Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Football Manager (seria)

Polecane posty

Demo 12 lata już po sieci od dłuższego czasu. Co myślicie o nowej odsłony FM'a ?

Mi się spodobał nowy ekran taktyki , szczególnie to jak łatwo i szybko można przełączać taktyki z jednej na drugą.

Profil zawodnika choć chaotyczny też mi się spodobał ,wszystko jest w jednym miejscu ,a jak się chce mieć dokładniejsze informacje to się wchodzi w odpowiednią zakładke.

Tryb 3D wydaje mi się nie zmieniony , choć to mi tak szczerze powiedziawszy "powiewa" bo cały czas jestem na kulkach.

Ktoś grał w demo ? Czy tylko mi się zdaje czy niektórzy piłkarze mają za niskie atrybuty ,a niektórzy za wysokie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FMa 11 grałem bite kilkaset godzin, ale ostatnio udało mi się wyjść z nałogu. Wczoraj przemogłem się i usunąłem ją bezpowrotnie (?) z dysku twardego. Mam nadzieję, że w FMa 12 zagram, ale dopiero za kilka miesięcy. Jedno jest pewne - gra jest po prostu perfekcyjna i wciąga jak żadna inna (może z wyjątkiem pewnego MMO). Kuszą te nowe zmiany i ulepszenia, a jest ich całkiem spora sumka, ale mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy nie wrócę do - przyjemnego w gruncie rzeczy - ale cały czas nałogu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W demo FM-a 2012 pograłem dość ambitnie i jestem bardzo zadowolony. Seria małych, kosmetycznych raczej zmian powoduje, że Football Manager coraz bardziej zbliża się do granicy produktu idealnego. Dobrze też, że SI w końcu doda opcję wyboru lig już w trakcie rozgrywki - i to chyba jedyna rewolucja która nas tym razem czeka. Tryb 3D lekko doszlifowany, wiele małych zmian w międzymordziu gry, silnik meczowy bez rażących błędów - jest dobrze i będzie już tylko lepiej ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze też, że SI w końcu doda opcję wyboru lig już w trakcie rozgrywki - i to chyba jedyna rewolucja która nas tym razem czeka.

A jak to w końcu będzie z tym wyborem lig? Będziemy mogli śledzić wyniki meczów i ogólnie rozgrywki w danej lidze, ale nie będziemy mogli w niej pracować jeżeli nie będzie ona wybrana? Czy w ogóle będzie wyłączona bez możliwości śledzenia wyników, a dopiero gdy ją włączymy to "odżyje"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle będzie wyłączona bez możliwości śledzenia wyników, a dopiero gdy ją włączymy to "odżyje"?

Dokladnie tak. Jak bedziesz np. chcial zagrac jakims zespolem z Premier League, a tej ligi nie bedziesz mial wlaczonej, to w ustawieniach ja sobie wlaczasz i w nowym sezonie sie aktywuje. Gra wtedy symuluje terminarz z poprzedniego sezonu i chyba tych wczesniejszych tez. A wgladu do niej przed aktywowaniem nie masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać SI Games się postarało w tym roku, przynajmniej jeśli chodzi o zabezpieczenia antypirackie. Minęło 10 dni od premiery a o cracku nikt nie słyszał jeszcze - zniecierpliwieni piraci zaczęli kupować oryginały. Nawet mój znajomy, który gry oryginalne kupuje raz na rok nie wytrzymał dłużej i nabył oryginalną wersję. Bardzo dobrze! Im więcej ludzi kupi oryginalną grę tym lepiej - to oczywiste i nie ma potrzeby tłumaczenia po raz setny dlaczego.

Może zmiany w samej grze nie są zbyt wielkie, ale doprawdy ciężko coś ulepszyć w tak oszlifowanym produkcie. Zdarza się parę bugów jak co roku, ale na szczęście gra aktualizuje się sama (dla jednych wada, dla drugich zaleta integracji gry ze Steamem). Ja oceniam nowego FM2012 wysoko, sprawia mi dużo frajdy granie moją Legią, chociaż nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i osiągam umiarkowane sukcesy. Polecam każdemu, kto lubi tego typu rozgrywkę i lubuje się w piłce nożnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało osób tu zagląda ,ale może jednak . Byłby ktoś chętny na gre przez sieć ?

tak 4-5 osób bo moje łącze jest słabe ,chyba że znajdzie się ktoś kto postawiłby server na lepszym łączu.

