Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

Na 100% to kup nowego kompa z gwarancją "100% ok"

a tak serio to sprawdz czy wiatrak sie kreci i czy procek sie nie grzeje. jesli jest ok. to komunikat powoduje jakiś błąd odczytu płyty (np wiatrak zregulowanymi obrotami który włącza się dopiero po zagrzaniu się procka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robiłeś przed pojawieniem się problemu? nie bawiłeś się czasem partycjami lub systemowym boot loaderem (menu wyboru systemu, plik boot.ini)? albo plik poszedł się wietrzyć, albo system ci się posypał, albo repartycjonowałeś dysk i zmieniła się liczba partycji przed systemową, albo w boot.ini nastąpiły zmiany powodujące wybór złej partycji systemowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTFS :)

najprostszą opcją będzie wrzucić płytkę z windowsem i odpalić instalkę. kiedy instalator wykryje, że masz już system na dysku spyta czy chcesz naprawić. zgodzisz się (klawisz R) i instalator naprawi system (przywróci pliki systemowe). po tym zabiegu nie trzeba nic instalować itd, wszystko powinno być ok. nie tracisz żadnych danych itd. ewentualnie konieczne będzie zainstalowanie sterowników, ale wątpię by była taka potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni swiety -> jasnowidzem nie jestem... jakie hasło, jaka treść tego komunikatu (dokladna)?

k0smos -> start -> uruchom -> wpisz: services.msc -> znajdź usługa posłaniec (lub sam posłaniec) i zatrzymaj usługę i ustaw na wyłączony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ... Chodzi o to że zainstaolawałem na nowo kompa ...Format, Nowa Wngroza XP playery i te sprawy ...Ale nie mam dźwięku ... i nie wiem jak to rozwiązać ... wiem że trzeba mieć sterowniki do karty dźwiękowej ... ale mam zintegrowaną ... i co teraz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa na plycie z oprogramowaniem do plyty glownej

P.S.

Moja przypadlosc ktora rozwiazalem moze bedzie pomocna. Wyskakiwalo mi przed logiem Windy CMOS checksum error- default loaded. I teraz mozna wymienic bateryjke (ja nie wymienialem) tylko wszedlem w BIOS'a i zakladka Exit potem Exit & Save Changes i nastepnie YES. po tych operacjach komp smiga jak zywy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athlon 2400+

ram ddr 512

geforce 4 ti

asus a7n8x-e

Od dlugiego czasu mam bardzo przykry problem z komputerem podczas grania w gry online. Mianowicie po wlaczeniu rozgrywki w grach wolfenstein:enemy territory oraz ostatnio w warcraft III gra "wiesza sie" co niewielki odstep czasu. "zwiechy" trwaja od kilku do kilkunastu sekund. Polaczenie nie jest zrywane. Slysze muzyke, choc w przypadku WET sa to dzwieki "zdartej plyty" czyli powtarzajaca sie ostatnia melodia. Podczas gry nie zauwazam rowniez zadnych problemow z pingiem. Gry te na moim komputerze chodza normalnie plynnie i bez problemu. Ten sam problem doprowadzal mnie do szewskiej pasji ok. pol roku temu gdy gralem w Ragnarok online... co jednak dziwine gram w ta gre wciaz, jednak problemy teg otypu sie juz przy tej grze nie zdarzaja. Mozliwe ze to dobroczynny wplyw reinstalacji systemu, aczkowliek problem nie powinien istniec rowniez dla w/w gier.

Dla lepszego rozeznania problemu "zwiechy" nie dotycza komunikatorow VoIP. Nie odczuwam rowniez zadnych anomalii w zwyklym surfowaniu po sieci.

Predkosc lacza jest dostosowana do rozgrywek online, wynosi 4 mb. Wina lezy po stronie software... zwiechy sa bardzo czeste w przypadku warcrafta 3, a teraz nawet wiem ze maja miejsce podczas grania normalnego w trypie single player bez podlaczania sie przez internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż składam komputer, i wszystko już podłączyłem, ale myślę że dysk nie działa prawidłowo. Gdy jest on podłączony to komputer włącza się o wiele dłużej. Dodatkowo po wgraniu plików przygotowujących do instalacji windowsa xp, prawidłowa instalacja nie rusza. Komputer zatrzymuje się na etapie - "Veryfing DMI Pool Data". Nie wiem co robić, dużo kombonowałem, przestawiałem w biosie, majstrowałem z taśmami, zworkami.

Moja płyta główna - Gigabyte GA-K8NS z nforce 3

dysk - seagate 7200.9 ata 80 GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż składam komputer, i wszystko już podłączyłem, ale myślę że dysk nie działa prawidłowo. (...) Nie wiem co robić, dużo kombonowałem, przestawiałem w biosie, majstrowałem z taśmami, zworkami.

SKoro kombinowałeś w biosie, to przywróć teraz ustawienia domyślne. Jeszcze raz sprawdź czy dysk jest właściwie podpięty i czy nie przegrzewa się w zcasie pracy.

:arrow: Frankee Dość dziwny problem. Może te komunikatory VoIP nie są dopracowane i powodują zacinanie się wymienionych przez ciebie gier?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :)

Teraz problem jest poważniejszy ponieważ komp mi się zawiesił i musiałem go zresetować ... miałem już wszystkie sterowniki zainstalowane i wogóle ... I jak go zresetowałem to mi się wiesza podczas bootowania i wyskakuje mi coś takiego :

 F2 - Setup (bios)   F11 - boot menu

i w tym momencie komp się wiesza i nic nie działa ... nawet do biosu nie mogę wejść ....

A tą wiadomość piszę z innego kompa ..

HELP ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc.mam problem. niewazne jaka gra - zawiesza sie.prosze o pomoc i dziekuje. piszcie raczej na privateMSG

dane z EVERESTA:

Płyta główna

Typ procesora AMD Athlon, 1000 MHz (7.5 x 133)

Nazwa płyty głównej MSI KT6V-LSR (MS-7021) (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT600

Pamięć fizyczna 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u AMI (10/20/04)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran

Karta wideo RADEON 9200 PRO (Omega 2.5.76) (128 MB)

Karta wideo RADEON 9200 PRO Secondary (Omega 2.5.76) (128 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon 9250 (RV280)

Monitor CTX VL500, MS500 Series, 15-Group 69KHz/130Hz [15" CRT]

Multimedia

Karta dźwiękowa VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Magazyn

Kontroler IDE VIA Bus Master IDE Controller

Kontroler SCSI/RAID ST3WOLF SCSI Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Napęd dysków optycznych Generic STEALTH DVD SCSI CdRom Device (Virtual DVD-ROM)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST CD-ROM GCR-8522B (52x CD-ROM)

Status dysków SMART OK

ostatnie dane ze SPEEDFANa po zawiasie:

Seconds Temp1 Temp2 HD0

62363 45,0 56,0 46,0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKoro kombinowałeś w biosie, to przywróć teraz ustawienia domyślne. Jeszcze raz sprawdź czy dysk jest właściwie podpięty i czy nie przegrzewa się w zcasie pracy.

Przywróciłem, nic to nie dało :/ A dysk jest podpięty prawidłowo, ponieważ widać go przy starcie.

Jak sprawdzic czy dysk się nie przegrzewa >?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...