Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Football Manager (seria)

Polecane posty

Ci piłkarze już poumierali, twój menago też pewnie ponad sto lat, grasz samymi stworzonymi przez grę, nie? :D

Dopiero gdy dzisiejsze gwiazdy przejdą na emeryturę i nastąpi zmiana sił w światowej piłce zaczyna się prawdziwa zabawa. Można bawić się w Sir Alexa budującego przez kilkadziesiąt lat jeden zespół i wychowującego całe pokolenia. Coś pięknego. Co do managera, to gdy nadszedł odpowiedni czas przechodziłem na emeryturę i tworzyłem nowego. Zresztą bywało, że prowadziłem kilu na raz.

Mój najdłuższy save 2080/81 z FM 2006 został przerwany z konieczności. Z tego co pamiętam wczytywanie trwało na moim byłym komputerze około 30 minut i tyleż samo zapis. W dodatku występowały jakieś błędy.

Z FM 2007 moim ulubionym nie był bynajmniej najdłuższy a ten.

O kurde, to musi być niezła jazda :D Pewnie masz już wszystkie umiejętności na 20 ? :P

Musi być trochę trudno się połapać/odróżnić Fm od realnego futbolu, co ? ;) Ja tak miałem po kilkunastu sezonach, a co dopiero po tylu...

Akurat problemów z tym nie mam, ale muszę przyznać, że wielu moich podopiecznych znam niczym żywych piłkarzy. Czymś pięknym jest gdy zdobywasz Ligę Mistrzów Wisłą Kraków, w której gra 5-6 wychowanków (atak Kowalczyk - Mikulski wymiatał!). =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tej wisły to musiałeś chyba wcześniej wygrać coś ważnego, ew super radzić sobie w LM, skoro miałeś takich wychowanków. Bo w FMie prawie wszystko zalezy od reputacji(jako wartości) klubu, ligi i państwa.

Tobie sie musiała znacząco podnieść skoro miałeś gości o takim potential ability.

by the way: kiedys w zamierzchłych czasach FMa 2008 odkryłem pewien genialny choć moze i sredio uczciwy sposób pozyskiwania zawodników gdy gramy mocnym klubem o duzej reputacji. Otóż przesuwamy wszystkich zawodników rezerw i pierwszego składu do juniorów i organizujemy mecz juniorów z rezerwami. W puste miejsce w rezerwach za jakiś czas pojawią się szaracy z którymi bedzie można podpisywać kontrakty. Szaracy Ci będą mieli umiejętności zgodne z reputacją klubu, więc np. w Interze możemy wytwarzać sobie najlepszych piłkarzy świata. Co ciekawe działa tylko czasami i nie wszędzie. Mi zadziałało we wspomnianym Interze a w ManUtd już nie. IMO nie polecam tego stosować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tej wisły to musiałeś chyba wcześniej wygrać coś ważnego, ew super radzić sobie w LM, skoro miałeś takich wychowanków. Bo w FMie prawie wszystko zalezy od reputacji(jako wartości) klubu, ligi i państwa.

Tobie sie musiała znacząco podnieść skoro miałeś gości o takim potential ability.

Mylisz się, istnieje współczynnik (1-20) odpowiadający za bazę treningową jak i drugi za szkółkę piłkarską. Rozwija się przez prośby do klubu. Swoją drogą, nawet gdy pracowałem dla Wisły te 30 lat i wygrałem LM około 5 razy to i tak ultimatum nie dawało efektów. Tzn. nie wywalali mnie, tylko prosili abym jeszcze raz przemyślał swoją decyzję.

Otóż przesuwamy wszystkich zawodników rezerw i pierwszego składu do juniorów i organizujemy mecz juniorów z rezerwami. W puste miejsce w rezerwach za jakiś czas pojawią się szaracy z którymi bedzie można podpisywać kontrakty.

Ciekawe. O tym nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdalej zaszłem do sezonu 2036/37 w FM 10 grając Realem Madryt. Wygrałem 10x LM, 15x Primera Division, 4x Copa del Rey, 8x Klubowe Mistrzostwa Świata. W poprzednich FM'ach dochodziłem równie daleko.

W FM 11 miałem już sezon 2014/15, ale zepsuł mi się save ;/.

A znaleźliście już może jakieś ciekawe talenty w FM 11?

Ja ze swojej strony mogę polecić Frana Sol z rezerw Realu. Może na to nie wygląda, ale gościu jest fantastyczny.

Świetnymi bramkarzami są Sandomierski i Tytoń, z pomocy jest Matuszczyk. W ogóle ci Polacy są jacyś przepakowani w tym FM'ie, z wyjątkiem Błaszczykowskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdalej zaszłem do sezonu 2036/37 w FM 10 grając Realem Madryt. Wygrałem 10x LM, 15x Primera Division, 4x Copa del Rey, 8x Klubowe Mistrzostwa Świata. W poprzednich FM'ach dochodziłem równie daleko.