Jak zbierze się już wystarczająca ilość to będziemy decydowali gdzie gramy i kiedy.

Mam nadzieję że ktoś odpowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal cisnę w Football Managera 2011, 12 powinienem niebawem dostać.

Aktualnie gram drugi sezon Hoffenheim, oto jak prezentuje się mój skład:

Tatarusanu - Aogo Papadopoulos Vorsah Beck - De Jong Salihović Rodriguez Lucas Yurchenko - Vossen

Pierwszy sezon zakończyłem na 4 miejscu i wojuję w LE, teraz gram w 1/8 finału z Besiktasem, 1 mecz 2:2 u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy pożeracz czasu z jakim miałem do czynienia. Od 4 lat gram w Managery z wielkim zaangażowaniem. Wracam z pracy/szkoły to gram w FM ewentualnie w Fife. Po zainstalowaniu Steama kilka miesięcy temu zacząłem w FM09,10,11 grać od nowa, a więc czas na sukcesy:

09:

-Wisła Kraków (Mistrzostwo Polski 2009 w tym faza grupowa LM. W drugim sezonie na razie przerwa po 5 kolejkach zajmuje 4 miejsce)

10:

-L (2 razy Mistrzostwo i raz drugie miejsce, 3 fazy grupowe LE i raz LM ani razu nie udało mi się wyjść z grupy)

Z Białą Gwiazdą teraz rozpocząłem zabawę 4 zwycięstwa z rzędu w lidze i 4 rudna LM

11:

-Pogoń Szczecin (Rozpocząłem sezon dopiero i kręcę w okienku transferowym)

Pokażę wam zdjęcia Wisły i Legii i powiedzcie mi jak wam się podoba lub nie podoba i co wyjście by ewentualnie zmienili

Wisła http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a46acef0c716c985.html

Legia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97cf08d484d3941c.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w Football Manager od edycji 2005, więc już jakiś czas. Trzeba pochwalić twórców za zmiany jakie dokonali na przestrzeni tych wszystkich lat.

Kiedyś bawiło mnie granie najlepszymi klubami, jak Arsenal (który w FM spisuje się aż za dobrze) i Real. Ostatnio jednak zacząłem grę Legią. Zostałem zwolniony po sezonie za 4. miejsce w lidze. Wyszło mi to jednak na dobre, bo zostałem zatrudniony w Gillingham (4. liga angielska) i zostałem mistrzem tej ligi, z miażdżącą przewagą nad drugim zespołem i statusem "niepokonany na własnym stadionie". Tam jednak po sezonie zostałem zwolniony (z własnej winy, bo przedłużyłem kontrakt, ale na zbyt krótki okres czasu) i przeniosłem się do Barnsley (3. liga angielska) i tam zajmuję aktualnie 1. miejsce i mam nadzieję na awans do drugiej ligi.

Mieliście może kiedyś jakieś dziwne sytuacje w FM? Ja np. byłem świadkiem zwolnienia (!) Sir Aleksa Fergusona z ManUtd, bo drużyna ta zajmowała dopiero 14. miejsce w lidze. Drugi dziwaczny przypadek to przejście Arsene'a Wengera z Arsenalu do Milanu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Football Managera 2012 (ew. 2011). Moim założeniem jest poprowadzenie zespołu Athletic Bilbao w zgodzie z rzeczywistą filozofią rozwoju tego klubu, czyli stawianie w większości na baskijską młodzież z dodatkiem odrobiny transferów. W związku z tym moje pytanie brzmi: jakie możliwości daje inwestowanie we własną akademię piłkarską i szkolenie 'default-owych' kopaczy? Czy opierając się tylko na takich graczach byłbym w stanie po kilku sezonach zbudować drużynę będącą w stanie walczyć o najwyższe trofea? Na czym w ogóle polega rozwój takiej szkółki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im lepsza szkółka tym większa szansa na to, że pojawi się w niej jakiś zawodnik mający jakieś szanse na zrobienie kariery. W FM, na dobrą sprawę inwestowanie w obiekty młodzieżowe nie ma wg mnie większego sensu. gdyż daje mało korzyśc.

