Jump to content
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Recommended Posts

@SSPl

Wprowadzenie Blue Ray zaczyna miec coraz wiekszy sens, tyle ze do niedawna wiekszosc gier nie zajmowala wiecej niz 3-4 plyty DVD i zdecydowana wiekszosc ludzi nie czula jakiejkolwiek potrzeby inwestowania w naped Blue Ray. Na dodatek zyjemy w czasach szybkiego internetu szerokopasmowego, wiele osob dysponuje laczami o predkosci liczonej w dziesiatkach megabitow, wiec w wiekszosci przypadkow sciaganie cyfrowej wersji gry nie stanowi problemu i jest dla ludzi dodatkowym argumentem przemawiajacym przeciw wydawaniu kasy na naped Blue Ray do kompa.. Nie sadze, zebysmy w najblizszym czasie zobaczyli przesiadke na plyty o wiekszej pojemnosci, tym bardziej ze od kilku lat sprzedaz pudelkowych gier systematycznie spada, a dystrybucja cyfrowa stale zyskuje.

@Tesu

Ja bym to i zrozumiał gdyby takowy napęd kosztował krocie, a to tymczasem kosztuje 2x więcej niż dvd, kosztował by jeszcze mniej gdyby był jako standard w piecu. Dvd powinno zniknąć z rynku definitywnie jako napęd i archaiczny nośnik filmów z niską rozdziałka. Tymczasem od premiery ps3 na piecu wciąż króluje dvd...

Cyfrowa dystrybucja - gdybym grał głownie na piecu, to uwierz nie kupiłbym ani jednego pudełka bo i jaki tu sens? Jako gracz chcę samą grę. W pudełku nie ma nic na czym bym oko zawiesił dłużej niż 5 sekund. Karteczka z kodem, czasem i zestaw kilku dvd. Gra pobiera się zaraz na premierę, a na preorder muszę czekać. Zabija to co prawda całkowicie duch grania jaki towarzyszył starym grom. Doprowadza także do absurdów i jak czytam cyfrowo taniej to przewijam od razu ten idiotyczny artykuł.

Link

Oto jak cyfrowo taniej. Przykładów takich jest mnóstwo , nie ma najmniejszego sensu ich wklejać

@SSPl

Tyle ze to juz nie jest nawet kwestia ceny, ale przydatnosci. Nosniki z czasem wyjda z uzytku, bo infrastruktura internetowa sie stale rozwija, ludzie stawiaja na wersje cyfrowe, a sprzedaz nosnikow fizycznych z grami, filmami czy muzyka spada. W koncu iTunes, Netflix, Spotify i wiele innych serwisow pojawilo sie w odpowiedzi na zmieniajace sie przyzwyczajenia klientow, ktorym zalezy na wygodzie i szybkosci dostepu do zawartosci, a nie na pudelku i ulotkach. Coraz wiecej modeli laptopow nie posiada wbudowanego czytnika plyt, a na dodatek i sprzedaz samych laptopow w ostatnich latach dramatycznie spadla, bo ludzie masowo przesiadaja sie na tablety. Zakladam, ze fizyczne wersje kolekcjonerskie beda sie ukazywac, ale juz teraz widac zwiekszajacy sie trend wpychania do nich "kolekcjonerskiej" cyfrowej zawartosci - kiedys to byly tapety, moze jakas dodatkowa misja albo stroj czy bron, a teraz sa to juz cale soundtracki, mapy swiata gry, poradniki, artbooki czy nawet gotowe modele do wydrukowania sobie na drukarce 3D. Kiedys byly big boxy, ale zostaly zastapione pudelkami DVD. Z czasem takze zawartosc pudelek DVD zostala odchudzona, doprowadzajac do sytuacji, w ktorej kupiona w sklepie gra to tylko plastikowe pudelko, plyta, cd-key do Origin/Steam/Uplay, okladka i pojedyncza karteczka z ostrzezeniem o epilepsji i danymi kontaktowymi do pomocy. Za pare lat przyjdzie sie i z tym pozegnac.

