Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

Witam.

Pod koniec Października zakupiłem nowiutki komputer. Po tygodniu korzystania, z niewiadomych przyczyn zaliczył reseta. Sądziłem, że może jakiś wirus przypadkiem wkradł się do mojego komputera. Przeskanowałem dysk antywirusem, użyłem wielu programów do usuwania spywaru. Nie pomogło, po tygodniu komputer ponownie sie zresetował. Postanowiłem sformatować dysk, sadziłem, że prawdopodobnie brakuje jakiegoś pliku w Windowsie. Ten zabieg również nie pomógł. Komputer resetuje się do dzisiaj. Formatowałem dysk z 10 razy i nadal to samo. Co 7 dni komputer się resetuje, i gdy ponownie sie uruchamia, to pokazuje coś takiego :

http://img216.imageshack.us/my.php?image=beztytuu16kp.jpg

Gdy zaraportowałem błąd na stronke Windowsa to ukazało mi się cos takiego :

http://support.microsoft.com/?kbid=329284

Resety kompa to oczywiście nie wszystko, przycinają się również gry. I nie pomaga nawet zmiana detali na minimum. Tnie sie tak samo. Zdarzają się również freezy, czyli co 10-15 sekund nastepuje półsekundowa przywiecha. Nawet starsze gry się przycinają

Byłem już w serwisie, powiedzieli, że nie moga tego naprawić, bo nawet jak wyśla sprzet do testowania, to i tak okaże się że komp działa, bo jak nie resetuje sie przez 24 godziny, to znaczy że jest sprawny.

Pełna konfiguracja :

Procesor : AMD Athlon 64 3000+ Socket939 Venice 0.09nm box

Płyta główna : ASUS A8N-E nForce4 Ultra Socket939 DualDDR Sata II RAID GBLAN PCI-E ATX

Pamieć : DDR 2x512MB Kingston PC3200 400mhz CL3 KVR400X64C3A/1G

Karta graficzna : Sapphire X800 GTO 256mb DDR3 256bit TV/DVI PCI-E bulk

Windows Xp Home Edition + Service Pack 2 ( oryginalny smilies/smile.gif)

Zasilacz : ModeCom 350W FEEL

zasilacz najpewniej. do uciągnięcia takiego sprzętu "niefirmowe" 350W to za mało. pożycz od kogoś firmowy zasilacz o mocy >400W i zobacz jak będzie. sprawdź też pamięci programem memntest86 (tak kilka godzin powinno starczyć).

Pożyczylem silniejszy zasilacz ( Chieftec 400 W) i niestety błąd występuje nadal. Pamięć sprawdziłem. Nie zauważyłem zadnych błedów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo niefajnie, wygląda trochę na problem z płytą główną.

wejdź tutaj http://www.microsoft.com/whdc/devtools/deb...installx86.mspx, pobierz debugging tools for windows, zainstaluj. odpal go (windbg), kliknij menu file -> open crash dump i przejdź do tego katalogu z plikiem dmp który jest na tym print screen'ie. otwórz go i wygenerowany raport wklej tutaj. może to coś pomoże.

zastanawiałbym się nad upgrade'em biosu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z kompem. Kiedy gram np. w Diablo II LoD albo w Tibie to po wyjsciu z gry i zapisaniu jej , komp mi się wyłacza. Dokupiłem sobie kość RAMu bo miałem wolnego 57 Mb . Teraz nawet z 512 Mb ramu ten problem dalej jest :(:( . Moi znajomi poradzili zebym zrobił formata Windowsa. Niestet mam zepsutą nagrywarke i nie mam gdzie danych zpakowac a na dystkietki chyba nie bede... Proszę o pomoc!!!!!!!

