Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

Polecam Motherboard monitor, probramik przydatni i bardzo prosty w obsłudze i może jeszcze Speedfana.

z tego co widzę na http://mbm.livewiredev.com/ najnowsza wersja programu jest sprzed dwóch lat, a więc odrobinę niektualna... przy nowszych płytach głównych jest raczej nieprzydatna.

polecam speedfan'a.

dawid1992 -> podaj jaką masz płytę główną - jeśli ten program ją obsługuje, to powiem ci jaki masz wybrać układ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja... program się aktualizuje, tylko że on sobie pobiera listę płyt sprzed dwóch lat. pobiera dokładnie to samo co jest napisane na stronie. innymi słowy nie ma tam twojej MoBo.

druga sprawa - temperatury grafiki - jak nazwa pokazuje motherboard wskazuje na monitor płyty głównej i tylko płyty głównej.

(pomijam drobny fakt, że podałeś chipset płyty głównej, a nie model).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tym Speedfan to temp 1 i temp 3 to czego temperaturaa?bo ja mam przy ty taki ladny plomyczek i temp1-117 stopni celcjusza temp3-57 stopni:D hehe biegne po wiadro!:D

A pomogł byś mi skonfigurowac i wytlumaczyc troche jak sie obsluguje ten programik?:P

Ja nie przestaniesz walić postów jeden pod drugim to ja Ci wytłumaczę jak używać opcji "zmień" - zaraz po tym jak wystawię ostrzeżenie - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest fajny program ktory pokazuje temp karty procka i innych rzeczy?

Jak masz kartę nVIDII to polecam ściągnąć aplikację CoolBits 2.0, która odpowiednio zmodyfikuje sterowniki i doda kontrole temperatury i kilka innych, przydatnych opcji. Jak się nie mylę to programik jest do ściągnięcia ze strony www.bjorn3d.com.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i wielce szanownych adminów.

Mam pewne problemiki z moim kompem.

Gdy uruchamiam jakąś grę (oprócz systemowych) to dźwięk mi się ścina tzn. na początku jest, potem znika, czasem na chwile się pojawi, ale zaraz znika.

Drugi problem związany z tym pierwszym jest taki, że po jakimś czasie (nie zawsze) grafa w gierce (już bez dźwięku patrz problem wyżej) krzaczy się tzn. cały ekran jest na zniekształcony, ale jak wyjdę z gry to na pulpicie jest tak samo (chociaż da się coś zobaczyć). Jedynym wyjściem jest uruchomienie ponownie kompa.

Z czym mogą być związane te problemy??? Wymyśliłem, że to może być wina płyty głównej, ale nie jestem pewien.

Trzeci błąd jest taki, że gdy uruchomie coś przez net np. przeglądarkę internetową, update programu, czy coś innego to w losowym odstępie czasu (od 1 sekundy do kilku godzin) mój komp się resetuje i to mnie już bardzo, ale to bardzo wkurza. To nie jest wina Windowsa(XP Professional), bo go niedawno instalowałem, a problem występował wcześniej.

Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc

PS Jak jeden z tych błędów był opisywany wcześniej to sorry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka hipotez - pierwszą z nich jest przegrzewanie się któregoś z układów, sprawdź temeraturę karty graficznej i procesora w idlu i pod obciążeniem. Jeśli podkręcałeś kartę graficzną lub procesor to przywróć ich standardowe taktowanie. Dokładnie opisz konfigurację Twojego komputera.

-<EDIT>- do postu poniżej

50 stopni pod obciążeniem to jak najbardziej poprawny wynik, mógłbyś się martwić, gdyby procesor w idlu grzał się do 50 stopni, ale pod obciążeniem to całkiem dobry wynik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucę swoje 3 grosze:

reinstalacja sterowników (aczkolwiek wątpliwe, podobnie jak _aston_ stawiam na problemy hardware'owe)

dlaczego podejrzewasz płytę główną? a jeśli ją podejrzewasz, dlaczego tego nie sprawdziłeś?

czy w chwili resetu mignie niebiski ekran? wrzuć log z hijack this, przeskanuj aktualnym antywirem oraz programem ewido.

problem występował wcześniej, czyli od samego początku, czy po jakimś czasie od zakupu?

do listy sprzętu dorzuciłbym sprawdzenie zasilacza, jakie podaje napięcia (miernik, od biedy program everest).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_aston_ Z tym przegrzewaniem to możliwe. Muszę sprawdzić. Nic nie podkręcałem jakby co.

wies.niak Płytę główną podejrzewam dlatego, że dźwięk i grafa na raz się krzaczą. Kiedyś rzeczywiście migał niebieski ekran, ale teraz nie. Od pewnego momentu. Zasilacz sprawdzę.

