Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

@Dayux a może w Wiedźminie 2 spotkamy Vesemira i będziemy musieli mu się wytłumaczyć w

sprawie Berengara

?

Wtedy ten jeden wybór może mocno wpłynąć na grę, ale wątpię, że spotkamy któregoś z wiedźminów.

Edytowano przez kmm101
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up:

No tak, zgadza się. To jest wiadome, że trzeba będzie mu co-nieco wytłumaczyć, gdyż w dzienniku po przejściu questa "

Tajemnice Berengara

" znajduje się notka, że Geralt o wszystkim opowie

Vesemirowi

, gdy tylko go spotka. Ale nie spotykamy go w tej części, więc w drugiej, myślę, że go spotkamy. Ale tak czy siak to nie ma znaczenia czy on żyje, czy nie, bo i tak po walce z

Javedem

nie da się z nim nawiązać żadnego dialogu. Choć, zapewne gdy będziemy tłumaczyć

Vesemirowi o Berengarze

, gdy go zabijemy dowiemy się tylko jednej rzeczy więcej, a mianowicie tego, że

posiadał dziwny amulet, który osłabiał Javeda

. Może mieć to jakieś istotne znaczenie, ale nie sądzę.

PS Zaspoileruj to co trzeba.

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś czy Shani będzie obecna w drugim Wieśminie? W jedynce wybierałem ją przy każdym przejściu, a niezbyt mi się usmiecha przechodzić rwójkę mając w zespole zdradzoną czarodziejkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zamawiających Wiedzmina w pre-orderze na gram.pl : Czy przelewaliście już pieniądze za zamówienie ? Bo nie jestem pewien czy mogę je przelać teraz ( złożyłem zamówienie chwilę temu ) czy mam poczekać na informację od nich o konieczności zapłaty, które powinna dojść do mnie na 7 dni przed możliwym terminem wysyłki. Byłbym wdzięczny gdybym uzyskał odpowiedź szybko ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo wybrałem płatność przelewem : ) Poza tym dla mnie akurat łatwiejszy jest przelew, gdyż nie muszę wtedy nic płacić gdy odbieram paczkę oraz jest taniej. Odbiór osobisty też mi nie pasuje, więc twoja odpowiedź nijak mi nie pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, sam tak samo uważam. Choć, aby z łatwością pokonać

Bestię

też nie wystarczy dużo. Postąpiłem tak za drugim podejściem, bo wiedziałem co już mnie czeka, w co muszę się wyposażyć itd. (na pewno lepsze to niż gra z poradnikiem, który psuje całą przyjemność gry, ale mniejsza z tym), a mianowicie wystarczy kupić smarowidło na miecz na

upiory

i wykształcić Aard na drugi poziom. Zapewni to nam sukces za pierwszym podejściem.

Cóż, lubię zaglądać do poradnika, ale tylko za drugim podejściem do danej gry; za pierwszym razem faktycznie nie ma to sensu (no chyba, że ktoś zupełnie nie może sobie poradzić z jakimś bardziej problematycznym etapem rozgrywki, ale takowych w przypadku Wiedźmina raczej nie ma). Co do

Bestii

? gdy myślę sobie o tym teraz, to problem z jej pokonaniem wynikał chyba przede wszystkim ze słabej znajomości mechaniki gry. Gdy przechodziłem ten etap za drugim podejściem do gry nie miałem już żadnych tego typu kłopotów, gdyż przed starciem zdążyłem zaopatrzyć się we wspomniany przez Ciebie specjalny olej, oraz eliksiry (Zamieć, Jaskółka).

I to jest właśnie bezsensowne. Co to za różnica czy zabijemy

Berengara i zabierzemy jego amulet

czy darujemy mu życie i zostanie on zabity przez

Azara Javeda

. A nawet jeśli to są duże trudności, aby zachować go przy życiu, a nawet nic z tego nie mamy, bo właśnie nie da się z nim nawiązać dialogu. W Wiedźminie dwójce jestem niemalże w stu procentach pewny, że nie ma to żadnego znaczenia czy darujemy mu życie czy nie, gdyż zapewne w Wiedźminie drugim nie pojawi się on.

