Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Moim zdaniem dubbing angielski jest sztuczny i nie umywa się do polskiej wersji językowej. Głos Geralta z wersji obcojęzycznej wybitnie mi nie pasuje. Jest za łagodny jak do tej postaci. Wyobrażałem sobie jako lekko zachrypnięty i prawie udało się to Jackowi Rozenkowi. Polski dubbing zapadł mi w pamięć, gdy usłyszę Jacka Kopczyńskiego to odrazu przypominają mi się dialogi z Jaskrem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie głos Jaskra strasznie irytuje w grze, ba, sama postać tak samo jak w książce jest irytująca jak babcia wciskająca Ci obiad mimo, że jesteś już najedzony - serio. Bardziej Jacka Kopczyńskiego kojarzę z podkładania głosu pod Arthasa/Illidana w WarCraft 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi on na nerwy nie działał, wręcz przeciwnie. Zawsze Jaskier mnie śmieszył zarówno w sadze jak i w grze. Taki urok tej postaci i każdy może odbierać ją w inny sposób. Moim zdaniem został ukazany w doskonały, komiczny sposób. Co prawda, jego postawa może czasami, podkreślam czasami zirytować, ale nie idzie tego bardzo odczuć w samej grze. A i głoś został dobrany w tym wypadku idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wypuszczają łatki, które poprawiają grę w różnych aspektach i wydają mniejsze dodatki za darmo. Jak powiedział Konrad Tomaszkiewicza: Tylko za naprawdę coś DUŻEGO mamy prawo żądać jakiejkolwiek opłaty. Takie podejście do swoich fanów na pewno spowoduje wzrost zainteresowania produkcjami CD Projekt RED.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zajmuje przejscie Wiedzmina 1 edycja rozszerzoną,ja dopiero jestem w drugim akcje, wykonuję zadania na bagnach, policzyłem że dojście do tego miejsca w fabule zajęło mi 46 godzin.

Mi przejście całej gry(z dodatkowymi opowieściami) zajęło 41 godzin - a starałem się wykonywać jak najwięcej questów pobocznych(przynajmniej w pierwszym, drugim i trzecim akcie, później już jakoś mi się nie chciało).

Właśnie ukończyłem "Wieśka" nr. 1. Przyznam się, początek mnie specjalnie nie zachwycił. Ba, irytowało mnie sterowanie postacią(wybrałem widok z góry), blokowanie się na schodach czy też ogólnie nie mogłem się połapać w mechanice gry. Jednak zmieniłem widok kamery(na ten z nad ramienia), przeszedłem samouczek oraz ogarnąłem zasady gry i... grało się bardzo fajnie. Fajna fabuła, złożone zadania, miły dla oka system walki, klimat, udźwiękowienie(świetny dubbing), na swój sposób grafika czy grywalność powodowało, że od gry nie mogłem się oderwać. Natomiast do minusów zaliczyłbym brak możliwości wykonania skoku. Ile razy przyłapałem się na tym, że naciskałem spację żeby skoczyć a tu rozgrywka się zatrzymuje :P A i te blokowanie się bohatera na schodach np. gdy jakaś postać tam stała. Moja ocena: mocna dziewiątka.

Jaskier w grze ani razu mnie nie zdenerwował. Nie to co w książkę, gdzie budzi u mnie skrajne emocje(z jednej strony jest zabawny przez te swoje teksty, z drugiej strony dziwię się, że Geralt mu w pewnych momentach nie przyłożył za niewyparzone... usta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Xfire mam naliczone 122 godziny w Wiedźmina - jak pierwszy raz przechodziłem grę to robiłem dosłownie wszystko i zajęło mi to ok. 70-80 godzin, drugi raz już leciałem na pamięć żeby sobie odświeżyć grę przed premierą dwójki. Pewnie przed trójką zrobię to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zatem albo Steam źle mierzył mi czas grania, albo jednak nie wykonałem większość misji pobocznych tongue_prosty.gif Mój czas przy waszych po prostu biednie wygląda.

Dwójeczka u mnie też czeka na dysku. Póki co obejrzałem intro i zrobiło na mnie niesamowite wrażenie.

