Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Z tą grą z zakupem to chyba będziesz mógł czekać i rok, aż cenę obniżą. Trzy ostatnie ek tej gry kupowałem za 40% wartości w sklepach internetowych

Poczekam cierpliwie wink_prosty.gif

@robart

Ja jeszcze nic nie zamawiałem na ultimie. Wiem tylko, że jest sporo opinii negatywnych na ich temat smile_prosty.gif

Edytowano przez Errasmus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Oszczędzają na poczcie. To już nie te czasy panie. Kiedyś by Ci wysłali koszulkę kurierem, grę na preorder na premierę extra dali.

Z powodu opóźnień ek klucza do gry byś dostał byś sobie pograł razem ze zwykłymi szarakami.

Teraz to ciesz się , że coś dadzą, a może breloki też się nie udały? Nad cała grą ciąży fatum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie wiem czy znacie historie na muve z Risen 3 tą najdroższą ek za 400 zł , mam ja gdzieś , ale nazwy nie pamiętam. To jakieś wydanie zagraniczne z figurka było. Otóż mieli obsuw z tą ek, więc na premierę dostałem klucz z Risen 3.

Jako , że nie chciałem w to grać więc odzyskałem 100 zł. Gra mi przyszła w folii z grą. Wydawca w tym przypadku zachował się elegancko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze nigdy nie mialem perypetii zadnych perypetii z zadnym sklepem, w ktorym kupowalem kolekcjonerke. Polscy celnicy tez jakos mnie oszczedzili, bo nawet jesli cos zamawialem z zagranicy, to nigdy mi podczas sprawdzania zawartosci przesylki niczego w niej nie zniszczyli. Tyle ze ostatnimi czasy interesujace mnie gry albo nie maja kolekcjonerek wcale, albo maja je z taka zawartoscia, ze szkoda mi do nich doplacac. Wiedzmin 3 byl tu wyjatkiem potwierdzajacym regule. A ze nie kupuje edycji kolekcjonerskich tytulow, w ktore grac nie zamierzam, to moj dostepny budzet tylko rosnie i przeznaczam go na inne zwiazane z gamingiem mniej lub bardziej potrzebne wydatki - joy hotas juz jest, kamerka 1080p tez, upgrade grafiki w kompie zrobiony, nowy monitor kupie na dniach, a pozniej juz chyba tylko zakup PS4 mnie czeka, no chyba ze procki Intel Skylake trafia do sklepow wczesniej. Jesli chodzi o zakup kolekcjonerek, to na chwile obecna w tym roku czekam jeszcze tylko na premiere nowego Battlefronta. Wizualizacje jego edycji kolekcjonerskich bardzo mi sie podobaja (np. ta lub ta), szkoda tylko, ze zadna z nich nie jest prawdziwa. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja tam cło zapłaciłem, kilka lat wstecz, nie sprawdzali jak to teraz robią. Chyba , ze droga morska i czekasz 1,5 mca.

Jak chcesz pleja kupić to poczekaj na limikte MGS5 będzie wydany wraz z nową konsolą. Sam pozbyłem się starego modelu.

Jak w nowych nic nie ma , w retro zawsze się coś znajdzie do zakupu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest już jakieś pośmiewisko jak dla mnie. Jeśli Batman Arkham Knight za swoje problemy i opóźnienia nie dostanie jakiejś limitowanej nagrody Fail of the Century, to sam ją zrobię i przekażę Warner Bros. Dziś, dzień jak co dzień, co jakiś czas pojawiają się informacje, że powoli Edycja Limitowana BAK jest rozsyłana. Oczywiście byłem uradowany słysząc, że czyni to m.in. Muve. Cenega w każdym razie zadbała, żeby ten humor mi zepsuć całkowicie. Człowiek trzyma to zamówienie, trzyma kasę, żeby mieć pod ręką, ale nie! Trzeba go jeszcze dobić, taką otóż to WSPANIAŁĄ wiadomością!

W związku ze wstrzymaniem przez wydawcę światowego sprzedaży gry Batman Arkham Knight w wersji PC, wysyłka Edycji Limitowanej wersji PCrównież została wstrzymana. Zamówienia te będziemy realizować w momencie, gdy wydawca wypuści naprawioną wersję i przywróci sprzedaż.

