Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum - temat do dyskusji i zgłoszeń

Polecane posty

A może by tak Moderatorzy się zgodzili na otworzenie takiego samego tematu na jeden miesiąc? W tym czasie powinno się uzbierać wystarczającą ilość graczy do otwarcia "zaawansowanego" tematu, a wtedy ten drugi będzie już niepotrzebny. Co Wy na to? Bo jak na razie to Ci, którzy chcą zagrać muszą czekać jeszcze kilkanaście dni, nim uzbiera się dosyć "weteranów". Tym bardziej, że muszą oni po 2-3 razy z rzędu wytypować prawidłowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że muszą oni po 2-3 razy z rzędu wytypować prawidłowo.

A może zmienić z 2-3 dobrze wytypowane na 2-3 wytypowanie & zginięcie? czyli: 2-3 razy uczestniczyło się w zabawie (podstawowe FM) i przez te 2-3 razy, powiedzmy udało się 2 razy wytypować dobrze, a raz się zginęło - to wtedy suma: 2 dobre wskazanie na mordercę + 1 śmierć w grze = udział w FM FBI? Może tak? ;)

A co do zgromadzenia uczestników, to ja jestem dalej za tym, by dać FM w kalendarzu. ;P

@Shiva i JamesVoo - Okej. NIE ZMIENIAJMY NIC. Niech ZOSTANIE TAK JAK JEST, dobrze? Ja też już doszedłem do stwierdzenia, że: "prostota jest najlepsza" i nie warto na razi nic zmieniać. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hackicośtamdalej ;) - Jak dla mnie zbyt utrudnianie zabawy, nie udziwniajmy tego zbytnio.

Tak BTW, jeśli moderatorzy nie chcą się zgodzić na otwarcie kolejnego tematu to może jednak zabawimy się w ten kolorek?

Może wprowadzi to trochę zamieszania, ale będą mogły być dwie grupy, które by sobie prawie nie przeszkadzały, prócz tego że co jakiś czas by trzeba przewinąć jeden czy dwa posty. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dear Dżejms. Narazie nie ma po co robić drugiego tematu bo narazie nie ma aż tylu osób. Na oko to ja widzę 15 osób, a 33% teraz wyjeżdża na wakacje. Poczekajmy tydzień-dwa, wtedy zobaczymy, będzie (mam nadzieje) coraz więcej chętnych. Będzie można nie dość, że otworzyć FBI, to ludzie zdobędą doświadczenie =D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie drugiego tematu, to ja jestem za tym kolorkiem. Trzeba by powypytywać potencjalnych uczestników, jak to wygląda u nich możliwość gry w najbliższym czasie i może wyszłoby coś z tego na kształt drugiej linii fabularnej? Ale Shiva ma rację, najpierw wypadałoby zagrać.

...problem w tym, że właśnie z zagraniem jest jak na razie problem.

@HacKNSlasHMonsteR21 [yeah, nauczyłem się]: Przyznam, że brzmisz w ostatniej wypowiedzi, jakbyś miał wyrzuty do całego świata, przynajmniej w moim odczuciu to tak zabrzmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morfoneusz - Mi się tylko wydaję czy po obu grach zawsze się znalazło kilka osób którym się nie udało dostać, ponieważ nie zdążyły się zapisać? Chyba lepiej aby jak najwięcej osób mogło w to zagrać, a z tego co widzę to nie brakuję chętnych na prowadzących. Zresztą, co szkodzi spróbować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że brzmisz w ostatniej wypowiedzi, jakbyś miał wyrzuty do całego świata, przynajmniej w moim odczuciu to tak zabrzmiało.

Sorry... :ukłon: Rozpędziłem się coś, tak jakbym to Ja stworzył tą zabawę, a przecież stworzył ją P_aul a Rankin i Lord nad tym czuwają. Początkowe moje przemyślenia/propozycje były jeszcze w miarę do przełknięcia, a teraz się rozszalałem i zaczynam robić z igły widły. Przepraszam ;( Nie chcę dostać osta bo to mnie dobije kompletnie. :( Nie będę już dawał żadnych uwag od siebie. Chciałem się tylko dobrze bawić a zacząłem komplikować, sorry. <ucieka i chowa się w mrocznej knieji...>

@JamesVoo - btw, o co chodzi z tymi kolorkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamesVoo - btw, o co chodzi z tymi kolorkami?

Chodzi o to aby podzielić się na dwie grupy. Gdzie jedna np. pisze normalnie, a druga na przykład tak. Wtedy czytasz tylko posty które są w kolorze Twojej grupy i nie przejmujesz się resztą. Tak można by uniknąć mylenia postów dwóch grup

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Teraz to trzeba będzie to wszystko z modami i prowadzącymi ustalać, ewentualnie jakieś usprawnienia, np. z przejściem prowadzących, coby się P_aul nie przemęczał z dwiema grupami jednocześnie.

