Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

Małe różnice w taktowaniu (1-3%)mogą występować, ponieważ FSB procesora nie jest stałe. Jeśli jednak różnice są większe, to sprawdź, czy czasami nie masz włączonego jakiegoś systemu, powodującego automatyczny overclocking (np. D.O.T na płytach MSI). Podaj dokładną konfigurację komputera i dokładną treść tego komunikatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej siadł mechanizm zamykający/wysuwający tackę napędu. Dla pewności jednak polecam następujące czynności - sprawdzenie zasilania napędu, zmień wtyczkę molex na inną wtyczkę molex. Wątpie jednak, ażeby to w czymś pomogło, problem nie dotyczy też zapewne softu, myślę, że jest to wina mechanizmu napędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK problem ktory wystompil wczesniej znowu sie pojawil!I tym razem spisalem wszystko co pisalo nie wiem czy sie doczytam:P

OK oto on:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.If this is the first time you ' ve seen this stop error screen, restart your computer.If this screen appears again, follow these steps:

Check to be sure you have addequate disk space.If a driver is identified in the stop message, disable the driver or check with the manufacture for driver updates.Try changing video adapter.

Check with your hardware vendor for any bios updates.Disable bios memory options such as caching or shadowming.If you reed to use safe mode to remove or disable components , restart your computer, press F8 to sekect advanced startuo options , and then select safe mode.

techincal information:

*** stop: 0x0000008E (0xC000005 , 0xB975AB6A , 0xB99CF98 , 0X00000000)

*** arcaex.sys-address B975AB6A base at B9753000 , datestamp 418b7ce1

Moj komp :

a mam komp taki:

-Procek-Intel Pentium 4 CPU 3.00 GHz

-Płyta glowna-Msi Pm8m2-v (ms-7071)

-Ram-512 DDR

-Karta graficzna-GeForce FX 5500

Dysk Twardy-Maxtor 6 L200M0 SCSI Disk Device 200 gb

Zasilacz-Altis 300W

Czasem ten bląd sie rużni tym razem wyskoczyl jak chcialem wlonczyc instalacje sterownikow drukarki lexmark z25 napisac cos jeszcze?:Pnp jak wyglada moj pokuj moze to tez wazne?:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to może zaczniemy od podstaw, czyli ortografii. Ja wiem, że to jest forum o problemach sprzętowych, ale to już przesada:

wystompil

wystąpił

rużni

różni

wlonczyc

włączyć

pokuj

pokój

Dobra, to możemy zaczynać. Co robiłeś przed pojawieniem się tego błędu na komputerze?? Czy komputer przedtem zachowywał się poprawnie?? Zacznij od zresetowania pamięci CMOS płyty głównej (wyjmujesz bateryjkę od płyty i przestawiasz zworki, potem przestawiasz zworki do pozycji pierwotnej i wkładasz bateryjkę - dokładniejsze info w instrukcji od płyty głównej). Polecam sprawdzić komputer na innym dysku twardym, przyczyną problemu może być jakaś awaria twardziela. Jak możesz wejść do Wina w awaryjnym to zrób skan programem Hijack This. Wątpie, ażeby skan wykazał jakąś niepoprawność ale lepiej dmuchaj na zimne :wink: . Poza tym polecam zrobić test dysku programem diagnostycznym pobranym ze strony producenta. I na przyszłość postaraj się pisać poprawnie.

_aston_ -> clear CMOS robi się bez wyciągnięcia baterii, po to właśnie jest zworka.

-<EDIT>- do postu wies.niaka poniżej:

Cholera, to ja baterię niepotrzebnie wyjmowałem :) ?? Dzięki na info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale spieszyłem sie teraz też sie spiesze:Pi dlatego przed wyskoczeniem blendu probowalem zainstalowac sterowniki do drukarki i czytalem sobie forum :twisted:Tak ten komputer zachowywal się wcześniej poprawnie chyba że on cały czas zachowuje się niepoprawnie i już sie do tego przyzwyczaiłem:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcaex.sys <- jesteś pewny, że nazwa była właśnie taka? bo jeśli tak, to będzie to dość podejrzany plik (google nie zna takiego pliku, a jeśli to systemowy / sterownik, to jest to conajmniej dziwne).

log z hijack this wrzuć. zrób też test pamięci programem memtest, daj mu pochodzić kilka godzin (powiedzmy na noc go zapuść).

