Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

POLIPOLIK

The Walking Dead (2010-)

Polecane posty

Hm... Uwaga, wypowie się "czytacz" komiksu :P

Serial mnie zaskoczył, bo pomimo wielu, wielu, wielu (...) różnic i zmian naprawdę mnie wciągnął. Z perspektywy czasu uważam nawet, że zmiany w stosunku do komiksu są dobre - bo człowiek nie wie co się wydarzy :P Chociaż nie zawsze i nie wszystkie...

(spoilery dotyczą też komiksu, także uwaga)

Rozumiem na przykład dlaczego scenarzyści postanowili przedłużyć życie Shane'a. W komiksie zginął on jeszcze w pierwszy obozowisku przy Atlancie (zabił go Carl), a później rolę "przyjaciela" Ricka zajął zupełnie inny bohater. Ale serial to nie komiks - potrzebny był ten wątek Rick versus Shane moim zdaniem. Tylko w ogóle nie rozumiem czemu Lori w serialu ma za złe Rickowi to zabójstwo...

Nie rozumiem natomiast braku niektórych postaci. Naprawdę, w komiksie też jest wiele dramatycznych momentów, jest jedna bardzo ciekawa lokacja, którą - jak mi się wydaje - w serialu w ogóle scenarzyści pominą (sugeruję się tu obsadą 3 sezonu), w której wydarzyła się masa interesujących rzeczy. W ogóle nie ogarniam też postaci T-Doga. Jeżeli chcieli mieć fajną czarnoskórą postać - to w komiksie jest przecież genialny Tyreese... Dziwne są też zmiany w wieku postaci. Dale i Hershel wcale nie są tacy starzy jak w serialu.

Aha. W komiksie Dale & Andrea = WNM :P

No, ale tak. Czekam na trzeci sezon. Pomimo paru nielogicznych zachowań niektórych postaci wszystko jest fajnie zagrane, ogląda się to przyjemnie. I - jak wspominałem - przez duże odstępstwa od komiksu, nie będę wiedział co się stanie w każdym odcinku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sprobuje ogarnac komiks jakos na dniach, dlugi specjalnie sie nie wydaje, ciekawe czy na jeden wieczor starczy.

@UP

No przecież musi być czarnoskóry aktor/bohater drugoplanowy którego w końcu coś zeżre :) Tak jest w masie podobnych filmów/seriali :). Ale podobno ma być wątek romantyczny między nim a tą nową Michonne - się zobaczy. I dlaczego chcesz się pozbyć wszystkich kobiet?? Przecież to by jakieś Brooback Mountain z tego wyszło :tongue: .

Wiesz, nie tyle ze pozbyc sie wszytkjich kobiet, ale tych co sie szwedaja i nic nie robia. Nie oszukujmy sie, ta co jej corka zginela i ta druga smeiszna sa za stare. Ciezko bedzie wprowadzic je w jakis watek romantyczny albo w jakies trojkaty milosne, a pozatym to nic wiecej zdaja sie nie robic.

W ogole mi sie nie podoba jak kobiety sa tu pokazane, wszytkie to kury domowe, ktore bez faceta nic nie zrobia.

A kazdy chwila spedzona z nimi to mniej czasu zeby poglebic pozostala ekipe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ten serial wciągną że obejrzałem go w dwa dni ;] Mega wciągający i klimatyczny. Ale niestety typowej serialowej przypadłości się nie ustrzegł mianowicie ciągle nie wiadomo klo jest dobry a kto zły :tongue:

A senon 3 dopiero na jesieni ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie na temat Walking Dead ja jako osoba nie czytająca komiksów, na których opiewa się fabuła serialu nie będę pisał tu jaki jest on okropny bo zwyczajnie nie znam komiksu ale jako sam serial to rewelacja i hit dekady w kwestii opowieści o zombie nie ma tam bezsensownej rzezi z zombie w roli głównej jak w świt żywych trupów czy resident evil tylko wszystko jest postawione na realizm, na odczucia bohaterów i problemy z jakimi muszą sobie radzić w nowym świecie jaki ich otacza i codziennie walczyć o życie czekam z niecierpliwością na nowy sezon i dalsze losy Ricka i ekipy co tym razem się stanie....

Bolało mnie najbardziej w drugim sezonie postać grana przez Jeffreya Demunn czyli Dale ja bym tego gościa pozbył się już na początku co wrzód na przysłowiowej dupie ale już go nie ma i szkoda że nie ma Shane'a ten psychol był naprawdę dobry i jestem wielki oscar dla charakteryzatorów którzy stworzyli zombie w tym serialu wielkie WOW

Czekam na 3 Sezon !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w połowie drugiego sezonu i co się rzuca w oczy jeśli chodzi o grę aktorską. O dziwo najlepiej wypadają kreacje drugoplanowe. DeMunn, Reedus czy Holden grają świetnie. Niestety tego samego nie można powiedzieć o Sarze "Prison Break" Wayne Callies (dobra jedna mina przez 12 odcinków nie jest zła) oraz Andrew Lincolnie. Każdy kto narzeka na patos w najnowszym "Batku" powinien obejrzeć ze 3 odcinki TWD i wtedy po kwestiach Ricka dowie się co to jest real patosbiggrin_prosty.gif

