Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ostanio oglądałem wywiad z jednym z twórców W3 najbardziej zaciekawiło mnie to że mają spory problem z importem zapisów gry jeśli chodzi o PS 4, ciekawe jak to rozwiążą pewnie w przypadku tej konsoli nie będzie to możliwe, szkodę troszkę bo każdy gracz powinien mieć ten sam kontent, graficznie wiadomo na PC będzie ładniejszy ( oczywiście czego i tak doświadczy tylko kilka procent graczy tongue_prosty.gif) ale to tylko grafika ale import zapisów jest dość istotnym elementem gry.

Jeśli chodzi o wymagania to PC który ma porównywalną moc obliczeniową jak nowe konsole uruchomi W3 pewnie na średnich ustawieniach czy cuś w tym stylu przynajmniej tak można wywnioskować z wywiadu. Do bardzo dobrze że dbają o optymalizację.

Edytowano przez Eskel047
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio oglądałem wywiad z jednym z twórców W3 najbardziej zaciekawiło mnie to że mają spory problem z importem zapisów gry jeśli chodzi o PS 4, ciekawe jak to rozwiążą pewnie w przypadku tej konsoli nie będzie to możliwe, szkodę troszkę bo każdy gracz powinien mieć ten sam kontent, graficznie wiadomo na PC będzie ładniejszy ( oczywiście czego i tak doświadczy tylko kilka procent graczy tongue_prosty.gif) ale to tylko grafika ale import zapisów jest dość istotnym elementem gry.

Wystarczyłoby zrobić "previously on Witcher" z podejmowaniem decyzji; jak DLC "Genesis" do Mass Effecta 2 dla wersji PS3, gdzie ME1 nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem dziś po raz pierwszy Wiedźmina 2 w edycji rozszerzonej. Ogólnie gra ok, ale czegoś mi tutaj zabrakło. Jakaś bezpłciowa. Jednak pierwszy Wiedźmin bardziej mi przypadł do gustu. Był taki bardziej "wiedźmiński" :), bardziej klimatyczny, mroczniejszy, natomiast tutaj kolorowo, wszystko się święci, jak choinka bożonarodzeniowa. To, co mi się podobało, to fakt, że tutaj już widać, że jest to gra z krwi i kości, stworzona od podstaw, podczas gdy W1 to taka bardziej przeróbka pierwszego Neverwintera. Graficznie też wymiata. Aż sam się sobie dziwię, że mogłem w to grać w miarę płynnie na średnich detalach na moim złomie, tj. Athlon x2 4200+, 9600gt, 4GB RAM. Fabuła W2 raczej taka sobie. Zdecydowanie wolałem W1 pod tym względem, natomiast w W2 walka spoko, ale miejscami strasznie trudna i trzeba kombinować. W obydwu grach wkurzało mnie to, że czasami człowiek się gubi i nie wie, co dalej robić, aczkolwiek to mi się częściej trafiało w W1.

Podsumowując, W2 jest ok, ale W1 stawiam wyżej w swej wiedźmińskiej hierarchii :).

Dla mnie:

Wiedźmin 1: 8/10

Wiedźmin 2: 7/10

Obydwie gry dobre, ale generalnie widać, że to dopiero początki tego studia.

No i pomimo wszystko czekam na W3. Jest w tej serii jednak coś, co wciąga :). Obym do tego czasu kompa zmienił, albo konsolę kupił, bo na tym złomie już może być słabo.

Edytowano przez Nitrox
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby zrobić "previously on Witcher" z podejmowaniem decyzji; jak DLC "Genesis" do Mass Effecta 2 dla wersji PS3, gdzie ME1 nie było.

Tak jak już mówili twórcy jest to niemożliwe ponieważ w takim streszczeniu fabuły nie jest możliwe odzwierciedlenie wszystkich odcieni szarości które powodowały że gracz wybierał jedną lub inną strone ... decyzjie w Wiedźminie są zbyt skomplikowane aby można było je w ten sposób przenieść do trzeciej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po premierze W3 powinni zająć się po prostu portami konsolowymi dwóch pierwszych części (w przypadku "dwójki" mam na myśli jedynie PS4). Między platformowa część trzecia może znaleźć więcej odbiorców w USA, gdzie dominują konsole. A potencjalni przyszli fani będą pewnie chcieli zobaczyć wcześniejsze losy Geralta, czy to czytając książkową sagę czy grając w poprzednie gry.

