Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

A ja oczywiscie jestem bardzo świeży w temacie i chciałbym podyskutowac o znaku Heliotropu w obu częściach Wiedźmaka;) Nie dziwcie się,ale pierwszą częśc mam dopiero od 2 tygodni(komp nawalał mi wcześniej tak,że nie dało się grac) i usłyszałem o FCR modzie oraz o tym,że w Wiedźminie 2 ukaże się znak Heliotropu.Jak on działa w FCR modzie,a jak w drugiej części?Przepraszam jeśli pytanie ukazało się juz wcześniej,ale nie mam siły przerzucac tych 67 stron:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że chodzi o rozwijanie postaci,aż tak świeży w temacie nie jestem.Ale to dziwne bo ten znak w książce odbijał niefizyczne rzeczy(krzyk BRUXY,zaklęcie),a tu mamy spowolnienie czasu.No,no.CDPROJEKT nieźle zamieszał;D

Nie cytujemy postów nad swoim w całości - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, opamiętajcie się. Łącznie 3 osty zostały wystawione, a wy dalej nie czytacie...

Przestańcie statsować! To jest forum o grze, a nie miejsce do dzielenia się promocjami oraz informacjami, kto kiedy, gdzie i za ile kupił tą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było z modem FCR, ale w dwójce będzie on obszarowym spowolnieniem czasu [heliotrop - Iskier]. Można go odblokować wybierając ścieżkę magii. Chodzi o rozwijanie postaci.

Nie wiem jak wam, ale mnie zawsze wydawało się, że znak heliotropu to po prostu tarcza, która jest w stanie odbić wolno lecące pociski i ciosy... Przynajmniej mam takie odczucie po przeczytaniu opowiadania, hmm... zapomniałem jego tytułu (ach ta skleroza), ale to to, po którym Geralta nazywano Rzeźnikiem z Blaviken. Może mnie ktoś sprostować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście puścili. Co prawda nie słuchałem zbyt dokładnie, ale to miło że media które bardzo (baaaaaaaaardzo) rzadko zajmują się tą tematyką dostrzegają premiere tej produkcji.

Cóż, widze że tutaj już posty o wysłanych kolekcjonerkach a mnie pozostaje czytanie recenzji i ślinienie się. Niestety mój komp choćby się zestredował z wysiłku to Wieśka nie da rady uciągnąć. Pozostaje mi czekanie z nadzieją że gdzieś w międzyczasie wpadnie nowy komp. Może przynajmniej zagram w gre tańszą, poprawiona i bez całej tej otoczkie premiery no i pewnie będzie to już po mojej osiemnastce i unikne cyrków jakie spotkały mnie kiedy rok temu kupowałem jedynkę... ;]

Edytowano przez Kaktus.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu gadaliście tu o tożsamości Jakuba. Dosłownie chwilę temu (przechodzę

Wiedźmina już chyba czwarty raz, żeby mieć sejwa pod drugą część, szkoda tylko, że nie zdążyłem odczarować wilkołaka

) znalazłem fajny smaczek:

jak pierwszy raz widzimy Alvina w Odmętach, ten mówi nam, że bawi się z innymi dziećmi w "Zabij Elfa", czy coś w ten deseń. Można być albo Wielkim Mistrzem, albo Yaevinnem. Alvin zawsze był Wielkim Mistrzem ^^

To też spoiler, więc zasłoniłem. - Bethezer

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości godzin potrzebnych do przejścia Wiedźmina drugiego na spokojnie to mnie trochę martwi. Liczyłem na 40 godzin, o których mówili ponad pół roku temu, a dostajemy jedyne 24. Chociaż nadal upierają się, że przejdzie się Wiedźmina w 40 godzin, o czym mówi news na stronie głównej. Jak dla mnie te 24 godziny to za mało, jednakże przekonują mnie rozgałęzienia, które można spotkać niemalże na każdym kroku, a grę można przejść na kilka(naście) możliwych sposobów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też od stylu gry. Jakiś redaktor przeszedł prolog + pierwszy akt w 5h, a inny w 15. Ja tam się nie martwię na zapas. Przyznam jednak, że wczoraj trochę się martwiłem. Będę próbował (bez poradnika) przejść tyle ile się da, pozwiedzać świat itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te długości gry zawsze są zawyżone. Pamiętam słynne "minimum 90 godzin gry" z pudełka pierwszego Wiedźmina. Za pierwszym razem na trudnym poziomie i bez żadnych poradników skończyłem grę w tydzień grając z 5-6 godzin dziennie (no co, wakacje były i akurat taki okres, że nie było nic do roboty ;D). Teraz jak wiem co i jak robić, to nawet wykonując wszystkie zadania poboczne bym się pewnie w jakieś 5 dni uwinął.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama w TV według mnie jest krótka, ale przedstawia najlepsze aspekty drugiej części Wiedźmina. Oby była często emitowana i jak najwięcej ludzi skusiło się na zakup naszej rodzimej produkcji :) Jutro po lekcjach wybieram się po odbiór EK, fajnie, że wysłali ją wcześniej :) Powinienem też wraz z innymi zdać relację z jakości artbooka i innych pierdółek.

