Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

GMER 1.0.10.10122 - http://www.gmer.net

Rootkit 2006-06-24 11:03:16

Windows 5.1.2600 Dodatek Service Pack 2

---- System - GMER 1.0.10 ----

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwClose

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwCreateProcess

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwCreateProcessEx

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwCreateSection

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwCreateThread

SSDT kl1.sys ZwOpenFile

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwOpenProcess

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwQueryInformationFile

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwQuerySystemInformation

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwResumeThread

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwSuspendThread

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys ZwTerminateProcess

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[284]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[285]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[286]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[287]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[288]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[289]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[290]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[291]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[292]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[293]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[294]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[295]

SSDT SystemRootSystem32driversklif.sys SSDT[296]

---- Devices - GMER 1.0.10 ----

Device DriverTcpip DeviceIp IRP_MJ_SHUTDOWN [F7A6CB99] klmc.sys

Device DriverTcpip DeviceTcp IRP_MJ_SHUTDOWN [F7A6CB99] klmc.sys

Device DriverTcpip DeviceUdp IRP_MJ_SHUTDOWN [F7A6CB99] klmc.sys

Device DriverTcpip DeviceRawIp IRP_MJ_SHUTDOWN [F7A6CB99] klmc.sys

Device DriverTcpip DeviceIPMULTICAST IRP_MJ_SHUTDOWN [F7A6CB99] klmc.sys

Device FileSystemFastfat Fat IRP_MJ_CREATE B17B3C8A

---- Files - GMER 1.0.10 ----

File C:System Volume InformationMountPointManagerRemoteDatabase

File C:System Volume Informationtracking.log

File C:System Volume Information_restore{76656304-BDA8-4A31-831C-949AD7758B05}

---- EOF - GMER 1.0.10 ----

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syfu brak, tylko takie tam zbędniki do usunięcia. ;-)

O4 - HKLM..Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%system32dumprep 0 -k

Zaznacz i kliknij na dole Fix checked.

Start >>> Ustawienia >>> Panel sterowania >>> System >>> Zaawansowne >>> Uruchamianie i Odzyskiwanie >>> Ustawienia >>> Zapisywanie informacji o debugowaniu >>> Ustaw na Brak

O18 - Protocol: bw+0 - {EDA075BC-E05F-4BC1-991C-B5FCDE3A4F59} - C:Program FilesLogitechDesktop Messenger8876480ProgramBWPlugProtocol-8876480.dll ...

Odinstaluj w Start >>> Panel sterowania >>> Dodaj/Usuń >>> Logitech Desktop Messenger

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Grafika to MSI,co do reinstaliki sterownikow to zrobilem format i dalej to samo,to ja sie wkurzylem i jeszcze raz format :x i teraz nie instalowalem autopatchera i Frameworka.Narazie wszysko dziala,ale nie wiem jak dlugo. :D Acha dodam jeszcze ze na dysku C robi mi 2 foldery

"biosinfo" i "csb" co to jest?/Ile razy to usune to po wlaczeniu kompa pojawia sie od nowa.A co do netu to problem wystepuje przy wylaczonym necie :?

Acha karta nie byla podkrecana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem po jeszcze jednym formacie :D .Uzytkownik o nicku wis.niak nie mial racji problem wystepuje gdy nie mam zainstalowanych sterownikow do karty graficznej.Teraz sie juz wkurzylem i napisze meila do sklepu w ktorym kupilem kompa,a jak nie odpisza to oddam na gwarancje,niech sie mecza bo mnie juz cos trafia :evil: Nikt nie wie jak moze bec przyczyna mojego problemu na 2 duzuch forum"Pclab' i "cdaction" wiec chyba sam tym bardziej do niczego nie dojde :? Od 7 lat mam kompa i nigdy nie mialem sytuacji z ktorej nie umialbym wybrnac :twisted:

Mimo wszystko dzieki wszystkim tym ktorzy zmarnowali swoj cenny czas na pisanie pomocnych mi postow :)

Ciagle tkwie w nadzieji ze ktos napisze tego przelomowego posta ktory mi pomoze. :D

Acha wiecie co to sa te 2 pliki na dysku C ktore podalem w poprzednim poscie?? :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak przeczytalem z tego blue screena że coś mam ze sterownikami. Ale wszystkie stery od grafy wgrałem. Chyba że pamieć potrzebuje też jakichś dodatkowych. Kumpel poradził abym pobrał aktualizacje biosa ze strony producenta płyty głównej i jakies inne "update"y. Jutro zrobie test pamięci tak jak radziłes memtestem 86. zobaczymy..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj dokładną treść komunikatu, bo "coś ze sterownikami" jest trochę małomówne. nie ma czegoś takiego jak sterowniki do pamięci, natomiast powineneś mieć zainstalowane sterowniki do płyty głównej (znajdziesz najnowsze na stronie producenta, lub po prostu na płytce dołączonej do płyty głównej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nioektóre płyty maja problem z niektórymi pamięciami. Dość często pomaga na to update Biosu. Tylko pamiętaj najlepiej z poziomu dosa i zrób BACKUP starego biosu. Programik do flashowania bios powinien być na płycie/stronie producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - oto opis pewnego problemu. Uwaga - problem ten pojawia się tylko przy pierwszym uruchomieniu kompa. Gdy już zaskoczy to działa bez problemu, po wyłączeniu i włączeniu lub restarcie - wszystko potem OK. Testy karty graficzne nie wykazują problemów.

