Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Football Manager (seria)

Polecane posty

Ja sobie pogrywam, ale w FM12. Jak dla mnie trzynastka to jakiś żart, w żadnej częsći tyle nie kombinowałem z taktyką, treningami, sztabem szkoleniowym co w tej, a zawsze wyniki mam niezadowalające. Obojętnie kim gram, a najczęściej tracę gole po błędach obrońców mimo, że w całym meczu dominuje, a i tak przegrywam, albo remisuje. Dodatkowo moja drużyna(dla przykładu Hoffenhaim) grając z silnym zespołem ma nagły zryw, co starczy zwykle na remis, lub nikłą przegraną(z Bayernem np.), a przegrywam 3:0 z drużyną ze strefy spadkowej mecz później... A w FM12 jak narazie zacząłem od nowa karierę Villarealem, powoli do przodu, 3 miejsce w lidze po 10 kolejkach. Gra się dużo przyjemniej, nie ma błędów w silniku meczowym, a to najważniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 15 lat siedzę w Sheffield United. Przywróciłem klubowi dawny blask: z trzeciej ligi do Premier League, w 2019 Puchar Euro, później trzy razy mistrzostwo, dwa razy LM... Z finansami było pięknie dopóki nie wymyśliłem sobie nowego stadionu. Ma niewiele więcej miejsc niż poprzedni, a 120 mln pożyczek będę spłacał przez następną dekadę. Oczywiście, nie stanęło mi to na drodze aby sobie zaszaleć w ostatnim okienku transferowym i kupić skrzydłowego za 38 mln funtów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić to 12 jest jakby banalnie prosta przynajmniej w stosunku do poprzednich FMów. Praktycznie kim bym nie grał, to zawsze osiągam wyniki zdecydowanie lepsze niż te prognozowane, czy np te które ekipy osiągają w rzeczywistości. Grałem kilkoma ekipami. I tymi słabszymi, i tymi mocniejszymi. Moje kariery zawsze trwają po kilkadziesiąt lat i zawsze po kilku rozegranych sezonach mam ekipę zdolną walczyć o mistrzostwo w najwyższej klasie rozgrywkowej (w przypadku zespołów totalnie słabych) lub rok w rok osiągających sukcesy w europie (w przypadku tych mocniejszych). W poprzednich częściach FMa nie było tak łatwo i aby coś osiągnąć musiałem się trochę napracować, zwłaszcza przy dokonywaniu odpowiednich zakupów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie zauważyłem takiej tendencji. Zarówno w FM 2006, 2007 jak i w 2012, musiałem podjąć podobne starania aby utorować sobie drogę do sukcesu. Jedyne co mnie odrzuciło w wersji zeszłorocznej to liga polska. O ile w FM 2007 często i gęsto prowadziłem rodzime zespoły do wiekopomnych sukcesów, o tyle w FM 2012 działy się rzeczy przedziwne. Mój GKS Katowice i Śląsk Wrocław posiadały już dość mocne składy i z powodzeniem walczyły jak równy z równym w Pucharze Euro, ale paradoksalnie znacznie bardziej męczyły się ze zdobyciem mistrzostwa kraju! A to dlatego, że na moich sukcesach międzynarodowych bardziej skorzystał komputer - Lech i Legia dostały się do Ligi Mistrzów, by po kilku latach robić milionowe transfery i gnieść resztę ligi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że gra ;] Pykam namiętnie w dwunastkę i kończyć nie zamierzam. Co do Twojego pytania, to chodzi Ci FM13? Jeśli tak, to ta część taka jest. Pograłem raz u kumpla chwilę i pozostaję przy swojej "dwunastce", chyba że "14" będzie dobra. Niemniej najnowsze aktualizacje składów i hopla, można grać.

Dostalem 13 na urodziny i postanowilem, ze nie zrobie siostrze tej przykrosci odkladajac gre na polke i zapominajac o niej, wiec sie mecze. No ale po jednym sezonie jeszcze nie moge stwierdzic jaka jest gra jako calosc. Nastepnej czesci na pewno nie kupie. To juz nie to co FM 2006, czy 2007. Tamte czesci mialy w sobie jakas magie(moze to przez te kulki przesuwajace sie po boisku, ciagle uwazam, ze to byla o wiele lepsza wizualizacja niz 3D smile_prosty.gif ), nowe juz sa z tego kompletnie odarte.