Przy odrobinie szczęścia byłaby szansa na stworzenie klasowej drużyny przy korzystaniu wyłącznie z wychowanków. Zdarza się, że nawet przez kilka lat nie pojawia się w szkółce zawodnik, który w będzie w stanie przebić się do 1 drużyny. Co do walki o najwyższe trofea, to na więcej jak LE, Puchar Króla, czy awans do Ligi Mistrzów bym nie liczył. Chyba, że po kilkunastu/-dziesięciu latach pracy, kiedy część czołowym zespołów powinna tracić swoją siłę.

Btw, Athletic może korzystać tylko i wyłącznie z graczy pochodzenia baskijskiego, wieć tak na dobrą sprawę jakieś ciekawsze transfery odpadają. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie brzmi to niestety zbyt optymistycznie - marzyła mi się druga La Masia w wydaniu baskijskim. Pamiętam, że kilka lat temu mój brat grając bodaj w wersję z 2007 roku wyczyniał cuda z kilkoma ze swoich wychowanków, a grał przeciętną polską drużyną. Chyba mimo wszystko spróbuję z tym Bilbao, może dopisze mi trochę szczęścia.

Btw, Athletic może korzystać tylko i wyłącznie z graczy pochodzenia baskijskiego, wieć tak na dobrą sprawę jakieś ciekawsze transfery odpadają. smile_prosty.gif

I o to mi właśnie chodzi smile_prosty.gif. Drużyna Basków to obecnie jedyny klub, któremu jestem w stanie kibicować - to jak wygląda współczesny futbol (od strony pozaboiskowej) sprawia, że jako kibic chcę mieć z nim coraz mniej wspólnego. Ale to już rozmowa na inny temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, Daedroth trochę przesadził. W Football Managerze podobnie jak w rzeczywistości - dobra szkółka przynosi korzyści, ale samymi wychowankami Ligii Mistrzów nie wygramy. W edycji 2007 moja Wisła wydawała same perełki i rzeczywiście mogłem się poszczycić kilkoma genialnymi młodzikami. Co prawda zajęło mi to 30 lat, ale drużynę miałem nie do zdarcia. Z drugiej strony, w klubie bez rozwiniętej szkółki bardzo, bardzo rzadko pojawia się piłkarz o potencjale +170. Tak więc rozwijać się opłaca, tym bardziej, że koszty są relatywnie małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych częściach, naprawdę rzadko pojawiają się dobrze rokujący piłkarze, przynajmniejmniej u mnie, a mam już rok 2053 i bdb już zespół, W ciągu całej kariery było ich może z 6-7, którym dawałem szanse w 1szej drużynie, a którzy później w niej zostali.