@HacKNSlasHMonsteR21: Ale nie o to mi chodziło, że źle mówisz. Każdy pomysł jest przecież godny przemyślenia, każda sugestia jest przydatna. W końcu po to powstał ten topic. Mi chodziło tylko o to, że brzmiałeś, jak naburmuszone dziecko (bez obrazy, oczywiście :wink:), urazić też moją uwagą nie chciałem. Jeśli tak to odebrałeś - wybacz. :wink:

@Morfoneusz: Ja niby też mam mieszane uczucia, ale mam ochotę dołączyć do zabawy, mod nie zrobi drugiego, takiego samego topicu, a zanim pojawi się FBI, to pewnie trochę czasu minie (biorąc pod uwagę oczywiście, że teraz za każdym razem grupa trafiałaby na mordercę). Poza tym, zgubiłem się trochę i nie wiem, kto konkretniej wysnuł ten pomysł, żeby liczyć zabitych jako wygranych po zdemaskowaniu mordercy, ale ja jestem definitywnie za. Jeśli by tak nie było, to np. w każdej rundzie jedna osoba miałaby zaliczone trafienie i standard dla tych samych graczy mógłby trwać miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalnie by było jednak straszny zamęt i chaos...Ja jestem temu przeciwny. Zrobi się jescze parę rund, otworzy FBI i wyjdzie na otwarcie drugiego tematu wtedy nikt nie będzie w grupie B, bo grupa A jest już pełna, a wcześniejsza grupa B zawędrowała do FBI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile aktualna runda jeszcze potrwa, ale z góry ogłoszę, że jestem gotów poprowadzić jeszcze jedną rundę, tym razem dla 10 graczy (więcej to już za dużo ^^), z pierwszeństwem dla tych, którzy jeszcze nie grali. Po raz kolejny też stwierdzam, że moim zdaniem rozwiązanie z drugim prowadzącym i drugą grupą, piszącymi innym kolorem jest dobre (lepsze niż oddzielny temat, bo nie ma gwarancji, że gdy zainteresowanie grą opadnie nadal będzie dość chętnych na dwie rozgrywki ;) )

Ponadto po kolejnej grze będę potrzebował przerwy, raz żeby odpocząć od wymyślania zagadek, dwa żeby może samemu zagrać ;) Swoją drogą, spokojny jakiś dziś dzień... za spokojny o.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_aul: Dokładnie, też tak pomyślałem. Coś się dzisiaj rozgrywka strasznie wlecze. No, ale nie wiem, jak u was, ale u mnie to już nawet nie Egipt. U mnie to Sahara x.x I żeby nie było, dalej jestem ciekaw opinii na temat mojej idei przechodzenia prowadzącego na wygranego mordercę/policjanta. Nie powiem, to by Ci zdjęło trochę ciężaru z barków. A i sam mógłbyś dołączyć, no bo czemu nie? ^^

@down: Ta, tego też się boję ;/ No, to może niekoniecznie taki system, ale przecież raz na jakiś czas w jakiś sposób prowadzący mogliby się zmieniać, toż wypadki (i wakacje, i wyjazdy, i nowe, fajne produkcje) chodzą po ludziach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie stałych, wystarczy, że nie będzie obowiązku prowadzenia. Można sobie zwyczajnie zaklepać - "Chcę poprowadzić grupę czerwoną jak skończą aktualną kolejkę, biorę do 10 osób, można już się zgłaszać." Trzeba tylko pamiętać, że "aktualna rozgrywka" może się skończyć tego samego dnia, albo kilka dni później ;) Uważam wręcz, że stały prowadzący to kiepski pomysł, bo zagadki zrobią się zbyt schematyczne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmiałeś, jak naburmuszone dziecko (bez obrazy, oczywiście :wink:)

Nic nie szkodzi ;) Miałeś trochę racji. Coś mi uderzyło do głowy (chyba woda sodowa...), ponieważ uparłem się jak głupi, by chcieć promować FM w kalendarzu i w ogóle stałem się, jak ryba-dymka :tongue:, a zresztą... mniejsza z tym. ;P

Poza tym, zgubiłem się trochę i nie wiem, kto konkretniej wysnuł ten pomysł, żeby liczyć zabitych jako wygranych po zdemaskowaniu mordercy, ale ja jestem definitywnie za.

Masz na myśli mój pomysł? :P To co napisałem, że jak ktoś 3 razy brał udział w zabawie i w tych 3-ech razach:

- 2 razy wytypował mordercę

- raz zginął

I ta suma dawała możliwość gry w FM FBI. To o ten chodzi Ci pomysł? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Dokładnie :wink: W sensie, że nawet, jeśli zginął trzy razy, ale dobrze typował za każdym razem, to żeby mu to zaliczyć na poczet przyszłego FBI. I tak się zastanawiam, czy moje podejrzenia odnośnie aktualnego mordercy są prawdziwe :tongue: W każdym razie, nie mogę się doczekać, aż dołączę się do rozgrywki :happy:

EDIT: Jak na razie ŚP orzełek potwierdza częściowo, bo nie zaprzecza, moim przypuszczeniom. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będę w następnej zabawie, tak jak i ty Mister, chociaż ja się do drugiej rundy dostałem :tongue: , i jeszcze nie zginąłem, kto według ciebie jest mordercą?

Mam nadzieję, że znajdzie się więcej chętnych na zabawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pikaz512: Nie chcę ingerować w grę ;] Moje ewentualne podejrzenia zdradzę dopiero po rundzie, śmierci mojego wytypowanego lub ewentualnie twojej na PW ;] Poza tym myślę, że można byłoby zrobić listę graczy, i aktualnych, i zgłaszających się, aż sam straciłem rachubę, ile byłoby nas jakbyśmy mieli drugą linię w grze.

@down: Może w ten sposób, że kto by chciał prowadzić, to się zgłosi, i zrobimy z tego kolejkę?

@Shiva: Przerażasz mnie O.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...