Mój komp:

AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+

Dodatek Service Pack 2

płyta główna:Shuttle AK32V(N)

Typ BIOS'u Award (05/19/03)

NVIDIA GeForce FX 5200(128 MB)

Dysk fizyczny ST340016A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Karta dźwiękowa VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Napęd dysków optycznych LITE-ON LTR-24102B (24x/10x/40x CD-RW)

zasilacz: nie znalazłem info o nim

Za wszystko THX!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zasilacz to raczej nie jest. A ten problem to tylko z diablo i tibii?? i zawsze w tym samym momencie?? Jesli tak to możesz mieć kopnięta grę. Przeinstaluj najpierw to diablo, spróbuj wyciąć folder z save'ami i przenieść do iinnego miejsca (potem mozesz przywrócić) i sprzawdź czy gra na czysto bez save'ów działa. W tibii możesz spróbowac podobnych rzeczy.

Mam pytanie: czy na pewno masz na dysku odpowiednio dużo wolnego miejsca na savy?? Radziiłbym tez spróbowac zwiększyć ilośc wirtualnej pamięci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci się wyłacza tylko i wyłącznie przy Tibii i DII, to może być wina tych gier (choć wątpie - co dwie gry by ci się tak samo wyłączały?). Zasilacz raczej też nie - bo do takich gier nie potrzeba dużej mocy z zasilacza. Ja bym obstawiał za walniętym systemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>krzywy

Polecam zacząć od następujących kroków:

Po pierwsze polecam przeinstalować obie obie gry, przedtem oczywiśce skopiuj savy.

Po drugie - defragmentacja dysków, wszystkich partycji.

Po trzecie polecam rpzeskanować wszystkie partycje zaktualizowanym programem antywirusowym i programem Ewido.

Jak z tego nic nie wyniknie to będziemy dalej kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj skan programem HijackThis i w związku z moim skanem mam pytanie: czy są jakieś błędy lub awarie ?

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 15:32:32, on 2006-04-30

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:WINDOWS1System32smss.exe

C:WINDOWS1system32winlogon.exe

C:WINDOWS1system32services.exe

C:WINDOWS1system32lsass.exe

C:WINDOWS1system32svchost.exe

C:WINDOWS1System32svchost.exe

C:Program FilesInternet Exploreriexplore.exe

C:WINDOWS1explorer.exe

C:WINDOWS1system32spoolsv.exe

C:WINDOWS1SOUNDMAN.EXE

C:WINDOWS1system32spooldriversw32x863hpztsb04.exe

C:Program FilesArcaVirBinABregmon.exe

C:Program FilesNorton Internet SecurityIAMAPP.EXE

C:PROGRA~1NORTON~1navapw32.exe

C:WINDOWS1system32ctfmon.exe

C:Program FilesXfireXfire.exe

C:Program FilesArcaVirBinNetMonSv.exe

C:Program FilesArcaVirBinavmonsv.exe

C:WINDOWS1ATKKBService.exe

C:Program FilesCommon FilesMicrosoft SharedVS7DEBUGMDM.EXE

C:Program FilesNorton AntiVirusnavapsvc.exe

C:Program FilesNorton Internet SecurityNISUM.EXE

C:WINDOWS1system32nvsvc32.exe

C:Program FilesNorton Internet SecuritySymProxySvc.exe

C:WINDOWS1system32UAService7.exe

C:Program FilesNorton Internet SecurityNISSERV.EXE

C:Program FilesNorton Internet SecurityATRACK.EXE

C:Program FilesInternet ExplorerIEXPLORE.EXE

C:Program FilesWinRARWinRAR.exe

C:DOCUME~1KacperUSTAWI~1TempRar$EX13.594HijackThis.exe

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Default_Search_URL = about:blank

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Bar = about:blank

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Page = about:blank

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://www.google.pl/

R1 - HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Page = about:blank

R0 - HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerSearch,SearchAssistant = about:blank

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Local Page =

R0 - HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Local Page =

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName =

F2 - REG:system.ini: Shell=explorer.exe

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:Program FilesAdobeAcrobat 5.0ReaderActiveXAcroIEHelper.ocx

O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:Program FilesNorton AntiVirusNavShExt.dll

O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:Program FilesNorton AntiVirusNavShExt.dll

O4 - HKLM..Run: [soundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM..Run: [Gainward] C:WINDOWS1TBPanel.exe /A