Bardzo przepraszamy w imieniu wydawcy za zaistniałą sytaucję.

Batman Arkham Knight to podobno świetna gra, ale cały cyrk wokół tej gry, wersji PC i wydań kolekcjonerskich zasługuje na wystawienie czerwonej kartki Warnerowi, mi zaczyna brakować, powszechnie uważanych za kulturalne słów, a cała sytuacja mnie po prostu wymęczyła. Zobaczymy czy warto wytrzymać do momentu dostawy.

Edytowano przez TTTr96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TTTr96

Wydaje mi sie, ze zle kierunkujesz swoje emocje. ;) Toc przeciez to nie wina Cenegi, ze wersja PC okazala sie byc strasznym gniotem i ze jej glowny dystrybutor Warner postanowil wycofac ja ze sprzedazy. No i nie anulowali Ci zamowienia, nie dostales uszkodzonej przesylki, jedynie ja wstrzymali - predzej czy pozniej nowego Batka otrzymasz, ale poki co musisz wykazac sie odrobina cierpliwosci i zaakceptowac sytuacje, na ktora nie masz wplywu. :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież mogli próbować to rozwiązać inaczej. Nie wiem, np. uruchomić jakąś stronę, gdzie by się zatwierdzało, że jest się świadomym o obecnym stanie gry na PC i nie będzie się jej zwracało. To nie jest takie trudne do pomyślenia, może wymaga trochę pracy programistów, ale byłoby bardzo skutecznym rozwiązaniem. Ja wiem, że na Batmana się w końcu doczekam, ale każdy dodatkowy tydzień oczekiwania to coraz większe zażenowanie, że jeden z topowych kandydatów do Game of the Year jednocześnie zebrał tyle powodów do miana Fail of the Year, nawet jeśli na różnych płaszczyznach, to jednak ostatecznie chodzi o całość. Cenega w Polsce jest twarzą Warnera i dlatego to oni będą zbierać wiele krytyki płynącej z Polski. Wszystko byłoby dużo prostsze, gdyby w Warner Bros. nie pracowała banda ignorantów i po prostu opóźniliby wersję PC o miesiąc-dwa, żeby odpowiednie zespoły na spokojnie mogły dopracować port. Mleko się rozlało, winnych jest wielu, a jeszcze większej ilości osób się za to dostanie, o ile już się nie dostało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież mogli próbować to rozwiązać inaczej.

Pisz do Warnera w takim razie. Cenega nie ma w tym przypadku wlasnej mocy decyzyjnej i jest tylko wykonawca polecen wydawcy gry. Pewnie czesc polskich graczy bedzie sie na polskiego dystrybutora wkurzac, ale bedzie to mialo tyle samo sensu co opierdzielanie kierowcy autobusu, ze na drodze korek jest.

Nie wiem, np. uruchomić jakąś stronę, gdzie by się zatwierdzało, że jest się świadomym o obecnym stanie gry na PC i nie będzie się jej zwracało.

Podejrzewam, ze tu nie chodzi tylko o same zwroty, ale tez i o zatrzymanie fali publikowanych na YT filmikow pokazujacych, jak fatalnym portem jest Arkham Knight na PC w swojej obecnej postaci. To kwestia wizerunku firmy.

Wszystko byłoby dużo prostsze, gdyby w Warner Bros. nie pracowała banda ignorantów i po prostu opóźniliby wersję PC o miesiąc-dwa, żeby odpowiednie zespoły na spokojnie mogły dopracować port.

