Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Dayux jak to 2 ? Przecież został pokazany tylko 1 soundtrack. 2 został pokazany tylko w części na konferencji wiosennej...

Zresztą te soundtrack-i to chyba klepy są jak mniemam :laugh: a wy grze ich nie uświadczymy.

Ogólnie muzyka w Wiedźminie 1 była(jest!) na wysokim poziomie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne te "promotory". Polska piosenka bezpłciowa, anglojęzyczna się nie rymuje i chyba miała w założeniu przypominać balladę Jaskra. Głos z ang wersji jedynki podobny. Jak na tak ważną grę kompletnie nie trafione utwory.

Edytowano przez paintball_X
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up:

Przecież nie każda piosenka się rymuje, a nawet większa część z nich tego nie robi, także ja nie rozumiem o co Ci chodzi.

@Vetos:

Mam na myśli dwa utwory, a nie dwa soundtracki. ;)

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riverside - przeciętne, bezpłciowe pitupitu. Nie przepadam za tym zespołem (tak, znałem przed Wiedźminem), jak proga lubię, tak ich numery są tak strasznie nudne, że z trudem przez nie przebrnąć w miarę słuchając. I tak średnio pasuje klimatem.

Biały Wilk - ...to żart, prawda?

Kurde, piosenka nagrana przez fanów inspirowana Dragon Age II podobała mi się dużo bardziej niż oba te, profesjonalne numery... Słabizna IMO. No i nie widzę tego zupełnie jako podkład do trailerów.

Ja chcę coś na miarę Believe z napisów W1.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Believe wymiatało ... Szczególnie te partie na gitarze chociaż nie tylko ... A te dwa utwory promujące dwójke skomentuję to tak :

'' ... '' ;) Teraz sobie słucham motywu z brzegu z 4 aktu - ma ten swojski klimat no po prostu mistrzostwo ;) . Dziwię się jeszcze czemu nie dali Wiedźminowi oceny 10 za audio :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem sobie właśnie soundtrack z Wiedźmina pierwszego...

Jestem pod wielkim wrażeniem...

Poza monotonnymą muzyką z miasta i karczm ( w grze zbyt dużo się chyba nasłuchałem) wszystkie robią na mnie gigantyczne wrażenie.

Gdyby w lokacjach bardzo często uczęszczanych było więcej kawałków, to pewnie by tamte nie były tak monotonne...

PS : Da mi ktoś link do recenzji Wiedźmina z 2007roku z CDA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Believe wymiatało ... Szczególnie te partie na gitarze chociaż nie tylko ... A te dwa utwory promujące dwójke skomentuję to tak :

'' ... '' ;) Teraz sobie słucham motywu z brzegu z 4 aktu - ma ten swojski klimat no po prostu mistrzostwo ;) . Dziwię się jeszcze czemu nie dali Wiedźminowi oceny 10 za audio :(

Bo na audio nie składa się sama muzyka, są też odgłosy broni, darcie konających itepe itede. Jakby oceniali samą muzykę to MW2 by dostało 10/10 za genialnego Hansa Zimmera (Introduction Extended FTW!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie jeden temat i ciekawy post autorstwa AoReta znalazłem w TYM temacie

Temat dotyczył tłumaczenia angielskich tytułów gier na język polski

A popatrzcie z drugiej strony. Moim zdaniem przesadzacie. Pomyślcie, że ktoś w Stanach robi grę i daje jej dziwaczny tytuł: The Witcher. W Polsce przychodzi gra do tłumaczenia i zaczynają się schody. Jak ja nazwać głowią się tłumacze. Witch - wiedźma, witcher - wiedźmin. So be it. I nagle narodowa histeria: Co, Wiedźmin?! Czy oni na głowę nie upadli czasami? Tragedia, idiotyzm, porażka, RZAL I BUL !!!

ocb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karpaj

Mi się wydaje, że chodziło o to że gdyby nie było żadnego naszego Wiedźmina a tylko zagraniczny Witcher, większość oburzała by się za to, że przetłumaczyli nazwę na "jakiś Wiedźmin" zamiast zostawiać dobrze brzmiący Witcher.

Coś w tym niby jest, ale...

