Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Gra roku, nie ma bata. Tylko Batmanem się tak mocno jarałem. Ta gra to będzie, jak to sami ujęli, ukoronowanie gatunku RPG. A tu jeszcze mniej niż 1,5 roku czekania. Ech...

Co do Geralta. Nie uważam, że jest za stary. Ot, po prostu broda.

W tej części na pewno ujrzymy Yennefer, bo przecież walczy dla bliskich, a ona została porwana przez Dziki Gon. Może i nawet ujrzymy Ciri. Polski trailer, świetny, głos Geralta jak zwykle na wysokim poziomie. Pozostaje czekać, czekać i czekać...

Oby był bardzo brutalny klimat, bo wtedy to będzie gra warta świeczki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na trójeczkę, mam nadzieję że będzie jeszcze lepsza niż 1 i 2 razem wzięte.

Co do CRC, też to mam, jedynie druga płyta działa bez problemu, ale jedno jest ciekawe, że ta płytę uruchomiłem u kolegi bez problemu, a na moim DVD nie udało się, ale u niego sobie skopiowałem i tak instalowałem grę, wtedy jeszcze nie było GOG itp a nawet to i tak nie pobiorę 20gb przy 10kb/s :P Nawet kupiłem DVD NEC'a pod IDE i też odpalił oryginalną płytkę mającą te błędy CRC- dziwne, czyli trzeba mieć specjalnego DVD, to samo się tyczy nie których płyt DVD CDA które mają błędy crc a na NEC'u tylko da radę odpalić.

Właśnie gram od początku, bo kolega ściągnął EE to można wrócić do gry i przejść ją w ulepszonej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście żadnych błędów nie było bo też bym się zirytował. Jedynie optymalizacja była do bani o czym też sporo osób mówiło. Specjalnie zmieniałem komputer po Wieśka II, grałem dopiero w tym roku a i tak mi się zacinało :/ Automatyczne wykrywanie kazało mi ciskać na minimalnych detalach kiedy inne gry z tego roku (wiem, inne gry = inne wymagania, ale jednak można to po części porównać) śmigały w ultra.

Z tego też powodu chęć na kolekcjonerkę W3 trochę zmalała. Wyda się sporo kasy a potem gra będzie się zacinać? Tyle, że skoro fani suszyli głowę twórcom to może drugi raz REDzi bardziej się postarają.

Trailer oczywiście mi się podoba, w końcu ma być otwarty świat a nie epizody czy inne takie. Walka z dwójki też mi się podobała, ciekawe jak zostanie to rozwiązane w trójce. Oby nie za bardzo skomplikowanie bo szlachtowanie wrogów może stać się mało dynamiczne. I precz z QTE!

I jeszcze o wyglądzie. Na pierwszych screenach z W2 Geralt też był taki lalusiowaty ale potem zostało to naprawione. W W3 na razie też kiepsko wygląda, bądźmy jednak dobrej nadziei. Jeszcze tylko żeby nabrał masy (bo jakiś taki chuderlawy się stał albo ta kurtka tak wyszczupla ;)) i będzie gites.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowcze Veto dla jakichkolwiek gier w uniwersum Wiedźmina. Wiedźminoland tylko i wyłącznie z Geraltem <3 i jego kompanią.

Btw. boję się że CDP RED trochę przesadziło z potworami, ten "renifer" jest lekko naciągany. Niech wrócą Ghule, graveiry, wiwerny, mogą dodać jakieś inne ale z prozy pana Spakowskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten renifer to bies z mitologii słowiańskiej, czyli stwór nam bliski. W sensie, że "stąd" ;] Tak samo pojawi się leszy, który jest z mitologii słowiańskiej. Skellige jest inspirowane mitologią celtycką, ziemie niczyje słowiańską, a Novigrad (największe miasto w uniwersum wiedźmina) jest stylizowane na średniowieczny Amsterdam.

Podoba mi się po tym trailerze, to, że widać już iż nie jest tak kolorowo jak w dwójce. To mnie cieszy, bo dwójka w niektórych momentach przypominała bajkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą i dziękuję za poszerzenie mojej wiedzy nt mitologii słowiańskiej. Ja również chciałbym aby w3 był bardziej szary tak jak pierwszy.

Ten renifer to bies z mitologii słowiańskiej.