Oto problem - Podczas uruchamiania kompa po dłuższym jego postoju , np. 24godz., zanim załaduje się system, czyli w momencie wczytywania biosu i testowania itp, ekran monitora miga czarno-biało a w niektórych miejscach gdzie miał być tekst pojawiają się krzaczki czyli różne znaki chyba kodu ascii. Wszystko migocze chwilę czarno-biało, potem przy wczytywaniu systemu na ekranie logowania windows pojawia się drobna kaszka z pikselków, choć napis Windows jest widoczny, po czy po zalogowaniu czarny ekran i komp nie odpowiada.

Reset nie pomaga - ten sam objaw, dopiero wyłączenie i włączenie ponowne powoduje normalny start kompa.

Pisałem już, że jest to tylko przy pierwszym uruchomieniu po dłuższym postoju.

Potem to już wszystko pięknie działa, można wyłączyć i włączyć bez problemu lub restarować. Co za problem?? Czy może to być wina słabej baterii CMOS?

sprzęt: AMD Athlon 3700+

Mobo: MSI K8N Neo4 FI (na nvidii nforce4)

Hdd Maxtor MAxline 250GB

Grafa: MSI GeForce 6800 GS

RAM: 4x512MB Geil (Ultra Latency CL2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - oto opis pewnego problemu. Uwaga - problem ten pojawia się tylko przy pierwszym uruchomieniu kompa. Gdy już zaskoczy to działa bez problemu, po wyłączeniu i włączeniu lub restarcie - wszystko potem OK. Testy karty graficzne nie wykazują problemów.

Oto problem - Podczas uruchamiania kompa po dłuższym jego postoju , np. 24godz., zanim załaduje się system, czyli w momencie wczytywania biosu i testowania itp, ekran monitora miga czarno-biało a w niektórych miejscach gdzie miał być tekst pojawiają się krzaczki czyli różne znaki chyba kodu ascii. Wszystko migocze chwilę czarno-biało, potem przy wczytywaniu systemu na ekranie logowania windows pojawia się drobna kaszka z pikselków, choć napis Windows jest widoczny, po czy po zalogowaniu czarny ekran i komp nie odpowiada.

Reset nie pomaga - ten sam objaw, dopiero wyłączenie i włączenie ponowne powoduje normalny start kompa.

Pisałem już, że jest to tylko przy pierwszym uruchomieniu po dłuższym postoju.

Potem to już wszystko pięknie działa, można wyłączyć i włączyć bez problemu lub restarować. Co za problem?? Czy może to być wina słabej baterii CMOS?

sprzęt: AMD Athlon 3700+

Mobo: MSI K8N Neo4 FI (na nvidii nforce4)

Hdd Maxtor MAxline 250GB

Grafa: MSI GeForce 6800 GS

RAM: 4x512MB Geil (Ultra Latency CL2)

To bylo do mnie???

U mnie nic nie migocze i reset dziala i czasmi pomaga,nie pojawia sie zadna kaszka z pikselow.u mnie tylko sie nie chce wczytac,pozatym to wszystko moge robic :lol: I nie musi byc dluzszy postoj,czasami dam uruchom ponownie i nie chce sie wlaczyc :P.Co bede duzo pisal po prostu inny problem :D

Ale dzieki ze sie staracie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - oto opis pewnego problemu. Uwaga - problem ten pojawia się tylko przy pierwszym uruchomieniu kompa. Gdy już zaskoczy to działa bez problemu, po wyłączeniu i włączeniu lub restarcie - wszystko potem OK. Testy karty graficzne nie wykazują problemów.

Oto problem - Podczas uruchamiania kompa po dłuższym jego postoju , np. 24godz., zanim załaduje się system, czyli w momencie wczytywania biosu i testowania itp, ekran monitora miga czarno-biało a w niektórych miejscach gdzie miał być tekst pojawiają się krzaczki czyli różne znaki chyba kodu ascii. Wszystko migocze chwilę czarno-biało, potem przy wczytywaniu systemu na ekranie logowania windows pojawia się drobna kaszka z pikselków, choć napis Windows jest widoczny, po czy po zalogowaniu czarny ekran i komp nie odpowiada.

Reset nie pomaga - ten sam objaw, dopiero wyłączenie i włączenie ponowne powoduje normalny start kompa.

Pisałem już, że jest to tylko przy pierwszym uruchomieniu po dłuższym postoju.