Wiedźmin jest nazwą własną wymyśloną przez A.Sapkowskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akvart

Według mnie jest to prawda. Tytułów nie powinno się tłumaczyć, jeśli dobrze brzmią w oryginale. Wiedźma jest polskim słowem, witch jest angielskim. Polak rozpozna w wiedźminie "wiedźmę w spodniach", czyli kogoś parającego się magią, ale nie na tyle, żeby nazwać go magiem. Wiedźmin, tak samo jak wiedźma, żyje wśród ludzi i dla ludzi. No i nie zapominajmy, że książkowy Wiedźmin jest raczej szeroko znany w polskiej kulturze.

Gracz anglojęzyczny nie ma szans domyślić się co oznacza "Wiedźmin" i przypasować go do czegokolwiek, co zna ze swojej kultury. "Witcher", przy odrobinie wyjaśnień, ma szansę na zrozumienie.

Nam jest łatwiej zrozumieć anglojęzyczne tytuły, bo angielski jak by nie patrzeć jest językiem internetu i każdy porządny gracz powinien go znać przynajmniej w podstawowym stopniu.

Edytowano przez paintball_X
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej piosence mowa?

Miracle of Sound - Age of the Dragon

http://www.escapistmagazine.com/videos/vie...agon-Age-2-Song

(tylko nie zrażać się boysbandowym wstępem : P )

Żadne wielkie dzieło, ale zdarzało mi się złapać na podśpiewywaniu "my friend became the saviour of the white city of chains". A tych numerów promujących drugiego Wiedźmina już teraz w ogóle nie pamiętam. No, poza tym, że Biały Wilk śmieszny był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę - Edycja Specjalna w sumie niczym specjalnym nie zachwyca, notabene dziwnym jest, że w ogóle powstała - wszystkie gadżety powinny się znajdować w kolekcjonerce.

Najlepsza wydaje się edycja Premium - naprawdę bogata, tania (mogłaby być spokojnie kolekcjonerką) i basta. Natomiast ciekaw jestem, jaką okładkę będzie mieć EK (zapowiadano, że będzie inna niż okładka standardowej edycji).

Co do utworów - Białego Wilka idzie przełknąć, chociaż Balcar lepiej spisuje się w Dżemie. Te utwory promocyjne zostały wydane chyba podobnie jak płyta towarzysząca premierze pierwszego Wiedźmina - miały być tylko inspirowane grą, zbyt wiele klimatu w nich nie czuć. Nie należy ich mylić z soundtrackiem, który jest świetny, tak jak w ''jedynce''. Co niektórzy dostali na maila fragment utworu z Wiedźmina 2. Misiem :P on spodobał, choć ciężko stwierdzić po jednym, krótkim fragmencie, czy całość trzyma tak wysoki poziom jak muzyka do Wiedźmina 1. Z całą pewnością jednak jest dobrze.

Ciekaw jestem bardzo recenzji Wiedźmina 2 w CD-Action. Na gram.pl, polygamii i innych polskich serwisach gra jest wychwalana pod niebiosa, o dziwo bardzo pozytywnie piszą o Wiedźminie również za granicą. Liczę na średnią ocen ok. 85%, skoro pierwsza część ma ocenę bodajże 82%.

Cóż, premiera największej IMO gry made in Poland w tym roku już za 11 dni i 2 godziny, muszę przyznać, że czas naprawdę piekielnie mi się dłuży :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Edycja Premium jest bardzo bogata w wyposażenie - jak na podstawową wersję, ale taką premium także. Jak napisał pankamilek - śmiało mogłaby robić za Edycję Kolekcjonerską. A ta z kolei jest jeszcze bardziej bogata. Cena w stosunku do ilości gadżetów i ich jakości jest w sam raz, a nawet cena jest dosyć niska, jak na taki zestaw. Natomiast Edycja Specjalna to jakaś paranoja. Mam płacić 60zł więcej za dodatkowy notes, rysik i brelok to nieco wygórowana cena. Lepiej dołożyć te 70zł i kupić kolekcjonerkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem bardzo recenzji Wiedźmina 2 w CD-Action. Na gram.pl, polygamii i innych polskich serwisach gra jest wychwalana pod niebiosa, o dziwo bardzo pozytywnie piszą o Wiedźminie również za granicą. Liczę na średnią ocen ok. 85%, skoro pierwsza część ma ocenę bodajże 82%.

