Skocz do zawartości

Polecane posty

Haha :P

Nawet jest okrągłe słońce.

Niedawno na jakimś zagranicznym forum trafiłem na wzmiankę, że nie aż tak dawno (już na etapie bety) nastąpiła zmiana w regulaminie mówiąca o tym, że wszystkie updaty będą darmowe, jeśli się kupi grę przed pełną wersją. Ktoś napisał, że tylko dodatki będą płatne i zaczął się naśmiewać, że okrągłe słońce - 3$, klocki pokryte texturą 64x64, zamiast 32x32 - 10$ :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy usłyszałem o tej grze, wiedziałem że są dwie możliwości - pokocham ją, albo znienawidzę. Dlatego zwlekałem z odpaleniem jak mogłem. Jak w końcu zobaczyłem u brata to wsiąkłem na całego :P

Nextgen to nie to (choć niektóre rzeczy wyglądają owszem, nieźle). Ale odrobinę lepsza grafika też byłaby fajna. Ile teraz jest, 16x16? jakby było trochę więcej kolorów i tekstury tak 32x32 byłoby całkiem fajnie. Czasami po ciemku trudno odróżnić klocki:P

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obecnie jest 16x16, albo 32x32. Wolałbyś, żeby ziemia była jasnoczerwonopomarńczowozielona, żeby można było odróżnić w nocy? Po to są pochodnie, można też sobie drewno zapalić, albo zrobić świecącą dynię. Pamiętam, jak pierwszy raz opdaliłem MC. Zupełnie nie wiedziałem, o co chodzi, ale wyczytałem w internecie, że w nocy wychodzą potwory i trzeba od nich uciekać, więc pierwszą noc spędziłem w... dziurze wykopanej z piachu. ziemią zamknąłem wejście (zupełnie, zeby nic nie wlazło :P) i czekałem w niepewności, słuchając zombich i pająków :) Potem na YT znalazłem jakiś filmik o budowaniu domku i użytkowaniu workbencha. Obecnie jestem na etapie budowania obwodów z red dusta :) Niezła z tym zabawa jest, naprawdę polecam. Można budować układy and, or, if itp. :) naprawdę polecam, fajna zabawa.

E: Potem pół dnia zajęło mi odkrycie, że węgiel nie jest aż tak ekskluzywnym i rzadkim towarem, gdy wsadziłem drewno do pieca, a ono zaczęło się palić :) A tak, to w nocy albo rozświetlałem ciemności piecem, albo kopałem bez światła.

Edytowano przez zelman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po części prawda, że multiplayer to zupełnie inna gra niż single i wg. mnie uzależnia o wiele bardziej. Dopiero donośnie burczenie w brzuchu, irytujące nawet psa, zdołało mnie odciągnąć od budowania drapacza chmur z współbudowlańcami... Jakby tylko budowy w Polsce tak gładko szły.

Co do grafiki - jestem przeciwnikiem jakichkolwiek zmian, może to ze względu na zamiłowanie do oldschoolu albo miłe wspomnienia zawarte w takiej właśnie grafice. Nadaje ona tej grze specyficznego klimatu, dzięki temu właśnie jest wyjątkowa.

Edytowano przez yaiez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak pierwszy raz opdaliłem MC. Zupełnie nie wiedziałem, o co chodzi, ale wyczytałem w internecie, że w nocy wychodzą potwory i trzeba od nich uciekać, więc pierwszą noc spędziłem w... dziurze wykopanej z piachu. ziemią zamknąłem wejście (zupełnie, zeby nic nie wlazło :P) i czekałem w niepewności, słuchając zombich i pająków :)

Noobek z ciebie xD - ja pierwszą noc spędziłem na drzewie- wlazlem po drabince z piasku a potem obciąłem wszystkie gałęzie. Mogłem swobodnie obserwować creepery w ich naturalnym środowisku. Po chwili namysłu obstawiłem się drewnianymi ścianami żeby mnie szkielety nie zestrzeliły. Przynajmniej mogłem podziwiać wschód słońca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu znalazła się taka gra, której fenomenu zrozumieć nie mogę, mimo iż grałem kiedyś na przykład w Simsy, czy też w Maluch Racer :P. Minecraft to twór dziwny. Pierwsze co mi się rzuciło na oczy, to okropna grafika - jak na dzisiejsze realia nie do zaakceptowania. Kolejną rzeczą, która mnie trapi jest sens grania w... takie coś. Kolega zaczął od niedawna młócić w Minecrafta, a moimi pierwszymi słowami, gdy wszedłem do jego pokoju były: "Żartujesz sobie ze mnie, co?". No i nie żartował - Minecraft wciągnął go bardziej niż CoD MW...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minecraft wciągnął go bardziej niż CoD MW...