_aston_ -> clear CMOS robi się bez wyciągnięcia baterii, po to właśnie jest zworka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i on:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:37:42, on 2006-05-03

Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:WINDOWSSystem32smss.exe

C:WINDOWSsystem32winlogon.exe

C:WINDOWSsystem32services.exe

C:WINDOWSsystem32lsass.exe

C:WINDOWSsystem32svchost.exe

C:WINDOWSSystem32svchost.exe

C:WINDOWSsystem32LEXBCES.EXE

C:WINDOWSsystem32LEXPPS.EXE

C:WINDOWSExplorer.EXE

C:WINDOWSSOUNDMAN.EXE

C:WINDOWSehomeehtray.exe

C:WINDOWSsystem32rundll32.exe

C:Program FilesArcaVirBinABmenu.exe

C:Program FilesArcaVirBinABregmon.exe

C:Program FilesArcaVirBinNetMonSv.exe

C:WINDOWSsystem32LXSUPMON.EXE

C:Program FilesArcaVirBinavmonsv.exe

C:WINDOWSsystem32RUNDLL32.EXE

C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe

C:Program FilesAusLogics BoostSpeedBoostSpeed.exe

C:WINDOWSsystem32rundll32.exe

C:Program FilesInternet Exploreriexplore.exe

c:progra~1intern~1iexplore.exe

C:WINDOWSeHomeehRecvr.exe

C:WINDOWSeHomeehSched.exe

C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe

C:WINDOWSsystem32devldr32.exe

C:WINDOWSsystem32dllhost.exe

C:Program FilesArcaVirBinarcascan.exe

C:WINDOWSeHomeehmsas.exe

C:WINDOWSsystem32ntvdm.exe

C:WINDOWSsystem32svchost.exe

C:Program FilesMozilla Firefoxfirefox.exe

C:Documents and SettingsDavidDesktophijackthisHijackThis.exe

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Bar = http://www.google.pl/

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://www.vobis.pl/

R1 - HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Default_Page_URL = http://www.vobis.pl/

O2 - BHO: Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4EFB-9B51-7695ECA05670} - C:Program FilesYahoo!CompanionInstallscpnyt.dll

O2 - BHO: URLLink - {4A2AACF3-ADF6-11D5-98A9-00E018981B9E} - C:Program FilesNewDotNetnewdotnet7_22.dll

O2 - BHO: Peer2Mail Toolbar Helper - {4FB971C4-99FB-480d-BA3F-55B8263010FB} - C:Program FilesPeer2Mail Toolbarv2.0.0.0Peer2Mail_Toolbar.dll

O2 - BHO: (no name) - {C7AE4B0C-9F33-F582-C888-7898C131E06D} - C:DOCUME~1DavidAPPLIC~1start team windowFlap lite.exe

O3 - Toolbar: Peer2Mail Toolbar - {43F2A7F9-06F6-48a5-B0DC-8530BF29CE66} - C:Program FilesPeer2Mail Toolbarv2.0.0.0Peer2Mail_Toolbar.dll

O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:Program FilesYahoo!CompanionInstallscpnyt.dll

O4 - HKLM..Run: [soundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM..Run: [ehTray] C:WINDOWSehomeehtray.exe

O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM..Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM..Run: [New.net Startup] rundll32 C:PROGRA~1NewDotNetnewdotnet7_22.dll,ClientStartup -s

O4 - HKLM..Run: [sIXTHATOMSAFEPROC] C:Documents and SettingsAll UsersApplication Dataintraaboutsixthatomfastmpeg.exe

O4 - HKLM..Run: [ABmenu] C:Program FilesArcaVirBinABmenu.exe

O4 - HKLM..Run: [ABREGMON] C:Program FilesArcaVirBinABregmon.exe

O4 - HKLM..Run: [LXSUPMON] C:WINDOWSsystem32LXSUPMON.EXE RUN

O4 - HKLM..Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKCU..Run: [CTFMON.EXE] C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe

O4 - HKCU..Run: [up info] C:DOCUME~1LOCALS~1APPLIC~1Grim antiForkBags.exe

O4 - HKCU..Run: [boostSpeed] "C:Program FilesAusLogics BoostSpeedBoostSpeed.exe" /Q

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:Program FilesJavajre1.5.0_04binnpjpi150_04.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:Program FilesJavajre1.5.0_04binnpjpi150_04.dll

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:Program FilesMessengermsmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:Program FilesMessengermsmsgs.exe

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O14 - IERESET.INF: START_PAGE_URL=http://www.vobis.pl/

O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:WINDOWSSYSTEM32WgaLogon.dll

O23 - Service: ArcaBit NetMonitor (ABNetMon) - ArcaBit sp. z o.o. - C:Program FilesArcaVirBinNetMonSv.exe