Zdobywanie tytułów takim klubem to raczej nie są osiągnięcia, to przychodzi samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EtrOo

Ale jakby nie patrzeć, to zdobywanie tytułów najlepszymi zaspołami pewnym osiągnięciem jest, może nie takim jak wygranie czy dojście daleko w pucharach grając słabszymi zespołami, ale zawsze :).

Zdarzało mi się grać np. Widzewem, Bragą, Hoffenheim, Benfica itp, ale zawsze po kilkukrotnym wygraniu ligi albo odechciewało mi się grać tymi zespołami, albo dostawałem oferty pracy od lepszych zespołów, z których chętnie korzystałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.cmrev.com

Nie jestem pewien, czy mogę to reklamować, ale inni pisali - więc spróbuję.

Istnea biblioteka o FM, Lista Talentów, Historie Managerów, artykuły, manifesty, porady, stroje, loga, facepacki, skórki... Raj.

Z mojej małej wiedzy mogę polecić: Piotr Parzyszek - ale cholernie ciężko go zdobyć;Arsenio Valpoort;Brice Ntambwe(To akurat DP, ale kozak.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że tak musi się stać. Moja edukacja znów jest zagrożona, gdyż zakupiłem Football Manager 2011. Tylko zainstalowałem grę by zobaczyć jak ona wygląda i... wystąpił u mnie syndrom "jeszcze jeden mecz".

Pierwsze spostrzeżenie: Odnoszę wrażenie, że gra stała się nieco łatwiejsza. Dla przetestowania gry rozpocząłem karierę Manchesterem United, zrobiłem tylko jeden transfer (zawsze chciałem widzieć Ronaldinho na Old Trafford =) ) i... zgarnąłem potrójną koronę. Co ciekawe, w środku sezonu na prawym ramieniu siedział mi aniołek z Black & White, nagabujący do zajrzenia do książek. Posłuchałem go i puściłem kilka tygodni urlopu. Po powrocie zauważyłem, że Real Madryt ograłem 5:0 i jestem w półfinale LM, a seria meczów bez porażki w trudnej lidze angielskiej trwa i trwa. Nie pozostało mi nic innego jak dokończyć dzieło.

Drugie spostrzeżenie: Co kilka spotkań trafia się wysyp kartek. Być może to nawet realistyczne, ale w dawnych FM czegoś takiego nie zauważyłem. W przytoczonym meczu z Realem Madryt, Hiszpanie dostali bodaj 9 żółtych i 3 czerwone kartki.

Trzecie spostrzeżenie: O ile się nie mylę, został wreszcie wprowadzony ranking rozgrywek i gracz ma wpływ na reputację ligi! To bardzo dobrze, gdyż nie mogłem zdzierżyć w dawnych FM, że po kilkukrotnym wygraniu LM polskimi zespołami, zawsze następował exodus do "silniejszych" lig.

Na koniec Chicharito lejący Barcelonę w finale Champions League: http://www.youtube.com/watch?v=KtXCkcKyRd4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ; )

Ja zacząłem grać Tottenhamem - znalazłem im dobrą taktykę (4-4-2 Diament, Bale i Lennon skrzydłowi, gwarantuję, że będą działać), kupiłem młodzików, sprzedałem m.in. Dos Santosa(Kupiłem Coentrao, Andre Santosa, Jose Angela, Valpoorta - mam zapewnioną przyszłość D:), w eliminacjach do LM gram z Fenerbache, zaraz rozpoczęcie ligi, z ManC - zobaczymy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napastnika to gorąca polecam Bojana z Barcelony. Choć miałem dużo szczęścia, bo Barca wystawiła go na listę transferowa inaczej ciężko było by go sprowadzić. Teraz jest moim podstawowym napastnikiem w Valencii w 2013 r warty teraz 12 mln (kupiony za 3.5 mln)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja rzucę jakimiś talentami:

a macie do koloru do wyboru, sprawdzcie koniecznie

tylko kupować szybko bo ich rozkupują na początku zazwyczaj:

Sebastian Toro

Karim Guede

Wendel(atletico minero)

Vyacheslav Hleb

Itay Shechter(polecam obczaić innych z jego klubu także)

Rafael Sobis

Dodo

Dzmitry Rekish

Maksim Skavysch(polecam obejrzeć całe BATE Borysow-najbardziej przepakowany klub w grze)

Tijani Belaid

Krzysztof Nykiel

Sani Emmanuel

Pavel Niakhaichyk

Ihar Shitov

Artem Radzkov

Shiarhey Sosnowskiy

Bressam

Maksim Bordachev

Piscu

Mohammed Salmeen

Maciej Sadlok

Pascal Feindiuno

Andrey Chukhlei

Leonel Galeano

Iker Munian

Khalfan Ibrahim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat za sobą 8 godzin z najnowszego Football Managera. Zaczne najpierw od agentów - co chwilę nasza skrzynka jest zasypywana co najmniej parę razy w tygodniu w czasie tygodnia okna transerowego z ofertami poszczególnych zawodników. Z jednych strony taka nachalność może kogoś poważnie irytować, z drugiej strony dodaję to temu tytułowi realizmu. W końcu nawet w polsce lidzie trenerzy narzekają, że pełno jest takich ludzi wciskających swoich klientów.