Konfiguracja:

P4 2,8; ABIT-IC7G; Radek 9800PRO; 1536 RAM; Caviar 250GB i Samsung 160GB; Tangan 380W-U01, Neovo F-419.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dziwne jak narazie to nie wyskoczyl ten blad co mowilem wczesneij i dlatego nie mialem jak go przepisac ale jak wyskoczy to napisze wam dokladnie i mam nadzieje uzyskam odpowiedz o co chodzi komp jest na gwarancji wiec mysle ze wymienia jak cos bendzie popsute chyba ze sie okarze ze to moja wina;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_aston_ Mógłbyś podać adres strony z której mogę ściągnąć tego indla, bo nie jestem w temacie

>>>Hehe, wyrażenie "sprawdź temperaturę w idlu" oznacza dokładnie to samo co "sprawdź temperaturę, gdy komputer NIE jest obciążony" - do tego nie potrzebujesz żadnegi dodatkowego programu, po prostu, jak jesteś w Windowsie/Linuksie to sprawdzasz, jaką temperaturę ma karta graficzna i procesor :wink: .

wies.niak "wrzuć log z hijack this" nie rozumiem. Mógłbyś nieco jaśniej mi to wytłumaczyć??

>>>Jako, że wies.niak'a nie ma na razie na horyzoncie może ja Ci wytłumaczę - ściągasz i instalujesz program Hijack This, następnie robisz loga (program, pomimo, że po angielsku, jest banalny w obsłudze), jego treść kopiujesz i wkjelasz na forum. Żeby zrobić loga uruchom program i kliknij "do a system scan and save a logfile, po chwili otworzy się okno notatnika z logiem, którego skopiuj i wklej na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja jakiś głupi jestem albo ignorant, ale jak sprawdzić temp karty graf i procka??

Chcesz loga to masz, ale jest trochę długi:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:19:44, on 2006-04-24