O23 - Service: ArcaVir Monitor (ArcaMonSvc) - ArcaBit - C:Program FilesArcaVirBinavmonsv.exe

O23 - Service: ArcaScan - ArcaBit - C:Program FilesArcaVirBinarcascan.exe

O23 - Service: arcaserv - ArcaBit Sp. z o. o. - C:Program FilesArcaVirbinarcaserv.exe

O23 - Service: LexBce Server (LexBceS) - Lexmark International, Inc. - C:WINDOWSsystem32LEXBCES.EXE

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe

test pamieci zrobie jutro

A wlasnie z tym testem pamieci to ja go pusze jutro rano raczej na 7-8 moze wiecej godzin i czy wtedy musze powylanczac nie potrzbne rzeczy takie jak antyvira?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

memtest - stwórz sobie płytkę / dyskietkę startową, z której odpalisz system. windows wogóle nie będzie włączony wtedy...

log przeanalizuję i wyniki wrzucę do tego postu (więc sprawdzaj czy go nie przeedytowałem już...).

---[edit]---

wywal wszystko, co podał _aston_, do tego wywal:

O2 - BHO: (no name) - {C7AE4B0C-9F33-F582-C888-7898C131E06D} - C:DOCUME~1DavidAPPLIC~1start team windowFlap lite.exe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tradycyjna formułka na początek. Wyłączone przywracanie systemu, fizycznie odłączony net, do czasu zakończenia czyszczenia, wszystkie operacje w koniecznie w trybie awaryjnym . Jeśli jakiś plik nie chce się wywalić użyj killbox'a z opcją delete on reboot (jeśli więcej plików - zaznaczasz delete on reboot, wrzucasz plik, dostajesz info że plik zostanie skasowany po restarcie, zgadzasz się, wyskoczy pytanie czy zrestartować, nie zgadzasz się. Teraz wrzucasz kolejny plik i znów ta sama procedura. Kiedy już wrzucisz wszystkie pliki, wtedy kasujesz killbox'em. Zrestartuje komputer i wywali wszelkie brudy.). Próbuj też zabić proces w menadżerze zadań, przed próbą usunięcia pliku, czasem się udaje i plik nie stawia oporu. Opróżnij foldery tymczasowe (w tym temporary internet files).

Do wywalenia:

O2 - BHO: URLLink - {4A2AACF3-ADF6-11D5-98A9-00E018981B9E} - C:Program FilesNewDotNetnewdotnet7_22.dll

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

Podejrzane wpisy, o których przejrzenie proszę wies.niaka:

O4 - HKCU..Run: [up info] C:DOCUME~1LOCALS~1APPLIC~1Grim antiForkBags.exe

O4 - HKLM..Run: [sIXTHATOMSAFEPROC] C:Documents and SettingsAll UsersApplication Dataintraaboutsixthatomfastmpeg.exe

O4 - HKLM..Run: [New.net Startup] rundll32 C:PROGRA~1NewDotNetnewdotnet7_22.dll,ClientStartup -s

Te pierwsze możesz usunąć, te drugie (przy których proszęo przejrzenie wies.niaka) narazie zostaw, nie mam jeszcze na tyle obeznania z HJT, żeby na 100% powiedzieć, że są to błędne wpisy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj problem -

Nie tak dawno przy probie ogladania filmu komputer mi sie zawiesil. Myslalem ze to moze jeden z zadkich wybrykow mojego sprzetu, lecz problem zaczal sie powtarzac - tak na oko 80% filmow najczesciej tuz po wlaczeniu zawiesza sie (i to tak "twardo" ze pomaga tylko reset guzikiem), wywala bluescreena, samoistnie resetuje sie. Nie przejalem sie tym zabardzo - w koncu mam w domu odtwarzacz divix. No ale co poczac gdy mniej wiecej w tym samym czasie po odpaleniu wofla ET komp brutalnie wywalil bluescreen'a.Od tej pory sporo gier poprostu sie wiesza. Przyklad Et - bluescreen'y, odwiedziny pulpitu, twarde zwiechy, lub w najlepszym wypadku gra wyswietla jakies chore artefakty (obraz kompletnie zniekształcony, najbardziej zaawansowaną figura geometryczna jest kwadrat, doliczylem sie trzech kolorow - slowem nie ma mowy o graniu)

Postanowilem zmienic sterowniki - niedawno wgralem nowa wersje, bodajze 84 costam. Wywalenie sterow, restart, starsze stery install, reset.Nic z tego :/(zaistalowalem wersje 71.89, wczesniej na niej nie bylo problemow)