O4 - HKLM..Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:WINDOWS1system32spooldriversw32x863hpztsb04.exe

O4 - HKLM..Run: [ABREGMON] C:Program FilesArcaVirBinABregmon.exe

O4 - HKLM..Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%system32dumprep 0 -k

O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWS1system32NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM..Run: [iamapp] C:Program FilesNorton Internet SecurityIAMAPP.EXE

O4 - HKLM..Run: [NAV Agent] C:PROGRA~1NORTON~1navapw32.exe

O4 - HKCU..Run: [CTFMON.EXE] C:WINDOWS1system32ctfmon.exe

O4 - Startup: Xfire.lnk = C:Program FilesXfireXfire.exe

O8 - Extra context menu item: Download all with Free Download Manager - file://C:Program FilesFree Download Managerdlall.htm

O8 - Extra context menu item: Download selected with Free Download Manager - file://C:Program FilesFree Download Managerdlselected.htm

O8 - Extra context menu item: Download web site with Free Download Manager - file://C:Program FilesFree Download Managerdlpage.htm

O8 - Extra context menu item: Download with Free Download Manager - file://C:Program FilesFree Download Managerdllink.htm

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:PROGRA~1MICROS~2OFFICE11EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:PROGRA~1MICROS~2OFFICE11REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:Program FilesMessengermsmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:Program FilesMessengermsmsgs.exe

O12 - Plugin for .spop: C:Program FilesInternet ExplorerPluginsNPDocBox.dll

O16 - DPF: {205FF73B-CA67-11D5-99DD-444553540000} - http://www.spywarestormer.com/files2/Install.cab

O16 - DPF: {39B0684F-D7BF-4743-B050-FDC3F48F7E3B} (FilePlanet Download Control Class) - http://www.fileplanet.com/fpdlmgr/cabs/FPDC_2.1.2.76.cab

O16 - DPF: {BE833F39-1E0C-468C-BA70-25AAEE55775E} (System Requirements Lab) - http://www.systemrequirementslab.com/sysreqlab.cab

O16 - DPF: {D7BF3304-138B-4DD5-86EE-491BB6A2286C} - http://www.azebar.com/install/azesearch.cab

O17 - HKLMSystemCCSServicesTcpip..{8475E986-C2FB-4707-A695-14DC34CC3F81}: NameServer = 213.199.225.14,194.204.159.1

O17 - HKLMSystemCCSServicesTcpip..{A46AE3A9-66DE-45F8-94C4-DF845DEC8BFA}: NameServer = 213.199.225.14,194.204.159.1

O20 - Winlogon Notify: 2006reg - C:Documents and SettingsAll UsersDokumentySettings2006.dll

O20 - Winlogon Notify: s_reg - C:WINDOWS1SYSTEM32notifysb.dll

O23 - Service: ArcaBit NetMonitor (ABNetMon) - ArcaBit sp. z o.o. - C:Program FilesArcaVirBinNetMonSv.exe

O23 - Service: ArcaVir Monitor (ArcaMonSvc) - ArcaBit - C:Program FilesArcaVirBinavmonsv.exe

O23 - Service: ArcaScan - ArcaBit - C:Program FilesArcaVirBinArcaScan.exe

O23 - Service: arcaserv - ArcaBit Sp. z o. o. - C:Program FilesArcaVirbinarcaserv.exe

O23 - Service: ATK Keyboard Service (ATKKeyboardService) - ASUSTeK COMPUTER INC. - C:WINDOWS1ATKKBService.exe

O23 - Service: Norton AntiVirus Auto Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:Program FilesNorton AntiVirusnavapsvc.exe

O23 - Service: Norton Internet Security Service (NISSERV) - Symantec Corporation - C:Program FilesNorton Internet SecurityNISSERV.EXE

O23 - Service: Norton Internet Security Accounts Manager (NISUM) - Symantec Corporation - C:Program FilesNorton Internet SecurityNISUM.EXE

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWS1system32nvsvc32.exe

O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:PROGRA~1COMMON~1SYMANT~1SCRIPT~1SBServ.exe