Niestety, ale kategorycznie nie moge sie tu z Toba zgodzic. Wszystko byloby prostsze, gdyby w Warner Bros. juz wiele miesiecy temu nie olali wersji PC zakladajac, ze "jakos to bedzie" i zamiast tego okazali swoim klientom szacunek i stworzyli wersje na komputery z rowna pieczolowitoscia, co na konsole najnowszej generacji.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za przypomnienie mi , żebym poszukał wersji na ps4 - obecnie najmocniejsza z konsol. Znalazłem. Zastanawiam się skąd to zaniedbanie? Wiem nie od dziś , ze na pc głownie multiplayerowe gry maja dobra sprzedaż. Więc na konsole dopieszczają single player. Blizzard to potwierdza. Z jakiś powodów brakuje dobrych kontynuacji gier , a w kółko powstają te oklepane serie, od których robi mi się niedobrze już, bo ileż można w to samo. Na szczęście mamy kickstarter i zacząłem sam tam coraz częściej zaglądać. Wyjdzie Shenume 3, w końcu, ile lat czekania, na grę , która przegoniła swoją epokę. Gra jest genialna odkrywam ją na nowo po latach. Jest więcej gier i przykładów tego typu gier, które nie doczekały się kontynuacji , a nie miały sobie równych jak np Dark earth czy Blade runner, Homeworld te gry to arcydzieła. Znowu to chyba będzie kickstarter bo niestety mamy obecnie , albo ea sports, albo kolejne fps w stylu call of duty i nowe map packi do istniejacych mmo, a gameplay singlowy to głownie grafika.

Poruszyłem jakiś czas temu temat wielkich pudeł. Proszę samemu ocenic ile to miejsca zajmuje niepotrzebnie zupełnie przez te figurki

foto1

foto2

foto3

foto4

foto5

Oraz to o czym pisałem. Stare dobre boxy, co niektóre dzis sie nazywa kolekcjonerkami lub edycjami specjalnymi (ze wzgledu na zawartość) i kosztuja po 300-400zł np nowe FF dokładnie duży box i pomijajac steelbook to często bogatsze edycje zawierały podobny materiał. Edycja awanturnika Pilars , czy stylizowane na stary box Divinity original sin to nic innego ja dawne wydania w zwykłej formie.

foto6

A jak zacnie wygląda taka półeczka z równo poukładanymi boxami, bo te obecne kolekcjonerki to ja nie jestem nawet w stanie seriami układać , oprócz Blizzarda. No i ceny nic rewelacyjnego w zamian za to co płacimy, poza kilkoma wyjątkami. Płacimy głownie za figurki , o czym pisałem, wystrczy spojrzeć na foto5 i co mamy? Bioshock - figurki, Mortal X figurka, Lords figurka, Titanfall figurka reszty elementów nie ma co wymieniać bo się tam nie liczą prawie , a ile miejsca to zajmuje. Ze względu na ilość moich ek, nie jestem w stanie tego tu zamieścic.

Ostatnimi czasy bardzo sobie cenie Nintendo , idzie własną drogą, omija wyścig zbrojeń, ich nowe limitki to amiibo plus gra. Nic rewelacyjnego , cenowo razem opłacalne i trzyma poziom cenowy zawsze. Wiedzą ile tego mają wypuścić by ich kolekcjonerki nie były tańsze od zwykłych edycji , jak to mamy w przypadku np ubisoftu. Nie czuję sie wy...ny po zakupie ich EK na premierę , wręcz przeciwnie. Jedna w przęciągu 2 lat EK odpuściłem Zelde Windwaker HD to zakupiłem za 2x tyle smile_prosty.gif. Czemu o tym napisałem? Bo to nasze pieniądze, dlaczego osoba ,która kupuje preorder Ek ma patrzeć jak ta kolekcjonerka stacza się cenowo w dół do 40% wartości i mniej

Edytowano przez SystemShockPl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SystemShockPl

