Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

@Vantage Ja sie nie zastanawiam bo wiem że kupie grę, a Pre order nie zając nie ucieknie :) Będę zamawiał na gram.pl bo oni to solidna firma i nie ma z nimi lipy. Wiedźmin Będzie LEGEN... Wait for it ... DARY :wub: Smutne tylko że już nikt o Bulletstormie nie pamięta, mam nadzieję że Wiesio się wryje w nasze serduszka :happy:

@Oskar95k Oczywiście że tak :)

Edytowano przez Dariusxq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusxq# Czyżbyś był fanem Barney`a z HIMYM? :)

Trailer przedstawiający świat gry jest po prostu świetny! Ta mieścina, którą tam ukazali ma wg mnie świetny klimat.

No i warunki pogodowe, ulewa, którą widziałem na trailerze nie była słabiutkim deszczykiem jak w niektórych innych grach, co jest na plus.

Edytowano przez Oskar95k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem z wiedzą, że raczej tego nie odpalę (choć ostatnio screeny na low pokazały, że może nie jest tak tragicznie [low wygląda jak medium w W1]). W sumie myślę na wymianą całego PC, ale to w przyszłości.

Ciekawi mnie tylko, czy jak przed 9 maja zrobiłem update w profilu (imię, nazwisko, numer telefonu itp.), to czy jeszcze zdążyłem, czy tez moja EK będzie "porzucona" w Sferisie leżeć.

No to do...[10,11,12,13] panowie i panie z EK lub do [14,16,17] panowie i panie z edycją premum :)

A zamówień już 9436 złożono :)

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tej galerii zauważyłem wreszcie, co mi nigdy nie pasowało w wodzie w grach - ZERO dyfrakcji! Widać to wyraźnie na screenie, w którym Triss wchodzi do wody.

Chyba, że według CDPR w uniwersum Wiedźmina woda ma gęstość powietrza...? To by wyjaśniało fenomen wsadzania przez Geralta głowy pod wodę by pocałować Triss w szyję (w ziemskich warunkach w takiej pozycji woda by mu się wlała do nosa...). : P

Wszystko to wygląda ślicznie, ale jestem ciekaw, jak będzie wyglądało na "przeciętnym domowym" komputerze. Nie chce mi się wierzyć, że takie rzeczy pójdą na (nawet stosunkowo mocnym) dwujajecznym procku z, powiedzmy, 2 GB RAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram nie jest aż tak istotny... Na "lowie" wartości powyżej 2gb mają znikome znaczenie :)

Wiedźmin ma dość niskie wymagania, więc liczę na średnie ustawienia grafiki, z wysokimi detalami i bez cienii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda czy Fałsz?

Wiedźmin 2 będzie w Tesco za 79 złotych? Taką plotę zasłyszałem...

http://www.tesco.pl/gamezone/wiedzmin-2.php

Prawda :happy: W Dniu Premiery 79 a potem za 89 :)

Wielbcie mnie, tylko nie tykać stopy :laugh: Chce widziec mine tych co potwierdzili Preordery :trollface:

Macie jeszcze liste sklepów

http://www.tesco.pl/pobierz/lista-sklepow_HM-CHM.pdf

@Down a nie bo w Tesco za 79 :P Dolicz sobie jeszcze na gram.pl koszt wysylki a nie bedzie tak kolorowo :happy:

Oficjalnie bede miał Wiesia za 90 złotych bo bedę musiał dychę wybulić na bilet, zawsze i tak 30 zlotych zostaje w kieszeni :trollface: na gram.pl wybuliłbym łacznie 120 zł

Edytowano przez Dariusxq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką ceną to zanim się dopchniesz do pudełka wszystko będzie wykupione, za późno już dla mnie żeby odwoływać pre-order z gram.pl. Na gramie też jest przecież za 99 Darku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe DD o walce: KLIK.

Po tym DD jeszcze bardziej podoba mi się nowy system walki w Wieśku. Jeśli te rzeczy typu, że u maga pioruny i inne elektryczne czary przez deszcze będą jeszcze mocniejsze to będzie fajnie :)

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, są i złe i dobre wieści. Witaminka już jest to zła wiadomość, ale dobra jest taka, że "Game is playable but after long time it may crash" i rzeczywiście crashuje, jak słyszałem :) Może nie będzie tak źle i nawet po 17 maja będzie trudno im zrobić działającą...mam taką nadzieję, że będzie trudno. W końcu My, jako legalni gracze, powinniśmy mieć przyjemność z gry, a nie oni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pisał recenzje Wiedzmina 2 :)? Jeszcze niestety nie mialem okazji kupic numeru, ale w internecie huczy od lamentów dotyczacych dlugosci gry. Z jednej z trony wszyscy maja prawo, bo twórcy obiecywali ponad 30 godzin, a z drugiej nie wiemy czy w te 24 godziny byly wliczone questy poboczne.

Exclusive -> Dzieki! :)

Edytowano przez Almarcino
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownic krzys6e otrzymuje ostrzeżenie za stats. Jak już mówiłem - to jest forum, więc informacjami kto, gdzie jak i za ile sobie zamówił grę możecie się wymieniać na PW, nie tutaj.