Tak jest, przecież te cwaniaki szybka wietrzą w tym interes, niestety większość tak kupujących jest niestety ograniczona w temacie i nie wie co wspiera. Cyfrówkę , która będzie długo droga bo przecież nie kupisz u konkurencji bo takowej nie będzie. Dojdzie do tego, że będę płacił za wypożyczenie i filmu i to w kawałkach. W czasie oglądania 1/3 pobierze się kolejna a tamta wykasuje. Będę płacił? Nie będę, ale nowe pokolenia ogłupione tym cudem tak. Obecnie to jest nowość taki sposób zakupów , że jak czytam jak się cieszą że mogą pobrać łateczkę 15gb to aż ręce opadają.

Za parę lat jak znikną nośniki i pudełka znikną i klucze. Bo i po co mają być , zakup w sklepie danego kraju to nam zostanie w cenie jaką życzy sobie wydawca.

Kolekcjonerki owszem "Deluxe edition" , figurki? Będą dalej ale w sklepach z figurkami.

Na szczęście dla mnie, jest tyle gier na sega saturn , psx i n64 , których nie ruszyłem, że mam w co grac

Machina promocyjna UbiSoft w związku z Heroesem VII powoli rusza. Po wielu tygodniach głosowań i informacji od devów o grze poznaliśmy termin startu bety - 25 maja 2015, przewidywaną premierę właściwej gry - wrzesień 2015, wymagania sprzętowe i wizualizację kolekcjonerki.

Zaczynając jednak po kolei. Za 240zł można nabyć wersję Digital Deluxe (przynajmniej taka cena jest na UbiShopie). W skład wchodzi pełna gra wraz z dodatkowym bohaterem (Solmyr) i scenariuszem. Poza tym zestawem dostajemy też cyfrowy soundtrack i grę Heroes of Might & Magic III HD (dziwi mnie brak cyfrowego artbooka), oczywiście ta edycja otrzyma też pre-orderowe DLC z 4 dodatkowymi bohaterami i 4 artefakty. Wizualizacja zawartości tutaj.

Tym ważniejszym dla nas kąskiem oczywiście jest fizycznego kolekcjonerka Heroesa VII. Poza podstawową grą otrzymujemy te same bonusy cyfrowe. Niestety wersja ta nie zawiera nawet cyfrowej wersji H3HD. Oczywiście pozostała zawartość jest w pełni zgodna z wcześniejszymi informacjami, czyli figurka Ivana, soundtrack na płycie, karty tarota, 2 litografie i artbook. Oficjalna wizualizacja do zobaczenia tutaj. Oficjalna cena 400zł, ale w kilku miejscach już od jakiegoś czasu stoi nieco taniej, ale wszystko się rozstrzygnie przed samą premierą.

Na opublikowanym wczoraj

widać też pudełko pre-order packa do gry. Nie liczyłbym na cuda pokroju tych z Wiedźminem 3, podejrzewam, że w środku będzie tylko kod na zawartość pre-orderową i dostęp do bety. Nie podano informacji czy trafi to do Polski, ani kiedy trafi w ogóle do sklepów (obstawiam, że w Polsce się to pojawi, a w sprzedaży znajdzie się na krótko przed startem bety). Edited by TTTr96

Mam pytanie do ludzi którzy zapłacili już za EK Wiedźmina 3. Można płacić kartą Visa lub MC czy trzeba dokonać zapłatę przez PP? Dostałem pocztówkę od Redów że jestem zapisany na listę rezerwowych(a zapisałem się dosyć wcześnie) i nie wiem czy będę musiał przerzucać kasę na PP lub gdzieś indziej. Sporo ludzi sprzedaje EK Wieśka na alledrogo więc jest duża szansa że sami nie opłacą tej edycji kolekcjonerskiej i że uda mi się ustrzelić EK.

Edited by NieMy

Co prawda pod EK niezbyt to podchodzi, ale pewnie kogoś zainteresuje.

173 stronicowy "Wiedźmin: Kompendium o świecie gier" można już zamawiać. Ceny są różne. Jak ktoś ma blisko księgarnie Świat Książki, to niech zamawia tam z odbiorem osobistym. Zapłaci 49 zł, co chyba jest na razie najlepszą ofertą.

