Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Football Manager (seria)

Polecane posty

Wg mnie managery piłki nożnej, są poprostu nudne, żadnych zwrotów akcji, żadnej przyjemnośsci z gry.

Jak się wygrywa do przerwy 4:0, a po przerwie traci się 4 bramki (w tym 2 w ostatnich 5 minutach) to uwierz, że naprawdę nie jest nudno ;-D No, ale wiadomo, że to co u jednego wzbudza duże emocje nie musi wzbudzać tego samego u kogoś innego :smile: Pozdrawiam i dziękuję za opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się traci 4 bramki w jednej połowie, to się ma nieszczelną obronę :D

Ja jeszcze nie ogarnąłem tych wszystkich taktyk, ustawień treningów, ale daję radę :D

MUFC ograne w finale Community Shield 3:2 :D Zakupiłem kilka talentów(Piotr Parzyszek wyłapałem go sam, teraz jest na stronach o FM'ie, świetyns młodzian; Arsenio Valpoort - Również dobry napastnik; Bodajże Mdenga, imienia zapomnałem, ale def. pom. fenomenalny.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie . Mamusia jest w Częstochowie i poprosiłem żeby mi FM-a nabyła . A koleś w Empiku jej powiedział że mają gre na magazynie , ale MOŻE dopiero jutro będzie można ją kupić . Dlaczego tak , przecież premiera jest dzisiaj ...........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah.. Nabrałem ochoty no ponowne zgłębienie się w tabelki Football Managera. Ściągam właśnie patch 8.02 i uaktualnienie i zobaczymy. Może wszystko będzie działać. Jeszcze nie grałem na nowym komputerze. Poprzedni nie spełniał minimalnych wymagań ale miłość do serii była większa i długie ekrany wczytywań nie zdołały mnie zniechęcić. Teraz na nowym wszystko powinno śmigać, no ale kiedyś próbowałem wgrać uaktualnienia i nie działały. Teraz spróbuję na nowo, spokojnie i dokładnie wszystko wgrać. Oby się udało ;)

EDIT

jednak coś nie działa. O pomoc proszę w TYM temacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to FM? Osobiście preferuję piękny, ofensywny diamencik z jednym snajperem i trzema ofensywnymi pomocnikami. Jednak do każdej taktyki potrzeba piłkarzy. Jedno mogę powiedzieć na pewno - murowanie bramki w Football Manager bardzo rzadko kiedy daje efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko cokolwiek pisać o nowym fm'ie ale skoro taktyka na lepszych sprawdza sie od 2006 do 2010 to czemu jej tu nie próbowac.

1-5-3-2

2 wysunietych obroncow goniących po skrzydle.

3 srodkowych z czego centrany troche wysuniety, dobrze by umial zagrac dobra pilke.

3 pomocnikow, srodkowy defensywny, boczni ofensywni.

2 napastnikow.

Ciezko mi pisac wiecej bo ja nie uzywam konfiguratora taktyk, gram na klasycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie, że to FM 08 - ale mogę się mylić.

Ja swoją 11 dostanę pod choinkę, więc gram w demo. Jeśli nie starczy, instaluję 08 i pogram.

Co do taktyki - każdy zespół ma swoją taktykę, w której jest skuteczny. Trzeba było eksperymentować podczas towarzyskich meczów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze, że mimo że wielokrotnie próbowałem grać w FM dłużej niż 3h to mimo wszystko po tak krótkim czasie odpadam. Nie jest to chyba kwestia cierpliwości bo tej mi raczej nie brakuje, problem leży po innej stronie. Mianowicie grając w FM nie mam poczucia, że moje decyzje wpływają na poczynania moich zawodników..

Jak się wygrywa do przerwy 4:0, a po przerwie traci się 4 bramki (w tym 2 w ostatnich 5 minutach) to uwierz, że naprawdę nie jest nudno ;-D

dla mnie to jest właśnie tego przykład, wszystko idzie dobrze a tutaj nagle wielka odmiana i strzelają bramkę na remis w ostatniej minucie np.. Takie coś mnie bardzo drażni i mimo, że jestem daleki od ragequita to gra skutecznie przez to mnie zniechęca.

Poza tym mimo wszystko czuję się zagubiony pośród tak wielkiej liczby statystyk, czasami po prostu mam wrażenie, że jeżeli łopatologicznie nie będę porównywać wg umiejętności zawodników to nie znajdę skutecznej taktyki, to samo dzieje się z treningiem trudno mi zauważyć skoki umiejętności i irytuje mnie czasami właśnie ten element losowości w meczach...

To nie moja pierwsza próba podejścia do fm i pewnie nie ostatnia, tylko nie wiem czemu każde podejście kończy się fiaskiem... trochę to dziwne może ale chciałbym być fm-maniakiem ale ta gra mnie często skutecznie zniechęca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... FM... Temat rzeka, gra w którą grałem najwięcej (08 i 09, oraz CM 4 i 03/04), najlepsza symulacja piłki nożnej... Niestety, po kilku latach definitywnie mi się znudziły :D Dobrą stroną tego jest to, że mam więcej wolnego czasu i się wysypiam :P

Mam pomysł - może powiedzcie co udało się wam zdobyć (i jakimi klubami) - będziemy mogli porównać swoje osiągnięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł - może powiedzcie co udało się wam zdobyć (i jakimi klubami) - będziemy mogli porównać swoje osiągnięcia :)

W FM2005 wygrałem z Wisłą Kraków puchar UEFA w bodajże 4 sezonie gry, stary dobry FM2005 :)