Cóż, twórcy zapewne założyli, iż

Berengar

nie przeżyje starcia (to by tłumaczyło, dlaczego w Dzienniku w przypadku przeżycia przez niego walki nie pojawia się żaden wpis, a w razie jego śmierci ? już tak). Nie zgodzę się jednak, że decyzja odnośnie postąpienia z nim jest bezsensowna ? wybieramy przecież, czy zginie z ręki Geralta jako zdrajca i renegat, czy też spróbuje odkupić swoje winy pomagając nam podczas walki z

Azarem Javedem

(kanonicznie ? ginąc w jej trakcie).

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zamawiających Wiedzmina w pre-orderze na gram.pl : Czy przelewaliście już pieniądze za zamówienie ? Bo nie jestem pewien czy mogę je przelać teraz ( złożyłem zamówienie chwilę temu ) czy mam poczekać na informację od nich o konieczności zapłaty, które powinna dojść do mnie na 7 dni przed możliwym terminem wysyłki. Byłbym wdzięczny gdybym uzyskał odpowiedź szybko ^^

Jeśli złożysz zamówienie po 30.04.2011, to od razu otrzymasz mailem prośbę o jego potwierdzenie.

Jeśli złożyłeś zamówienie do 30.04.2011 włącznie, to 01.05.2011 otrzymasz automatyczny mail z prośbą o potwierdzenie zamówienia.

źródło: gram.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up powiedzenie nie ma nic wspólnego z płatnością

Pytanie do zamawiających Wiedzmina w pre-orderze na gram.pl : Czy przelewaliście już pieniądze za zamówienie ? Bo nie jestem pewien czy mogę je przelać teraz ( złożyłem zamówienie chwilę temu ) czy mam poczekać na informację od nich o konieczności zapłaty, które powinna dojść do mnie na 7 dni przed możliwym terminem wysyłki. Byłbym wdzięczny gdybym uzyskał odpowiedź szybko ^^

Ja juz przelałem pieniądze za edycje standardową

Status Twojego zamówienia: zamówienie oczekuje na dostępność towaru (zostanie wysłane 16.5.2011)

i dostałem za opłacenie w bonusie grę Wings of Fury 2 :laugh: (Freeware)

A nie lepiej zapłacić w punkcie lub przy odbiorze? To chyba łatwiejsze rozwiązanie.

Nie każdy mieszka przy punkcie odbioru poza tym przelew jest prostszy, szybszy i tańszy od "pobrania".

Edytowano przez karolduch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Karolduch, właśnie o coś takiego mi chodziło ^^ No to trzeba przelać pieniądze a potem tylko oczekiwać szybko nadchodzącego 16 maja.

@UP A pisałeś lub dzwoniłeś do gram.pl ? Możliwe, że anulowałeś przez przypadek zamówienie lub coś w tym stylu. Jaki masz status zamówienia w profilu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur...de ludzie czy wy nie macie oczu? Miliony pytań o wysyłkę i zamówienia, skoro nawet tutaj na forum ktoś wkleił FAQ dotyczące zamawiania Wiedźmina 2... Zamiast poszukać wolicie spamować.

Macie tu oświadczenie od gram.pl i bardzo proszę nie pytajcie więcej o takie rzeczy!

*

Zarówno minimalne, jak i rekomendowane wymagania sprzętowe Wiedźmina 2 zostały już ujawnione przez wydawcę. Prosimy o sprawdzenie, czy Twój komputer je spełnia.

*

Klienci sklepu gram.pl, którzy wybrali Edycję Kolekcjonerską, powinni otrzymać zamówienie najpóźniej 13 maja 2011, a ci, którzy zdecydowali się kupić wersję Premium - 16 lub 17 maja 2011. Dotyczy to także zamówień, w których oprócz gry znajduje się oficjalny poradnik wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska.