Nie narzekaj, przeciez Ty i tak trzymasz wiekszosc rzeczy pod fabryczna folia, wiec zawartosc pudelka jest dla Ciebie kwestia nawet nie trzeciorzedna. ;) Problem z zajmowanym przez kolekcje miejscem rozumiem doskonale, ale nie uwazam, ze kolekcjonerki sa pod tym wzgledem duzo gorsze od big boxow, bo w tych ostatnich czesto oprocz kilku dyskietek/plyt, instrukcji i jakichs ulotek tez nic innego nie bylo i spora czesc pudla byla pusta. To ze w takiej Cywilizacji czy Red Baronie spora czesc pudla zajmowaly grube instrukcje i poradniki nie znaczylo, ze w kazdej grze pudlo bylo zapelnione. Jesli mnie pamiec nie myli, to w takich klasykach jak Dune 2, Wolfenstein 3D czy chocby Morrowind zadnych bonusow nie bylo, a przeciez do Morka mielismy jeszcze Trojce i Przepowiednie, z ktorych kazda byla big boxem ze sladowa zawartoscia. Bardziej pasuja do siebie na polce, ale to wciaz sporo pustego miejsca w srodku.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Były boxy , które po prostu miały trzymać fason na polce, z innymi, a były te zapełnione po brzegi. Zacznę od sierra kilkadziesiąt ich gier z książeczkami w super jakości opisujących światy i bonusami, jak to miało miejsce w grach z origin np Auto duel posiadalo miniaturowe narzędzia :), seria Ultima okraszona poza duża ilością książeczek do czytania różnymi dodatkami jak mały ankh, kamień, żetony, Wolf 3d posiadał guide. Moze Lucas poruszyć , ich przygodówki to majstersztyk. Dodatki? Pewnie, Loom kaseta soundtrack, inne jak Maniac mansion i itp plakaty, opowiadania, grube instrukcje z historyjkami. Miałeś w reku X-com apocalypse czytając te księgi , które dodali można było sie wczuć w klimat gry, to samo wing commandery, opowiadania, plakaty, mapy układu, statystkiki i rysunki z myśliwcami. Janes Combat Simulation nawet nie poruszę, bo nie musiałem kupować książek , ani szukać historii danego myśliwca czy helikoptera na necie, bo wszystko było w pudle fizycznie (dodatkowo osiągi i kawał historii udziału w walkach), o kubkach, soundtrackach, plakatach, opowiadaniach i całej reszcie nie mam tu co więcej wypisywać bo przytoczyć mogę od reki kilkaset przykładów.

Co do moich ek, owszem trzymam w folii bo i gdzie mam miec pudło i jeszcze figurke? Rozmawialiśmy, na ten temat to i pokazałem jak to u mnie wygląda.

Mam nadzieję , że wydawcy odkryją w końcu , że nie każdy chce wielkich pudeł w dużych cenach z tania figurka z Chin. Niech dalej je sprzedają oddzielnie jak było wcześniej. Podobnie jak liczę , że gameplay stanie się gameplayem , a nie grafiką. Bo kicstart naprawdę zaczyna rządzić, widać niedosyt u graczy i znużenie brakiem dobrych nowych gier i naprawdę świetnych kontynuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SystemShockPL

Ciągle nie rozumiem jednego. Nie lubisz 'masowych' figurek, nie lubisz dużych pudeł, a cała gama gier ma przecież wydania i bez figurek. Po co więc pchasz w kasę na coś, co wg Ciebie jest zapychaczem, skoro mógłbyś po pierwsze wydać mniej, a po drugie miałbyś wtedy więcej miejsca na półkach. Widziałem u Ciebie AC4 Buccanier Edition, tę edycję mógłbyś spokojnie zastąpić Skull Edition, która była taniutka w pewnym okresie i byś miał steelboxa 2x grubszego od DVD Boxa i całą zawartość fizyczną z Bukaniera poza figurką. Wizualizację obu kolekcjonerek zamieszczam w spoilerze poniżej. Jak widać, poza figurką prawie cała zawartość taka sama. Inne tylko pudełko zbiorcze. ;)