O23 - Service: Norton Internet Security Proxy Service (SymProxySvc) - Symantec Corporation - C:Program FilesNorton Internet SecuritySymProxySvc.exe

O23 - Service: SecuROM User Access Service (V7) (UserAccess7) - Sony DADC Austria AG. - C:WINDOWS1system32UAService7.exe

O23 - Service: Windows Log - Unknown owner - C:WINDOWS1system32nvsvcd.exe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formułka na początek a'la wies.niak:

Wyłączone przywracanie systemu, fizycznie odłączony net, do czasu zakończenia czyszczenia, wszystkie operacje w koniecznie w trybie awaryjnym . Jeśli jakiś plik nie chce się wywalić użyj killbox'a z opcją delete on reboot (jeśli więcej plików - zaznaczasz delete on reboot, wrzucasz plik, dostajesz info że plik zostanie skasowany po restarcie, zgadzasz się, wyskoczy pytanie czy zrestartować, nie zgadzasz się. Teraz wrzucasz kolejny plik i znów ta sama procedura. Kiedy już wrzucisz wszystkie pliki, wtedy kasujesz killbox'em. Zrestartuje komputer i wywali wszelkie brudy.). Próbuj też zabić proces w menadżerze zadań, przed próbą usunięcia pliku, czasem się udaje i plik nie stawia oporu. Opróżnij foldery tymczasowe (w tym temporary internet files).

Do wywalenia:

O16 - DPF: {205FF73B-CA67-11D5-99DD-444553540000} - http://www.spywarestormer.com/files2/Install.cab

O16 - DPF: {D7BF3304-138B-4DD5-86EE-491BB6A2286C} - http://www.azebar.com/install/azesearch.cab

O23 - Service: Windows Log - Unknown owner - C:WINDOWS1system32nvsvcd.exe

Teraz liczęna pomoc od wies.niaka. Nie jestem pewien co do tego:

O23 - Service: SecuROM User Access Service (V7) (UserAccess7) - Sony DADC Austria AG. - C:WINDOWS1system32UAService7.exe

O23 - Service: arcaserv - ArcaBit Sp. z o. o. - C:Program FilesArcaVirbinarcaserv.exeO4 –

HKLM..Run: [ABREGMON] C:Program FilesArcaVirBinABregmon.exe

Po co Ci Norton i ArcaVir?? Usuń jednego z nich, tylko Ci syf na dysku robią. Polecam zmienić przeglądarkę na Operę lub FireFoxa.

Z usuwaniem wpisów, co do których nie jestem pewiien radzę poczekać aż do weryfiakcji wies.niaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to musiało się stać, złapałem wirusa, do tego jednego z gorszych. Zwą go w32.licum Nic dobrego, infekuje wszystkie pliki exe przez to system staje się nieużyteczny. Miałem już go na drugim kompie, więc przy tym szybko przedsięwziąłem środki zaradcze, jednak sporo execów poleciało. Przeskanowałe on-linowym mks_virem i niby pozbyło się wirusa, ale pliki exe są już popute. W większości zaczął do systemowych, np. nie działa już kaltulator, notatnik, więc boje się od 4 dni wyłączyć kompa, bo nie uruchomi się już. Pewne autoexec też jest uszkodzony. Co radzicie w tej sytuacji, bo raczej format mi się nie uśmiecha? Czy warto spróbować pokopiować chociaż pliki startowe, aby windows startował, a potem przecież naprawić zainstalowane programy. Może uruchomić aktualizację spod windowsa, ale czy wgra pliki startowe zanim zrestratuje kompa?

Jedyne ci pocieszające to to, że Oblivion się ostał. Dlatego nie wyłam kompa i gra sobie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C@SPER -> usuń wpisy, które podał w pierwszej części _aston_, te dwa podane na koniec z pytaniem do mnie - są bezpieczne, nie usuwaj.

wywal też:

O20 - Winlogon Notify: 2006reg - C:Documents and SettingsAll UsersDokumentySettings2006.dll

O20 - Winlogon Notify: s_reg - C:WINDOWS1SYSTEM32notifysb.dll

najpewniej będziesz musiał użyć killbox'a w trybie delete on reboot.

niko14 -> dla pewności przeskanuj np online'ową pandą. domyślam się że masz winxp? spróbuj spod konsoli

sfc /scannow

przeskanuje pliki systemowe i w razie potrzeby powinno je przywrócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to nie robiłeś backapu danych?? Postaraj się podmienić uszkodzone pliki, kopiując je bezpośrednio z płytki z Windowsem.

