Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum - temat do dyskusji i zgłoszeń

Polecane posty

Uwaga!

BARDZO ważna informacja.

Są wakacje.

Ja jestem leniwy.

Wniosek:

Zacznijcie się awanturować o zagadkę dopiero jeśli nie będzie jej do dwunastej. Wcześniej mogę jeszcze spać. Wszystko już ustalone, tylko muszę wkleić >:7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do diabła. Pamiętliwi jesteście...

Jedna mała, nic nie znacząca gra. Jedna tylko rozgrywka. I nagle w FM widzę "pokręcone i zwariowane umysły morderców", "chyba nie zaryzykujesz z głosowaniem na siebie", a w Omnia Forumowiczus Zagadex nawet była zagadka o "niesławnym Veldrashu". I taki fajny obrazek do tego...

Normalnie poczułem się sławny. Czy raczej... niesławny. :D

Kto by pomyślał, że tylko jedna, taka malutka rzecz wystarczy, żeby wam tak zapaść w pamięć... Niewiarygodne.

@down: P_aul coś ostatnio wspominał o kryzysie w swojej twierdzy... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak dobrze widzicie to nie ja... A skoro została ta czwórka to moi cichym faworytem jest

Aiden

... oczywiście w znaczeniu, że to on zabija ^^ Generalnie chętnie usłyszę wytłumaczenie całej intrygi & czy znalazłem sposób na prawidłowe jej rozwiązanie czy tylko swoją gadaniną ułatwiłem mordercy zabijanie ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem już o Supernaturalnej (:D) wersji Mafii. Dziś postanowiłem zaprezentować moje pomysły na temat dziennej rozgrywki, konkretniej o systemie sprawiedliwości. Jak wspominałem jest to podobne do propozycji Lorda & Rankina...

Po pierwsze policja. Za dnia ma ona prawo zatrzymać "na 24 godziny" dowolną osobę (ale jedną na raz, areszt jest słabo wyposażony :D). Ta osoba nie może wykonywać swoich akcji w nocy (o ile do nocy dożyje, patrz niżej). Alternatywnie, w ciągu dnia policja może prowadzić przeciwko konkretnej osobie śledztwo, które wskaże, czy osoba zachowuje się podejrzanie, czy nie (ale uwaga, łowcy będą podejrzani, a niektóre demony czy mordercy mogą nie być ;]). Wynik śledztwa będzie jawny. Niezależnie od tego ilu jest aktywnych funkcjonariuszy, policja może wykonywać tylko jedno z tych działań. Wyboru powinni dokonać między sobą.

Będą trzy role specjalne, na początku rozgrywki wybierane spośród zwykłych mieszkańców (tj. na pewno nie będą tymi złymi ;) ): sędzia, prokurator i obrońca. Zadaniem sędziego jest wybieranie każdego dnia pięciu ławników (i, o ile to jeszcze możliwe, nie będących policjantami). Jeśli sędzia nie poda zmian w składzie ławników, stosowani są ci sami co poprzedniego dnia.

Zadaniem prokuratora jest wskazanie jednej lub dwóch osób, które staną przed sądem. Jeśli prokurator nie wskaże podejrzanych rozprawa danego dnia nie odbywa się. Ponadto, jeśli jakaś osoba zostanie aresztowana danego dnia, policjanci mogą wymusić rozprawę przeciwko niej (co oznacza maksymalnie trzy rozprawy).

Obrońca ma prawo wybrać jedną osobę, która jest automatycznie uniewinniona, pozostałe (jedna, lub dwie) stają przed sądem. Wobec każdego podejrzanego prowadzona jest osobna rozprawa, ławnicy głosują "winny" lub "niewinny". Jeśli większość uzna daną osobę za winną jest ona skazana na śmierć (apelacji póki co nie przewiduję :D)

Ponieważ demony mają nakaz załatwienia sprawy "po cichu" jeśli jeden z nich zostanie skazany opuszcza on ciało tuż przed wykonaniem wyroku i ucieka do piekła (oznacza to tyle, że dany gracz normalnie odpada z rozgrywki). Pozostałe demony mają prawo wybrać inną osobę i spróbować ściągnąć swego pobratymca z piekła (wtedy dany gracz otrzymuje wiadomość, że został opętany i musi przyłączyć się do demonów :D) Łowcy mają tatuaże, które chronią ich przed opętaniem.