Mój skład składa się głownie z zawodników, których ściagałem w wieku 15-17 lat i przez sezon, góra dwa ogrywali się w szkółce i gdy widziałem, że spisują się lepiej niż moi juniorzy stopniowo wprowadzałem ich do 1szej drużyny. I to się opłaca wink_prosty.gif Obecnie moja drużyna ma średnią wieku 20 lat i jestem prawie nie do pokonania. Trzon drużyny stanowią napastnik mający 30 lat, 2 pomocników po 26 lat i bramkarz 25. Pozostali piłkarze mają mniej niż te 24 lata. Powiem nawet, że moja trójka obrońców nie przekroczyła jeszcze nawet 21 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei postanowiłem skończyć moją 50 letnią karierę w FM11 i przerzucić się na Tottenham w FM12. Niespodziewałem się, że Spurs mają aż tak mocną kadrę, bo ściągając tylko Jese, Aogo i Rui Patricio na półmetku sezonu zajmuję 1szą pozycję w lidze mając skromny 1pkt nad Man Utd ale mając już aż 11 pkt przewagi nad 5 Chelsea :). W zimie kupiłem tylko rezerwowego bramkarza Krula z Newcastle i przymierzam się do kupna zmiennika dla Lennona. Może nie zdobędę na koniec tytułu ale miejsce w 4 mam już w 80% pewne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi juz znudzilo sie granie polskiej ekstraklasy, bo po 3 sezonach gry zdolalem wygrac Legia Lige Europy... Ja nie wiem, czy poziom trudnosci z kazdym FM'em naprawde idzie az tak w dol. W kazdym razie, wlasnie zaczynam droge do chwaly angielskim Bury. Zanim z npower League 1 wejde do Premiership troche minie, tym bardziej, ze gdy spojrzalem na kadre, to zlapalem sie za glowe. Zadnego prawego obroncy, dobrych ofensywnych zawodnikow na palcach jednej dloni ciezko policzyc, czeka mnie male wyzwanie. Tym bardziej, ze chcialbym z kandydata do spadku zrobic jednego z faworytow ligi. I zastanawiam sie nad ustawieniem: czy warto grac dwoma napastnikami? Nigdy nie preferowalem takiego ustawienia, ale chetnie sprobowalbym czegos "nowego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyką z 2 napastnikami grałem ostatni raz chyba w FM09. Grając słabszy,i zespołami zawsze preferowałem grę z 1 napstnikiem, z kolei w mocniejszych, gdy miałem okazję walczyć o wyższe cele stosowałem taktykę z trzema atakującymi :).

Grając z 2 napastnikami masz okazję by wystawić 2 skrajnie różnych grajków. Szybkiego i zwrotnego, który szybko mógłby wychodzić do kontr i wysokiego grającego dobrze w powietrzu. Dawno tak nie grałem więc mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 napastnikami nigdy nie odwazylem sie grac :) Co najwyzej 2 skrajnie wysunietymi skrzydlowymi, a wygrywajac Lige Europy Legia zespol ustawilem z 2 srodkowymi pomocnikami i 3 ofensywnymi w srodku, zero skrzydel tongue_prosty.gif No i oczywiscie jeden snajper. Jak dla mnie najlepsza taktyka w tej grze, potrafilem wygrac z zespolami na papierze o wiele mocniejszymi, z tym, ze w Bury nie mam srodkow by tak grac. Do gry z 2 na szpicy tez moze byc ciezka droga, bo o ile z typowym odgrywajacym problemu nie bedzie, to juz szybkiego i zwrotnego napastnika nawet jak na warunki npower league 1 nie mam, a i budzet nie pozwala mi marzyc o sciagnieciu kogokolwiek za wiecej niz 0 ojro confused.gif Probowalem wypozyczyc Efira z Legii, ale nie zgodzil sie do mnie przejsc, i w koncu sciagnalem za 0 + klauzule jakiegos niezlego odgrywajacego z Ruchu Chorzow. No i moje 2 najwieksze(jak na te warunki genialne) transfery: Jedrzejczyk, ktorego Legia zechciala sie pozbyc i Hanzel z Zaglebia, ktory jak na 3 szczebel w Anglii jest bardzo wartosciowym transferem(Jedrzejczyk "to jakis zupelnie inny poziom" wink_prosty2.gif ). Za obu zaplacilem grosze, chyba 30 i 20 tys. euro, no ale to wystarczylo, zeby wyczerpac budzet transferowy... W kazdym razie, zespol powoli zaczyna jakos wygladac, przynajmniej w defensywie, bo w ofensywie dalej slabo. Pracuje praktycznie nad samymi transferami z Polski, bo w Anglii nie dosc, ze wszyscy drodzy, to jeszcze zarabiac chca tyle, ze mnie zatyka(czytaj: ok. 15 tysi miesiecznie). Jeszcze po cichu licze, ze Man City, ktory jest moim klubem patronackim kogos tam w miare dobrego wypozyczy, z czym tez moze byc problem, bo w tym klubie kazdy zaraz ma taka reputacje, ze przejscie do mnie traktowalby jako wystawienie sie na posmiewisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei postanowiłem skończyć moją 50 letnią karierę w FM11 i przerzucić się na Tottenham w FM12. Niespodziewałem się, że Spurs mają aż tak mocną kadrę, bo ściągając tylko Jese, Aogo i Rui Patricio na półmetku sezonu zajmuję 1szą pozycję w lidze mając skromny 1pkt nad Man Utd ale mając już aż 11 pkt przewagi nad 5 Chelsea smile_prosty.gif.