Następna osoba, który będzie statsować otrzyma urlop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, recenzji Wiedźmina w cdaction jeszcze w całości nie przeczytałem (zapoznałem się z oceną, wadami i zaletami, wyłapałem smaczki w stylu: "24 godziny gry powinny usatysfakcjonować graczy głodnych długich scenariuszy..."), ale za to poszukałem po forach opinii niemieckich graczy ( dokładniej to prenumeratorów PC Action), którzy również dziś dostali w swoje ręce test drugiego Wiedźmina. Obawiam się tego, że zagraniczne recenzje będą bliższe prawdy niż rodzime odpowiedniki :P

Od razu jedna rzecz rzuciła mi się w oczy (jeżeli się mylę, poprawcie), zarówno redaktorzy z Niemiec, jak i ekipa z cdaction grali w tę samą wersję gry - pozbawioną premierowego patcha. W PC Action wprost napisali, że nie jest to jeszcze finalny produkt i z końcową notą się wstrzymali (będzie oscylowała prawdopodobnie w okolicach 90%). Cda za to umieszcza na okładce olbrzymi napis: "pierwsza recenzja na świecie" oraz wystawia mocną ocenę

9+

. Mnie to tam szczególnie nie trapi, ale i tak trochę nad tym faktem można się zastanowić... ;)

Ok, co do samego testu w Pc Action. Ogólnie to Witchera bardzo chwalą, ale parę wad też się znalazło:

- krótki III akt

- nie najlepsze sterowanie (ma być poprawa po premierowej łatce)

- im dalej w las, tym następuje obniżenie poziomu fabuły

Choć jeżeli padają takie teksty jak: "Najlepsze RPG roku" to raczej powody do optymizmu są naprawdę duże. Poczekam jeszcze na dokładniejsze informację na temat czasu gry i chyba złoże zamówienie na edycję kolekcjonerską :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raduję się i cieszę, gdyż prawdopodobnie będzie można ponownie walczyć razem, a nie przeciwko Scoia'teal, tylko że miejsce Yaevina zajmie Iorweth. Przynajmniej mam taką szczerą nadzieję...

...Ja chcę Shani!...

...i może Toruviel...

...ale już na pewno chcę pomagać wiewiórkom (ludzie w uniwersum wiedźmina wydają mi się dość chamscy i ogólnie niefajni)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pisał recenzje Wiedzmina 2 :)? Jeszcze niestety nie mialem okazji kupic numeru, ale w internecie huczy od lamentów dotyczacych dlugosci gry. Z jednej z trony wszyscy maja prawo, bo twórcy obiecywali ponad 30 godzin, a z drugiej nie wiemy czy w te 24 godziny byly wliczone questy poboczne.

Mowa była o "niespiesznym przejściu" czyli raczej z side questami.

No ale co tu dużo gadać - nieco ponad 20h trwał też Alpha Protocol, który dotychczas najdalej szedł w ukazywaniu konsekwencji naszych decyzji. Z tego co pisze w recenzji, W2 idzie pod tym względem jeszcze dalej i właściwie niezaliczenie go choć dwukrotnie byłoby zwyczajną głupotą, bo to mocno inna gra zależnie od naszych decyzji.

Martwi mnie zaś to, co jest napisane o rozwoju postaci w szermierce - liczyłem że skoro system walki obudowany jest jeno o jednego bohatera, to REDzi wyjdą z siebie by go maksymalnie urozmaicić zróżnicowanymi skillami. I teraz zastanawia mnie, czy te cztery skille (w tym trzy elitarne, zgaduję, że dostępne pod koniec gry) wymienione w tekście, faktycznie zmieniające działanie ciosów to jedyne cztery, a reszta to podbijanie statystyk pokroju szansy trafienia krytycznego, czy jednak będzie tego więcej. Bo jak tylko cztery i rozwój postaci dalej jest głównie oparty o rozdmuchane kręcenie podstawowych statystyk to trochę słabo tbh...

Co do kręcenia nosem na zakończenie, to pożyjemy, zobaczymy. Mnie często zachwycają zakończenia, które często są opisywane jako słabe (Dragon Age II, Alan Wake, GTA IV...), więc może i z W2 będzie dobrze.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi Smugga w komentarzach do newsa o recenzji Wieśka można wnioskować, że te 24 godziny to tylko wątek główny, więc jest to bardzo zacny kawałek gameplayu.

EDIT:eee...chociaż to chyba tylko ja to tak interpretuję, bo enki w swoim temacie napisał, że jednak jest to czas z duża ilością side questów. Tak, czy inaczej - 2 przejścia to dla mnie minimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, a ja, biedny kmiotek spod Wałbrzycha znów jestem poszkodowany... Też chcę sobie kupić bluzę z Wiedźminem... ale nie mam nawet na to okazji... :/

Mam nadzieję, że coś z EK nie wypali, tak jak to miało miejsce w trakcie premiery ''jedynki'' i dostaniemy jakieś zadośćuczynienie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...