Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

POLIPOLIK

The Walking Dead (2010-)

Polecane posty

Przecież komiks "The Walking Dead" jest wydawany w Polsce przez Taurus Media pod tytułem "Żywe Trupy"... -_- I, co najlepsze, wydawnictwo już dogoniło amerykańskie wydania zbiorcze i w Polsce ukazuje się komiks prawie na równi z USA...

Nie pisz o czymś, o czym pojęcia nie masz, kolego 8azyliszek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8azyliszku, już ci kiedyś pisałem, dlaczego rynek komiksów leży. Między innymi przez takich jak ty, "oldscholowych TM - Semicowców", którzy uważają, że komiks zeszytowy powinien leżeć w kiosku za mniej więcej 7 - 10 złotych tak, jak to było za "starych, dobrych czasów". Co tam, że koszty wzrosły, co tam, że licencja, co tam, że VAT. Komiksy muszą być tanie i już. Zastanawialiśmy się kiedyś z takim jednym kolegą ( ;) ) nad wydaniem Niezwyciężonego, chyba najlepszego superhero, jakie teraz wychodzi. Wiesz: dofinansowanie, dotacja, przetłumaczylibyśmy sami, do DTPowców też mamy dostęp, by nam to wszystko ładnie poskładali... Ale jak zaczęliśmy podliczać koszty okazało się, że byłaby to akcja społeczno - charytatywna, a niestety nie nazywamy się Wokulski, żeby wspierać zdolną, komiksową młodzież. :)

Żywe Trupy fakt, wydawane są już od dłuższego czasu, powinieneś uderzyć się w pierś. :D

Sam serial jest... Niezły, ale nie przykuł mnie jakoś na dłużej do monitora. Może to dlatego, że klimaty zombie nie były nigdy moimi ulubionymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon taki trochę był, niby niewiele się działo w środku, ale jednak to były krótkie, znaczące w danej chwili akcje.

Po oglądnięciu ostatniego odcinka z trzeciej serii nie mogę się doczekać kolejnego. Chyba jeszcze tak nie wyczekiwałem jakiegoś odcinka w tym serialu ;) Strasznie ciekaw jestem jak się akcja potoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim sezonie zdecydowanie zbyt długo siedzieli na farmie, ale akcja i tak rozwijała się bardzo dobrze, choć nieco za mało dynamicznie. Trzeci sezon, za to jest genialny :D Choć szkoda, że to będzie ostatni odcinek, a na następną ósemkę trzeba czekać do lutego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy kontakt z tym świetnym serialem "nawiązałem" na jesieni. Wtedy to na TVP 1 leciał 1 odcinek 2 serii. Obejrzałem 5 minut, bo myślałem, że to kolejne odmóżdżające dziadostwo o zabijaniu zombie, okraszone hektolitrami krwi. Jednak po jakimś czasie do oglądania zachęcił mnie kolega. Przygodę na nowo z serialem zacząłem od I odcinka I serii, czyli od początku. Teraz to jest mój ulubiony serial, w którym zombie (wg mnie) jest tylko tłem do życia i zachowania ludzi w czasie apokalipsy. Naprawdę serial daje dużo do myślenia. III seria dla mnie kapitalna. Coś czuję, że w następnym odcinku podczas

ataku na Woodbury

Andrea zdradzi Ricka i całą pierwszą grupę.

Oj będzie się działo;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem oglądać, kiedy puścili pierwszy odcinek drugiej serii na National Geographic biggrin_prosty.gif Widziałem również, wersję na TVP 1, ale wyłączyłem kiedy usłyszałem tłumaczenie. Kiedy Carl się obudził mówił Lori o Jeleniu, w tłumaczeniu z TVP 1 mówił jednak o koźle xD Radzę nie oglądać na TVP 1. Ja nie mam FOX'a więc oglądam na necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uwielbiam to uczucie, miłego rozczarowania. Podchodziłem do tego serialu jak kot do jeża.

"Eeee to pewnie znowu młócka na poziomie gimbazy" Tu jednak serial, a przede wszystkim gra (!) okazały się dobrymi "dialogowcami" z przerywnikami rąbanki. Świetnie się to ogląda, zwłaszcza sezon trzeci, zrobiony w mistrzowskim stylu.

Komiksu jeszcze nie czytałem, książek także.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem oglądać, kiedy puścili pierwszy odcinek drugiej serii na National Geographic biggrin_prosty.gif Widziałem również, wersję na TVP 1, ale wyłączyłem kiedy usłyszałem tłumaczenie. Kiedy Carl się obudził mówił Lori o Jeleniu, w tłumaczeniu z TVP 1 mówił jednak o koźle xD Radzę nie oglądać na TVP 1. Ja nie mam FOX'a więc oglądam na necie.

Nie ma najlepszego zdania o tłumaczeniach tzw. profesjonalistów, które można usłyszeć w tv czy przeczytać w kinie ale kozioł to samiec sarny(po angielsku roe deer) więc w tym wypadku akurat tłumacz spisał się nieźle.