Co by nie mówić to 12 jest jakby banalnie prosta przynajmniej w stosunku do poprzednich FMów

Tez uwazam 12 za najlatwiejszego FM'a. Wygrac Lige Mistrzow polskim zespolem po 3, czy 4 sezonach to jest absurd. A tymczasem rozpoczalem sezon starciem z WBA i na wlasnym boisku ledwo wyciagnalem 3:2. Cos mi sie wydaje, ze utrzymanie w Premier League bedzie strasznie ciezkim zadaniem.

kupić skrzydłowego za 38 mln funtów.

Ja nie wydalem w tym okienku transferowym na zawodnika wiecej niz 2,5 mln ojro... A i tak w porownaniu do Championship moje transfery opiewaly na wysokie kwoty.

na moich sukcesach międzynarodowych bardziej skorzystał komputer

Ja zawsze chcialem, zeby poziom ligi(albo chociaz kilku zespolow) dzieki moim sukcesom szedl w gore, a tylko odskakiwalem reszcie coraz bardziej i gra w lidze nie miala sensu.

W takich momentach jednak ciesze sie, ze nie walcze juz o najwyzsze cele tylko probuje utrzymac sie slaba ekipa w lidze biggrin_prosty.gif Z samego awansu do Premier League mialem wieksza radosc niz z wygrania Ligi Mistrzow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wasza ulubiona taktyka? Macie taką której używacie w każdym zespole, czy raczej korzystacie z różnych ustawień w zależności od klasy prowadzonego zespołu? Sam w 80% procent prowadzonych drużyn stosuję ustawienie 4-2-3-1. Coś w stylu ustawienia Realu Madryt. W miarę możliwości staram się wystawiać dwóch dosyć ofensywnych bocznych obrońców, jednego defensywnego pomocnika, którego zadaniem jest odbiór piłek (patrz Khedira) i kogoś w stylu Alonso. Na skrzydłach dwaj najszybsi piłkarze schodzący do środka i strzelający z dystansu. Środkowy napastnik to już kwestia przeciwnika. Oczywiście nie zawsze można sobie na taką taktykę pozwolić, zwłaszcza w klubach z niższych klas rozgrywkowych, gdzie stosunkowo trudno jest znaleźć odpowiednich piłkarzy. Wtedy staram się korzystać z 4-3-1-2 z jednego prostego powodu. nie lubię grać zwykłym 4-4-2, gdzie brakuje mi tego jednego wysuniętego pomocnika, który może być zarówno rozgrywającym jak i w razie potrzeby może zostać zmieniony na każdego innego zawodnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w 2010 i nie mam żadnych problemów (nie wiem, może jestem "miszczem", każdym zespołem, który do tej ligi się dostaje, zawsze wygrywam - fakt to nudne, ale znaleźć w każdej wersji gry taką taktykę, która praktycznie załatwia wszystko - nie jest aż tak łatwo; przede wszystkim trzeba, bardzo dokładnie poznać taktykę przeciwnika, choć przy pewnych warunkach - wynik meczu (nawet bez przerwy powtarzany, może być ten sam; względnie podobny; da się te drobne oszustwa AI jednak obejść (ba, choć nigdy praktycznie nie gram "lekko", więc czerwone kartki to nie dziwota, to granie na "ciężko" zawsze od pierwszego CMa było najlepsze). :)

Swoją drogą nie jestem aż taki "pro", jednakowoż znając - tajemne arkana (niestety od nawet pierwszego CMa są właściwie te same, trzeba tylko troszeczkę pomyśleć), można zrobić co się żywnie spodoba (w każdej wersji). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wasza ulubiona taktyka?

4-2-3-1 smile_prosty.gif Z ta roznica, ze ja nie ustawiam w ogole defensywnych pomocnikow, ani skrzydlowych. Jest 2 srodkowych oraz 3 ofensywnych pomocnikow ustawionych jak najblizej siebie. W FM 2012 ta taktyka sprawowala mi sie o wiele lepiej, bo grajac Legia, potrafilem przez jakies 50% meczu utrzymywac przewage grajac z takimi firmami jak Real, czy Juve(ostatecznie te mecze wygrywajac badz remisujac, zreszta w sezonie, w ktorym wygrywalem LM ogrywalem praktycznie kazdego, momentami niezle gniotac przeciwnika), ale w najnowszej czesci juz tak rozowo nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wasza ulubiona taktyka?