Jakiś tam backup robiłem po zainstalowaniu czystego Windowsa XP pro, ale nie uśmiecha mi się wracać do niego.

Co zas do tego kopiowania, to które pliki dokładnie i jakie archiwa, bo folder i386 dużo ma plików i nie wiem, gdzie znajde np. wszytskie z system32.

dla pewności przeskanuj np online'ową pandą. domyślam się że masz winxp? spróbuj spod konsoli

sfc /scannow

przeskanuje pliki systemowe i w razie potrzeby powinno je przywrócić.

Oczywiście, że Windows XP, sorry, że od razu nie napisalem. Zaś komenda ta nie działa. Wszystko dzięki wirusowi ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik pobrany. Przesjanowałem i nic nie naprawiało, mam z tego wnioskować, że pliki startowe są w porządku? Nie chciałbym ryzykować wyłączenia kompa, bo jak się nie uda ponownie uruchomić to zostaje tylko opcja naprawy, choć czasme może zawieść lub format, a tego ostatniego nie chcę. System ma rok i jednak nie uśmiecha mi sięinstalowanie wszystkiego od nowa. Na przyszłość muszę robić częstsze backupy ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, dziwne że nic nie znalazło... ale z tego wynikałoby że pliki systemowe są ok.

tak czy siak będziesz musiał kiedyś zrebootować komputer. plików systemowych nie popodmieniasz bo większość jest używana przez system.

opierając się o radę, którą podał _aston_: jeśli nie masz, to pobierz sobie total commandera. w jednej części wejdź do system32 i sortuj po rozszerzeniach. w drugiej przejdź na cd do i386 i też takie sortowanie ustaw. te pliki na płytce mają rozszerzenia ex_ - są to w istocie spakowany zipem pliki, TC sobie z nimi poradzi. teraz tylko patrzysz jaki masz plik exe na dysku i szukasz odpowiednika na płytce. jeśli się uda to kopiujesz.

napisz jaki masz system plików i czy ten xp ma jakieś service packi.

tylko najlepiej na googlach sobie sprawdzaj nazwy plików, które podmieniasz, żebyś sobie jakiegoś kuku nie zrobił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki masz system plików i czy ten xp ma jakieś service packi.

tylko najlepiej na googlach sobie sprawdzaj nazwy plików, które podmieniasz, żebyś sobie jakiegoś kuku nie zrobił...

Zrobiłem co mi kazaliście z tym TC i podmieniłem sporo plików. Teraz chyba spróbuje wykonać restart systemu, trochę się obawiam, a jak nie będzie mnie za 10 minut na forum, to oznacza, że próba się nie udało :D Co do Windowsa to mam wersję XP PRO + SP2. System plików NTFS.

EDIT 1.05.06 Próba się nie powiodła :x Brakowało pliku ntfs.sys w system32/drivers. Wrzuciłem spod dosa ten plik, ale system nadal nie startował. Spróbowałem naprawę istniejącej wersji, ale miałem jakieś niespotykane problemy z połączeniem sieciowym, nie mogłem zainstalować modemu ani USB, ani zwykłego. Zrobiłem nową instalkę bez usuwania poprzedniej i właśnie teraz spod niej piszę. Jednak modemu ISDN na USB nadal nie mogę zainstalować. Coś się kompletnie popsuło, więc chyba jednak foramt będzie niezbędny. Że też właśnie teraz ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem (chyba mały). Otóż kupiłem komputer miesiąc temu i na początku było OK, ale póżniej zauważyłem, że procesor sam zmienił taktowanie, standardowo powinien mieć 2000 Mhz a ma 2009 Mhz, do tego w programie diagnostycznym piesze że dokładność danych DMI nie jest pewna.Co to wogóle znaczy i czy zwększanie taktowania samoistnie przez procesor jest normalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to tylko niedokładność programu, dane, podawane przez tego typu apliakcje nie zawsze są w 100% dokładne. Dla pewności sprawdź częstotliwośc taktowania w biosie, tam taktowanie zawsze będzie dokładne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