Oto config mojego kompa i na koniec log(chociaz go troche przebadalem, nic podejrzaniego nie wyniuchalem, no ale lepiej dam dla wszystkiego)

Duron 1ghz

256 ram

geforce 2mx 400 64mb

soltek SL-75 JV

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 14:01:20, on 2006-05-04

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:WINDOWSSystem32smss.exe

C:WINDOWSsystem32winlogon.exe

C:WINDOWSsystem32services.exe

C:WINDOWSsystem32lsass.exe

C:WINDOWSsystem32svchost.exe

C:WINDOWSSystem32svchost.exe

C:WINDOWSExplorer.EXE

C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe

C:Program FilesZoneAlarmzlclient.exe

C:WINDOWSsystem32RUNDLL32.EXE

C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe

C:WINDOWSsystem32ZONELABSvsmon.exe

C:Program FilesGadu-Gadugg.exe

C:Program FilesMozilla Firefoxfirefox.exe

E:PROGRAMYhijackthisHijackThis.exe

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://wp.pl/

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Local Page = c:WINDOWSpchealthhelpctrSystempanelsblank.htm

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:Program FilesAdobeAcrobat 7.0ActiveXAcroIEHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:Program FilesJavajre1.5.0_06binssv.dll

O4 - HKLM..Run: [Zone Labs Client] "C:Program FilesZoneAlarmzlclient.exe"

O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM..Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM..Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM..Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%system32dumprep 0 -k

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:Program FilesJavajre1.5.0_06binssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:Program FilesJavajre1.5.0_06binssv.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:PROGRA~1MICROS~2OFFICE11REFIEBAR.DLL

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://acs.pandasoftware.com/activescan/as5free/asinst.cab

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab

O23 - Service: Adobe LM Service - Unknown owner - C:Program FilesCommon FilesAdobe Systems SharedServiceAdobelmsvc.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe

O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:WINDOWSsystem32ZONELABSvsmon.exe

No juz zakoncze tego i tak dlugiego posta. Czekam na porady... :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury karty graficznej i procesora, podaj, jaki masz zasilacz. Faktycznie, log wygląda na czystego. Widać, że masz porządek na dysku. Sprawdź wszystkie partycje zaktualizowanym programem antywirusowym i dodatkowo przeskanuj sytem programem Ewido.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura w normie, taka jak zawsze

zasilacz(podam info z naklejki) ModeCom Feel - 300W info - calkiem niedawno, moze pol roku temu byl zmieniany, mialem wczesniej jakkiegos megabajta czy inny shit no i wkoncu padl :]

antywirem skanowalem, panda active scan, i mksem, pusto

jeszcze zobacze ten ewido, jak cos nie tak dam edita

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz słabiutki, ale Twój sprzęt w sumie nie wymaga jakiegoś megaagregatu... Dla pewności polecam sprawdzić, jak komputer będzie się zachowywał na innym, silniejszym zasilaczu. Noi sprawdź tym Ewido.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkurde!!!!!!Puscilem memtest i fajnie chodzi wszystko ladnie przychodze a tu ktos w domu odkurzyla mi za klawiatura i pod i wogule i podnios to co sie wysuwa z klawiatura i na klawiaturze sie wcisnelo stan wstrzymania;/!!!!chodizlo okolo 7 godzin jak wylonczylem stan wstrzymania pisze na dole test over musze jeszcze raz robic czy juz nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak memtest chodził siedem godzin i nie wywalił żadnego błędu to raczej wszystko jest w porządku. Zweryfikuj nazwę tego pliku (arcaex.sys) podanego przez wies.niaka. Czy on nazywał się dokładnie tak??

-<EDIT>- do postu poniżej

To dla pewności sprawdź, bo to niby jest plik systemowy, ale w necie nie ma żadnych info na jego temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla pewności sprawdź, bo to niby jest plik systemowy, ale w necie nie ma żadnych info na jego temat.