Edytowano przez I3ig
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jeśli ktoś będzie bardzo powoli przechodził, delektował się każdym krokiem Geralta, zwiedzał każdy piksel tamtego świata to może przejdzie w te 90 godzin Wiedźmina pierwszego. Chyba, że to chodziło, iż mamy trzy drogi, każda droga ponad 30h, czyli wychodzi, że około 100h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć miałem wątpliwości, recenzja w CDA przechyliła szalę - recenzent pochwalił praktycznie wszystkie elementy gry, których oczekiwałem - dojrzała fabuła, dialogi, nieliniowość czy klimat. Dorzucić do tego (też wysoko ocenioną) otoczkę audiowizualną i moja wizyta w TESCO samym rankiem 17 maja gwarantowana :)

Jeśli różnica w "dojrzałości" scenariusza pomiędzy Zabójcami Królów a przykładowo Dragon Age'em(jedynką) będzie taka jak pomiędzy książkowym Wiedźminem a (przykładowo) przygodami Drizzta, będę wręcz wniebowzięty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te długości gry zawsze są zawyżone. Pamiętam słynne "minimum 90 godzin gry" z pudełka pierwszego Wiedźmina. Za pierwszym razem na trudnym poziomie i bez żadnych poradników skończyłem grę w tydzień grając z 5-6 godzin dziennie (no co, wakacje były i akurat taki okres, że nie było nic do roboty ;D). Teraz jak wiem co i jak robić, to nawet wykonując wszystkie zadania poboczne bym się pewnie w jakieś 5 dni uwinął.

Aj tam Diex, jak gra jest dobra to i pęknie granica 6 godzin dziennie, mając na uwadze fakt, że człowiek ma wiele spraw na głowie, które przez to leżą i kwiczą. Wiem z doświadczenia ^^

Wczorajszy dzień był jednym z kamieni milowych wielkiego hype'u zwanego dumnie i patryotycznie 'Wiedźminem 2: Altairem (tfu, Asasynem) Królów'. Również i ja jestem ślepo otumaniony potęgą owego hajpu i łapczywie pochłonąłem zajawkę recenzji już o 6 nad ranem.

Sprawa, która mnie najbardziej dotknęła to te sławetne '24 godziny'. Teraz, na zimno, ustosunkuje się do tego: jestem osobnikiem, który stosunkowo wolno przechodzi gry. Mam nadzieję, że uda mi się spędzić udane chwile przy grze w liczbowej wartości 30 godzin. Taka liczba mnie już w pełni satysfakcjonuje, chociaż na tle takiego 'Dragon Age' (w moim przypadku 60 godzin) wygląda biednie, ale to nie czas na bezpośrednie porównania tych produkcji, które mają sporo różnic w mechanice rozgrywki.

@kneelingwizard: Tylko, że nawet jak dostaniesz grę jutro to jej nie odpalisz aż do 17-tego (16-tego w przypadku EK), także koledzy się mogą Ci najwyżej zaspoilerować, czy artbook jest ładny ;)

Ano właśnie, srogo sfailowali sprawę. Po co sztucznie utrudniać fanom wielbiącym kolekcjonerki uruchomienia obiektu uwielbienia już jutro? Ta strona celebracji gry CDPR mnie akurat drażni.

Edytowano przez Yaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Firestorm

Dobrze piszesz :wink: Tak się nakreciłem, że głupoty paplam. A odnośnie czsu gry, to myślę, że nie będzie tak źle. Enki gdzieś pisał (na forum chyba), że nie przeszedł wszystkich questów pobocznych, więc jest nadzieja na rozgrywkę dłuższą o te kilka godzin. Zresztą, gdy zobaczę, żę szybko zbliżam się do końca, będę przeczesywał każdy zakamarek w poszukiwaniu interesujących rzeczy. Na pewno będę wystrzegał się pomocy poradnika, chcę mieć niespodziankę, jak moja decyzja na początku gry wpłynie na dalsze losy rozgrywki. Na gram.pl jest całkiem ciekawa seria artykułów dotycząca Wiedźmina 2: Zabójcy Królów ,polecam :happy:

Edytowano przez kneelingwizard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem założyć nowy temat, ale skoro ten jest odnośnie całej serii to napiszę tutaj. Mnie właśnie przyszła edycja kolekcjonerska do domu. Powiem szczerze, że jest bardzo ładnie wykonana. Wszystko estetycznie zrobione na najwyższym poziomie. Ciekawe jak sama gra, po recenzji w cd-action napaliłem się na nią jeszcze bardziej. Aczkolwiek dziwi mnie to, że recenzowali ją nie na patchu finalnym. Tylko po to aby powiedzieć, że znowu są pierwsi na świecie? ;) Szkoda tylko, że odpalę ją dopiero 16, ale niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba.

Ps. Komuś jeszcze przyszła? Jak wrażenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam dla Ciebie kilka fotek, średniej jakości. Dużo tego nie ma, ponieważ nie mam teraz czasu na bawienie się w robienie i wrzucanie zdjęć. ;) Jak będzie potrzeba to pewnie ktoś oprócz mnie wrzuci potem, a jeśli nie to porobię więcej ładniejszych i dodam. ;)

http://desmond.imageshack.us/Himg685/scale...jpg&res=gal

http://imageshack.us/m/39/6923/p1040872e.jpg

http://imageshack.us/m/846/2750/p1040874.jpg

http://imageshack.us/m/16/4018/p1040878x.jpg

http://imageshack.us/m/17/623/p1040875t.jpg

http://imageshack.us/m/837/6537/p1040879v.jpg

http://imageshack.us/m/713/8585/p1040880u.jpg

Edytowano przez Xav
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem przeglądać otrzymaną edycje kolekcjonerską. Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania. Jeszcze się nie spotkałem z tak perfekcyjnie wykonaną i bogatą edycja. Już nie mogę się wręcz doczekać 16 maja :smile:

Powstrzymałem się przed wnikliwym przeglądaniem artbooka. Prześledziłem tylko kilka pierwszych stron. Są wręcz piękne. Rzeźba głowy Geralta czy pozostałe bajery cieszą oko. Nie żałuję wydanych pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...