Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

Nic mi się nie dzieje, z niczym nie mam problemów, jednak mam coraz więcej procesów w menadżerze zadań i mnie to martwi, prosiłbym tu szczególnie wies.niaka aby pomógł mi wyeliminować to co niepotrzebne:

http://img288.imageshack.us/img288/9232/no...pabitowa0of.gif

Dzięki z góry!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper Sev -> jeśli masz na zbyciu jakiś wentylator spróbuj go zamonotwać tak, by nawiewał chłodne powietrze na kartę. powinno pomóc, przynajmniej szęściowo. niemniej jednak jest to tylko połowiczne rozwiązanie, bo karta nie powinna się tak grzać. może pora zmienić chłodzenie na karcie?

Merib -> zastanawiam się nad koniecznością ciągłej pracy tych programów / usług:

IDUServ.exe (Intel Desktop Utilities)

dkservice.exe (Diskeeper)

adskscsrv.exe (Autodesk Licensing Service)

acrord32.exe (acrobat reader) - dlaczego jest proces, skoro programu nie ma włączonego?

soundman.exe (dźwięk realtec) - korzystasz z tego?

iptray.exe (Intel Desktop Utilities Tray)

uaservice7.exe (SecuROM User Access Service) - potrzebne w zasadzie tylko przy korzystaniu z wirtualnych napędów

trudno doradzić mi jednoznacznie co powinieneś wyciąć, a co niekoniecznie, bo nie znam twojego komputera, twoich potrzeb i oczekiwań od systemu.

poza tym pocieszę cię: mam więcej procesów :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Ostatnimi czasy zawieszają mi się urządzenia (nie komputer). Np. gdy włączam kompa, coś sobie porobię, wezmę "uruchom ponownie" i po uruchomieniu się kompa (dzieje się to sporadycznie, ale jednak) nie działa klawiatura ani myszka a diody (światełka?) na klawiaturze i pokrętło myszki (mam optyka z podświetlanym pokrętłem/"kółkiem") się palą. Komp się nie zawiesz bo widział jak zmienia się godzina. Pozostaje mi tylko restart, po którym wszystko normalnie chodzi.

Podobnie dzieje się z moja nagrywarką (na razie 2 razy mi się to przytrafiło). Dla przykładu, dzisiaj instalowałem sobie Manhunta (3 CD). 1 CD przeszła, wykładam, wkładam 2 CD, przeszła i gdy chcę włożyć 3 CD to "klapa" się nie wysywa (naciskałem wiele razy i nic). Na szczęście niżej mam jeszcze CD-Rom i tam włożyłem 3 CD. Dopiero po uruchomieniu kompa moge "otworzyć" Nagrywarę.

Jak myślicie, od czego to może być. Chyba nie wirus? Hę? Już nie iwem co mam zrobić, a formata mi się nie chce. Może to być związane z usługami Xp-ka, bo się trochę z nimi bawiłem (nie mam neta, więc chciałem powyłączać te usługi, które go wymagają, m.in. serwer).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usługi ustaw tak http://www.xp.net.pl/art/services_optimiz_pl.html.

jaki masz zasilacz (producent, moc)?

wypisz jakie masz napędy (dyski, optyczne) oraz peryferia. czy monitor podłączony jest do zasilacza, czy pozpośrednio do gniazdka?

czy podłączałeś / dokładałeś ostatnio jakieś nowe komponenty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Jutro napisze ci szczegółowo (o ile znajdę te parametry). Na razie powiem ci tylko tyle, że mam Nagrywarkę CD (Master Disk) i "zwykły" CD-Rom (Slave), a monitor podłączony jest 2 kablami - jeden idzie do gniazdka a drugi do kompa (taki z 3 prostokątnymi "dziurami").

Tego kompa mam już od prawie 4 lat i nigdy nie miałem takiego problemu. Jedyne co się w nim zmieniło to system z Me na XP SP2, no i mysz "kulkowa" na optyczną. Także moim zdaniem nie jest to wina podłączenia kabli. Ale ja za bardzo się nie znam, więc oczywiście mogę się mylić. :wink:

PS. Co to są te peryferia? Kojarzy mi się to z otoczeniem kompa, ale nie mam zielonego (i jakiegokolwiek innego) pojęcia o co z tym chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Wies.niak, oto mój sprzęt:

Nagrywarka - HL - DT - ST CD-RW GCE - 8481B (48x/24x/48)

CD-Rom - Samsung CD-ROM SC - 152L (52x)

Monitor - Lite - On 17"

Karta dźwiękowa - VIA AC'97 Audio Controller

Resztę masz w podpisie. Aha, zapomniałem sprawdzić zasilacz, ale jak już mówiłem moim zdaniem nie jest to wina sprzętu, tylko czegoś co siedzi na dysku.