To nie jest plik systemowy. Kazda aplikacja moze sobie miec moduly z dowolnym rozszerzeniem, w tym "sys". Moze to jest jakis modul Arcavira (strzelam na podstawie nazwy). Nie jest to program swiatowej slawy, wiec pewnie dlatego nie ma o tym pliku info w Sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawdzielm tym ewido czy jak mu tam ;/. Zrobilem skan calego sys, wykryl tylko 23 tracking cookie, ale watpie czy jest to cos co powoduje u mnie dziwne zachowanie sie kompa. Dla wszystkiego zrobilem skan ad-aware.Pusto

Watpie czy to wina zasilacza, ten problem wystepuje od niedawna, a zasilacz mam ~0,5 roku. Mysla raczej ze to wina jakiegos programu lub configu windowsa, zle stery itp, sprzet raczej mam w porzadku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cr!s -> wypadałoby podać te komunikat z bluescreen'ów, z uwzględnieniem wszystkich cyferek itd... jeśli niebieski ekran tylko mignie i następuje reset, to http://www.cdaction.com.pl/agora/viewtopic...p=404009#404009.

obejrzyj sobie płytę główną, czy kondensatory nie są napuchnięte.

zasilacze nie są wieczne, na początku może działać dobrze, a później się zużywać. poza tym inne komponenty mogą ulegać powolnemu zużyciu, aż w końcu coś się sypać zaczyna.

sprawdź na innym zasilaczu, lepszym i firmowym, tak jak napisał _aston_.

dawid1992 -> jeśli memtest na liczniku błędów miał 0, to pamięć jest ok :).

faktycznie, nie załapałem, że nazwa pliku jest podobna do nazwy antywirusa. jeśli błąd by jeszcze wyskakiwał, to spisuj treści. spróbuj wywalić arcavira tymczasowo i zobacz czy problem się powtórzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zainstalowania Gothica II dzieją sie u mnie dziwne rzeczy. Otóż po ok 20-30 min gry (w dowolną grę) gra na chwile się zawiesza, a naspępnie wywala mnie do windy (bez żadnych błędów). Gdy włączam (dowolną grę poraz drugi zostaje mi tylko 15 min swobonego grania. Za trzecim razem po ok 15 minutach gry resuje sie komp. Bardzo bym prosił o rozwiązanie mojego problemu, i jezeli jest to możliwe podanie powodu (taki sam problem miałem po zainstalowaniu Flashpointa, wtedy aby rozwiązać problem formatowałem dysk) tych dziwnych zjawisk :P.

Nie pomaga przeinstalowanie sterowników do karty graficznej, zresowanie kompa, defragmentacja dysków, ani scan disc ( :P ). Gothica II oczywiście usunąłem. Spróbuję jeszcze przywrócić system, ale wątpie, żeby pomogło. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. podaj jaki masz sprzęt

2. sprawdź temperatury procesor / grafika / dysk

3. czy jeśli po pierwszym padzie gry, poczekasz trochę (np godzina, dwie) i dopiero później włączysz grę, to też masz tylko 15 minut gry?

4. skan antywirem? wrzuć log z HJT, przeskanuj system programem ewido.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. podaj jaki masz sprzęt

2. sprawdź temperatury procesor / grafika / dysk

3. czy jeśli po pierwszym padzie gry, poczekasz trochę (np godzina, dwie) i dopiero później włączysz grę, to też masz tylko 15 minut gry?

4. skan antywirem? wrzuć log z HJT, przeskanuj system programem ewido.

1. Ups, zapomniałem: AMD athlon xp 1600+, 256 RAM, GF4mx 420

2. Jak sprawdzić temperaturę, i jak ją ewentualnie obniżyć?

3. Jeżeli odczekam troche dłużej, to znowu zostaje mi dłużej czasu na pogranie (pomyłka, zamiast 30 min mam 40 minut)

4.

a.)zara zrobie skan

b.)oso chozi z tym logiem z HJT (sorry, ale ja raczej pro informatykiem nie jestem, i takich pojęć nie czaje)?

Przywrócenie systemu nic nie pomogło. Na tym sprzęcie gram już dobrych 4 lat, więć czy możliwe, że poprostu grafa/dysk/procek szybciej się przegrzewają (poprostu "zaczynają umierać śmiercią naturalną")?

EDIT

Skan antyvirem nic nie wykrył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to za mało informacji. jaka płyta główna, napędy, zasilacz (producent, moc)?

2. np programem speedfan lub everest home. sprawdzaj w obciążeniu (kiedy procesor i grafika są w pełni wykorzystywane). do monitorowania temp. grafiki poszukaj programu na http://www.guru3d.com/, przy czym może być tak, że żaden nie będzie chciał obsłużyć twojej karty

temperaturę możesz też zbadać organoleptycznie czyli na dotyk.

3. hmm wygląda właśnie na przegrzanie, komp ostygnie i znów jest w miarę ok.

4. już tłumaczę: HJT = hijack this -> www.hijackthis.de, tam jest program do pobrania. dajesz do a system scan and save a logfile. program skanuje i wyrzuca log w notatniku, który tu wklejasz.

możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...