Tak jak wspomniał przedmówca cieszy to że serial nie jest bezsensowną rzezią, a konflikty, relacje między bohaterami są idealnie pokazane. Można narzekać trochę na klimat, ale w zasadzie mi jako osobie która ma 1 200 godzin w Left-a 2, serial bardzo się spodobał, a ten zombiak wyciągany ze studni w jednym z odcinków drugiego sezonu, no prawie kalka w kalkę Boomersmile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające jest trochę dla mnie że przy okazji zapowiadania i promowania nowej ramówki TVP nic nie wspomniała że nabyła prawa do "Żywych trupów" Wczoraj skacząc po kanałach natknąłem się właśnie na transmisję 1 odcinka 1 sezonu. Part 2 również w sobotę w TVP 1 o 23.25. Jakby tak Publiczna lepiej to rozreklamowała, dała o lepszej porze to chyba niezłą oglądalność by zgromadzili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, sam się wczoraj zdziwiłem, gdy zobaczyłem w programie "Żywe Trupy". Zapewne wiele osób nic o tym nie wiedziało i dalej nie wie, co spowodowane jest brakiem jakiejkolwiek reklamy. Jedyna reklama serialu na jaką trafiłem leciała ok. 5 minut przed transmisją odcinka. Szkoda, że o takim świetnym serialu tak mało się w TVP mówi. Godzina transmisji też świetna nie jest ale na weekend można poczekać do tej 23.25. Ciekawi mnie też czy TVP pójdzie za ciosem i kupi 2 sezon serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby nie kupili. Herosów puścili chyba tylko pierwszy sezon (jeśli puszczali drugi, to sorry, ale nie orientuję się za bardzo co leci w TV), a Żywe trupy mają taką późną godzinę emisji, że cienko... Ale rozumiem. Żywe trupy to w zasadzie horror i o 20.25 puszczać by tego nie mogli w telewizji publicznej, bo zaraz by się zbulwersowali co bardziej wrażliwi. Poza tym reklama w dzień horroru też nie za bardzo jest "normalna". :) Mam nadzieję, że jednak oglądalność ich zadowoli i kupią drugi sezon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwszy odcinek wczoraj w TVP i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Ma fajny klimat, a

wjazd głównego bohatera na koniu po autostradzie do opuszczonego miasta

zrobił na mnie wrażenie.

Jeśli chodzi o czas emisji to ja się cieszę, że film leciał o północy, bo o 20 nie mógłbym się wczuć w klimat jakiegokolwiek horroru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się powtórzę, ale co tam - komu spodobał się serial tym bardziej zalecam zapoznanie się z komiksem ;) Jeszcze pierwszy sezon jako osobny produkt jest w stanie się obronić, ale już dalej jednak tylko oryginał stoi na naprawdę wysokim poziomie z wyraźnie zarysowanymi postaciami, brakiem własnych wymysłów (typu kompletnie nowe postacie, brak innych), które mogą psuć odbiór całości, potężną dawką klimatu i wszechobecną śmiercią. A co do tych "pomysłów" to chociażby wyprawa do CDC w Atlancie nigdy nie miała miejsca ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz przeciwnie - nie polecałbym komiksu, bo zepsuje Wam serial :P Komiks jest świetny, po lekturze dociera do człowieka o ile serial mógłby być lepszy.

Po obejrzeniu zwiastuna 3 sezonu zastanawiam się czy twórcy sobie żartują z fanów komiksu. Kolejną postać chcą przedstawić jako zupełnie inną, niż była w komiksie. Chodzi mi o Gubernatora, który w komiksie wygląda TAK, a w serialu zagra go TEN pan... Widać też, że znowu pojawią się wydarzenia, które nie miały miejsca w komiksie, co spowoduje, że postacie z jego kart będą zachowywały się inaczej, niż powinny, będą mieć inne, dziwaczne motywacje i tak dalej. Szkoda też, że w ogóle pominięto niektóre ciekawe postacie i na ich miejsce wsadzono inne, zupełnie bezsensowne (po cholerę ten cały T-Dog, skoro mamy w komiksie Tyresee'a?). Wydawałoby się, że w serialu jest "więcej miejsca" na przedstawienie charakteru postaci i tak dalej, ale nadal uważam, że komiksowe postacie są o wiele bardziej głębokie, ciekawsze, łatwiej się utożsamiać, a jeżeli nie utożsamiać, to chociaż zrozumieć.