Potem to już wszystko pięknie działa, można wyłączyć i włączyć bez problemu lub restarować. Co za problem?? Czy może to być wina słabej baterii CMOS?

sprzęt: AMD Athlon 3700+

Mobo: MSI K8N Neo4 FI (na nvidii nforce4)

Hdd Maxtor MAxline 250GB

Grafa: MSI GeForce 6800 GS

RAM: 4x512MB Geil (Ultra Latency CL2)

Spróbuj zmienić zasilacz na mocniejszy (ew dający pewniejsze napięcia jakiejś porządnej firmy Chiftec, Thermaltake...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolan&wies.niak jak zrobić backup-a BIOSa i update w DOS-ie ?? Aktualnień do ASRocka BIOS jest dużo i nie bardzo wiem co wybrać a daty są z 2003 i 2004 roku. Aha i zapodam zdjęcia tych komunikatów jeśli można:

są to takie komunikaty (inne czasem):

1)73c73cf29494cbd0m.jpg

2)cb69ab783a2dcdf9m.jpg

Sorki ale nie jestem zbytnio obyty w temacie różnych takich napraw w kompie. Sam nic nie grzebie bo nie umiem i się troche boję aby czegoś nie zepsuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie czujesz się pewnie to oddaj kompa do jakiegokolwiek serwisu. Sprawdzą ci go zrobią update BIOSU jak będzie trzeba. Przy takich problemach ciężko coś poradzić na odległośc. Jak jesteś w Wawie to polecam serwis znaku (www.znak.pl) fachowo i bez zbędnych kosztów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przed chwilą kolega poprosił mnie o pomoc. Jego problemem jest to, że zawsze jak wyłączy na dłużej komputer, po uruchomieniu "przestawia mu się godzina". Pierwsze co mi przyszło na myśl,to to, ze np. BIOS mu się resetuje. Czy ktoś się spotkał już z czym takim ? Mówi że sam w BIOSie nic nie zmieniał, ma BIOSa AMD.

edit: wirusa też żadnego nie znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego problemem jest to, że zawsze jak wyłączy na dłużej komputer, po uruchomieniu "przestawia mu się godzina". Pierwsze co mi przyszło na myśl,to to, ze np. BIOS mu się resetuje. Czy ktoś się spotkał już z czym takim ? Mówi że sam w BIOSie nic nie zmieniał, ma BIOSa AMD.

edit: wirusa też żadnego nie znalazł.

Najprawdopodobiej winna jest bateria CMOS, która podtrzymuje bios. Trzeba będzie pofatygować się do sklepu elektronicznego bądz komputerowego i zakupić nową beterię. Powinna zadziałać. Innne logiczne przyczyny nie przychodzą mi do głowy w tej chwili. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corec -> wejdź sobie na stronę asrocka, przejdź do modelu swojej płyty głównej. pobierz najnowszy dostępny bios do twojej płyty. najpewniej w okolicy będzie też programik, którym należy to zrobić oraz instrukcja jak. jeśli instrukcji nie będzie, użyj google szukając obsługi do tego programiku.

Zrobiłeś te testy pamięci? komunikaty wskazują właśnie na problem z pamięcią, lub (poczytaj od miejsca gdzie opisana jest przyczyna i sprawdź czy masz takie pliki jak tam podano): http://support.microsoft.com/default.aspx?...b%3Bpl%3B903251.

niko14 -> bateria nie podtrzymuje biosu, bo jest on zapisany w kości typu ROM. bateria podtrzymuje jedynie ustawienia biosu (które są zapisane w pamięci typu CMOS) ...tak w ramach sprostowania:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A więc...składam kompa : Athlon 1.2GHz , ECS K7VZA , GeForce 6200 128MB {64bit}, Ram Infineon 256+128 MB , Maxtor 40GB , napęd CD-52X MSI, zasilacz 350W standardowy z obudowy;} Rewelacja to to może i nie jest...

System XP Prof. + sp.1

Komp działa normalnie od odpalenia systemu jakieś 20-25 minut po czym następuje całkowity zwis! i jedynie restart;}

Gierki i inne programy tak samo!

W podglądzie zdażeń jest informacja o błędzie ;

Pierszy komunikat_

"System BIOS ACPI dokonuje próby odczytu z niedozwolonego adresu portu We/Wy {0xcfc} , który znajduje się w chronionym zakresie adresów 0xcf8-0xcff.To może prowadzić do niestabilności systemu."

Drugi_

jest taki sam tyle że dokonuje zapisu do portu We/Wy {0x70}

Trzeci_

Odczytu do {0x71}

Te komunikaty pojawiają się za każym odpaleniem kompa.

Czy to ten błąd ACPI jest przyczyną zwisu?I jak to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak będzie jak pozamieniasz pamięci, zostawisz tylko jedną kość, pozmieniasz gniazda. sprawdź czy masz włączone acpi w biosie. sprawdź temperatury.

obejrzyj płytę główną, czy kondensatory są napuchnięte, wylane? spróbuj też z innym zasilaczem.

proponuję też wrzucić w google początek komunikatu i poczytać podobne problemy innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z prockiem Athlon 64 3000 + płyta główna Asus K8N karta graficzna geforce 6600 GT.Przy uruchamianiu kompa nasamym początku jak sprawdzi ramy pokazuje sie informacja że CPU Fan error i musze nadusić F1 potem wchodzi do systemu. co mam zmienić w biosie aby wszystko było ok ? z góry thx :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...