Ciekawe czy będzie możliwość zobaczenia się ze swoimi wiedźmińskimi kamratami. Eskel, Lambert, Vesemir już jest :D OBY !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowcze Veto dla jakichkolwiek gier w uniwersum Wiedźmina. Wiedźminoland tylko i wyłącznie z Geraltem <3 i jego kompanią.

Btw. boję się że CDP RED trochę przesadziło z potworami, ten "renifer" jest lekko naciągany. Niech wrócą Ghule, graveiry, wiwerny, mogą dodać jakieś inne ale z prozy pana Spakowskiego.

Wiesz, on sie moze nazywac tak, jak potwor Sapkowskiego jakis, ale wizualizacja to juz i tak wyobraznia CDP Red, Pamietasz echinopsa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, on sie moze nazywac tak, jak potwor Sapkowskiego jakis, ale wizualizacja to juz i tak wyobraznia CDP Red, Pamietasz echinopsa?

Masz dużo racji, choć do tej pory wyobraźnia Redów mnie nie zawiodła :D Ale ten bies (renifer) mnie rozwala XD

Chłopaki i dziewczyny (jeśli takowe tu są) planujecie preorder kolekcjonerki ? Bo ja strasznie boję się że przegapię ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Vesemir będzie potwierdził art wrzucony przez kmm101, postać obok Geralta w trailerze (jak się przyjrzycie, to dostrzeżecie podobieństwo) oraz to, że narratorem trailer po polsku i angielsku były osoby, które podkłady głos po Vesemira ;]

Co do pre-orde to jest jasne, że złożę i kupię ;]

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerkę kupuję na 100 %, o ile nie przegapię wink_prosty.gif.

Zaczynam odkładać już teraz, z zamiarem na co najmniej 5 stów (wiem, że jeszcze jest co najmniej rok, ale wolę to rozłożyć w czasie, by nie musieć wyrzekać się zbyt wielu rzeczy, i bliżej premiery mieć spokojną głowę). Co prawda jestem przekonany że CDP pójdzie śladem poprzednich EK Wieśków i zarzuci cenami < 250 zł, ale mam też cichą nadzieję na jakieś oficjalne gadżety.

P.S. Na facebooku gram.pl, oprócz Vesemira umieścili także concept arta maga (lub druida, nie wiem). W sumie możliwe też że ten kostur nie mam właściwości magicznych i służy jako podpora dla staruszka wink_prosty.gif.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1009888_10151746013739809_1373570747_n.jpg

Edytowano przez Gabriele
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 zapowiada się naprawdę ciekawie. Cieszy mnie fakt pokazania go na targach. Widać, że marka ma wypracowaną markę na rynku światowym. Jako fan serii- czekam na grę z niecierpliwością.

Trailer przekonuje mnie, że gra osiągnie wielki sukces. Zresztą to świadczy ile kasy jest przeznaczone na samą promocję gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej odsłonie wirtualnego Wiedźmina główną rolę grała historia i bardzo wylewny słowiański klimat. W części drugiej, pierwsze skrzypce grała oprawa graficzna. Mam nadzieję, że zwieńczenie serii będzie swoistym miksem najlepszych cech poprzednich części. O oprawę graficzną i przystępność rozgrywki się nie boję, bo nie widzę powodu, aby w tej kwestii zrobić krok w tył. Liczę tylko na to, że uda się oddać klimat.

Stonowane barwy widoczne na trailerze napawają mnie optymizmem i wzmagają moją wiarę w to, że w ostatecznym rozrachunku ujrzymy grę w pełni dojrzałą, w której wyrafinowany humor, będzie przeplatał się z ciężkim, mrocznym klimatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh trzeba bedzie znow zmieniac kompa :/ ( W wiedzmina 2 gram na minimalnych w okienku 800x640 trollface.gif )

A nawet jesli mi nie pojdzie to po prostu chce miec W3 w kolekcji(caly czas ubolewam nad tym,że W1 mam z PlatynowejKK,a nie "oryginalnego")

Az przyszla mi ochota zeby zagrac w W1 jeszcze raz(rzadko kiedy przechodze gry,a co dopiero powtarzac wiec to ogromne wyroznienie :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po przejściu po raz drugi jedynki, no a przy okazji zaliczyłem Wiedźmina 2, który leżał w mojej bibliotece steam od ostatniej zimowej wyprzedaży. Naprawdę, jestem pod ogromnym wrażeniem. W przypadku pierwszej części mój licznik dobił do pięćdziesięciu jeden godzin, przy czym ukończyłem grę w niemalże stu procentach. Prawdopodobnie w stu procentach, jednak mogłem coś omyłkowo pominąć ze względu na mnogość questów występujących w wyjątkowych okolicznościach. Mimo zamkniętego świata przez całą grę nie towarzyszyło mi uczucie klaustrofobii. Sam styl rozgrywki, mimo, że bardzo archaiczny, nie był irytujący. Ogromna liczba błędów produkcji została przyćmiona przez wspaniały, typowo słowiański klimat. Grę oceniam mocno na plus, bawiłem się przy niej tak samo dobrze, jak zaraz po jej premierze.