4-3-3. Zawsze gram taką, tylko nie zawsze skutecznie. Ewntualnie jak wiem, że przegram, ustawiam 4-5-1. Czasem pomaga.

Co do samej serii- FM jak i całe menedżery są specyficznymi grami. Raz, że wypadałoby znać się na piłce, a z drugiej strony lubić myśleć przy grze ( tak- czasem trzeba :-) ) i kombinować kogo kupić, jak zagospodarować pieniądze. Nigdy nie gram mocnymi klubami, bo jest to za proste. Raz grałem Realem i była to spokojna gra- do momentu meczów z Barceloną :-)

Kiedyś w FM grałem bardzo dużo, tzw syndrom jednego meczu mnie dotyczył. Obecnie czasem sobie pogram, ale to już nie jest to co kiedyś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zakupie najnowszej części, która była w promocji, gram Zagłębiem Lubin, solidny zespół, zająłem nim 3 miejsce w lidze, zas Legia lała każdego w lidze, i już na 5 meczów przed końcem miała Mistrza.

Tabela:

http://steamcommunity.com/id/reddaniel/screenshot/615019541103929964

Gram 2 taktykami, zalezy od przeciwnika, ale zazwyczaj jest to 4-2-2-2 lub jak przeciwko Legii, Ślaskowi czy Lecha 4-3-2-1.

Skrzydłowi robią tu główną robotę ale zazwyczaj grają jako "schodzący napastnik" , a Pawłowski potrafi wygrać nie jeden mecz, a najlepszym transferem okazał się A.Rybski z Niecierzy; Gliwa znalazł się w 11 sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem propozycje przenosin do Stade Rennais. Kurde nie wiem, co zrobic, bo z jednej strony Anglia zaczela mnie juz draznic przez problemy ze sciaganiem zawodnikow(pozwolenia na prace...), ale z drugiej mam w Middlesbrough wszystko co konieczne do budowy silnej druzyny. Finanse sie poprawily, mam na kim opierac budowe zespolu, przyszlo kilku swietnych juniorow, 2 sciagnalem z Czech, infrastruktura swietna... No ale chetnie bym sprobowal innej ligi, tym bardziej, ze kadre Rennais ma zbyt silna jak na aktualna pozycje w lidze(14...), a jakbym ich dobrze poprowadzil to i jeszcze do pucharow moze by sie udalo dostac, z Middlesbrough w tym sezonie to wykluczone, bronie sie przed spadkiem. Coz, odlozylem decyzje o tydzien i poki co koncentruje sie na meczu z QPR, potem bede myslal, czy oplaca sie zostawiac druzyne budowana 1,5 sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ciut zwolniłem swoja grę, powód problemy z monitorem, ale wracając do mojej gry, aktualnie awansowałem do fazy grupowej LE po heroicznej walce z Norymbergą u siebie 0-0 na wyjeździe 0-1, mieli karnego w 92min ale przestrzelili ale jak wiadomo remis mi dawał awans. W grupie marzeń to nie jestem, a grupa wygląda: Liverpool, Panathinaikos Ateny, Young Boys.

Pierwszy mecz mam u siebie z Szwajcarską drużyną, ale to 3 dni po wyjeździe na Łazienkowską na mecz z Legią, będzie ciężko bo zaliczam słaby początek w lidze po remisie przyszły 2 porażki i wygrana ledwo ledwo z Pogonią Szczecin . Teraz Wisła (dom), Legia(Wyjazd), Young Boys (Dom).

Budżet nie jest najlepszy, trochu naruszyłem jego stan sprowadzając kilku zawodników oraz przedłużenie kontraktów które sporo kosztowały. Aktualnie kolejny transfer mi się udał, młody zawodnik Lechii Gdańsk Rafał Janicki przeszedł za darmo i już w meczu z Norymbergą miał notę 8.0 i gracza meczu, bardzo ładnie układa się jemu współpraca z Banasiem.