U mnie Tottenham prowadzony przez AI, zawsze walczy o pierwszą lokatę i często wygrywa LM. Poza nim czołówka jest podobna - United, City, Chelsea, Arsenal. Dopóki gracz nie namiesza, jak ja swoim Nottingham, taki stan rzeczy może się utrzymywać długo. Co innego w Hiszpanii, gdzie przez dwie dekady miejscami zamieniała się ciągle Barcelona z Realem.

Obecnie rozgrywam swoją drugą karierę w FM 2012. Po 5-letnim pobycie w Nottingham i zdobyciu Ligii Europejskiej trafiłem do United porzuconego przez Mourinho (Ferguson odszedł na emeryturę po pierwszym sezonie). Tam oczywiście bez komplikacji w trzy sezony osiągnąłem wszystko co się dało; a że mój manager jeszcze czterdziestki nie ukończył, to postanowiłem nie przedłużać kontraktu i spróbować czegoś nowego. W ten sposób objąłem posadę w Corinthians, gdzie stworzyłem bardzo sympatyczny team, grający prawdziwie radosną i ofensywną południowoamerykańską piłkę. W finale Klubowych MŚ udało mi się po dogrywce upokorzyć Real Madryt. Niestety system rozgrywek w Brazylii mnie nie przekonał do pozostania (mistrzostwa stanowe?) i po kilku sezonach powróciłem do Europy. Prowadzę Feyenoord Rotterdam i jestem zadowolony, bo Eredivisie daje wymarzone warunki do stworzenia dreamteamu - praktycznie minimalne ograniczenia pozwalają na sprowadzanie talentów z całego świata. Jeszcze nie wiem, którą ligę odwiedzę po zakończeniu przygody w Holandii. Może Niemcy lub Rosja? Tam mnie jeszcze nie było.

Ja 3 napastnikami nigdy nie odwazylem sie grac smile_prosty.gif Co najwyzej 2 skrajnie wysunietymi skrzydlowymi, a wygrywajac Lige Europy Legia zespol ustawilem z 2 srodkowymi pomocnikami i 3 ofensywnymi w srodku, zero skrzydel tongue_prosty.gif

Byłem w szoku, gdy na jednym z save (ale to był chyba FM 2011), moje Newcastle grając trzema napastnikami, wygrało ligę bez ani jednej porażki. Poza tym, we wszystkich odsłonach FM, najczęściej narzucam swoim klubom taktykę 4-5-1, z typowym rozgrywającym i skrzydłowymi-schodzącymi napastnikami. Zapewnia utrzymanie przy piłce i pozwala zdominować przeciwnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale ten temat obumarl. Gra ktos jeszcze na tym forum w FM'a? Ja postanowilem ostatnio kontynuowac moja kariere Middlesbrough, ktora zostawilem po 18 kolejkach pierwszego sezonu. Dokonczylem sezon, awansowalem do Premier League i ciagle nie moge ogarnac najnowszej odslony FM'a. Po 18 kolejkach mialem 12 remisow, zostawilem gre na kilka miechow, po czym wlaczam, grajac ta sama taktyka i tymi samymi zawodnikami nagle zaczynam wygrywac wszystkie mecze po kolei(oczywiscie z kilkoma wpadkami) i ze srodka tabeli po 48 kolejkach koncze lige na drugim miejscu... To tylko moje odczucie, czy ta czesc jest naprawde najdziwniejsza ze wszystkich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że gra ;] Pykam namiętnie w dwunastkę i kończyć nie zamierzam. Co do Twojego pytania, to chodzi Ci FM13? Jeśli tak, to ta część taka jest. Pograłem raz u kumpla chwilę i pozostaję przy swojej "dwunastce", chyba że "14" będzie dobra. Niemniej najnowsze aktualizacje składów i hopla, można grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...