Edytowano przez Koleus123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że grę sobie stopniuje, nie rzucam się i nie gram po kilkanaście godzin lecz po 2-4 godzinki dziennie ewentualnie co drugi dzień. Fabuła jest świetna i wciągająca ale najlepsze są walki a najtrudniejsze zaczynają się od III aktu, po prostu są świetne i zmuszają do główkowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapoznałem się z prologiem oraz kawałkiem pierwszego aktu w Wiedźminie 2 i powiem tak - nie spodziewałem się takiego wielkiego skoku jakościowego względem jedynki(a oglądałem parę gameplayi i w sumie wiedziałem, czego się spodziewać). Najpierw niezłe intro, później niesamowicie ładna grafika(którą podziwiałem chyba z 10 minut, na filmikach tak fajnie to nie wyglądało) a na końcu niezwykle filmowy prolog spowodował, że długo zbierałem szczęki z podłogi. Dobre wrażenie zrobiły na mnie też dialogi, które wydają się takie... lepsze, niż to co widziałem w jedynce. Mam nadzieję, że taki wysoki poziom utrzyma się przez całą grę.

Powiedzcie mi:

w prologu pada zdanie, że Adda nie żyje. Czy ten wątek jest zależny od zakończenia w Wieśku 1?

Edytowano przez Koleus123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie importowałem save z jedynki, bo niestety usunąłem Wiedźmina 1. A gdy pojawił się ten wątek to mnie zaintrygowało czy jest zależny od zakończenia - i już wiem, że jest.

@kisiel231

Wiem, bo ją właśnie uratowałem(odczarowałem). Dlatego tym większe było zaskoczenie, że ona nie żyje.

Edytowano przez Koleus123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wybory różnego rodzaju i ich konsekwencje najbardziej mnie urzekły w całej grze i razem połączone z fabułą i systemem walki dawały mi cudowny koktail. Pierwszą część gry przeszedłem delektując się każdym fragmentem gry pięć razy. Zaś co się tyczy części drugiej to jestem właśnie w trakcie przechodzenia gry trzeci raz na "Mrocznym", a pewnie za czwartym razem spróbuję swoich sił na "Nagłej śmierci". co mogę powiedzieć o drugiej odsłonie cyklu? Jest po prostu super i zawiera to czego ja potrzebuję do szczęścia, dojrzała fabuła, smaczki powiązane z książką, Assasyni (niektórzy powinni skojarzyć o co chodzi, a innych odsyłam do tipsomaniaka z Easterr Eggami), system walki - po prostu poezja. Choć i tak najlepsze zawsze były teksty Yarpena Zigrina i pewnej prostytutki, która użyła sformułowania "Ekstrawaginacji". Va Faill : 3

Edytowano przez Wakahiko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie potwierdził, więc na razie traktuję to jako ciekawostkę. Zresztą okładka wygląda jakoś biednie jak na ostateczną wersję, więc jest to pewnie wersja przygotowana przez Amazona na potrzeby tego produktu lub jest jedną z wersji próbnych pochodzących od Redów. W to drugie raczej wątpię. Czekam na oficjalną informację na temat daty premiery, a tej spodziewałbym się może na VGA lub jakiejś wiosennej konferencji CDP (o ile takowa będzie). Później E3 i może w końcu konkretne info o Cyberpunku? :)

Nie mniej dzisiejszy dzień dla fanów Wiedźmina i tak jest fantastyczny, bo ogłoszono przecież wydanie nowej książki z Geraltem w roli głównej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos. Doszły mnie onegdaj słuchy, że dalsza twórczość ASa, utrzymana w konwencji "wiedźmińskiej" ma nawiązywać do obu części gry, traktując je jak pełnoprawne części powieści. Tuź przed premierą wiemy już, że tak nie będzie. Jak zapatrywalibyście się jednak na taką mozliwość stworzenia pomostu fabularnego między "Zabójcami królów" a "Dzikim gonem". Moim zdaniem świetnie wpisałoby się to w nurt tworzenia wielopłaszczyznowego dzieła i nieźle zespoliłoby parę niedopowiedzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się wydaję mało prawdopodobne - zwłaszcza że sam Sapkowski mówił, że gry i książki traktuję jako oddzielne byty. Ale być może cdp.pl dogada się z twórcą postaci Wiedźmina i przed premierą trójki wyda książkę o tym co się działo między Zabójcami Królów, a dzikim Gonem, ale to na razie czyste spekulacje. W każdym razie byłoby to znakomita reklama dla trzeciej odsłony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...