Dorzucam screeny:) Jakby jakieś pytania to proszę bardzo.

http://steamcommunit...020173843069666

http://steamcommunit...020173843049439

http://steamcommunit...020173843040777

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody zawodnik Lechii Gdańsk Rafał Janicki

Poluje na tego goscia juz 2 sezony i ciagle Lechia chce za niego tyle kasy, ze mnie zatyka...

Zdecydowalem sie sprobowac swoich sil we francuskiej lidze i jak na razie to strzal w dziesiatke. Na 15 rozegranych spotkan wygralem 11, przegrywajac tylko 1. Swietny wynik, biorac jeszcze uwage, ze musialem w przerwie zimowej sprzedac najlepszego skrzydlowego, efektem czego w jego miejsce na zmiane gra dwojka wyciagnieta z rezerw. Jedyny problem jaki posiadam to finanse. Nie moge nikogo kupowac, za to musze sprzedawac. Udalo mi sie awansowac na 4 miejsce w tabeli, ktore bede staral sie utrzymac do konca sezonu, ale pucharow to ja nie podbije, jesli bedzie czekalo mnie takie rozmontowanie skladu, jakie przewiduje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie okienka transferowego przed 4sezonem i...mam problem z gatunku tych głupich ale trudnych tongue_prosty.gif 90mln do wydania a nie mam kompletnie pomysłu jakby tu wzmocnić skład. Złożyłem oferty za Ronaldo i Messiego ale się nie udało smile_prosty.gif

generalnie mam taką ekipę:

podstawa

De Gea

Rafael-Jones-Vidić-Alaba

Fellaini-Martinez

Gotze-Kagawa-Eriksen

Neymar

rezerwa

Alnwick

Smalling-Varane-Evans-Fabio

Verratti-Pogba

Muniain-Van Persie-Welbeck

Lukaku

w kolejnym sezonie planuję wrzucić do podstawy Verrattiego za Fellainiego i Varane za Vidica. Dodatkowo z wypożyczeń wracają Zaha, Powell i Henriquez, zastanawiam się czy ich nie zostawić i trochę nimi nie pograć. Wtedy trzeba byłoby sprzedać gdzieś Van Persiego który się strasznie brzydko starzeje.

Jakieś pomysły co zrobić z tymi 90bańkami? smile_prosty.gif tak myślę nad zamianą Muniaina na Kroosa albo Hazarda i Fellainiego na Gundogana. Bale bym kupił ale asystenci pokazują mi jego potencjał na zaledwie 3.5gwiazdki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że grasz United. Ja gry takimi zespołami nigdy nie zrozumiem, super skład, kasa, strasznie dobrzy zawodnicy. Osobiście wolę pograć słabszymi klubami tak jak np teraz Southampton, którym na prawdę ciężko się rywalizuje z MU, City, CFC, Arsenalem, Tottenhamem czy Liverpoolem - to jest dopiero wyzwanie. W pierwszym sezonie byłem 5, w drugi także 5. (finał LE przegrany z Barceloną 0-2) a teraz mimo fajnych wzmocnień idzie mi trochę gorzej, ale o szóstą lokatę powalczę. Mój skład:

Ospina

Clyne - Bath - Ecule Manga - Digne

Cork - Ekici

Wijnaldum - Hughes - Ramirez

Bennett

Udało mi się za śmieszne kwoty zbudować ten skład (Ospina 250 tys, Bath 2mln, Hughes 5mln, Bennet 5 mln, Manga 8mln) a kasę na Ekiciego i Digne dostałem ze sprzedaży Morgana Schneiderlina (prezes za mnie zaakceptował ofertę za niego :( ) + Sahina (przyszedł za 5mln poszedł za 17mln bo chciał odejść) a na ławce siedzą m.in. Ademilson, Sinkala, Evra, Rodriquez, Lallana i paru innych :) W LE w 1/16 czeka na mnie Fenerbache (w grupie odstawiłem m.in. Zagłębie Lubin).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem sobie FM 2013 i oczywiście zacząłem od gry Realem Madryt. No i po 3 sezonach znudziło mi się. Kupować nie musiałem, żadnych problemów. 3 razy majster + 2 LM i naprawdę nie miałem co już robić. Kupiłem Hazarda, Juana Mate a gdy w grze kupiłem sobie obecne transfery Realu moim jedynym problemem było granie tak żeby każdy mógł pokopać sobie piłkę ; )

