Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Football Manager (seria)

Polecane posty

O... faktycznie... troche glupio, ale faktycznie podzialal sposob kolegi wyzej ;). Po co w ogole takie funkcje konfiguracyjne... zbedne utrudnianie...

Zwykle jak tylko przekrocze prog domu wita mnie mlodsza siostra z pytniami "co to?", "jak sie w to gra?" itp, wiec zwykle to do niej nalezy przywilej instalowania. Gdybyscie tylko wiedzieli, ile zla uczynila mi w Ultimate Team....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat FM jest znowu żywy, spytam jako wielki fan FM 14 - warto się zainteresować 15? W 14 mam "przegrane" ponad 250h, dobrych kilka sezonów, mnóstwo sukcesów zarówno największymi klubami, jak i drugoligowymi włoskimi drużynami. Po prostu uwielbiam tę grę, dobrze ją ogarniam i świetnie mi się gra. Czy 15 jakoś mocno różni się od poprzedniczki? Czytałem recenzję CormaCa w CDA, ale nie wyjaśniła wszystkich wątpliwości starego fana serii. Dla mnie najlepiej by było, gdyby sama mechanika gry, taktyka, transfery, scouting itp. zostały bez zmian. Jedyne co moim zdaniem wypadałoby poprawić w 14 to kilka bugów w silniku meczowym - z podejrzanie częstym trafianiem w poprzeczkę po dośrodkowaniach na czele. Nie jest to szczególnie uciążliwe, ale zdarza się za często na standardy normalnego meczu... Ale być może poprawił to jakiś patch, gram na wersji 14.3.0 i nie widziałem potrzeby dalszej aktualizacji gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

Ja nie widzę jakoś sensu kupowania co roku nowej wersji FMa. Wiadomo, że coś tam poprawili, coś ulepszyli ale tak przerywać tą swoją wspaniała karierę po roku gry? W 2008 grałem do 2013 roku, ponad siedemdziesiąt sezonów miałem przegranych i pewnie grałbym dalej gdyby nie spalony dysk i wymiana komputera. Z wielki bólem przesiadłem się na 14 i po sześciu sezonach już wiem, że zostanę z nią na dłuuugie lata. Teraz tylko, nauczony przeszłością co pół sezonu robię kopie zapasową save'a. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ex95

FM15 naprawdę serwuje spooooorą ilość zmian. Jestem fanem serii, piłkę nożną lubię i oglądam, ale właśnie poza tymi "gran derbi" także V ligę angielską czy włoskie Serie C. Menadżerowanie jest dla mnie ciekawsze niż "popykanie w Fifkę".

Niestety, aktualnie w FM15 po 27.06.2016 mam crashdump. Niezależnie co zrobię, czy kliknę na urlop czy dalej etc., gra zaraz wywala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda mi porzucać moją pełną sukcesów karierę w 14, szczególnie że mam już 2022 rok i gra się robi coraz bardziej interesująca. Dopiero kiedy FM 15 będzie na tyle stabilny, żeby nie było takich informacji o crashdumpach jak powyższa, być może się na nią zdecyduję. A poza tym... Jakie to zmiany? Mam na myśli te istotne zmiany, które mogłyby w jakiś sposób zaskoczyć weterana serii, który spędził tysiące godzin przy serii, a nie modyfikacja skórki czy wyglądu...

Menedżerowanie jest o wiele ciekawsze, bardziej wymagające i rozwijające niż "pykanie w Fifkę", chociaż i w FIFĘ lubię od czasu do czasu pograć. Ale jednak FM to FM, u mnie zawsze na pierwszym miejscu wśród wszystkich gier. Miłość po grób! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiane odnośnie scoutingu (ogromne, teraz trzeba naprawdę zastanowić się jakiego scouta wziąć, co i kogo scoutować, jak długo, czy analiza rozwoju zawodnika, czy mecze etc.), statystyk zawodników (mają zakres, np. jak taki Messi miał coś na 20, teraz ma 18-20, każdy mecz czy trening może zmieniać to. Jedni mają zakres szerszy, drudzy węższy), poprawiona grafika w meczach 3D, większy realizm w meczach (i błędy sędziów, za co też dostają oceny). Dużo większy wpływ na morale, opinie o tobie i klubie mają konferencje prasowe, oraz sama taktyka - kiedyś przy dobrym składzie można było w miarę trzymać się jednego ustawienia, tylko zmieniać polecenia i zawodników w trakcie meczu. W FM15 to inna bajka... Jest to chyba pierwsza część od dawna, która wprowadziła istotne zmiany. Ah, no i generowani zawodnicy i juniorzy! Bajka!

Crashdump załatwiony - problemem był fakt, iż wywaliłem pliki konfiguracyjne, by Japan League było normalne i reprezentacja niemiec. Na chwilę je przywróciłem, przeszedłem dalej, ponownie wywaliłem i śmiga (: Wczoraj Neymar przeszedł do Man City, bo Barcelona ma zadłużenie na grube miliardy (dwa okienka zakazu transferowego uwzględnione i już mają problem xD).

Co do serii FIFA - lubię ją, jak ktoś wpadnie i chcemy sobie przy małym co nieco zagrać mecz. Ale to i w menadżerze można grać we dwóch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi interesująco, ale na razie i tak mam jeszcze sporo do zrobienia w FM 14. Nadeszła sytuacja, gdzie PSG wzbogaciło się do tego stopnia, że mają 5 (!) zwycięstw pod rząd w LM. Przeraża mnie to, ale grając Milanem, mimo że dwa razy do tej pory w europejskich pucharach ich pokonałem, z jakiegoś powodu mam pecha i nie mogę się w Champions League przebić wyżej nić ćwierćfinał. Co ciekawe, mając w grupie Shalke, Barceloną i właśnie PSG, odpadłem będąc 3. w grupie, a potem wygrałem Ligę Europejską...

