Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Football Manager (seria)

Polecane posty

Witam!

Od zeszłym tygodniu gram z nowym Managerem, zacząłem grać z Niecieczą. Pierwszy sezon był na prawdę bardzo trudny, musiałem walczyć żebym nie spadł z Pierwszej Ligii, mało brakowało ale udało się. W Drugim sezonu już lepiej nam szło, już skończył się pierwsza część sezonu a jesteśmy drudzy, ale nie wiem czy uda nam się dostać do Ekstraklasy bo teraz mają moje kluczowe zawodniki kontuzję więc bardzo trudno będzie zostać na drugim miejscu .. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie robisz ja też zawsze w jakiejś niskiej w Lidzie zaczynam grać. Mój największy sukcesem był (jeszcze grałem z Football Managerem 2010 ) że z Cambridge-m (Piąta liga w Anglii) udało mi dostać się do Premier League i na to tylko 6 lat potrzebowałem. Oczywiście w mojej drużynie prawie tylko Polacy były i udało my się kupić Dawida Janczyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój największy sukcesem był (jeszcze grałem z Football Managerem 2010 ) że z Cambridge-m (Piąta liga w Anglii) udało mi dostać się do Premier League i na to tylko 6 lat potrzebowałem. Oczywiście w mojej drużynie prawie tylko Polacy były i udało my się kupić Dawida Janczyka :)

Ładnie, ja też próbowałem czegoś takiego, ale jeszcze nie miałem tyle cierpliwości :tongue:

Na razie gram krakowską Wisłą. W pierwszym sezonie mistrzostwo trochę fartem i awans do fazy grupowej LE po meczach z Celtikiem.

Screeny:

Tabela Ekstraklasy

Tabela PE

Transfery

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł - może powiedzcie co udało się wam zdobyć (i jakimi klubami) - będziemy mogli porównać swoje osiągnięcia smile_prosty.gif

W 2010:

Wisłą Kraków:

Polska:

27 X mistrz kraju

21 X puchar Polski

25 X Superpuchar polski

Europa:

2 X Uefa

14 X LM

10 X Superpuchar europy

12 Klubowe MS

Kadra:

2 X MS

1 X 2 miejsce

1 X ME

Nigeria: Nic

Chile: Nic

Brazylia: MS

Thurrock:

9 Miejsce Premiership

Poprzednie FMy chyba nikogo nie interesuja? Screenów zabardzo robić mi się nie chce ale jak ktoś uzna to za konieczne to why not.

I tu wolałbym zaproponować np zabawe pokazania największych talentów wychowanków - bo to mnie najbardziej w fm'ach kręciło, nowy Boniek itp:)

Oczywiście w mojej drużynie prawie tylko Polacy były i udało my się kupić Dawida Janczyka

Wariactwo, choć przypuszczam, że polską lige miałeś włączoną?

Polecam Otamendiego i Alexisa Sancheza, po prau sezonach są rewelacyjni.

Ale to chyba w 2010.

A co do trybu 3D to i tak kółeczka są dużo lepsze smile_prosty.gif

Widzę prawdziwego fana FM'a a nie tych 3D wygibasów:) Jeszcze powiedz, że grasz na taktyce klasycznej to już w ogóle pełen szacun.

@up ostatni FM w którego grałem to był 2005 wolałem się zapytać, czasem różnie z tym bywa, jednak potem poszperałem, znalazłem strony, gdzie ludziom w ogóle się nie odpalał, potem pogrzebałem głębiej i gdzieś na jakimś zachodnim forum jednak znalazłem, że działa.