Cyfrowa dystrybucja - gdybym grał głownie na piecu, to uwierz nie kupiłbym ani jednego pudełka bo i jaki tu sens? Jako gracz chcę samą grę. W pudełku nie ma nic na czym bym oko zawiesił dłużej niż 5 sekund. Karteczka z kodem, czasem i zestaw kilku dvd. Gra pobiera się zaraz na premierę, a na preorder muszę czekać.

Główny kanał dystrybucji przeniesie się na cyfrowe to pewne. Ale edycje pudełkowe zostaną dokąd ludzie je będę kupować. Może w formie droższych wersji (niekoniecznie kolekcjonerskich). Tak samo ebooki nie wyeliminują papierowych książek, a TV nie zlikwidowała radia smile_prosty.gif

CDP trolluje mnie szansą na kolekcjonerkę W3 z listy rezerwowej... jak ktoś ma zamówienie to niech nie płaci - za droga i nie warta swej ceny rage.png

@up

Nie zgodzę się. Dlaczego? Książka i radio, nijak się mają do gier. Nie można porównać tego do siebie. Pomijając fakt, że jak tv miało lub mogło wyeliminować coś co słuchamy w czasie pracy czy jazdy autem i itp.

Czy masz takie ciśnienie na przejście gry i obejrzenie filmu w 2h jak na czytanie książki? Książ były i są od wieków w takiej formie. Więc siedzi w nas to zakorzenione by mieć ja w formie fizycznej.

Możliwość obejrzenia i zagrania filmu w parę minut po premierze to zupełnie inna bajka.

Póki co w sferze książek nic się nie zmieniło wciąż są w formie jak były. Twarde, miękkie okładki, jakieś kolekcjonerskie, bądź z ilustracjami - to samo co było od lat jak pamiętam. Gry przeszły taka ewolucje i zmiany , że obecnie sprzedają cienkie dvd slim z kodem. Nic tam nie ma, zastanawiam się po co to w ogóle na pc istnieje?Chyba tylko po to żeby przy konsolach dział z grami pc zrobić. W tej generacji przymierzali się do cyfrówki, jak to zrobią w następnej to żegnajcie i pudełeczka pc z kodem w środku. Jak dla mnie obecna forma wydawania zwykłych edycji na blaszaka może nie istnieć. Poza kolekcjonerkami i specjalnymi edycjami nic nie kupuje.

Ja zamówiłem dwie z rezerwy na ps4 i pc. Do mnie nie piszą nic. Edycja EK Wiesia 3, nie jest zła. Pomijając że nie nic nie przebije cena/jakość samej jedynki. To przy tych ek w tej cenie, naprawdę nie jest zła

Możliwość obejrzenia i zagrania filmu w parę minut po premierze to zupełnie inna bajka.

Jesteś pewien? Widziałeś kolejki przed premierą kolejnych części HP Może to kwestia dojrzałości odbiorcy? :)

Ja nie mam ciśnienia żeby w coś zagrać czy obejrzeć 2h po premierze. Owszem są tytuły w które chciałbym szybciej niż wolniej.

Póki co w sferze książek nic się nie zmieniło wciąż są w formie jak były. Twarde, miękkie okładki, jakieś kolekcjonerskie, bądź z ilustracjami - to samo co było od lat jak pamiętam.

Ale gęsich pór nie pamiętasz.. książki też się zmieniały i to bardzo. Tyle że świat kiedyś zmieniał się wolniej.

Gry przeszły taka ewolucje i zmiany , że obecnie sprzedają cienkie dvd slim z kodem. Nic tam nie ma, zastanawiam się po co to w ogóle na pc istnieje?

A wyobraź sobie że jak mam na swojej noestradzie 2MB ściągać 40-50GB gry to wolę te pudełko z kodem i płytą/ami. Istnieją bo ktoś kupuje! Puki będzie zbyt nic nie poradzisz - będą istniały. Poza tym płyta z pudełkiem są moje - nawet jak pan haker ukradnie mi konto czy pan biznesmen zdecyduje że "świadczenie usługi zostanie przerwane"

Zabawna jest to że pisze to w temacie gdzie zaglądają ludzie którzy lubią mieć półkę na gry.

@up

Co do gier i filmów tak , jestem w 100000000%. Statystki mówią same za siebie, cyfrówka wygrywa. Eliminuje to pudełkowe. Które są niczym więcej jak pudełkiem za 1 zł po wstukaniu kodu. Już wyeliminowali sprzedaż wtórną. Kwestia czasu zanim i tego nie będzie.