Trochę inaczej jest teraz jak gram Legią. Chociaż w lidze idzie mi baardzo dobrze (2 razy mistrz + 1 vice) moje ambicje są wciąż niezaspokojone. Raz nie zakwalifikowałem się do LM, w drugim sezonie w mocnej grupie LM( Real, Porto, Juve) udało mi się z trzeciego miejsca dostać do LE gdzie odpadłem w 1/16 już nie pamiętam z kim, no i ostatni sezon pewne wyjście z fazy grupowej LE i dojście do ćwierćfinałów (porażka z Ajaxem, ale to wina kontuzji.. ). Cały czas brakuje mi coś w LM, walczę o 2 miejsce ale będzie bardzo ciężko. Takie uroki polskich klubów, co lepsi piłkarze nie chcą przechodzić do mnie, nawet ze średnich klubów angielskich czy niemieckich. Większość moich transferów to młodzi zdolni z innych lig. Tylko nastolatkowie chcą do mnie przechodzić ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie innego charakteru - od czasów Cm 01/02 grałem w każdą odsłonę dzieła SI. Niestety brak czasu i ogólnie niezbyt pozytywny odbiór FM2013 sprawił, ze mój zapał do gry nieco opadł. Czy ktoś miał już okazję zagrać i powiedzieć, czy FM14 ma magię poprzedników? Wiem, że są dostępne recenzje na necie, ale mi nie zależy na opiniach śmiertelników, tylko FM-owych geeków ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem grę w Preorderze. Grałem już tydzień przed premierą. Gra bardzo mi się podoba, gra się przyjemniej niż w 13, jest lepszy silnik meczowy. Zagrałem dwa sezony Realem 1 CL, dwa mistrzostwa i jeden CDR. Później zagrałem dwa sezony reprezentacją włoch i Deportivo, awansowałem do LL i wygrałem mundial. Zacząłem też karierę Newcastle. Mam przegrane 60 godzin. Największą wadą jest dla mnie to że nie da się grać bez skrzydłowych, gdyż ostatnia aktualizacja usunęła prostopadłe podania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem grę w Preorderze. Grałem już tydzień przed premierą. Gra bardzo mi się podoba, gra się przyjemniej niż w 13, jest lepszy silnik meczowy. Zagrałem dwa sezony Realem 1 CL, dwa mistrzostwa i jeden CDR. Później zagrałem dwa sezony reprezentacją włoch i Deportivo, awansowałem do LL i wygrałem mundial. Zacząłem też karierę Newcastle. Mam przegrane 60 godzin. Największą wadą jest dla mnie to że nie da się grać bez skrzydłowych, gdyż ostatnia aktualizacja usunęła prostopadłe podania.

A bugi Cię nie irytują? Obrońcy - tyczki, wyniki hokejowe, bramkarze sabotażyści, błędy w wyświetlaniu wyniku? Gra nawet na najnowszej łatce jest tak niedopracowana, że szkoda słów. Pewnie w okolicach marca będzie dopiero ukończona, jak poprzednie edycje (chociaż aż takich bugów jeszcze nie było po premierze żadnej edycji). Shame on you, Sports Interactive.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bugi Cię nie irytują? Obrońcy - tyczki, wyniki hokejowe, bramkarze sabotażyści, błędy w wyświetlaniu wyniku? Gra nawet na najnowszej łatce jest tak niedopracowana, że szkoda słów. Pewnie w okolicach marca będzie dopiero ukończona, jak poprzednie edycje (chociaż aż takich bugów jeszcze nie było po premierze żadnej edycji). Shame on you, Sports Interactive.

No to tak, moi obrońcy grają całkiem nieźle, hokejowych wyników nie mam, raczej są normalnie typu 2:1 1:0 3:0 etc. Co prawda zdarzają się też od czasu do czasu wyniki typu 5-4 , 7- 3 itd. Ale patrząc na ostatnie kolejki w lidze polskiej lub mecz Realu z Sevillą, chyba czasami zdarzają się takie wyniku. Jest jeszcze jakiś bug który zawyża lub obniża oceny bocznych obrońców.

Woli 92 Spróbuje na cmrev.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...