Jak to przeczytałem to mi się przypomniało:) Hmm tylko nie mogę sobie teraz przypomnieć czy to w 2005 czy 2006 alem zobacz czy w polskiej lidze masz w Cracovi Karola Piątka jako ofensywnego lewego/prawego pomocnika. Jeżeli tak to polecam wszystkim powrót do historii i zakup pana Piątka (oraz Marangona), o ile Marangon to znakomity grajek to Piątek jest 1 i ostatnim terminatorem w tej grze jakiego spotkałem. I nie są to błędy pojedynczej gry bo i u mnie, mojego ojca, 2 kumpli Piątek srednią na koniec każdego sezonu miał powyżej 9.5, średnio na mecz 20 rajdów z czego 90% udanych i ogólnie w pojedynke wygrywał mecze:)

że nie powtórzy się sytuacja z poprzednich odsłon serii Football Manager, kiedy się wygrywało Wisłą Ligę Mistrzów nawet parę razy pod rząd, ale żaden dobry zawodnik z zachodu nie chciał do nas przyjść. Dodam tylko, że reputacja rozgrywek polskiej ekstraklasy na 5 gwiazdek jest oceniana na 2,5

Nie prawdę piszesz albo częsciowo. O ile największe gwiazdy z największych klubów nie chciały przechodzić tak spokojnie wielkie talenty z Barcy, Man Utd itp bez problemowo przechodziły.

Ja mam tylko pytanie czy ktoś może polecić mi napastnika, obrońcę prawy(srodek), pomocnika prawy do Wisły? Dobrego.
'

Jeżeli aktualne to, który fm, który rok i jakie osiągnięcia oraz budżet?

________________________________________________________________________________

__________________________

Dobra teraz do rzeczy o czym chciałem pisać. Nowy FM i pewna porażka twórców. O ile sam FM jest trudniejszy od poprzednika (czy też może to Wisła jest słabsza...) tak zepsuli pewną rzecz przez która gra staje się łatwa i ogólnie bardzo nierealistyczna.

Agenci i transfery. Ogólnie z zawodnikiem nie ma dyskusji, on daje żądania i koniec, i uwaga o ile dobrych graczy moge przeboleć tak junior żądający 10.000zł tygodniowo? : D 1 absurd więc już mamy.

2 większy absurd to gra ala Tesco, Tevez za 5mln euro w 2012? Żaden problem, Dżeko za 4.5? Adebayor? Czemu by nie. Więc grając taką Aston Villą, spokojnie w 2013/2014 można wygrywać wszystko z góry na dół i to bez przemęczenia się i szukania talentów, za 30mln euro będziemy mieli killer team. Warto dodać, że dobrze ustawiony Tevez spokojnie załaduje 20-30 goli w sezonie.

<< Tutaj bura dla recenzenta z CDA, bo to są błędy uderzające od razu : O I ani słowa w recenzji...

Kolejny problem to karne, zawodnicy z atrybutami 17 potrafią marnować po 6-7 karnych na sezon, lekka przesada. Pojedyncze przypadki, zawieszenia na kolejne mecze po 2 żółtych kartkach...

Nie będe wytykał błędów technicznych bo one zawsze były i zawsze były poprawiane.

Tak czy siak FM2011 jest najmniej przyjemny ze względu na te błędy.

Apropo killer'a, w tym fm nie działają killer rogi i nie ma killer talentów - a to 2 było sporą bolączką fm 2010.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę prawdziwego fana FM'a a nie tych 3D wygibasów:) Jeszcze powiedz, że grasz na taktyce klasycznej to już w ogóle pełen szacun.

Za klasyczną taktykę uważasz 442 czy jaką?

Również wolę kółeczka i komentarze, 3d jakoś mnie nie porwało, dlatego też gram w FM2007, żeby się na nowo przyzwyczaić (przerwa od FM2005) zacząłem od czegoś łatwego - Inter.

Potem przejdę do czegoś trudniejszego, a wybiorę chyba Eire Divisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje mniemanie o najnowszej odsłonie FM znacznie się pogorszyło. Rozpocząłem nową karierę w Wiśle Kraków (prędzej czy później zawsze do tego dochodzi) i oto do czego doszło:

55819381.png

Jak widać cuda na kiju. Właściwie bez żadnych wzmocnień udało się wejść do gazy grupowej Pucharu Euro. Pierwszy mecz w ligowy przegrałem, ale że był to wyjazd z Legią nic dziwnego w tym nie widziałem. Na drugi ogień miał przyjść Lech Poznań, przez co miałem spore obawy. Jak widać niesłuszne, gdyż Kolejorz oberwał 7:0! Późniejsze wyniki to pełna abstrakcja: passa porażek w lidze, przedzielona świetnymi spotkaniami pucharowymi jak zwycięstwo na wyjeździe z Villarreal 1:3. Gdzie tu reguła i realizm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że był to wyjazd z Legią nic dziwnego w tym nie widziałem. Na drugi ogień miał przyjść Lech Poznań, przez co miałem spore obawy. Jak widać niesłuszne, gdyż Kolejorz oberwał 7:0!