Druga sprawa związana jest z osiągnięciami na Steamie. Jak na razie prowadzę Lecha i tylko w jednym meczu nie straciłem bramki! Dlatego niektóre osiągnięcia najprawdopodobniej ciężko będzie odblokować, jak np. nie stracić bramki w dziesięciu meczach. Poza tym podobają mi się zebrania sztabu szkoleniowego przed każdym kolejnym meczem. A wracająć to liczby strzelonych bramek mam wrażenie, że więcej ich pada w stosunku do wersji 2009 ( w edycję 2010 nie grałem). Zresztą jak grałem Barceloną w wersji demonstracyjnej to też w czasie meczu strzelałem dużo bramek, ale też ich trochę traciłem.

Kolejna sprawa to reputacja danej ligi. Jak na razie nie mogłem się o tym przekonać osobiście, ale ta wersja uwzględnia rosnący poziom reputacji ligi. W każdym razie mam nadzięję, że nie powtórzy się sytuacja z poprzednich odsłon serii Football Manager, kiedy się wygrywało Wisłą Ligę Mistrzów nawet parę razy pod rząd, ale żaden dobry zawodnik z zachodu nie chciał do nas przyjść. Dodam tylko, że reputacja rozgrywek polskiej ekstraklasy na 5 gwiazdek jest oceniana na 2,5.

I na koniec zostawię sobie dialogi zarówno z zarządzem jak i zawodnikami. Są one bardziej rozbudowane, teraz np. w rozmowie z młodym zawodnikiem na temat przydzileenia jakiegoś mu nauczyciela można uwywać więcej argumentów, jak np. na współpracy z tym zawodnikiem dobrze na tym wyjdziesz.

Acha, mam wrażenie, że przy dużej liczby bazy danych piłkarzy gra się wczytuję szybcie w stosunku do wersji 2009. W każdym razie edycja 2009 przy dosyć dobrym sprzęcie wyniki i wydarzenia wczytywało dosyć ślamazarnie.

Posumowując, kolejne godziny spędzone przy tym tytule mam jak w banku. Tylko szkoda, że niektóre rzeczy nie poprawiono, jak np. duża liczba ciągłych kontuzji, czy też dosyć częstem strzelanie bramki przez przeciwnka, kiedy np. prowadzimy tylko 1:0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ostatni FM w którego grałem to był 2005 wolałem się zapytać, czasem różnie z tym bywa, jednak potem poszperałem, znalazłem strony, gdzie ludziom w ogóle się nie odpalał, potem pogrzebałem głębiej i gdzieś na jakimś zachodnim forum jednak znalazłem, że działa.

Ale i tak dzięki za odpowiedź.

Wybrałem 2007 z tego względu, że podobno najwięcej zmian wprowadził do serii od 2005 roku, a mecze w 3d i nowy layout jakoś mnie nie przekonuje, spotkałem się też z nieprzychylnymi recenzjami wersji 2010, duża część autorów narzekała, że mogli zostać przy 2007 :P

No i cena używek jest atrakcyjna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego czasu gralem w 2008 ale po zagraniu w demo 2011 pewnie zainwestuje w pelniaka. Co by ogolnie powiedziec. Najlepsza gra na swiecie. 2011 posluzy mi przez dobre kilka lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bezsprzecznie najlepszy jest 2010. 2011 jest jeszcze niedopracowany, pominę fakt że 3D zostało nieco przebajerowane kosztem użyteczności taktyki (potrafi się zepsuć po przesunięciu jednego suwaczka o 1 pkt), do tego bugi "zwykłe" - kasowanie obciążeń, dziwnie wysokie kontrakty oferowane przez asystenta itd itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Dlatego ja w FMa zaczynam grać po 3 patchu, do tej pory patrzę na półeczkę z grą i apetyt roośnie :)

A oprócz tego że wychodzi ostatni patch (bo 3 jest zazwyczaj ostatni) to wychodzą wszystkie logopacki i kitspacki i mam duży bonus do przyjemności z gry :)

A co do trybu 3D to i tak kółeczka są dużo lepsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...