*

Gra Wiedźmin 2 ma zabezpieczenie antypirackie, które sprawia, że grę z Edycji Premium (standardowej) będzie można najwcześniej uruchomić o godzinie 0:01 w dniu 17 maja 2011.

Posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej będą mogli ją aktywować dwadzieścia cztery godziny wcześniej, czyli od godziny 00:01 w dniu 16 maja 2011.

*

Wiedźmin 2 wymaga jednorazowego dostępu do internetu. Podczas aktywacji produkt pobierze dodatkowe 50 MB danych, bez których nie da się uruchomić gry.

*

Zamówienia złożone w sklepie gram.pl będzie można potwierdzać (pobraniowe) i opłacać (płatne z góry) od 1 maja 2011.

Na naszym forum znajdziesz odpowiedzi na inne pytania odnośnie gry i realizacji zamówień.

Jeżeli masz jakieś uwagi lub wątpliwości, skontaktuj się z nami:

gram.pl Dział Obsługi Klienta (poniedziałek - piątek w godzinach 10.00-17.00)

formularz kontaktowy: kliknij

telefon: 022 33 22 232

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... Może wróćmy do samej gry? Bo się czuję trochę pokrzywdzony, że kupię Wieśmina dopiero po premierze :P

Więc zacznę: w komentarzach ludziska rzucali się o Yennefer. Też czytałem Wiedźmińską Sagę nie raz i nie dwa ale uważam, że dobrze zrobili nie umieszczając Ciri i Yen. Dorzucając te dwie postaci scenarzyści nie mieliby za dużo pola do popisu. A poza tym - Triss jest łatwiejsza do wyobrażenia sobie. Yen odgrywała większą rolę lecz nie mogłem sobie jej za nic wyobrazić. Może po prostu mój samczy mózg nie radził sobie z wygenerowaniem olśniewająco pięknej brunetki. Zawsze wolałem jaśniejsze włosy ;)

Ale wracając do tematu: na Triss w książce nikt nie zwracał szczególnej uwagi, więc pojawiło się mało narzekań w porównaniu z tym, co by się działo po wprowadzeniu Yen (każdy by się dąsał, że ma zbyt ciepłe oczy, że za niska, że włosy nie takie itd.)... No i utrafili idealnie z wyglądem Triss- idealnie tak sobie ją wyobrażałem w książce (mówię o Triss z drugiego wiedźmina. Tylko włosy inne u niej widziałem :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak jak mówisz. Z pewnością dobrze się stało, że dwie najważniejsze kobiety w życiu Geralta pominięto w grze, chociaż może pojawią się we flashbackach w drugiej części.

Jednak zdecydowanie bardzo trudno byłoby oddać relacje między Yennefer a wiedźminem, jestem niemal pewien, że totalnei by to spartolono, a tego żaden fan Sapkowskiego by nie zdzierżył. Dobrze więc stało się, że dziewczyn :P w grze nie ma.

Fajnie to ktoś napisał na oficjalnym forum wiedźmina: baby z wozu, koniom lżej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktoś jak to bedzie z ustawieniami grafiki w nowym Wieśku? Bo jak narazie słyszałem o tym że są 4ustawienia graficzne-niskie,średnie.wysokie i ultra. Czy bedą bardziej szczegółowe ustawienia? Oswietlenie,tekstury,AA itp.? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało jak oni tak szybko to robią. :rolleyes: Widać jednak taka przypadłość naszego internetu że Rosjanie zawsze dorwą szybciej. Ciekawi mnie w takim wypadku czy to zabezpieczenie długo podziała, czy może zostanie natychmiast złamane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie... zastanawia mnie dlaczego twórcy nie potrafią upilnować gry, aby ta nie wpadła do Sieci, przecież to musi być ktoś ze studia lub tłoczni, te miejsca powinny być nagrywane, a szujom urywane jaja. :/

Rozumiem gdy gra pojawia się na torrentach po premierze - wtedy po prostu ktoś grę kupuje i robi obraz itd. ale przed premierą?

Excuse me za offtop. :pokerface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...