Natomiast sam serial był dla mnie największym zawodem sezonu 2010-11 a drugi sezon po przyzwoitym pierwszym odcinku był po prostu słaby to teraz awansował na 1 miejsce z pośród oglądanych przeze mnie pozycji i naprawdę żałuję, że kolejny odcinek będzie ostatni przed dłuższą przerwą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeeeeee... ja chcę więcej! "Ludożerka chce cukierka!"

Czekać na 3x9 do lutego to za długo :(.

A walka Michonne i Gubernatora była świetna. Scena jak siada i czeka na niego, jest dokładnie taka sama, jak w obecnym sezonie Dextera. Niestety razem z jego zarażoną córką Michonne zabiła wszelkie ludzkie uczucia w Gubernatorze. A Merle się może w końcu nauczy, że nie można Gubernatora okłamywać :). I ostatecznie wyszło, że scenarzyści serialu naprawdę są ze starej szkoły. Bo jak inaczej wytłumaczyć, to że grupa traci czarnego i zaraz zyskuje następnego. Tak jak kiedyś - czarni aktorzy to tylko Tokeny :). Ale twist, że to nie Rick a Daryl na razie trafił na arenę, należy pochwalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek zamiata... tylko dlaczego teraz mamy czekać tyle czasu.....sad_prosty.gif Już nie mogę się doczekać, zapowiada się na niesamowity ciąg dalszy smile_prosty.gif

@ down

Po czym wnioskujesz, że Daryl umrze? Na końcu odcinka była zapowiedź następnego odcinka i z tego co widziałem to chyba będzie z nim wszystko ok. Przynajmniej mam taką nadzieję bo to świetna postać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Odcinek ostro dał czadu i pojechał po bandzie.

Ja też nie hcę nic mówić, ale oglądałem TWD na amc i w urywkach następnego odcinka widać żywego Daryla.

Nie mogą go uśmiercić, to moja ulubiona postać! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatecznie wyszło, że scenarzyści serialu naprawdę są ze starej szkoły. Bo jak inaczej wytłumaczyć, to że grupa traci czarnego i zaraz zyskuje następnego. Tak jak kiedyś - czarni aktorzy to tylko Tokeny :). Ale twist, że to nie Rick a Daryl na razie trafił na arenę, należy pochwalić.

Co za bzdury. Pierwszym Murzynem w komiksie był Tyreese i można by powiedzieć, że WRESZCIE się pojawił! :P

Odcinek ostatni w tym roku. Szkoda. Powiem szczerze, że tym sezonem serial zbliża się bardzo, BARDZO do poziomu komiksu. Co jest bardzo dobre i się z tego cieszę. Teraz pozostało czekać do lutego na wznowienie serialu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienny finał The Walking Dead za mną, i jak narazie 3 Sezon to po prostu kosmos. Nie wiem co twórcy zrobili, bo po słabszym 2 sezonie jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem. Strasznie podobała mi się konfrontacja grupy Ricka z przywódcą, Woodbury Gubernatorem który przy okazji ma niezły charakterek wink_prosty.gif Znalazła się nawet nowa irytująca postać po Lori, witaj Andrea!. Szkoda, że trzeba czekać aż do Lutego ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło. Na dniach zamawiam Komiks ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażacie sobie jaki byłem wkurzony gdy dowiedziałem się, że następny odcinek będzie w lutym. Z tego wszystkie postanowiłem odnowić sobie serie od pierwszego sezonu. Przy okazji pokaże dziewczynie jak zaczęła się cała historia, bo ogląda ze mną serial od trzeciego sezonu, a więc dużo straciła : ).

Eh.. trzeba czekać do lutego. Jakoś dam radę. Może sięgnę po komiks, bo słyszałem, że trzyma bardzo wysoki poziom. Tylko gdzie ja go dostane..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że niewiele jest seriali które tak by nakręcały na następny odcinek... jeszcze ta przerwa arrrr! W poprzedniej serii jak się tak skończyło w połowie, to myślałem, że to koniec serii i tyle, aż 3 miesiące temu natknąłem się na odcinek TWD na Fox'ie którego nie rozpoznawałem i olśniło mnie, że jeszcze jednak kilka odcinków było, niespodzianka ;)

Tym razem doczekać się nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oj naiwny, naiwny.

TVP kupiło 2 pierwsze ale nie kupiło jeszcze trzeciego, więc emisja się urwie po od.2x13. Trzeci sezon puszczą najwcześniej jesienią. A i to dopiero po tym jeśli go kupią. Bo jak pokazała sytuacja z 8 sezonem Dr Housa nie jest wcale takie pewne. Bo po co kupować drogie zagraniczne seriale, skoro taniej można puszczać polskie a różnicę wydać na premie dla zarządu :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje, dzieje... trzeci sezon jest (póki co) zdecydowanie najlepszy. Głównie naładowany akcją, ale i te "spokojniejsze" odcinki da się oglądać bez grymasu na twarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...