P.S. Wydaje mi się, że przeniesienie "dwójki" z X360 na PS4 nie powinno sprawić dużego problemu. Mogliby wydać taką wersję razem z W3. Ale mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej nie zgodził. Moim zdaniem powinni dalej skupić się na uniwersum Wiedźmina. Nie chodzi tu wcale o Geralta, w centrum głównego wątku mogliby stanąć zupełnie inne postacie. Chociaż wszelkie rozciągania cyklu nie wiem czy wpłynęły by dobrze na grę.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie. Ostatnio po raz kolejny przechodziłem Wiedźmina (zniecierpliwiony czekam na Dzikiego Gona)

ale do tematu. Może ktoś rozwiać moje wątpliwości...

chodzi o postać z jaką Geralt walczy na koniec części pierwszej (ta w animacji) kimże jest ta postać? czy to z klanu węży?

Drugie pytanie,

czy Jakub nie był przypadkiem Alvinem? Ten mealion na to wskazuje do tego, była mowa o tym że był mocno wytarty

...Proszę o odpowiedzi smile_prosty.gif

Ps. Wiedźmin 2 przechodzę po raz kolejny, jak będę miał pytania to napiszę wink_prosty.gif

Edytowano przez Slimeq24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimeq24 zedytuj posta i dodaj spojlery. Co do do tego przeciwnika, teraz gram w jedynkę ponownie, ale pamiętam tę walkę.

Był to wiedźmin należący do "organizacji" Królobójców. Prawdopodobne jest również to, że należał do klanu Żmij. Takie informacje znalazłem na Wiedźmińska Wiki. A co do Jakuba i Alvina. Możliwe jest, że to te same osoby.

Czytałeś sagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo wkroczę do Wyzimy. Muszę przyznać, że klimat z pierwszej części bardziej mi odpowiadał. Typowo polskie klimaty, zupełnie takie jakie można odnaleźć na wsi jesienią(Podgrodzie). Szkoda, że zrezygnowano z niej na rzecz tej kolorowej oprawy.

Slimeq24 jak masz jakieś pytania to pisz. I czytaj opowiadania i sagę. Dają dużo podczas poznawania świata, wpływają również na podejmowane decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zajmuje przejscie Wiedzmina 1 edycja rozszerzoną,ja dopiero jestem w drugim akcje, wykonuję zadania na bagnach, policzyłem że dojście do tego miejsca w fabule zajęło mi 46 godzin. Nie spieszę się i staram wykonywać zadania poboczne. Wiedźmina 2 edycję rozszerzoną kupiłem na ostatniej promocji na cdp.pl za 15 złotych, czeka na pobranie.

Edytowano przez czernobyl10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy tylko ja mam takie nieostre tekstury w jedynce? Ubrania niektórych postaci wyglądają fatalnie, poszczególne elementy jakby się ze sobą zlewały. Dzieje się tak mimo tego, że mam najwyższe ustawienia.

Mam nadzieję, że w części trzeciej wróci nasz rodzimy klimat. Liczę również, że pojawią się zadania podobne do tych przygód z opowiadań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że nie wróci już "nasz rodzinny klimat" z pierwszej części. Nie byłem nigdy fanem prozy Sapkowskiego i pierwszy "Wiedźmin" był jak dla mnie trochę zbyt przaśny. Druga część to było to. Podobała mi się polonizacja, a głosy polskich aktorów zdecydowanie lepiej się prezentowały na tle angielskich. Choćby Wiedźmin, czy wymiatający szczególnie Roche i Foltest.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to w Sapkowskim i pierwszej części gry lubię - czuć tą naszą polskość, którą Pan Andrzej nas uraczył w książkach. Chociaż trzeba przyznać, że dubbing w drugiej odsłonie jest o wiele lepszy. W Wiedźmina nigdy nie zagram po angielsku, bo byłby to grzech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...