał, proste przejrzyste i przyjemne jednak granie z komputerem jest mało atrakcyjne bo po kilku partyjkach łatwo to wszystko rozgryźć i wygrana przychodzi bardzo łatwo.

Ukończyłem grę, na liczniku prawie 98h. Już wiem, że niedługo zaliczę całą serię od nowa, może do tego czasu pojawią się jakieś dłuższe dlc.

Fabuła potoczyła się prawie w całości po mojej myśli.

- Ciri została cesarzową (tu bym chyba wolał drugą opcję, ale ta też może być)

- Radowid zginął

- Temeria została lennem Nilfgaardu

- Dijkstra zabity, Roche, Ves i Talar ocaleni

- Cerys królową Skellige

- Geralt i Yennefer wiedli dalej spokojne życie

- czarodziejki ocalone, łącznie z Keirą

- Dudu zastąpił Juniora

- Baron z żoną przeżyli

Odczucia podobne jak po ukończeniu Mass Effect. Smutek, pustka, wzruszenie (no cóż, czasem tak mam i nic na to nie poradzę). To chyba najlepsze pochlebstwo dla tej gry, że tak oddziałuje na emocje.

Niedługo mi przejdzie ;)

p.s.

Szkoda, że nie dowiedzieliśmy się, co dalej z Jaskrem i Priscillą. Miałem nadzieję, że ten wątek zostanie pociągnięty i zakończony happy endem.

Dla mnie gwint jest zbyt mało skomplikowany by miał sens wydawać go osobno. W sumie w każdej talii jest jeden słuszny sposób gry każdy inny jest zbędny bo jest zbyt mało opłacalny. Jeśli rozbudowali by grę o 200-300 kart to może miałby to jakiś większy sens a tak to jest to tylko prosta karcianka w której wygrywa się za pomocą w sumie jednej strategii. Na dodatek całość jest oparta na szczęści bo wszystko zależy jak nam karty podejdą a wymieniamy tylko dwie karty co daje nam zbyt dużą losowość, wiele razy miałem sytuacje że przegrałem grę tylko dla tego bo podeszły mi karty które były mi kompletnie nie przydatne na daną talię, w przypadku innych gier karcianych jest to dobrze rozwiązane bo mamy dociąg kart co turę. A w gwincie otrzymujemy karty tylko przez szpiegów i po utracie punktu przez przeciwnika. Przez tych kilka aspektów gra nie ma startu do innych gier karcianych które są obecnie na rynku. Bawiłem się w niej dobrze ale jest to raczej spowodowane tym że po prostu lubię gry karciane, nawet jeśli są strasznie proste i totalnie losowe.

Edited by NieMy

Dla mnie gwint jest zbyt mało skomplikowany by miał sens wydawać go osobno. W sumie w każdej talii jest jeden słuszny sposób gry każdy inny jest zbędny bo jest zbyt mało opłacalny. Jeśli rozbudowali by grę o 200-300 kart to może miałby to jakiś większy sens a tak to jest to tylko prosta karcianka w której wygrywa się za pomocą w sumie jednej strategii.

Racja, oczywiście musieli by to rozbudować, dodać więcej opcji itd. Bo w sumie taki heartstone też jest dość prostą i prymitywną grą ;] Zbyt rozbudowane karcianki sukcesu nie odnoszą.

@UP HS jest prosty ale jest masa kombinacji między kartami, masa sposobów na tworzenie talii i będą one skuteczne. HS również jest bardzo losowy ale dzięki dociąganiu kart co turę(lub częściej w zależności od naszych kart) ale i tak dalej będzie mniej losowy niż gwint. Redzi musieli by naprawdę włożyć bardzo dużo pracy by taka karcianka była zróżnicowana a jednocześnie miała odpowiedni balans. Cóż zobaczymy może Redzi będą się w to bawili ale wolałbym żeby się skupili na swoich innych projektach np Cyberpunk.

Ja specjalnie opisałem sobie sejwa z Triss (moment wyboru) i mam zamiar w drugim rzucie dokończyć grę z nią u boku. Raczej nie będzie czasu na zaczynanie od nowa. Już teraz robota leży i kwiczy :)

No i po raz który powiem, że denerwuje mnie nie przyznawanie XP za misje przedawnione. Choćby nie wiem co nie jest się w stanie wszystkiego zrobić o czasie.

No i pytanko - gdzie jest to wdzianko dla Yen z DLC?

Za misję przedawnione dostaje się zwykle 5 exp, więc jak nie dostajesz nic, to znaczy że masz jakiegoś buga.

W GoG w zakładce Configure w grze Wiedźmin 3 możesz odhaczyć, które DLC mają być aktywne. Później już w grze w opcjach pojawi Ci się możliwość wyboru ubrania dla Yen.

@human - wiem że można wygrać kartę tylko raz, sęk w tym że ja nie wygrywam ich już grając pierwszy i jedyny raz z danym kupcem. Jedynie w misjach fabularnych. Ale jest to już Skellige więc może już mam je wszystkie.

Co do craftingu zauważyłem że runy/glify z dropów mają trochę inne parametry, czasami nawet rówżne w tym samym stopniu (choć to może być efekt zmian w patchach bo zbierałem je od początku gry). I nie widać ich w oknach craftingu. Wydaje mi się też że zrobione runy jeżeli masz znalezione runy tego samego poziomu po prostu znikają, przynajmniej tak miałem wczoraj. Więc sprzedałem niemal wszystkie, część przemieliłem i zacznę dziś zabawę w crafting od początku żeby potwierdzić tę teorię. Mało jest niestety u handlarzy czarnych pereł i proszku z czarnej perły potrzebnego do glifów nasycenia.

Musiałem wrzucić starszy zapis, bo trochę spsułem i jestem dwa-trzy dni do tyłu. Ale z drugiej strony, to więcej grania przede mną, tylko żałuję kaski 35k piechotą nie chodźi.

Teraz mam 12k. :(