Mnie też ;). A jak już w tym temacie, to Minecrafta zakupiłem jakoś po COD BO. W Black Ops przegrałem może 2h single i 20h multi, więcej mi się nie chciało. Obecnie Minecrafta nie włączam zbytnio, może raz na tydzień. Nie mam za bardzo czasu, a jak już mam na granie, to jest albo sc2 albo bc2. W każdym razie Minecraft, to dla mnie najlepsza niespodzianka roku, obok Super Meat Boy. Po prostu takich gier się nie spodziewałem, a dały/dają mi więcej frajdy niż niby "wielkie hity".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stefan

Ja myślę, że może jakiś sprytny gracz założył konto właśnie o nazwie Herobrine, ugadał się z Notch-em i on zrobił lukę, przez którą Herobrine mógł się podlączyć do czyjegoś single-playera :) ALBO, konto Herobrine (jak to widać na filmiku) zostało faktycznie założone przez Notch-a, a sam Herobrine występuje w grze jako zwykły, nieszkodliwy mob, który się respi w ściśle określonych warunkach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze kupuję MC i z jednej strony mam nadzieję, że Herobrine to tylko mit bo niechciałbym trafić na niego odkrywając jakiś system jaskiń... Z drugiej strony to jednak fajne uczucie chodzić po własnym świecie wiedząc, że nie jesteśmy sami... ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sarmat :D Jeśli masz neta 6 Mb/s i dobry komp oraz możliwość długiej pracy komputera to pisz PW(szukam kogoś kto postawi serwer Minecrafta dla powiedzmy 5 osób z FA).

Po drugie najlepiej domki moim zdaniem buduje się, gdy znajdziesz sobie, jakąś przytulną dolinę, lub naturalną wielką górę. Na równinach nie ma co się budować, bo tyle tam potworów w czasie nocy, że niedożyjesz. Żadkie surowce... na nie nie ma sposobu. No chyba, że będziesz po prostu robił sobie wielkie szyby górnicze w dół planszy to masz szansę trafić nawet na diamenty. Ja po prostu szukam naturalnej jaskini w okolicy i tam zaczynam. Jak już się dokopiesz do lawy to wokół niej jest zwykle dużo złota i żelaza.

Po trzecie naucz się na pamięć(lub po prostu kojarzeniowo) listę craftingu. Będzie ci łatwiej grać.

A co do Herobrine to chciałbym go osobiście spotkać xD Po prostu jedyne czego mi brakuje w tej grze to możliwość wprowadzenia postaci NPC ze sztuczną inteligencją. Wtedy gra by miała nieograniczone możliwości :P Tworzenie własnych historii itd. byłoby na porządku dziennym xD

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znaleźć domek? Schowaj wszystkie itemy do skrzyni, zeskocz z wysokości i idź do domku zapamiętując drogę ;) Zawsze możesz się wspomóc Cartographerem :)

Glinę znajdziesz w piasku blisko wody (czasami zdarza się jeden blok pod wodą), jest matowo-jasnoszara :) Samej gliny nie idzie wytworzyć (jeśliby się dało to moja mapka nie ważyłaby 50 MB), natomiast możesz z niej zrobić cegły, co pewnie już wiesz ;)

@DOWN

Ekhm, gramy w tą samą grę? :) To o czym piszesz to jest żwir, a glina to coś innego :P Chyba, że nie jestem wtajemniczony do TSWG*. :)

*Tajny Sposób Wydobywania Gliny

Edytowano przez Gumi5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, to już wolę kamienie sobie przetopić na naturalny kamień, cegły są wieśniackie :P

A jeszcze lepsze są szklane pustaki - ostatnio spawna sobie tak obudowałem :D

A teraz pytanie do wyjadaczy - udało wam się zabić Creepera szkieletem?

Ostatnio o tym przeczytałem i próbowałem to zrobić, ale robota jest koszmarna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...