Skull_edition.jpg

Buccaneer_edition.jpg

Edytowano przez TTTr96
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SSPl

No ale to co napisales wyzej tylko potwierdza to, co ja napisalem w swoim poscie - byly big boxy z dodatkowa zawartoscia, a bylo mnostwo big boxow, ktore mialy w srodku tylko nosnik danych, instrukcje i ulotke. Wspomniales o X-COM Apocalypse, a jak pod tym wzgledem wygladalo Enemy Unknown czy Terror From The Deep? ;) I big boxy i kolekcjonerki zajmuja odpowiednio duzo miejsca, a skoro juz ktos ma wydac dodatkowa kase na zawartosc kolekcjonerska, to powinien czuc, ze dostaje cos naprawde premium. Dlatego tez wole kolekcjonerke Mass Effect w solidnym pudle niz Mass Effect 3, ktora co najwyzej moglbym nazwac wersja "deluxe" i wole kolekcjonerke Operation Flashpoint z helmem od tej metalowej puszki ze Stalkera.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No o tym też pisałem. Z punktu widzenia kolekcjonera , zbierającego trochę lat. Takie edycje (tańsze) nie mają nawet dla mnie wartości. Seria AC to TYLKO figurka, reszta elementów tych ek to nic wartego nawet zakupu. Gdyby wychodziła druga edycja, taka choćby podobna do Wiedźmina 1 w 70% chociaż , to bym w stronę figurowych nie spojrzał nawet. Takie edycje zaspokajają całkowicie moje potrzeby jako kolekcjonera i gracza. Mam inne zapatrywanie się w zawartość ek, nie zbieram steelbokow jak są to ok nie narzekam byle gra była w nim a nie kolejne pudełko w pudełku, figurce mówię NIE. Absolutnie musi być soundtrack, artbook, historia postaci, potworów, wszelkie statystki opisy, ładny duzy plakat, ładnie wykonany amulet z rpg, czy pieniążek i itp to była od lat esencja gier i edycji i wciąż jest i być powinna. Kupuje grę to chcę wycisnąć z tego świata jak najwięcej.

@Tesu

Nie chciało mi śie pisać o nich wszystkich zmierzałem do tego , że po prostu było więcej z bogata zawartościa - całkiem zapomniałem o Bioware , nieładnie z mojej strony.

Ufo 1 i 2 miały pudełka zapełnione po brzegi, format ich był taki , że nic tam więcej poza kilkoma nakrętkami od butelek do ich boxów byś nie wcisnął.

Co Mass effect to jasne że masz rację, przecież tam nie figurka zajmuje miejsce bo jej wcale nie ma, a materiał growy.

Nie kupiłem jej, niestety na konsole nie wyszła mam na xbox360 całość. A dodatkowo zniechęciło mnie to, że 2 i 3 już tak nie wydano.

Co Stalker , nigdzie go za nic nie wychwalałem, same taniej jakości materiały, ale jak sobie przypomnieć cene. To jak najbardziej w porządku, ale nie tak dobrze jak w przypadku Gothic 3 EK, którego premiera też miała miejsce w podobnym czasie. Hełm z Operation to kwestia upodobań, wolałbym menażkę, miałbym w czym trzymać grochówkę ;). Od noszenia hełmu to na dłuższą metę bolała mnie głowa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No ale z tego co widze, to kolekcjonerki Cliffs of Dover czy Bioshocka 2 wciaz masz zapakowane w fabryczna folie, a przeciez nie ma w nich figurek i znajdujace sie wewnatrz EK elementy umozliwiaja wycisniecie z gry jak najwiecej. W Cliffs of Dover znajduje sie chocby sporych rozmiarow mapa, instrukcja do Spitfire i podrecznik pilota, a w Bioshocku 2 sa plakaty, soundtrack, niezly artbook... Gdybym sobie kupil Dodge Chargera z 1969 roku, to nie trzymalbym go pod folia zamknietego w garazu, tylko bym nim jezdzil. :P

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjeciach wiele nie pokazałem, nie ma tam w ogóle sprzętu amigowego , konsol, retron 5 ostatnio kupiłem i testowałem. Myśle, że mogę polecić.

Nie wielu jest tu raczej kolekcjonerów starych boxów i chciałem po prostu pokazać jak to fajnie się prezentuje przy różnorakich i czasem dziwacznych i duzych rozmiarów dzisiejszych kolekcjonerek.

Z tego co widzę , sam kolekcjonowałeś, ale chyba już zamknąłeś kolekcje big boxów bo cyfra 151 od kiedy pamiętam nie ruszyła z miejsca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszyla i predko nie ruszy, bo od ponad roku kazdy krotki pobyt w Polsce spedzam w okolicach Warszawy, a reszta mojej kolekcji big boxow (czyli ostatnie ok. 30 pudel) znajduje sie w Trojmiescie i poki co nie mam jak im zrobic fotek. Zreszta i tak mam zalegly update do zrobienia w profilu, bo od ostatniej aktualizacji kilka gier w dvd boxach i nowe kolekcjonerki mi doszly, zdjecia zrobilem, ale do wrzucenia ich nie moge sie jakos zebrac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...