Jeśli w czasie nocy ktoś z wymiaru sprawiedliwości zostanie zabity wybierana jest w głosowaniu powszechnym nowa osoba. To daje oczywistą strategię demonom - ubić sędziego, a potem zrobić sobie przewagę wśród ławników. I oczywistą kontrstrategię dla łowców - chronić wymiar sprawiedliwości wszelkimi siłami... Przez co pozostali obywatele tym łatwiej padną ofiarą demonów... tu będzie siedziała złożoność tej rozgrywki :D

Wreszcie, jak już wspominałem, łowcy, tajni policjanci i demony mają prawo w ciągu dnia stwierdzić, że są tajniakami i przyłączyć się do sił policji, co mam nadzieję spowoduje zabawne sytuacje, gdy policjanci zaczną się podejrzewać nawzajem (tak, aresztowanie innego policjanta będzie możliwe, czemu nie :D)

Ponadto, o czym też już pisałem, każdy niewinny, który zostanie zabity (zastanawiam się, czy nie ograniczyć tego do śmierci za dnia) może zdecydować się zostać zjawą i dręczyć tych, którzy skazali go na śmierć :D

I na koniec - kilka osób stwierdziło, że gra może być za trudna do prowadzenia. Nic z tych rzeczy. Jedyna trudność dla prowadzącego to rozwiązanie nocnych konfliktów, a do tego będą przejrzyste zasady (właśnie kombinuję jak zrobić by były proste i przejrzyste), żadnego liczenia, żadnych rzutów kostkami. Złożoność gry będzie siedziała w możliwych działaniach (na górze widzicie zaledwie kilka z wymyślonych przeze mnie opcji :D) Ale pojedyncze osoby będą po prostu wybierały spośród dwóch, trzech możliwości.

Poza tym zastanawiam się ile gry będzie rzeczywiście na forum bo choćby demony muszą się komunikować i to poza tematem ;) Niemniej myślę, że działań "otwartych" będzie dość by każdego dnia wrzucić kilka postów, poza tym nikt nie zabroni dyskutować, nawet przypadkowym osobom, o wydarzeniach i próbować rozwikłać sprawę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fez

Jak to mówi Doktor - "Fezzes are cool"

Co do rozpoczęcia, wciąż muszę dopracować działania nocne. Poza tym ta gra zajęłaby pewnie dużo więcej czasu niż tradycyjne, choćby dlatego, że aby rozsądnie pograć potrzeba będzie z 15 osób. Dlatego zagramy chyba dopiero po zjeździe. No chyba, że zmusicie mnie dziś do siedzenia całą noc i spróbujemy rozegrać rundę testową możliwie szybko, zaraz po zakończeniu aktualnej rozgrywki (tak czy siak, kończy się jutro :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startujemy teraz czy czekamy?

Raczej czekamy, bo P_aul musi jeszcze wymyśleć zasady

proste i przejrzyste
. Ogólnie fajne i ciekawe. Mi się podoba :), zwłaszcza możliwość bycia zjawą/duchem w nocy i dręczenia tych, którzy by mnie uśmiercili... oj, ale bym was męczył.:icon_twisted:

@JamesVoo - Zerkniesz może do CSBonesa... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko! teraz się domyśliłem, o co chodziło w naszej zagadce. Trochę za późno...sry CIENIU, że tak szybko skierowałem wzrok również na Ciebie (jak ostatecznie się okazało - przede wszystkim na siebie :wink: ) . Kiedy tylko zobaczyłem jej treść, wiedziałem że z taką listą będę miał problemy i stało się tak faktycznie, choć i tak do tych mniej oczywistych dowodów nie dotarliście. Niektóre powody głosowania na mnie były irracjonalne - nie wiem, jaki związek ze sprawą miał mu nick, czy podpis w sigu. Idąc tym tropem zawsze będę podejrzany...no ale cóż...

Choć pograłem krótko (acz intensywnie), wrażenia mam jak najbardziej pozytywne i nawet zaczynam przychylniej spoglądać w stronę Sesji RyPyGy. Może kiedyś spróbuję....

A co do ksywki Veldrasha mego autorstwa: chciałem zbudować jakiś klimacik i wrażenie funkcjonowania w jakimś już istniejącym świecie. Uznałem, że wspominki dawnych gier mi w tym pomogą. Niestety do drugiego wspomnienia nie dotrwałem...

