Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum - temat do dyskusji i zgłoszeń

Polecane posty

Ja tam mimo wszystko proponowałbym nowy temat, wg mnie kolorek może i by się wyróżniał, ale zbyt wielki chaos by był w temacie na dwie gry wraz. A i co sądzicie o moim pomyśle, żeby prowadzącym zostawał wygrany morderca/policjant?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do policjanta - w zasadzie można napisać "Tak mi powiedział prowadzący"... i w dwóch przypadkach na trzy zawisnąć tego samego dnia jako osoba siejąca ferment ;]

A teraz krótki poradnik mistrzowania:

Nie mogę w tej chwili powiedzieć, jak układałem aktualną zagadkę (ale inaczej niż ostatnią ;]) ze zrozumiałych względów. Powiem tyle, że najpierw trzeba mieć jakiś pomysł, potem poszperać w profilach, na blogach i ogólnie gdzie się da i zebrać bazę danych o aktualnych graczach. Następnie połączyć fakty z pomysłem i voila. Co do reszty to prowadzący musi najpierw wybrać lub wylosować bohaterów rozgrywki i powiadomić ich o tym radosnym fakcie przez PW. Mordercy należy też od razu wysłać zagadkę do wglądu wraz z dokładnym wyjaśnieniem. Potem może nastąpić cała seria PW aby dopieścić szczegóły zagadki, lub, jak w przypadku niko, tylko jeden, że zagadka jest świetna :D

W trakcie rozgrywki też dużo do roboty nie ma. Podliczyć wieczorem głosy i ogłosić kto wisi. Wysłać policjantowi krótkie "TAK" lub "NIE", poczytać o niecnym planie mordercy na kolejny dzień... Rano wystarczy podać info kto jest kolejną martwą osobą. W ciągu dnia czytać z zainteresowaniem pojedynek morderca vs reszta świata :D Lub nie, bo tego nikt nie wymaga.

Jeśli morderca zostanie powieszony to ogłaszamy to w temacie z grą i tu wyjaśniamy zagadkę. Jeśli dotrwa do końca to piszemy ostatnie morderstwo i również zamieszczamy wyjaśnienie w dyskusjach.

I wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Co powiecie na to, by dać policjantowi drugą "moc" - oprócz śledzenie mógłby on też wysłać ślady do analizy i zyskać dodatkowy hint jak rozwiązać zagadkę. Np. w poprzedniej mógłbym napisać policjantowi, żeby przyjrzał się profilowi orzelka, albo że niektóre informacje to szum informatyczny. Ponieważ jednak wydaje się to potężniejsze niż śledzenie proponowałbym aby tej opcji można było użyć tylko raz i oczywiście nie pierwszej nocy (kiedy żadnych śladów jeszcze nie ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up, wszyscy - pomysły w sumie niezłe, oprócz tego z 'kolorkiem' , Jestem za. W sobotę wyjeżdżam, z resztą i tak już gram 2 rundę, więc i miejsce należałoby odstąpić. Ale póki co, pomysły dobre. Zanim wrócę, zdążycie je przetestować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, faktycznie, a nuż kiedyś mógłbym wziąć się za prowadzenie, czemu nie? Ale i tak, na pierwszy raz to wolałbym zagrać, żeby się wczuć.

I ostatnie pytanie 'is it?' - policjant zadaje prowadzącemu pytanie o mordercę co dzień w grze, czy tylko raz, na początku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga (na kolorowo, by przykuć Waszą uwagę)

Rozmawialiśmy z Rankinem o drugim, 'odciążającym' temacie dla Forum Mafiosum i naszym zdaniem niedopuszczalnym jest, by funkcjonowały w Z&Z dwie identyczne pod każdym względem zabawy. Nie jesteśmy jednak głusi na Wasze lamenty i prośby i w związku z tym proponujemy co następuje:

- Forum Mafiosum i temat dyskusyjno-zgłoszeniowy zostają w formie niezmienionej.

- Dochodzi druga, podobna lecz nie identyczna zabawa: Forum Mafiosum FBI. Jest to wariant dla najlepszych spośród graczy grających w FM, warunkiem udziału jest bezbłędne wskazanie winnego w 2-3 zabawach pod rząd na FM standard. FBI ma się bawić w bardziej zaawansowany, profesjonalny sposób i w związku z tym ślady i poszlaki mają być uboższe, techniki śledcze - bardziej zaawansowane, a czas śledztwa dwa razy dłuższy niż dla standardowego FM. Kolejną różnicą jest zastąpienie głosowania rozprawą sądową. Tutaj mamy mieć do czynienia z bardziej profesjonalnym podejściem do tematu. Przed zabawą należy wyznaczyć Sędziego i jeśli liczba graczy przekroczy ok 10 - dodatkowo 3 ławników. Po zakończeniu śledztwa należy przystąpić do rozprawy i przekonać sędziego za pomocą dowodów, kto jest naszym zdaniem winnym morderstwa (mogą też być sprawy bardziej pomysłowe, np atak terrorystyczny). Po zakończeniu rozprawy sędzia (i ewentualnie ławnicy) podejmuje decyzję - a jeśli się pomyli, to zostaje wykluczony z Forum Mafiosum wraz z ławnikami do czasu, kiedy znowu będzie bezbłędny 2-3 razy z rzędu w FM standard.