Gdy probuje właczać kompa, przez jakis czas dysk twardy wlacza sie i wylacza ( nie wiem dlaczego). Gdy sie wreszczie właczy działa niby normalnie ale gdy wkladam do mojego napędu DVD jakąkolwiek plytę twardziel od razu sie wylacza i komp sie resetuje. Ja nie mam pojęcia w czym problem Dlatego prosze was o jakąś radę.

mój komp to:

- procek AMD SEMPRON 2300+;

- płyta główna ASUS A7V600-X;

- 512 DDR Kingstona;

- Zasilacz 300 W (bez żadnej konkretnej firmy, był dodany do obudowy );

- dysk twardy WD 80 GB SATA 8 mb cache;

- Karta graficzne GeForce fx 5200 128 MB DDR;

Dodam jeszcze że do niedawna miałem problemy z pamiecią operacyjną (nie działały na nim poprawnie pamięci m.in. goodrama i twinmosa). Niema to jak zaufac "specjalistom" w sklepie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj, jaki masz dysk twardy. Polecam rozpocząć rozwiązywanie problemu od zmiany taśmy SATA/ATA, jaką jest podłączony dysk do płyty głównej, sprawdź też zasilanie molex, może coś jest z nim nietak. Polecam sprawdzenie dysku jakimś programem diagnostycznym, zazwyczaj dostępnym na stronie producenta (np. Powermax dla Maxtora, SeaTools dla Seagate'a).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na walnięty kontroler IDE na płycie gł. ale z taśmami możesz popróbować. Zawsze tez jest prowdopodobieństwo złego podłączenia dysku i napędu lub cos w tym sttylu. Może zworki źle ustawione? (chociaż to mało prawdopodobne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie zworki. Jakby zworki były niewłaściwie ustawione to albo by dysku wcale nie wykrywało albo wszystko byłoby w porządku. Żeby wykluczyć/potwierdzić teorię o uczkodzonym kontrolerze polecam pożyczyć od kumpla dysk i sprawdzić na Twoim komputerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykluczyć/potwierdzić teorię o uczkodzonym kontrolerze polecam porzyczyć od kumpla dysk i sprawdzić na Twoim komputerze.

odradzam - jeśli kontroler będzie uszkodzony, to może rozwalić dane na dysku.

poza tym, wcześniej wspomniane taśmy mogą być problemem, więc wtedy nie będzie ani potwierdzenia ani zaprzeczenia...

1. sprawdź taśmy (podmień), sprawdź czy wtyczki z zasilania dobrze siedzą.

2. napisz jak ten dysk jest podłączony względem dvd (czy na jednej taśmie, czy osobno, czy są inne napędy)

3. weź dysk do kolegi, sprawdź jak chodzi, przeprowadź diagnostykę spftem od producenta dysku.

4. obejrzyj nalepkę na zasilaczu, musi być podana jakaś firma.

5. sprawdź jak będzie na innym zasilaczu, wygląda jakby nie potrafił dostarczyć odpowiednio dużo energii (dvd zaczyna pracować, dla dysku już nie starcza). możesz też sprawdzić jakie napięcia daje obecny twój zasilacz (najlepiej miernikiem, od biedy programem everest home edition)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały problemik z prockiem .

Otóż sam zmienia taktowanie . Po którymś włączeniu kompa wywala się na początku komunikat o prze taktowaniu procka i że to może go uszkodzi bla bla bla wciskam F1 i system startuje. Trochę to upierdliwe szczególnie że XP chce żebym wybrał użytkownika ( kurna 1 użytkownik i każe mi wybrać!! jakby sam zastartować nie potrafił)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...