Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

W odpowiedzi na całkiem rozsądną sugestię forumowiczów zakładam zbiorczy temat poświęcony ogólnie pojętym problemom z komputerami. Prosiłbym o dopisywanie się ze swoimi kłopotami tutaj zamiast zakładania kolejnego tematu typu "problem z kompem - heeeeelp!!!". Kolejne tego typu tematy będą wobec tego blokowane.

Zwiększycie szansę na szybkie rozwiązanie swojego problemu jeśli dokładnie wszystko opiszecie:

:arrow: na czym problem dokładnie polega (posty typu "pomocy, komputer mi dziwnie działa" możecie sobie wsadzić w ucho)

:arrow: od kiedy problem występuje. Macie nowego kompa i od początku coś z nim jest nie tak? Grzebaliście w BIOSie i teraz się wiesza? Zmieniliście ostatnio sterowniki? Dołożyliście pamięci?

:arrow: konfiguracja komputera. W większości odpowiedzi pojawi się np. pytanie o to, jaki macie zasilacz. Uprzedźcie je i sami podajcie tę informację.

:arrow: opiszcie generalnie wszystko, co według was może naprowadzić pomagającego na trop.

Dziękuję za uwagę. Have fun.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulaalaa. Przypadek jest beznadziejny więc zacznę od początku.

Przypadki komptera Black Pearl:

Od pewnego czasu mam problem jeżeli uruchomię kilka aplikacji, powiedzmy IE, Word, GG, i winamp (chodzi o cztery aplikacje), komp się restartuje. Jeżeli już się raz zrestartuje to trzeba odczekać 2 godzinki i znowu coś tam robić. Ostatnio jednak po restarcie były długie piski (8 sekund) i piszczał w nieskączoność, doliczyłem do dwudziestu razy, i zrestartowałem, od teraz uruchomienie kompa to loteria.

Mój komp Chieftec 420 Active PFC, P4 2,4 Ge force 4 mx 440, I kość ramu firmy ''krzak'' 256 MB, a druga 512 Kingston, Creative Live.

A jeszcze jedno po ostatnim restarcie wywaliło komunikat że znaleziono nowy sprzęt kontroler multimediów Audio, mimo że niczego nie podłączałem.

To sprzedaj to co windows znalazl i bedziesz mial na piwo ;) - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 pisków? To albo RAMy albo grafam już nie pamiętam. Coś Ci nie gra po prostu na płycie głównej. Restartować sie może bo np. procek jest przeciążony, ale jak Ci BIOS piszczy to tam szukał przyczyny restartów

To sprzedaj to co windows znalazl i bedziesz mial na piwo Wink - CormaC

dobre... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Prubowales reinstalke Windowsa? Sformatuj dyski i zainstaluj na nowo system. W najgorszym wypadku mozesz miec cos z plyta glowna. Nie grzebales ostatnio w kompie? Moze niechcacy zarysowales cos srubokretem, albo uszkodziles jakis tranzystor... Aha, Nie podkrecales procesora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuubaa- nie 8 pisków, lecz nieskończenie wiele pisków ośmiosekundowych.

Dysk był formatowany i nic, nic nie było podkręcane. Płyta to VIA. A wydaje mi się ze trudno przeciążyć kompa programem GG i IE.

Cormac- jakoś mi nie do śmiechu i chyba na razie to rzeczywiście mi tylko piwko pozostało :wink: .

A więc co to do może być. Bo chyba w takim wypadku sprzęt. A może proponujecie to całe czyszczenie, czy tam przesuwanie zworki pamięci Cmos coś tam (nie pamiętam jak to się nazywa a zależy mi na czasie bo muszę skończyć tego kompa. A jeszcze jedno, ostatnio pojawił mi się komunikat BIOS checksum error, zrobiłem restart i na razie (pól godziny) chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormac- jakoś mi nie do śmiechu i chyba na razie to rzeczywiście mi tylko piwko pozostało :wink:

Staaary, nie desperuj :) Ja mialem z kompem takie jazdy, ze moglbym dwutomowy techno-thriller napisac :)

A jeszcze jedno, ostatnio pojawił mi się komunikat BIOS checksum error, zrobiłem restart i na razie (pól godziny) chodzi.