Gęsie pióra i książki warte kilka wiosek pamiętam z historii. Mówimy o zniknięciu ich fizycznie. Na razie o tym się nie mówi nawet. Na temat gier jak najbardziej. Gry elektronicznie nie istnieją od wieków by pokolenia miały sentyment do fizycznego nośnika.

Ba, 20 latkowie nie pamiętają i nie interesują się boxami i ich wydaniami (poza WYJĄTKAMI) , a od boxów ile lat minęło hm... tylko 10.

Ja wcale nie jestem za tym by to zniknęło. Ale zniknie, nie zmieni to faktu , że posiadasz neostrade 2mb. Ewolucja wśród gier jest naprawdę szybka jak i w internecie.

Ci ludzie, którzy chcą mieć na pólkach gry, myślę, że również tym tematem sie interesują , a czytanie o nim jak już będzie po. To już żaden temat do dyskusji

Udało mi się załapać na Edycję Kolekcjonerską Wiedźmina 3 PC z listy rezerwowej, jak ktoś też na to liczy niech sprawdzi zakładkę Moje Zamówienia na stronie sklepu.

A przychodzi info na maila czy trzeba na stronie sprawdzać?

I gratuluję, poszczęściło ci się ;)

Edited by Vashj

Ja również z listy rezerwowej kolekcjonerkę Trzeciego Wieśka będę miał (potwierdzenie zapłaty już dostałem) :)

Do mnie najpierw przyszła informacja żebym się przygotował bo może przyjść informacja że trzeba zapłacić - dziś dostałem emalie że przydział dostałem.

Uwaga techniczna: po próbie płatności poprzez link z emali wywalało błąd przy próbie opłacenia zamówienia że ww tej chwili nie można. Po użyciu zakładki konta z zamówieniami i preoderami wszystko przebiegło bez problemów.

Raczej watpie, ze sie wyczerpie, lista jest dluga.

RoZy, ta wiadomosc, zebys sie przygotowal dostal chyba kazdy z listy. Ja rowniez, a zapisalam sie dosc pozno :c

Obstawiam, że część egzemplarzy kolekcjonerskich jest zablokowanych, w razie gdyby podczas wysyłki miały się masowo uszkadzać, a kiedy już będą mieli pewność, że większość reklamacji została już zgłoszona, to puszczą jeszcze jakąś małą pulę w świat.

Wiedźmin 3 w EK jest dostępny ciągle na Allegro. Niestety kwoty za te egzemplarze sięgają już 600zł. Szkoda, aczkolwiek wersja standardowa też powinna być (jak zwykle) bogata :)

@SwiatBaterii

A dlaczego kolekcjonerka Wiedzmina 3 mialaby przestac byc dostepna na allegro? Pewna ilosc osob zrobila pre-ordera kolekcjonerki tylko po to, zeby ja pozniej z zyskiem sprzedac. Wiadomo bylo, ze popyt na nie bedzie wiekszy niz ich limitowany naklad, a wiec i cene bedzie mozna stosunkowo wysoko wywindowac.

Ja powiem szczerze żałuje, że zamówiłem tylko jedną sztukę, a spokojnie mogłem dwie bo zamawiałem z 2 minuty po starcie preordera (tak, czatowałem na to z kilka tygodni). A jednoczesnie robi mi się niedobrze jak widze osoby, które sprzedają na Allegro 20 sztuk po 699 złotych każda. Niestety cdp.pl nie mogło nic zrobić z osobami, które zamówiły po dwóch egzemplarzach dla mamy, taty, babci, dziadka i tej ciotki, której imienia i nazwiska w normalnych okolicznościach nie potrafiłyby zapamiętać.

Edited by Hinori

Ja tam nie mogłem ostatecznie sfinalizować swojego zamówienia (inne wydatki), aczkolwiek wolałem, żeby zamówienie zostało po prostu anulowane i żeby ktoś inny sobie kupił za 349 zł niż jakbym miał opchnąć za 500-600 zł na Allegro ;) Czułbym się z tym źle po prostu :P

• Upvote 4