Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

Smarzony procek raz :D

Kurde padł u mnie wentylator na procku . Zorientowałem się gdy komp sie wyłączył i już włączyć się nie chciał.

Rozkręciłem go i okazało się że radiator parzy.

Z tego co sobie przypominam wentylator już parę razy wcześniej padł . Ale nie kojarzyłem wtedy tej awarii z niemożnością uruchomienia kompa.

Co robić went obecnie działa wymienić go??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić went obecnie działa wymienić go??

Staaaary no coś ty?! Po co wymieniać wentylator, w końcu to może kosztować nawet aż 20 zł!!!

A tak to poczujesz te adrenalinkę siedząc przy kompie obgryzając paznokietki ciągle i nasłuchując nerwowo, czy wentylatorek działa jeszcze czy już nie. To normalnie tak jak hazard, sam zobaczysz jak to wciąga i jakie emocje budzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tyle to kosztuje. Ale po went trzeba całą wyprawę zorganizować .

Ale chodzi mi o coś innego czy Bios nie powinien zacząć wydawać jakiś pisków w przypadku przegrzewania się procka?

Bo tak to skąd miałem wiedzieć że jest poluzowany kabel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawdopodobnie spowodowane złym zamknięciem się systemu .

Albo doszło do uszkodzenia dysku albo zostały uszkodzone jakieś pliki .

Format i reinstal to podstawa :D po jakimś czasie działania systemu ze stajni microsoftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową karte GeForce 6600GT Microstar NX6600GT-VTD128 128MB VIVO/DVI BOX (AGP) ,mój komp AMD Athlon 64 2800,512 ram kingston,dysk 40GB samsung ,

Nazwa płyty głównej Asus K8N (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

monitor LG FLATRON 775FT ,sytem windows xp SP2 ,wczesniej miałem geforca 2mx inigdy nie mialem takich problemów

instaluje far cry właczam go daje detale na medium gram wszytko oki daje na wysokie lub bardzo wysokie to mo wczytaniu mapy i graniu kilkasekud wyłacza mi sie monitor i nie idzie go włączyc musze zrestartowac kompa ,w CoD 2,Painkiller jest tak samo na niskich działa na wysokich nie w doomie 3 ,Q4 ,cs 1.6 daje na fula i nic takiego sie niedzieje bardzo prosze o pomoc sorki za błedy bede testował inne gry zainstalowałem 81-1.98_forceware_winxp2k_international_whql

Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img236.imageshack.us/img236/2481/uo00011ue.jpg

jakieś pomysly? :wink:

dodam ze to juz drugi raz;/

pamieci mam leciutko podkrecone (zamiast 100 jest 113mhz) ale jest to juz od 2 miechow a ten komunikat pojawia sie od wczoraj.Mam wlaczona w BIOSIE opcje video ram cacheable czy jakos tak, slyszalem ze to moze powodowac takie bledy;/

Acha wczoraj grzebalem cos w usugal windy moze to tego wina?

@ulllallla

Virus:W32/Jeefo.A Zdezynfekowany C:WINDOWSsystem32MacromedFlashGetFlash.exe

i tak dalej;/ ktos wie jak to wywalic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o k**** chyba juz pozbylem sie tego swinstwa - zaden antywir nie mogl sobie z nim poradzic(skanowalem chyba 5 antyvirami], po restarcie znowu sie uaktywnial ale nareszcie znalazlem w sieci jeden z programow sophosu dedykowany specjalnie temu wirowi no i chyba wywaliło...

przynajmniej juz niemam pliku svchost.exe na kompie w katalogu windowsa;](dla niewiedzacych - oryginalny svchost znajduje sie w folderze windows32, natomiast plik tego smiecia w glownym katalogu windowsa]

log:

C:WINDOWSExplorer.EXE

C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe

C:WINDOWSsystem32RunDLL32.exe

C:Program FilesZone LabsZoneAlarmzlclient.exe

C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe

C:WINDOWSsystem32ZONELABSvsmon.exe

C:Program FilesRaxcoPerfectDiskPDSched.exe

C:Program FilesMozilla Firefoxfirefox.exe

C:Documents and SettingsKrzysiekPulpitHijackThis.exe

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Local Page =

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet Connection Wizard,ShellNext = http://windowsupdate.microsoft.com/

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:Program FilesAdobeAcrobat 7.0ActiveXAcroIEHelper.dll

O4 - HKLM..Run: [NvMediaCenter] RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM..Run: [Zone Labs Client] C:Program FilesZone LabsZoneAlarmzlclient.exe

O4 - HKLM..Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%system32dumprep 0 -k

O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvCpl.dll,NvStartup

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:Program FilesJavajre1.5.0_05binnpjpi150_05.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:Program FilesJavajre1.5.0_05binnpjpi150_05.dll

O9 - Extra button: (no name) - {85d1f590-48f4-11d9-9669-0800200c9a66} - %windir%bdoscandel.exe (file missing)