Ale następnych menedżerów stwierdziłem że nudne jest granie klubem który jest jednym z najlepszych w kraju, a już w ogóle nudne granie klubem który ma jakąś tam reputację w europie i od tej pory gram ciągle najsłabszą drużyną Polskiej 1 ligi :) Dramatyczne sezony przeżywałem z Tur-Turkiem walcząc o utrzymanie, albo awans w pierwszym sezonie z GKP Gorzów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł - może powiedzcie co udało się wam zdobyć (i jakimi klubami) - będziemy mogli porównać swoje osiągnięcia :)

W FM 09 w jednej karierze udało mi się tylko awansować Wimbledonem do piątek ligi angielskiej. W FM 2010 już było tego więcej, w Rosji x3 mistrzostwo i x3 puchar + x3 1/8 Ligi Mistrzów. W Polsce x2 mistrz i x2 puchar z Legią, po jednym mistrzostwie z Piastem i Zagłębiem, vice-mistrzostwo z Ruchem i Lechią. Teraz w FM 11 gram Górnikiem Wieliczka (3 liga Małopolsko-Świętokrzyska) i na razie po pierwszej rundzie 3 miejsce (przewidywane było 4) :smile:

Aha i nowy patch już jest - link. Znowu jakies błędy były, można się już przyzwyczaić :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas abym ja się pochwalił :) Zsumuję osiągnięcia z 08 i 09, bo nie do końca pamiętam które z nich pochodziły z których wersji...

Valencia: 3x LM i 1 finał, 2x mistrzostwo Hiszpanii, 2x Superpuchar Europy

Man. Utd: 1x Puchar UEFA, 1x LM, 3 miejsce w lidze (odjęli mi punkty za budżet na minusie i musiałem odejśc, gdyby nie to, zdobyłbym mistrzostwo :()

Palermo: 2x LM, 1x mistrzostwo Włoch

i reprezentacje:

Polska: ćwierćfinał Euro 2012 (odpadłem z Anglią po karnych)

Argentyna: ćwierćfinał MŚ 2010

Francja: półfinał MŚ 2014, wcześniej finał Euro 2008

Włochy: 1x Euro 2008

Tyle pamiętam na teraz, być może było tego więcej... :P

Notabane: NIGDY nie udało mi się zdobyć żadnego pucharu krajowego... Dziwne. Najdalej dotarłem do półfinału.

No i nigdy nie kręciła mnie gra słabiakami ;) Zawsze lubiłem być na szczycie i mieć kupę forsy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwale osiągnięciami, przygodę z FM zacząłem dopiero z FM 2010 (co widać w profilu na xfire), choć kiedyś zagrałem w FM 2008 ale zniechęciła mnie duża ilość opcji wiec odpuściłem...

Więc tak Grałem ogólnie 3 klubami: Valencia (Mój ulubiony) Wisła Kraków(Polski ulubiony) oraz Wolfsburg (ofertę dostałem będąc trenerem Wisły)

Osiągnięcia napisze z pamięci, te które najlepiej pamiętam.

Valencia

Ogólnie Grałem od 2009 do 2020. W tym czasie zdobyłem 4 razy 3 miejsce w lidze, 2 razy 2 i raz 1 miejsce. 3 razy w finałach ligi mistrzów: Raz wygrałem i przegrałem z Manchester City, a 3 razu nie pamiętam. Superpuchar Europy wygrany z AS Romą. 2 razy w finale Pucharu hiszpani, raz tylko wygrałem z Sewillą. Z tego co pamiętam Man City 6 razy z rzędu mistrzem Anglii. Jeśli choddzi o transfery to Messi do Chelsea Londyn, Rooney do R. Madryt, to jedne z najciekawszych, reszty nie pamiętam.

Wisła Kraków

Grałem od 2009 do 2013. 3 Razy Mistrzostwo Polski, 3 razy puchar Polski, 1 raz Faza grupowa ligi Mistrzów z Barceloną, As Romą i Fulham, i 2 razy Liga Europejska, raz wyszedłem, z grupy, ale w dwumeczu z Ac Milanem odpadłem (5-4)

Wolfsburg

2013-2013

Dostałem ofertę w połowie sezonu, Wolfsburg był wtedy na 9 pozycji w lidze, a w lidze europy właśnie udało się wyjść z grupy i zagrałem w finale, ale poległem. Potem odechciało mi się grac...

FM 2011

Teraz gram Valencia w FM (w chwili pisania trwa pierwsza polowa ćwierćfinału ligi europejskiej, Valencia - FC Porto)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskier - jestem dzieciakiem.

Mam 13 lat(tak, o całe dwa lata młodszy niż ty), i kiedy grałem w FM 06, to było nudne. Teraz jestem fanem ; ) FM 11 dostanę na święta, teraz gram w FM 08. Znaczy się, zainstaluję go, gdy skończę grać pół sezonu Evertonem w demie 11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wciągneła cię magia FM ? Nie korciło cię, aby zagrać "jeszcze jeden mecz" ?

Zazdroszczę. Ileż ja godzin na wszystkie odsłony CM i FM bezpowrotnie straciłem... W Football Manager 2006 sezon 2081/82, w 2007 dwa niemal równie długie save. Najgorsze jest to, że nadal chcąc nie chcąc gram. Powinni jakieś ostrzeżenia na pudełkach drukować.

Czy zakupię najnowszego FM nie mam pojęcia. Jak na razie edycja 2007 nadal w pełni mnie satysfakcjonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Football Manager 2006 sezon 2081/82, w 2007 dwa niemal równie długie save

O kurde, to musi być niezła jazda :D Pewnie masz już wszystkie umiejętności na 20 ? :P

Musi być trochę trudno się połapać/odróżnić Fm od realnego futbolu, co ? ;) Ja tak miałem po kilkunastu sezonach, a co dopiero po tylu...

Jestem pod wrażeniem i szacun dla ciebie, że tyle wytrwałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...