Będzie 10/10 chyba że z gry będzie konkretny krapiszon (na co się nie zapowiada) - wtedy coś rzędu 8-9. Przy takim hajpie innych możliwości raczej nie ma.

Ale i tak najlepiej wypadają kawałki z napisów końcowych BW. Dla przykładu 30 S.t.M. "This is War"(KLIK) w DA:Początek czy Faunts "M4"(KLIK) w Mass Effect są świetne. "Believe" z W1 też daje radę.

No tak, tylko że to są utwory na licencji (stary zabieg, było choćby w drugim MP) no i Believe jest instrumentalem z motywem przewodnim, tak jak suicide mission w ME2. A Marsi ssą, numer z DA2 ( klik ) dużo fajniejszy.

Jednak mi chodziło o "piosenkowe" numery inspirowane bezpośrednio grą. ; ) Trochę dziwne, że amatorzy nagrali fajniejszy numer niż wynajęty profesjonalista (choć w sumie... nie, nie tak dziwne, po prostu mieli wenę, a nie wyrabiali zamówienie). Zawiodłem się generalnie, na tych numerach inspirowanych W2, po cichu liczyłem na coś tak epickiego jak to:

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że na gram.pl Wiedźmin dostanie minimum 9,5 albo 10 bo to wazeliniarze CD Projekt.Kiedyś na ich stronie ocenili

Two Worlds 2 na 6, to była chyba najniższa ocena tej gry i nie uwzględniająca multi.Mam silne przekonanie, że stało się tak, ponieważ nie podpisali umowy promującej grę na ich stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że na gram.pl Wiedźmin dostanie minimum 9,5 albo 10 bo to wazeliniarze CD Projekt.Kiedyś na ich stronie ocenili

Two Worlds 2 na 6, to była chyba najniższa ocena tej gry i nie uwzględniająca multi.Mam silne przekonanie, że stało się tak, ponieważ nie podpisali umowy promującej grę na ich stronie.

Kiedyś przecież gram.pl działało jako witryna CDP, gdzie można było rejestrować gry uzyskiwać pomoc itd - wtedy była to naprawdę strona, którą było warto odwiedzać. Do tego zniżki za ePLN-y, które teraz przerobiono na śmieszne punkty. Żenada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron, świetny link i świetna piosenka. Czegoś takiego brakuje Wiedźminowi 2. Piosenka musi wpadać w ucho i zostawać w głowie. Jeśli nie słowami, to melodią. Obie piosenki mające promować Wieśka nie mają żadnego punktu zaczepienia, od razu wylatują z pamięci. Może teledysk będzie zostawiał lepsze wrażenia. Na razie jest mizeria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że na gram.pl Wiedźmin dostanie minimum 9,5 albo 10 bo to wazeliniarze CD Projekt.Kiedyś na ich stronie ocenili

Two Worlds 2 na 6, to była chyba najniższa ocena tej gry i nie uwzględniająca multi.Mam silne przekonanie, że stało się tak, ponieważ nie podpisali umowy promującej grę na ich stronie.

CDA miało ostatnio więcej reklam Wieśka 2 niż stron z artykułami, no i dają DLC do tej gry, a Polygamia to własność Agory - czyli wychodzi na to, że nikt obiektywnie nie oceni gry i wszyscy bezczelnie wystawią 9-tki i 10-tki. Gry-Online też, bo będą chcieli, żeby ludzie kupili gierkę w ich sklepie!

Widzisz. Wszystkie media da się w ten sposób zjechać, każdy ma jakieś powiązania, każdy musi się jakoś reklamować i zarabiać pieniądze. Takie czasy. Co do gram.pl - wystarczy co jakiś czas ich czytać, żeby przekonać się, że od dawna nie są już marionetką CDP (podobnie jak CDA nie jest marionetką antypolskiego lobby zza Odry, a Polygamia też ma pewną autonomię w stosunku do Agory).

Sorry za offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...