Wiesz, że to jest bardzo częsty wynik? Na cmrev juz 4 spotkałem screeny z takim wynikiem. Sam też taki miałem. Ja w nowego fm'a na razie nie gram z wiadomych powodów, ale znajomy w 2012 wygrał UEFA z paroma wzmocnieniami. W zasadzie taktyka murarza jest bardzo skuteczna...

Niestety edycja 2011 to najgorsza jak dotąd wersja :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle opcji że masakra naprawdę super.

No, opcji jest tyle, że ciężko się połapać :laugh: Ja czasem po kilku miesiącach gry w FM-a dopiero znajduję niektóre jeszcze.

Jak ktoś chce pograć klubami z niższych lig to polecam ten dodatek - FM 2011 Polska 4. liga

Co prawda w IV lidze jeszcze nie ma dodanych zawodników, ale i tak jest ok :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko fajnie, super grywalność, dalej wciągające konferencje i ten realizm który sprawia że czuje się jak prawdziwy trenejro. Ale ten babol który w tej edycji się pojawił. To banda cholernych naciągaczy i oszustów (czyt.agenci) kiedy zobaczyłem że agent zawodnika którego chciałem sciągnać do Juve, w miarę dobry obrońca który miał dobre recenzje, były gracz Anderlechtu Bruksela. Gaża dla agenta...2 i pół miliona złotych. Nie dawałem za wygraną, 3 razy proponowałem temu sknerusowi w okolicach 50 tysięcy i 100 tysięcy. Nie poskutkowało. Zerwał że mną pertraktacje, a ja kupiłem innego gracza nawet w miarę podobnego. W tym przypadku się udało, ale następnym razem zamiennika z "normalnym agentem" mogę nie znależć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaskier95- Zdarzało mi się zmienianie parametrów tak na oko licząc, kilku setkom piłkarzy. Oczywiście nikomu nie karzę tego robić, bo to jest wyjątkowo czasochłonna i żmudna robota. W tym jednak wypadku wystarczy zmienić współczynniki jedynie tym agentom, którzy szczególnie nas wkurzali gdy graliśmy pierwszy raz, lub takim którzy są agentami interesujących nas wcześniej piłkarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie szlag trafiał, gdy chciałem w edytorze zrobić w miarę aktualne składy; co dopiero grzebać w setkach zawodników :rolleyes:

Nie, zdecydowanie nie ma we mnie tyle cierpliwości, żeby się w to bawić...

Chociaż... kiedyś zrobiłem całkiem fajny database, dając najlepszych piłkarzy na świecie do polskiej ligi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzało to, że mimo wygrania w pierwszym sezonie wszystkiego co się da, mój ranking nie był zbyt wysoki. Często też poziom reputacji jakiś nikomu nieznanych trenerów z "Zimbabwe", był mocno zawyżony. W drugim sezonie, już było lepiej, ale i tak nie zawsze wędrowałem na sam szczyt. Dlatego rozwiązałem ten problem, dodając ze dwie nagrody dla menedżerów. Jeśli komuś nie chce się tego robić, lub nie umie, to wystarczy tylko zwiększyć poziom reputacji, już istniejących rozgrywek, lub nagród (oczywiście nie tych co już i tak mają max).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodę "save & load" polecam szczególnie mniej doświadczonym graczom, ze względu na to, że dzięki niej można nauczyć się bardzo wielu rzeczy w temacie taktyki. W dawnych "Menedżerach" taktyki były bardzo mało skomplikowane, jednak jest pewna zależność, która jest kluczowa i wspólna dla wszystkich gier. Ogólnie, IMO wynik meczu zależy od tego, jak ustawimy piłkarzom zachowanie przy stałych fragmentach gry (czy mają iść do przodu, stać, czy się cofać). Szczególnie to ma duże znaczenie, w wypadku obrońców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...