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:WINDOWSSystem32smss.exe

C:WINDOWSsystem32winlogon.exe

C:WINDOWSsystem32services.exe

C:WINDOWSsystem32savedump.exe

C:WINDOWSsystem32lsass.exe

C:WINDOWSsystem32Ati2evxx.exe

C:WINDOWSsystem32svchost.exe

C:WINDOWSSystem32svchost.exe

D:NagrywarkaInCDInCDsrv.exe

C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe

C:WINDOWSsystem32Ati2evxx.exe

C:WINDOWSExplorer.EXE

D:Monitorowanie uruchamianych programów trojany spywareAbsolute StartUpASMon.exe

C:Program FilesATI TechnologiesATI.ACEcli.exe

D:ANTYWI~1ashDisp.exe

C:WINDOWSSOUNDMAN.EXE

C:Program FilesJavajre1.5.0_06binjusched.exe

D:Pasek info o systemieuptimer4.exe

C:Program FilesA4TechMouseAmoumain.exe

C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe

D:Narzędzia systemoweToolsXpXP Toolsxptools.exe

D:Narzędzia systemoweToolsXpXP Toolsxptools.exe

D:AdobeReaderreader_sl.exe

C:Program FilesNETGEAR GA311 AdapterGA311.exe

D:Kalendarz xpKalendarz XPKalendarz.exe

K:OfficeOFFICE11ONENOTEM.EXE

D:AntywirusaswUpdSv.exe

D:AntywirusashServ.exe

D:Temperatura HDDHDDTSvc.exe

C:WINDOWSsystem32inetsrvinetinfo.exe

C:Program FilesCommon FilesMicrosoft SharedVS7DEBUGMDM.EXE

C:WINDOWSSystem32svchost.exe

C:WINDOWSsystem32mqsvc.exe

C:WINDOWSsystem32mqtgsvc.exe

D:AntywirusashMaiSv.exe

D:AntywirusashWebSv.exe

C:WINDOWSSystem32svchost.exe

C:Program FilesATI TechnologiesATI.ACEcli.exe

C:Program FilesATI TechnologiesATI.ACEcli.exe

L:Przeglądarki internetoweMozilafirefox.exe

F:NetHijackThis.exe

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Bar = http://www.yahoo.com/search/ie.html

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://www.google.pl/

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerSearchURL,(Default) = http://red.clientapps.yahoo.com/customize/...//www.yahoo.com

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Local Page =

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet Connection Wizard,ShellNext = http://windowsupdate.microsoft.com/

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4EFB-9B51-7695ECA05670} - C:Program FilesYahoo!CompanionInstallscpn0yt.dll

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:AdobeActiveXAcroIEHelper.dll

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - D:SpybotSPYBOT~1SDHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:Program FilesJavajre1.5.0_06binssv.dll

O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:program filesgooglegoogletoolbar2.dll

O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:program filesgooglegoogletoolbar2.dll

O3 - Toolbar: FraudEliminator - {A5181F8A-0B9D-43AC-8BE5-EB61651DB685} - C:Program FilesFraudEliminator2.4.1FETB.dll

O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:Program FilesYahoo!CompanionInstallscpn0yt.dll

O4 - HKLM..Run: [Absolute StartUp monitor] D:Monitorowanie uruchamianych programów trojany spywareAbsolute StartUpASMon.exe

O4 - HKLM..Run: [ATICCC] "C:Program FilesATI TechnologiesATI.ACEcli.exe" runtime -Delay

O4 - HKLM..Run: [ATIPTA] C:Program FilesATI TechnologiesATI Control Panelatiptaxx.exe

O4 - HKLM..Run: [avast!] D:ANTYWI~1ashDisp.exe

O4 - HKLM..Run: [iSUSScheduler] "C:Program FilesCommon FilesInstallShieldUpdateServiceissch.exe" -start

O4 - HKLM..Run: [MsmqIntCert] regsvr32 /s mqrt.dll

O4 - HKLM..Run: [NeroFilterCheck] C:WINDOWSsystem32NeroCheck.exe

O4 - HKLM..Run: [Odkurzacz-MCD] D:KurzojadOdkurzacz 10.1 Proodk_mcd.exe

O4 - HKLM..Run: [soundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM..Run: [sunJavaUpdateSched] C:Program FilesJavajre1.5.0_06binjusched.exe

O4 - HKLM..Run: [uptimer4] D:Pasek info o systemieuptimer4.exe

O4 - HKLM..Run: [WheelMouse] C:Program FilesA4TechMouseAmoumain.exe

O4 - HKLM..Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%system32dumprep 0 -k

O4 - HKCU..Run: [CTFMON.EXE] C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe

O4 - HKCU..Run: [XP Tools] D:Narzędzia systemoweToolsXpXP Toolsxptools.exe /min

O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.exe.lnk = C:Program FilesCommon FilesAdobeCalibrationAdobe Gamma Loader.exe

O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:Program FilesCommon FilesAdobeCalibrationAdobe Gamma Loader.exe

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = D:AdobeReaderreader_sl.exe

O4 - Global Startup: GA311 Smart Wizard Utility.lnk = C:Program FilesNETGEAR GA311 AdapterGA311.exe

O4 - Global Startup: Kalendarz XP.lnk = D:Kalendarz xpKalendarz XPKalendarz.exe

O4 - Global Startup: Szybkie uruchamianie programu Microsoft Office OneNote 2003.lnk = K:OfficeOFFICE11ONENOTEM.EXE

O8 - Extra context menu item: &Google Search - res://c:program filesgoogleGoogleToolbar2.dll/cmsearch.html

O8 - Extra context menu item: &Translate English Word - res://c:program filesgoogleGoogleToolbar2.dll/cmwordtrans.html