Co do tych usług. W linku, który mi dałeś było jak ustawić usługi w kompie podłączonym do sieci, a ja nie ma sieci. Podobno jest taki programik, który sam wyłącza niepotrzebne usługi i na początku zaznaczasz czy masz kompa podłączonego do neta czy też nie. Jeśli znasz jego nazwę to napisz a ja sobie poszukam (chyba że masz link :wink: ).

Inna sprawa. Jak odpaliłem program Everest Home Edition 2.20 to patrząc na zakładkę "Bios" widziałem poradę, że mój Bios Systemu i Bios Wideo są starsze niz 2 lata i powinienem go uaktualnić. Wczoraj widziałem taką stronę z plikami do aktualizacji Biosu i mam takie małe pytanko: Czy uaktualnienie Biosa (plikiem) jest bezpieczne. Znam przypadki (moi kumple), że po uaktualnieniu Biosa musieli go resetować, bo nic im się nie chciało włączać. Dlatego nie wiem czy uaktualniać czy tez nie. Co ty o tym myślisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już mówiłem moim zdaniem nie jest to wina sprzętu, tylko czegoś co siedzi na dysku.

ok. czyli wiesz co i jak. więc po co wogóle pytasz? skoro potrafisz sobie poradzić...

jeśli jednak posłuchasz głosu jednego z maluczkich, to sprawdź ten zasilacz, tak dla świętego spokoju.

nie napisałeś jaką masz płytę główną, to dość istotny element moim zdaniem.

nie znam takiego programu, ale może to być tweak xp, dość wszechstronna aplikacja, trial dostępny na stronce http://www.tweakxp.com/tweakutility/.

możesz przeskanować sobie dysk programem ewido, może cos wykryje (jakieś śmiecie).

spróbuj też pożyczyć myszkę czy klawiaturę o zobaczyć jak będzie. zobacz czy komputer jest zakurzony itd (profilaktyka nie zaszkodzi. mi z kurzu mój sprzęt zwieszki zaliczał ostatnio).

bios. jeśli wiesz co robisz i masz odpowiednie pliki, to tak, jest to bezpieczne (choc oczywiście akurat w chwili aktualizacji, może paść napięcie w sieci i zonk będzie). biosu wideo nie ma sensu aktualizować, masz po prostu starą kartę. jeśli chodzi o bios płyty głównej, to w zasadzie też nie widzę potrzeby, jeśli wszystko chodzi dobrze. ale spróbować możesz, nie zaszkodzi raczej (tylko pamiętaj, że później trzebaby go skonfigurować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak No cóż, zmieniłem wentylator na karcie (znalazłem jakiś inny w pudełku z częściami) i nadal mi się krzaczy, więc chyba muszę albo kupić nowy albo kupić nową lepszą kartę.

Jest za to jeden pozytyw. Jak zmniejszyłem wymagania na super hiper low to Oblivion chodzi mi płynnie i krzaczki graficzne robią mi się raz na kilka godzin grania, więc przynajmniej mogę grać.

PS Polecasz jakiś wentylator albo inne wydajne chłodzenie karty??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje temperatury ze speed Fana, tuz po wywaleniu do windy podczas gry w CS'a (sorry, że tak późno, ale nie miałem kiedy):

Temp1:30 C

Temp2:37 C

Temp3:115 C

HD0: 46 C

Aha, i jeszcze jedna sprawa. W poprzednim CDA był opisywany program Coolbits 2.0 jednak nie jest napisane jak się tymi suwakami posługiwać (nie chodzi mi o "przesuń w prówo, albo w lewo kilkając myszką", chodzi mi o to, jak je przsunąć, aby zwiększyć wydajności mojej karty, która zdeczko za szybko sie przegrzewa). Jeżeli by ktos mógł, niech mi objaśnijak dziecku "o co w tych suwakach chodzi", z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem : podzcas grania nagle mi sie komp restartuje lub robi sie czarny ekran i zwiecha kompa . Pojawil sie okolo 3 tygodnie temu podczas grania w ET i tak po kilku dniach zaczelo mi sie robic w kazdej grze :/

Moj sprzet :

Celeron 1,7Ghz

Zasilacz: Rubikon 300W Model : 300X

Ram 512

Geforce 5700FX

Dysk: ExcelStor Technology G28

Plyta glowna: Asrock (tylko modelu niepamietam :/)

Ostatnio (2 tygodnie temu) kupilem nowego coolera bo mi powiedzieli ze to jest wina tego :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo denerwujacy problem ktory nie pozwala mi kozystac z Quick time'a!:/

Gdy instaluje Quick Time'a to pod sam koniec instalacji dostaje komunikat z instal shield wizzard o tresci:

ERROR CODE: -3

Nie moglem zanaleźc w sieci zadnego rozwiazania tego prpblemu. jesli ktos wie o co chodzi i jak to naprawic to bardzo prosze o pomoc!