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Uninstall BitDefender Online Scanner v8 - {85d1f590-48f4-11d9-9669-0800200c9a66} - %windir%bdoscandel.exe (file missing)

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:PROGRA~1MICROS~2OFFICE11REFIEBAR.DLL

O16 - DPF: {5D86DDB5-BDF9-441B-9E9E-D4730F4EE499} (BDSCANONLINE Control) - http://download.bitdefender.com/resources/scan8/oscan8.cab

O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/windowsupdate/...b?1147540411161

O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsoftupdat...b?1147540878614

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://acs.pandasoftware.com/activescan/as5free/asinst.cab

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:Program FilesCommon FilesInstallShieldDriver11Intel 32IDriverT.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe

O23 - Service: PDEngine - Raxco Software, Inc. - C:Program FilesRaxcoPerfectDiskPDEngine.exe

O23 - Service: PDScheduler (PDSched) - Raxco Software, Inc. - C:Program FilesRaxcoPerfectDiskPDSched.exe

O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:WINDOWSsystem32ZONELABSvsmon.exe

chyba clear?

acha jeszcze jedno - w necie wyczytalem ze na windows xp ten smiec tworzy usluge o nazwie power management - co prawda wyłączyłem ja bez problemow bo smiecia juz (chyba) niema, ale ona nadal pozostala w usugach, wylaczona, ale jest. Moze da sie to jakos usunac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługe możesz usunąć tak: W Hijack'u click >>> Open the misc tool section >>> delete an NT Service >>> Nazwa Usługi >>> Zatwierdzić

Log czysty zainstaluj sobie jakiegos porządnego AntyVirusa i użyj/przeskanuj się tym:

WWDC przestaw wszystko na zielono

EWIDO skan po update

Skasować możesz jeszcze ten błąd wina

O4 - HKLM..Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%system32dumprep 0 -k

Start >>> Ustawienia >>> Panel sterowania >>> System >>> Zaawansowne >>> Uruchamianie i Odzyskiwanie >>> Ustawienia >>> Zapisywanie informacji o debugowaniu >>> Ustaw na Brak

^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zasialcz to Mercury 400W ATX sterowniki i format nic nie dały nawet jak właczam na medium w wysokich rozdzielczościach to też mi sie monitor wyłącza. Normalna temeratura w windows to 40 stopni jak odpalam far cry to mi rośnie do 58 i sie wyłącza monitor .np w heroes 5 to mi sie już w menu wyłacza hym juz nie wiem co mam zrobic

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie cudo żadną przeglądarka internetowa nie chce czytać plików z dysku.

Mozilla stwierdza że plik nie ISTNIEJE choć go w niej otwieram

Plik>>Otwórz Plik

A IE jest tajemniczy : To help you protect bla bla bla . Nic z tego nie wynika tylko że to jest odnośnik do pomocy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł elo mam taki problem. komp mi sie nagle restartuje znikąd i potem jak go próbuje właczyc to ekran jest pomniejszony.wygląda to tak jakby monitor miał 6cali a mam przecierz 15" plis o pomoc

-----------------------------------------------------------------------------------

AMD AthlonXP 1800+

Radeon 9200 SE (128mb)

płyta kt4AV

monitor sampo 251 15"

zasilacz jakiijs chyba małej firmy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z szybkością kosci ram.Sa to :Elixiry 512MB DDRAm 400 Mhz

mój konfig to : p4 2.8 Ghz s 478 ,Asus p4p800-x intel865 ,Radeon 9200

Komputer automatycznie pamiec taktuje na 333 Mhz chodz wiem ,że może kośc osiągnąć 400 .Pomyslalem ,że trzeba zmienic to i owo w biosie ale okazuje się ,że do wyboru jest tylko 333 lub 256 Mhz.Jestem także pewny ,że moja płyta obsluguje szybkość 400 Mhz pamięci.Co może być nie tak?

Gdzieś doczytałem ,ze zalezy to od FSB procka .Mój to 533 Mhz .Co mam zrobić???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zasilacz to raczej nie jest. A ten problem to tylko z diablo i tibii?? : 1 raz to sie stalo jak zainstalowalem Colobota ... Potem to nic

jak zalozylem neta to tez sie nie wylaczal.... Zaistalowalem Kult: Hereting kindoms cos takiego i tutaj sie wylaczal.. Wylaczal mi sie jak robilem sejwa ... To raczej nie jest wina dysku twardego bo wolnego na D: mam okolo 20 Gb ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_D -> proponuję pożyczyć od kogoś (np dobry kolega) zasilacz podobnej lub większej mocy i dobrej firmy. zobacz jak się będzie wtedy komputer sprawował.

RedWolf -> jakich plików? podaj pełne treści komunikatów, a nie wielce mówiące "bla bla bla"...