O8 - Extra context menu item: Backward Links - res://c:program filesgoogleGoogleToolbar2.dll/cmbacklinks.html

O8 - Extra context menu item: Cached Snapshot of Page - res://c:program filesgoogleGoogleToolbar2.dll/cmcache.html

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://K:OfficeOFFICE11EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: Similar Pages - res://c:program filesgoogleGoogleToolbar2.dll/cmsimilar.html

O8 - Extra context menu item: Translate Page into English - res://c:program filesgoogleGoogleToolbar2.dll/cmtrans.html

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:Program FilesJavajre1.5.0_06binssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:Program FilesJavajre1.5.0_06binssv.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - K:OfficeOFFICE11REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: Yahoo! Messenger - {E5D12C4E-7B4F-11D3-B5C9-0050045C3C96} - F:Yahoo!MessengerYahooMessenger.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Yahoo! Messenger - {E5D12C4E-7B4F-11D3-B5C9-0050045C3C96} - F:Yahoo!MessengerYahooMessenger.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:Program FilesMessengermsmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:Program FilesMessengermsmsgs.exe

O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/windowsupdate/...b?1141476669735

O16 - DPF: {DF780F87-FF2B-4DF8-92D0-73DB16A1543A} (PopCapLoader Object) - http://download.games.yahoo.com/games/web_...aploader_v6.cab

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - D:AntywirusaswUpdSv.exe

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:WINDOWSsystem32Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:WINDOWSsystem32ati2sgag.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - D:AntywirusashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - D:AntywirusashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - D:AntywirusashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: HDD Temperature (HDDTService) - PalickSoft - D:Temperatura HDDHDDTSvc.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:Program FilesCommon FilesInstallShieldDriver11Intel 32IDriverT.exe

O23 - Service: InCD Helper (InCDsrv) - Ahead Software AG - D:NagrywarkaInCDInCDsrv.exe

O23 - Service: O&O Defrag (OODefrag) - O&O Software GmbH - C:WINDOWSsystem32oodag.exe

O23 - Service: Sandra Data Service (SandraDataSrv) - SiSoftware - D:Info kompSandraSiSoftware Sandra Lite 2005.SR3RpcDataSrv.exe

O23 - Service: Sandra Service (SandraTheSrv) - SiSoftware - D:Info kompSandraSiSoftware Sandra Lite 2005.SR3RpcSandraSrv.exe

O23 - Service: Desktop (Service_Desktop) - Unknown owner - D:Virtualne pulpityVirtual deskopVirtual DesktopDesktop.exe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja jakiś głupi jestem albo ignarant, ale jak sprawdzić temp karty graf i procka??

Karta graficzna - jak masz którąs z kart nVIDII to zainstaluj aplkację CoolBits 2.0 (www.bjorn3d.com), po instalacji w sterownikach karty graficznej będziesz miał kontrolę temperatury. Jak masz ATi to Riva Tuner lub specjalna wersja sterowników.

Procesor - SpeedFan

Loga przeanalizuje Ci wies.niak (prawda??), ja na razie nie podejmę się tego zadania :wink: Jutro spróbuje przeanalizować loga od kumpla, tak na próbę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_aston_ -> podejmij się, nie jest to takie straszne. ja, jak widać coraz mniej bywam, w związku ze zbliżającą się sesją itd... logi pojawiają się dość często, a pod koniec maja i czerwiec będę raczej "gościnnie".

przeanalizuj tego, najwyżej dorzucę garść sugestii od siebie. gdybyś powiedzmy do jutra nie wrzucił "analizy", to przeedytuję ten post i wkleję co i jak...

---[edit]---

pech :D log jest czysty. aczkolwiek uważam że pasek google i yahoo to zbędne śmiecie, ale jeśli korzystasz to się nie wtrącam :). to samo odnośnie messengera.

tak więc myślę, że czekamy na obiecane wyniki testów sprzętu...

tak teraz mi na myśl przyszło... wyłącz większość softu (tego z zasobnika systemowego też), bo bardzo dużo tego masz i zobacz jak wtedy będzie chodzić. może nadmiar programów się gryzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...