No to moze byc problem bateryjki na plycie glownej. Moze BIOS nie trzyma ustawien i po restartach szaleje. Moznaby tym uzasadnic to, ze na nowo wykryl Ci jakis sprzet w Windowsie i ze masz problemy z wlaczaniem kompa. Dlugo masz te plyte? Na pewno nie zaszkodzi kupic nowa bateryjke. Czy pomoze - tego nie wiem. Teoretycznie padnieta bateria nie powinna powodowac restartow. Co najwyzej gubienie przez BIOS ustawien. No chyba ze BIOS przestawil sie na ustawienia domyslne a w nich wlaczone jest zabezpieczenie przed przegrzewaniem procka ze zbyt niskiem progiem reakcji. Ale to juz daleko posuniete gdybanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek

zazwyczaj nieskonczone piski oznaczaja blad z dziedziny Falal Error. do nich nalezy blad procesora, blad/brak pamieci operacyjnej, blad/brak/uszkodzenie plyty glownej (lol.... rozpedzilem sie... "brak" chyba tu nie pasuje :D:D).

ale jak napisales ze raz ci dziala a raz nie to faktycznie jak mowil CormaC zmien battery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...ja także obstawiałbym bateryjkę,albo co mało prawdopodobne(ale jednak)po tych restartach posypał Ci sie BIOS i wtedy należy go "zapdejtować" chociaż to wiąże sie z pewnym ryzykiem uszkodzenia płyty,a czasami innych podzespołów.Jeśli jednak by do tego doszło dokładnie sprawdz zgodnoś wersji biosu do modelu Twojej płyty.Są inne możliwości na wytłumaczenie tego typu usterek,ale są one mniej prawdopodobne niż te ww.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc. No cóż pozostaje mi wymiana płyty głownej, gdyż moja za specjalna to nie jest (jakiś ponad dwuletni badziew z chipsetem VIA). I tak jest to optymistyczny wariant, bo co by się nie zepsuło to wymieniłbym to zepsute+ nowa płytka.

PS Wczoraj po napisaniu posta chodził jeszcze 10 minut i padł. Mój rekord to ''aż''6 godzin

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tu pasuje, ale raczej tak. Otóż formatowałem dysk dzisiaj. Wszystko sobie poinstalowałem i jak mi wyskakuje jakiś komunikat, załóżmy z firewalla to mam pisk z głośnika systemowego. Denerwuje mnie strasznie. Jak to wyłączyć( przedtem tego nie miałem).

BTW wychodze naprzód i pisze, żeby wyrwać kabelek :) Nie da sie teog z poziomu BIOSu wyłączyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo nietypowy problem z moim komputerem, tzn wydaje mi sie ze jest nietypowy

A mianowicie, wylaczylem komputer, poszedlem z domu na pare godzin i gdy wracam komputer byl wlaczony bylem pewny ze go wylaczylem, ale pomyslalem sobie, ze kazdy czasem sie myli i to moje przeoczenie. :) jednak gdy wieczorem go wylaczylem i on po paru minutach sie wlaczyl to wiedzialem juz ze cos jest nie tak ma ktos jakas sugestie co sie moze dziac? bo ja sie z takim problemem nigdy u nikogo nie spotkalem...

Moja maszyna to:

Pentium IV 3.0 GHz, FSB 800 MHz,

pl. glowna Gigabyte na Intel 865 PE

2x 256MB DDR RAM Kingston 400 MHz CL 2.5

Karta graf. HIS ATI RADEON 9800 PRO 128 MB z ice-Q

karta dzwiek. Sound Blaster Live! 5.1

dyski 80 gb Seagate Barracuda, 40 gb Samsung SpinPoint

DVD-ROM LG 16/48 i nagrywarke CDRW TDK 5201B

to wszystko jest zasilane dobrym zasilaczem Q-Tec 500W

i tym wszystkim kieruje Windows XP Home z Service Packiem 2 i wszystkimi aktualizacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nastepujacy problem z kompem:

Zalozmy, ze siedze w necie na operze, slucham muzy z winampa i mam wlaczony menadzer zadan. Komp mi sie tak jakby wiesza. Moge przelaczac sie alt+tab miedzy tymi programami, ktore nie maja nic wspolnego z microsoftem. Moge np wyswietlic pulpit, ale nie moge wejsc do zadnego folderu lub otworzyc jakiegos pliku itp. A zaczelo sie to tak, ze mialem juz caly system zamulony i postanowilem zrobic format. Poszedlem z dyskiem do kumpla, skopiowalem na jego dysk wszystko co potrzebne i poszedlem do domu. Chce formatowac, a tu [beeep]. Nie dziala. I z plyta od Wina i spod windowsa. Poszedlem do kupmla jeszcze raz, sformatowalem dysk, zainstalowalem u niego windowsa ( wiedzialem, ze raczej nie bedzie dzialac, bo jego stery, ale wazne, zeby byl dysk sformatowany ). Wrocilem do siebie, wlozylem plyte od Windowsa, wzialem opcje "napraw istniejacy system" czy jakos tak i zainstalowalem windowsa drugi raz. Wszystko dzialalo, tylko byl ten problem, co napisalem na poczatu. Co moze byc tego powodem ? Pomozcie.