Do dwójki zaś mam uczucia ambiwalentne. O wiele lepszy gameplay, za sprawą którego jednak zatracono magię pierwowzoru. Cały czas towarzyszyła mi świadomość, że twórcy przygotowali produkcję na rynek zachodni, tytuł prostszy i łatwiejszy w zrozumieniu. Tym razem licznik steam wybił nieco ponad 30 godzin, jednak cały czas rośnie, bo właśnie przechodzę grę drugą ścieżką. Zaskakuje to, jak duże znaczenie mają pozornie nieważne wybory. Czuję się tak, jakbym grał teraz w inną przygodę, co oczywiście wychodzi na plus. Chociaż bugi, z który spotkałem się w pierwszym akcie doprowadzały mnie do szewskiej pasji. A to nie mogłem ubić PEWNEGO STWORKA POD KONIEC I AKTU przez pewien bug, musiałem zmienić rozdzielczość, a to nie mogłem zapisać stanu gry, a to nie mogłem wczytać. W pewnym momencie gra w ogóle nie chciała mi się uruchomić. Całe szczęście, że internet jest pełen porad dotyczących tych błędów. Nie tego jednak spodziewałem się dwa lata po premierze. Wszak wszystkie patche steam wgrał...

Ogólnie rzecz biorąc seria to jedne z najlepszych gier RPG w jakie miałem okazję grać, a grałem w wiele. Śmiało może konkurować z innymi tytułami z tej półki. I nie mówię tego ze względu na to, że to Polska gra, bo takie uprzedzenia mam w miejscu, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.

Kurczę, chyba skubnę jakąś notkę na blogu, który planuję założyć.

Edytowano przez mightydong
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY! Poprawiłem twój post, ale na przyszłość pamiętaj o spoilerach.

EDIT: Spoilerem jest zdradzanie fabuły, przebiegu questów, bossów... Czasem to przejdzie, czasem nie, dlatego najlepiej się milnować, a w razie wątpliwości - ukrywać. Bo wedle zasady - nie każdy grał i nie każdy chce się od ciebie dowiedzieć co go czeka. A od dyskusji z moderatorem są inne miejsca, a nie temat w którym upomnienie pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina 2 przeszedłem już z 4 razy i znam tą grę na pamięć, więc przydało by się poznać jakąś nową historię w tym świecie. Od pewnego czasu jest już dostępny Redkit (zarówno dla graczy jak i modderów). Czy znacie może jakieś godne polecenie modyfikacje, bądź realizowane projekty które posiadają kompletnie nową (lub nawiązującą) fabułę? Oczywiście najlepiej jak byłaby ona przetłumaczona na nasz język, ale to już sprawa drugorzędna. Tylko nie dodawajcie mi tutaj jakiś modów zmieniających wygląd Geralta lub potworów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynkę ostatnio znów ukończyłem i nadal robi wrażenie. Pomyśleć, że to pierwsza gra tego studia, a dla mnie stała się jednym z najlepszych crpgów. Jeśli chodzi o trójkę to mają u mnie spory kredyt zaufania Redzi. Boję się tylko, że połączenie nieliniowej osi fabularnej w raz z otwartym światem, może ich przerosnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mod na grafę z CDA robił artefakty graficzne przy rzucaniu Yrden, oraz rzucał "krzyżowy" cień Geralta.

Aktualnie przechodzę go (Wieśka 2) trzeci raz, chcąc zrobić wszystkie zadania jakie tylko będę mógł, oraz podejmując jeszcze inne decyzje.

Ciekawe jakie jutro znajdę mody na coverku CDA :D

Aha- czy mi się wydaje, czy któryś patch pozwala w końcu grać bez płyty? Bo bez patchowania chyba trzeba było ją wkładać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...