Mundziel -> uzupełnij informacje o pamięci i koniecznie zasilaczu. napisz przy jakich okazjach się resetuje (gdy grasz, gdy przeglądasz net, różnie itd...). czy przed resetem mignie niebieski ekran? próbowałeś zmienić sterowniki do grafiki?

GraveDigger -> jaką masz wielkość pliku wymiany? spróbuj go ustawić na stałą wartość. próbowałeś zamiany kości pamięci? raczej nie winiłbym kości, bo gdyby były uszkodzone, to sypałyby błędami. od biedy zapuść memtest86. zobacz co będzie, jak będziesz miał tylko jedną kość wsadzoną. może spróbuj ustawić bios na wartości domyślne... od kiedy występuje problem?

Lucky -> spróbuj włożyć kość do innego slotu na płycie głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GraveDigger -> jaką masz wielkość pliku wymiany? spróbuj go ustawić na stałą wartość. próbowałeś zamiany kości pamięci? raczej nie winiłbym kości, bo gdyby były uszkodzone, to sypałyby błędami. od biedy zapuść memtest86. zobacz co będzie, jak będziesz miał tylko jedną kość wsadzoną. może spróbuj ustawić bios na wartości domyślne... od kiedy występuje problem?

Na każdym dysku mam plik wymiany 1536-3072 MB. W przyszłym tyg. będę miał kość 1GB DDR400, to ją wsadzę zamiast moich (może dwie kości o różnych taktowaniach na dualu się gryzą?). Memtestem robiłem 8 godzin i było tak:

7.2% Coverage, 0 Errors

Problem występuje od... dawna. Pierwszy raz to chyba było jak kupiłem rok temu Empire Earth 2. Strasznie muliło mi jak dużo się działo w czasie gry (miałem 768 RAM'u, czyli sporo jak na tą grę). Zmieniałem RAM na 2x512 MB po tym, jak po wymianie karty graf. w Doomie 3 na max detalach czkawki dostawał (a potem było lepiej, ale nie idealnie). Potem jeszcze AoE, a teraz Dawn Of War - w niego to się ciężko gra, jak jest taki slide show. Na innych forach też zamieściłem mój problemy i sporo osób twierdziło, że też go mieli (a konkretnie to w DoW), ale nie wiedzą, co było przyczyną (komuś cięło na X800 Pro...). Sprawdzam ich specyfikacje kompów, może znajdę jakieś podobieństwa do mojego.

Najbardziej prawdopodobna wydaje się być zbyt mała wydajność ramu, ale muszę się kośćmi pobawić, żeby to sprawdzić. Jak wymienię moje ramy na jedną kośc gigową, to napiszę o efektach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, zapomniałem spytać: co masz na myśli pisząc "obie kości pracują w dualu 128 bitowym"?

bo kości nie pracują w DC jeśli nie mają takiego samego taktowania. zwykle rozciąga się to na stwierdzenie że kości muszą (powinny) być takie same.

do czasu wymany kości, spróbuj tego co napisałem - wyciągni jedną kość, popróbuj zamiany miejscami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, zapomniałem spytać: co masz na myśli pisząc "obie kości pracują w dualu 128 bitowym"?

bo kości nie pracują w DC jeśli nie mają takiego samego taktowania. zwykle rozciąga się to na stwierdzenie że kości muszą (powinny) być takie same.

do czasu wymany kości, spróbuj tego co napisałem - wyciągni jedną kość, popróbuj zamiany miejscami.

Jedna kość obniża swoje taktowanie z 400 do 333 i w ten sposób obie pracuja w dualu jako 333.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra moja kolej.

NIedawno dalem temat z moim problemem ale chyba zostal skasowany....

Jakis czas temu dokupilem plytke glowna asusaasus p4v800d-x i karte graficzna radka x800gto szafira. Podlaczam.... czekam czekam i mi bios piszczy ze cos z karta jest nie tak (trzy krotkie jeden dlugi), wiec wkladam stara gf 5700 leadteka. Wsio dziala jak nalezy... probuje ponownie z nowym radkiem ale nic... wiatrak chodzi.. ale obraz sie nie wlacza. Obraz zostaje czarny.

Pare osob mi doradzilo zebyym kupil nocy zasilacz z 2.02 bo moj stary byl 10 zworkowy (a na plycie jest na 12 zworek). Zasilacz niby lepsiejszy z wieksza moca... ale teraz zadna karta nie dziala. Zadnych piskow. Wiatraki chodza, diody sie swieca... poraz kolejny probuje wlaczyc kompa i nic.... teraz tylko dioda na plycie glownej sie pali. wiatraki przestaly chodzic. nie bylo zadnego smrodu ani nic innego. jakby pzycisk "power" przestal dzialac.... ocb????

Sprawdzalem 1000x wszystkie kable. probowalem nawet odlaczyc wszystko oprocz grafiki i ramu... nic

mam p4 2, z HT

512 ram DDR

80gb Hdd

reszta w zasadzie jest odlaczona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...