No a wracając do tematu FM 15 i zmian - słyszałem że konferencje są bardziej rozbudowane i dziennikarze mogą "złapać" Cię np. w szatni przed samym meczem? Prawda to aby? O skautingu też słyszałem, podobnie jak o statystykach... Grafika 3D mnie nie interesuje, nie potrafię grać w FM inaczej niż w klasycznym trybie 2D - wtedy mam widok na całe boisko. Stare przyzwyczajenie jeszcze z czasów CM ;) Taktyka... Faktycznie, dopracowując dobrą taktykę i mając do niej odpowiednich kopaczy, dało się bez zmian pozycji poszczególnych piłkarzy grać na jednej taktyce kilka sezonów, i to z wcale niemałymi sukcesami! Może trochę szkoda, że to zmienili... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konferencje faktycznie, zdarzają się przed odprawą piłkarzy, czasami podczas przerwy mamy jakieś pytanie. Dość mocno nasze odpowiedzi wpływają teraz na morale zespołu, opinię zarządu i kibiców wobec nas, a nawet nasze ruchy na rynku transferowym (warto czasem chwalić jakiegoś piłkarza rywali, którego chcemy podkupić). Ja właśnie w FM15 po sezonie 14/15 Legią sprzedałem prawie cały skład, zostawiając "kręgosłup" zespołu, a zrobiłem drużynę ze średnią 19 lat. Efekt? Finał LM, gdzie jednak dostałem baty od Realu. Problem jednak taki, że już teraz piłkarzami zaczęło się interesować tak dużo klubów, że nie stać mnie na podnoszenie pensji i część z nich będę musiał najzwyczajniej w świecie sprzedać i na nowo budować team. PSG zaś u mnie, na wpół z Man City, ładnie rozkupiło będącą w kryzysie Barcę. FCB posiłkuje się graczami FCB B, bo nie ma już prawie nikogo z pierwszego składu xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś mieć niezłych juniorów, że w tym wieku, na pewno nie będąc w pełni rozwiniętymi zawodnikami, udało Ci się takim składem dotrzeć aż tak wysoko. Mój największy sukces w FM14 to zwycięstwo w LM, ale grałem Realem, więc nie było to kosmicznie trudne. Później przeniosłem się do będącego wówczas w Serie B Torino, gdzie udało mi się wygrać ligę, a potem zająć 10. miejsce w Serie A. Miałem większe ambicje, ale zauważyłem, że zwolnił się wakat w Milanie (który w owym sezonie był tylko o 2 miejsca wyżej od mojego Torino i miał raptem 5 pkt więcej ode mnie). Aktualnie gram Milanem 5. sezon, zdobyłem 4 mistrzostwa Włoch, 2 Puchary Włoch, dwa Superpuchary Włoch, jeden raz wygrałem Ligę Europejską i jeden raz Superpuchar Europy. W LM najdalej doszedłem do ćwierćfinału, gdzie odpadłem z Barceloną. Ostatnio otrzymałem oferty od Bayernu i Juventusu, ale obie odrzuciłem. Przyjąłem natomiast propozycję prowadzenia reprezentacji Holandii i tego nie żaluję. Dziwne tylko, że taka reprezentacja w chwili objęcia jej przeze mnie zajmowała 77(!) miejsce w światowym rankingu. Teraz jesteśmy już na 66. miejscu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnałem najlepszych juniosów z polski, zreszta 60% juniorów Legii w edycji FM15 to mega talenty (bielki ma ogromny potential, Ondrej Duda to w ogóle szybko staje się czołowym europejskim środkowym), do tego bierzesz Kownackiego z Lecha, Rudola z Pogoni, Miazka z Feynoordu i Mystkowskiego z Jagielloni i masz pakę jak siemasz (: Moim fartem było to, że strasznie przeciwnicy łapali kontuzje i pierwszy mecz z dwumeczu wygrywałem, a drugi defensywnie. Co do ofert - właśnie po niemieckiej katastrofie na Euro objąłem reprę Niemiec... ale coś dalej ciężko chłopaki idą, mimo, iż jedni z najlepszych zawodników. Ah, uwaga! Pogba po dwóch-trzech sezonach w FM15 kładzie Messiego na łopatki! To samo po patchu Martin Odegaard - złoty dzieciak, ale dla mnie, dla polskich klubów i trzeciej ligi angielskiej, niedostępny. Szybko łapie go Real albo Bayern :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FM 14 Pogba też jest rewelacyjnym talentem, ale jednak do Messiego, Cristiano Ronaldo, Isco czy Bale'a sporo mu brakuje. Jednym z ciekawszych piłkarzy jest też Marek Hamsik i Robert Lewandowski, który regularnie zdobywa tytuły króla strzelców Hiszpańskiej Primera Division z Realem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tego pytania nie powinienem zadać w innym temacie, ale spróbuję.

Czy opłaca się kupić FM15, mając FM14? Czternastka jakoś mi nie podchodzi, za to trzynastka była już świetna. Serio, zastanawiam się, nie wiem są jakieś lepsze aktualizacje? Usprawnienia, za które warto wybulić tą stówkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...