Zapomnialem o konfigu:

plyta Via Fic ka31

proc celeron 700@788

pamiec 256mb (jakies firmowe) + 128 mb noname

grafika radek 9200

nie wiem jaki zasilacz, ale jest z obudowa tracer TRO-575 wiec moze ktos wie jaki to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleja problem z zamkniętego tematu:

ktoś ci musiał zrobić dowcip - miałem podobnie u siebie. wejdź do biosu i w sekcji w której są info o portach Com, LPT, USB o złączach PCI etc znajdziesz też opcję odpowiadającą za włączanie kompa :D /więcej info w instrukcji/ chętnie powiedziałbym dokładnie gdzie to jest ale nie mogę zrobić restartu (ściągam spore demko z FTPa bez wznawiania połączeń)

i to chyba musi być to bo system nie ma chyba takich możliwości jak uruchomienie kompa (bo jak ?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleja problem z zamkniętego tematu:

ktoś ci musiał zrobić dowcip - miałem podobnie u siebie. wejdź do biosu i w sekcji w której są info o portach Com, LPT, USB o złączach PCI etc znajdziesz też opcję odpowiadającą za włączanie kompa :D /więcej info w instrukcji/ chętnie powiedziałbym dokładnie gdzie to jest ale nie mogę zrobić restartu (ściągam spore demko z FTPa bez wznawiania połączeń)

i to chyba musi być to bo system nie ma chyba takich możliwości jak uruchomienie kompa (bo jak ?)

A moze komputer ma wlaczona opcje "Wake on LAN" i ktos z sieci lokalnej (o ile komputer w ogole podlaczony jest do sieci lokalnej) puszcza pakiety uruchamiajace kompa. :) Jest to wlasciwie jedyne wyjasnienie, jakie przychodzi mi do glowy. Sprawdz, czy nie masz wlaczonej w BIOSie opcji Wake on LAN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak CormaC to chyba to, bo mialem ta opcje wlaczona :) tylko po grzyba ktos z mojej sieci lokalnej wlaczal mi kompa :wink:

tzn to jest mala siec podpieta do radia, moze radio jakies sygnaly wysylalo :)

a problem ten pojawil sie kiedy cos sie stalo z moja karta sieciowa na PCI i gdy przerzucilem sie na ta wbudowana w plyte gl. :D magia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak CormaC to chyba to, bo mialem ta opcje wlaczona :) tylko po grzyba ktos z mojej sieci lokalnej wlaczal mi kompa :wink:

Moze po prostu dla jaj. Generalnie zart nawet nie jest jakis specjalnie denny ;)

tzn to jest mala siec podpieta do radia, moze radio jakies sygnaly wysylalo :)

Watpliwe, zeby sie to stalo przez przypadek. Pakiet startujacy komputer musi zawierac odpowiednia sekwencje bajtow oraz adres odpowiedniej sieciowki.

a problem ten pojawil sie kiedy cos sie stalo z moja karta sieciowa na PCI i gdy przerzucilem sie na ta wbudowana w plyte gl. :D magia :P

Nie wszystkie karty sieciowe obsluguja Wake on LAN. Albo to po prostu zbieg okolicznosci z ta zmiana sieciowki. W kazdym badz razie daj znac czy wylaczenie opcji pomoglo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoglo :D Teraz mi sie juz nie wlacza komputer kiedy tego nie chce :wink:

Cool. Piwo wyslij poczta. Moze byc Carlsberg ;) - CormaC

a dlaczego sadze ze to radio badz cos, po pierwsze, bo tak sam mi sie wlaczyl okolo 3 w nocy, a po drugiej w tej sieci do radia sa moze 4 komputery wiec nie wiem kto to mogl robic :) czy to mogl robic ktos z dalszej czesci sieci? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie jaki mam zasilacz ! Jest to 300w megabajta. Na jakiejs stronie sie doczytalem, ze majac taki zasilacz najlepiej go wyrzucic :P. Ale ja tego nie zrobie, bo te problemy z kompem to raczej nie wina zasilki. No ludzie, wezcie pomozcie :). Nie wiem co robic, formatu mi sie robic nie chce, bo nie mam gdzie danych zostawic... Co to moze byc? Czy mozliwe, ze to przez zle sterowniki czy cos ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: komp restartuje sie po wyjsciu z kazdej gry a nie ktore sie nie uruchamiaja do tego komp chodzi wolno jak slimak. Wszystko zaczelo sie po reinstelce windy ale wczesniej kupilem nagrywarke DVD i drugi dysk twardy.

Moj komp to:

AMD Athlon 1600+

256 MB RAM

G-FORCE 4MX 440 64 MB

dwa dyski (80 i 40 GB)

nagrywarka DVD

CD-ROM

plyta to ECS K7VTA

zasilacz chieftec 300W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tempterature podzespołów. Może się przegrzewają, choć wtedy to komp powinien się raczej wyłączyc.Wejdz sobie do BIOSu i przywróc ustawienia fabryczne. Może być też tak, że po dołożeniu DVD i HDD zasilacz Ci nie wytrzymuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...