A wracając jeszcze do wrażenia z gry. Jedyną rysą na gameplay'u dla mnie jest wrażenie, że niektórzy najpierw zapisali się do gry, by później odbębnić tylko głosowania, na tego kto ma najwięcej głosów. Piszę to, bo zdarzył się przypadek, że głosujący nie zajrzał, do żadnego z profili grających i w jakiś magiczny sposób zagłosował na mnie...chyba nie na tym to polega

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP1988: Racja, to może drażnić. Mieszane uczucia mam też do tego, że jeden z graczy ginie ot tak, na początku. Z jednej strony, dobrze, dodaje klimaciku i tego napięcia jeszcze przed rozpoczęciem, z drugiej dla oczekującego na rozgrywkę gracza to może być drażniące, że nic z tego nie wyszło 'bo tak'.

I hm, w Golomanowej rundzie napracowałem się jak diabli przez kilka godzin, robiąc listę, przeglądając wszystkie profile i posty, żeby przypasować podpowiedzi do graczy, czyli możliwego mordercy, a i tak wyszło, że jestem podejrzanym No.1. Interesujące, zaprawdę, bardzo interesujące.

Jak i BS, jeśli już szukacie ludzi do Supernaturala, to ja jestem jak najbardziej 'in'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć pograłem krótko (acz intensywnie), wrażenia mam jak najbardziej pozytywne i nawet zaczynam przychylniej spoglądać w stronę Sesji RyPyGy. Może kiedyś spróbuję....
Próbuj, próbuj :) Im szybciej tym lepiej... I spoko. Nie chowam żadnej urazy, w końcu to tylko zabawa a skoro o niej mowa...

Możecie mnie dopisać do tej przekombinowanej sesji Supernaturals czy jak to się zwie :P Może bardziej się połapię jak "Doktor Hoo" elegancko rozpisze to na punkty, ale sprawa z siłami paranormalnymi, całym wymiarem sprawiedliwości wydaje się kusząca. A, że po rundce Mafiosum mam pozytywne wrażenia to... hy-hy ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wydaję mi się że można skończyć dwie równolegle toczące się śledztwa i zebrać ludzi by stworzyć tą jedną dużą sesję. Jeśli dobrze pójdzie to będzie można spokojnie zacząć już jutro (o ile zasady już będą oficjalnie ogłoszone).

Nadal nie rozumiem celu zjawy, dręczyć morderce? Ale jak, chyba nie spamem PW... może jakimiś drobnymi poszlakami?

A co do tej niewiadomej śmierci to jak na razie mi się to podoba, jest cały czas poczucie niepewności (pewnie jeśli rano będę już z dalszej rozgrywki wykluczony to się zmieni :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernatural nie oglądałem, ale w tym co się tutaj szykuje jak najbardziej wezmę udział kiedy już będzie mniej więcej gotowe. Szkoda zwyczajnie ominąć coś dającego tyle możliwości. A co do Forum Mafiozum to wybacz Black, tak jakoś wyszło. Odpadnięcie RIPa naprawdę niespodziewane było, ludzie zaczęli wyciągać takie niestworzone argumenty, że chyba wszyscy mogli uchodzić za mordercę próbującego "na czysto" pozbyć się krzykacza :D Teraz jednak przyjrzałem się zagadce i już chyba wiem kto kogo i dlaczego... :chytry:

zaczynam przychylniej spoglądać w stronę Sesji RyPyGy.

To teraz czekamy aż się na jakąś sesję zaciągniesz :ok: Ja oczywiście nie przegapię okazji i i powiem, że The Legends potrzebuje całkiem sporo graczy, jeszcze kilku by się przydało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tak jak i ostatnio, tak i teraz jestem pozytywnie nastawiony wobec "supernaturalnych". ;) Tak jak mówiłem, tego typu gra może być nadzwyczaj interesująca. W razie czego, to macie kolejnego gracza do teamu.

Czas najwyższy z mordercy przerzucić się na demona... "przęklęty" brzmi lepiej niż "niesławny". :D

Mam nadzieję, że uda się coś z tego spłodzić jeszcze przed zjazdem, aczkolwiek nie obrażę się przecie, jeśli nastąpi to dopiero po. Jak zazwyczaj też w tego typu sytuacjach (teraz nieco tłustszym drukiem...)...

Oferuję się ze swoją skromną pomocą, jeżeli P_aul będzie chciał kogoś do pomocy.

Zawszę jestem chętny do pomocy przy obiecujących projektach... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...