EDIT: Sprawdzilem juz dziesiatki wersji quick time'a. Za kazdym razem to samo:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z radeonem X1300 !!tak ogolnie jest wszystko ok tylko jeden problem jak przeciagam ikonki to zostaja smugi jak by i jak robie odswiez to znikaja co moge z tym zrobic zeby tak sie nie robilo??

czy chodzi o stery??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z radeonem X1300 !!tak ogolnie jest wszystko ok tylko jeden problem jak przeciagam ikonki to zostaja smugi jak by i jak robie odswiez to znikaja co moge z tym zrobic zeby tak sie nie robilo??

czy chodzi o stery??

Przeinstaluj (albo zainstaluj :wink: ) stery, i zobacz czy pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsin -> sprawdź temperatury procesora i karty graficznej. jak? poczytaj ostatnie strony tego tematu, jest opisane. sprawdź też napięcia zasilacza (najlepiej miernikiem, do biedy programem everest home. za jego pomocą dowiesz się też jaką masz płytę główną). jeśli masz możliwość, podmień zasilacz na jakąś firmówkę (najlepiej do dobrego kolegi z komputerem i podmienić).

borxx -> jaki system? czy taki sam problem wyskakuje jak próbujesz zainstalować jakiś inny program, też z instalatorem installshield?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z kompem. Otóż od pewnego czasu moja maszyna ma odpały. komp sobie chodzi i ni z tego ni z owego nagle mi znika obraz i dźwięk. Komp sobie chodzi dyski sie kręcą wiatraki pracują, napędy wysuwają tacki, a na miotorze pustka, klawiatura nie działa i pozostaje tylko reset. Co to może być?

Komp: a64 3000+@3200+, MSI K8T neo2, 2x512MB ram TwinMos cl2.5, WD 160GB segate 40GB (oba ata100) 2 napedy optyczne, zasilacz Tracer 450W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.If this is the first time you ' ve seen this stop error screen, restart your computer.If this screen appears again, follow these steps:

Check to be sure you have addequate disk space.If a driver is identified in the stop message, disable the driver or check with the manufacture for driver updates.Try changing video adapter.

Check with your hardware vendor for any bios updates.Disable bios memory options such as caching or shadowming.If you reed to use safe mode to remove or disable components , restart your computer, press F8 to sekect advanced startuo options , and then select safe mode.

techincal information:

*** stop: 0x0000008E (0xC000005 , 0xB975AB6A , 0xB99CF98 , 0X00000000)

*** arcaex.sys-address B975AB6A base at B9753000 , datestamp 418b7ce1

Ten błąd sie powtorzy tylko teraz znikł napis arcaex.sys tylko wyskakuje bad pool caller i jest jeszcze gorzej ten błąd wyskakuje mi 20 razy dziennie;/ jade raczej dzisiaj z kompem do vobisa i zobaczymy co oni o tym powiedzą jak wroce napisze wam co powiedzieli:)Najczęsciej wyskakuje mi przy grze gra:sa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić przywrócenie systemu ?

Mam wersje angielską XP i nie wiem jak to zrobić . Kiedyś to robiłem ale już nie pamiętam jak :(

Sprawa jest taka że coś się schrzaniło ze sterownikami i odplątać tego normalnie nie da się.

System co chwile informuje o wykryciu nowego urządzenia .

A przy in-stalce sterowników do mojej karty dvb pisze że sterowniki nie zostały poprawnie zainstalowane . Niedawno jeszcze karta śmigała a teraz nic :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że kiedy włanczam komputer to ten sam się resetuje kilka razy 3-6 czasem się w miedzy czasie zawiesza, potem niby jest dobrze ale potrafi się zawiesić lub zresetować podczas działania komputera o dziwo zauważyłem że resetuje się częściej gdy nic na nim nie robie np. włonczony jest jedynie winamp i Opera(przeglądarka internetowa) a gdzy gram w gry to nic się nie dzieje a w kazdym razie żadziej. A po tym jak komputer skończy się resetować komputer pisze mi ze odzyskał stabilność bo groźnym błędzie w szczegółach napisane jest:

BCCode : 1000000a BCP1 : 00000224 BCP2 : 000000FF BCP3 : 00000000

BCP4 : 804DF8FC OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Problem ten pojawił się po zakupieniu "cudownej" neostrady.

Próbowałęm zmiany zasilacza(nic nie dało), wyjmowałem pokolei kości ram(nic nie dało), formatowałem dysk twardy ale to nic nie dawało.

Czy ktoś może wie o co chodzi? Za wszelkie porady z góry dziękuje.

Mój sprzęt:

Procesor: AMD AthlonXP+2200(1833MHZ)

Płyta główna: Soltek SL-75FRN2

Pamięć ram 2x256(333MHz)

Karta graficzna: GeForce 6600 AGP

Karta dziwiękowa: Creative SB Live! 24-bit (SB0410)

Zasilacz: Tracer 400W

Dysk twardy: SAMSUNG SP0802N (74 GB)

Napędy optyczne:

HL-DT-ST DVDRAM GSA-4120B

LITE-ON LTR-48246S

System operacyjny:

Microsoft Windows XP Professional SP2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...