Ogólnie mam też przeczucie, że scenarzyści nie odważą się oddać całej brutalności komiksu... Bo okres z 3 sezonu serialu jest dosyć krwawy, mroczny i ciężki. Najbardziej mnie ciekawi czy wątek śmierci

Lori i nowo narodzonej córki jej i Ricka

zostanie przedstawiony tak samo i czy w ogóle zostanie przedstawiony. Po tym co zrobili z Shanem... :f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu deklaruję iż komiksu nie czytałem i czytać nie zamierzam aż do obejrzenia ostatniego odcinka serialu. Do gustu przypadło mi przede wszystkim to iż każdy odcinek potrafi czymś zaskoczyć, niezbyt często (jak na razie) zauważyłem flaki z olejem czy nieklejące się wątki. Wkurza mnie tylko jak giną postacie które lubię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, sezon 3 się zaczął ;]

Jestem właśnie po pierwszym odcinku 3 sezonu, całkiem fajny ale było kilka absurdalnych rzeczy mi.:

Strzelanie bez odrzutu

NA szczęście nie wpływa to zbytnio na odbiór serialu ;]

Sezon pierwszy w tvp 1 właśnie się zakończył, a co najlepsze już od następnego tygodnia o tej samej porze startuje druga seria w telewizji polskiej

Jak można seriale oglądać w TV toż to przecież mordęga :? Swój telewizor już dawno temu wyrzuciłem i czuję się szczęśliwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Jaka mordęga? Chyba dla ciebie, mi się bardzo przyjemnie ogląda na 46 Calowym TV ;) Szczególnie, że jutro na FOX HD premiera Walking Dead 3 Sezon, nie mogę się doczekać. Przy okazji w końcu coś się u nas dzieje, seriale na równi z Amerykańską premierą to jest coś i tak można oglądać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Niestety, nie wszystkie. Stacje amerykańskie, które mają w Polsce swoją siedzibę (HBO, FOX) puszczą seriale w Polsce dzień po premierze, ale co z innymi stacjami?

A ja się pytam, czy pierwszy odcinek trzeciego sezonu jest zaskakujący fabularnie? W zeszłym roku jak oglądałem TWD i zakończyłem drugi sezon na szóstym odcinku (jakoś po przerwie świątecznej), i jak na razie porzuciłem serial. Teraz nie wiem, czy nadrobić drugi sezon i zacząć oglądanie trzeciego, czy porzucić serial na dobre. Szczerze, to nie przepadam za serialami od AMC (Breaking Bad tylko mi się jakoś tak podobało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu - w skrócie, lecz bez zdradzania fabuły, chociaż w razie czego daje spoilery.

Po pierwsze - dużo akcji, strzelania, kilkaset "zabitych" zombie, przez Ricka i jego grupę. Ogólnie dużo juchy, rozwałka totalna. 40 minutowy odcinek, a jakieś 30 minut to siekanie zombie :)

Po drugie, to co mi się nie podobało, to syn Ricka, Carl. W poprzednich sezonach był pierdołą totalną, łapiącą żabki, tutaj pierwszy odcinek, a on niczym Rambo kładzie truposzy bez mrugnięcia okiem, wali same heady i ogólnie Rick ma w dupie, puszcza go przodem, dzieciak stał się terminatorem. Śmiesznie to wygląda, może się i czepiam, no ale...

Reszta - trzyma w miarę poziom serii, chociaż odcinek był za bardzo... krwisty. I nie, nie przeszkadza mi to, ale jednak wolałbym jakby ten serial był dalej filmem o przetrwaniu, a zombie wzbudzały przerażenie, a nie były mięsem armatnim. Owszem, końcówka trochę to naprawia, no ale... Być może następne odcinki to wynagrodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ostatnim odcinku 2 sezonu Rick i jego syn podpalili stodołę? Nie będę w internecie znów szukał odcinka, aby zobaczyć ten moment, a właśnie w tej chwili musiałem zmienić telewizor i nie wiem w końcu :P

Ogólnie serial całkiem fajny, ale mimo wszystko czegoś w nim brakuje. W paru odcinkach więcej jest gadania, wzdychania niż samych zombie. Nie jest to może jakoś specjalnie brutalny serial bo mogło być lepiej, ale nawet nawet się ogląda. Miałem okazję na FOXie zapoznać się z serialem, po powtarzali cały pierwszy i drugi sezon, który skończył się wczoraj. Dziś o 22 pierwszy odcinek 3 sezonu. Zobaczymy co też z niego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj pierwszy odcinek 3 Sezonu The Walking Dead, i odważnie mogę powiedzieć, że to jeden z najlepszych odcinków w całym serialu. Mnóstwo akcji, bardzo klimatyczna miejscówka. Rick jakiś lepszy się wydaje, jego syn Carl dojrzalszy się zrobił i nie jest już takim wrzodem na tyłku jakim był wcześniej. Ale Lori to mnie dobija nigdy nie widziałem tak denerwującej postaci, czekam tylko aż jakiś zombiak w końcu ją zje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi szkoda Lori, w komiksie nie była irytującą postacią...

Ogólnie nie rozumiem kolejnych sporych odstępstw od komiksu (

w komiksie Andrea się nie "zgubiła", była cały czas z grupą, Michonne później do nich dołączyła, a tu - podejrzewam - dwie dziewczyny trafią prosto do miasteczka Gubernatora

), choć raczej odcinek na plus. W sumie to nawet ciekawiej się ogląda pomimo znajomości oryginalnej historii, bo nigdy nie wiadomo czym scenarzyści zaskoczą :f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...