To tak mniej więcej wygląda, pozostałe reguły są bez zmian. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, jak dla mnie obecna formuła jest lepsza, nie jest chyba dobrze tak komplikować zabawy, choć tu jest sposób przejrzysty.

IMO warto spróbować, ale zastrzec że jedna osoba nie może brać naraz udziału w dwóch zabawach, wtedy by nic z odciążenia nie wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego pomysłu - uważam, że to ciekawa idea. Bardziej wymagająca, ale i motywująca graczy w standardowym FM. Mogę mówić ze swojej pozycji tylko, ale np. mam 2 uwagi

1. Gracz powinien mieć "zaklepane" te 2-3 rundy, jak inaczej zebrać wymaganą liczbę osób do gry w FBI ?

2. Powinien aktywnie typować nawet jak umrze, w "zaświatach" , czy to w temacie dyskusyjnym, czy tylko śledzić akcję, i przez PW dać znać kogo typuje na winnego

Mówię to dlatego, że osobiście zostałem w I edycji powieszony przez współobywateli, zaraz na początku, i nie pisałem potem ani w 'dyskusyjnym' ani, ze zrozumiałych względów, w głównym. A teraz wyjeżdżam w sobotę na 2 tyg. i ominie mnie 3 edycja FM

W każdym bądź razie, pomysł godny uwagi i przeanalizowania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę toto pokomplikowane, ale myślę, że mogłoby być ciekawe. Mimo wszystko, jakoś nie jestem do tegoż przekonany, wstrzymam się od głosu. Może zdecyduję się, jak uda mi się zagrać.

@Shiva: Weź pod uwagę, że trzeba będzie się jeszcze do tego FBI dostać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu śledztwa należy przystąpić do rozprawy i przekonać sędziego za pomocą dowodów, kto jest naszym zdaniem winnym morderstwa

A można będzie przekonywać sędziego, tak by wybrał źle? Wtedy też byłoby ciekawie ;)

Po zakończeniu rozprawy sędzia (i ewentualnie ławnicy) podejmuje decyzję - a jeśli się pomyli, to zostaje wykluczony z Forum Mafiosum wraz z ławnikami do czasu, kiedy znowu będzie bezbłędny 2-3 razy z rzędu w FM standard.

Czyli wychodzi na to, że gracz, który jest sędzią, musi wybrać takiego oskarżonego, by ten okazał się winnym, ponieważ ma doświadczenie z podstawowego FM i jeśli się pomyli to wylatuje nie tylko On (gracz który jest sędzią), lecz także ławnicy(3 graczy), więc "ma w swoich rękach" nie tylko siebie, lecz także trójkę innych graczy, przez co jeśli podejmie złą decyzję, to "karą" jest wykluczenie nie tylko sędziego, lecz także i ławników, więc strata jest większa, bo odpada 4 graczy (gdy będzie grać około lub powyżej 10 osób).

I tak ciekawie to może wyglądać. :) Ja na razie nie uczestniczyłem w podstawowym FM, więc to co wyżej napisałem to tylko moje przemyślenia. ;]

Momencik... A jeśli sam(bez ławników) sędzia się pomyli, to czy wylatuje On sam czy razem z trzema ławnikami? Bo jeśli ławnicy (ewentualnie) - mogą pomagać sędziemu (lecz nie muszą) w wyborze decyzji, to jeśli np. nie pomogą mu, to wtedy przez Jego błąd też wylatują? Wychodzi, że tak. Odwrotna sytuacja: ławnicy pomagają sędziemu - a i tak wylatują razem z nim, bo On się pomylił - czyli wychodzi wniosek: Trzeba naprawdę dobrze główkować, by nie dać się "wygryźć" z zabawy :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe "hard mode", jednakże za szybko napisałeś my lordzie. Trzeba poczekać, aż gracze się wczują i staną się starymi wyjadaczami, bo na razie dopiero 2 rundy były.

Jak już powiedziałem pomysł ciekawy tylko niech się temat rozrusza, znajdzie się więcej chętnych i można ruszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś patent na więcej graczy wymyślić...

A może, by tak Lord Nargogh albo Rankin umieścili Forum Mafiosum w kalendarzu - jak przy Kalamburach. ;) Wszyscy by widzieli, że pojawiła się nowa zabawa (oczywiście nie chcę przyćmić Kalamburów, lecz tylko "rozpromować" FM). Też ciekawy pomysł. :cool: Jak myślicie?

@mister155 - no to właśnie mi chodzi o to, że jak FM będzie w kalendarzu, to wtedy może uzbiera się tak z 30 chętnych na grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może by tak zwiększyć liczbę policjantów i morderców do 2? Może to by urozmaiciło/uatrakcyjniło grę, co?. Shiva - mnie tam na razie CSBones pasuje ale coś ostatnio to mało osób tam zagląda... :happy:

@Shiva - Zgadzam się z tobą. Podstawowe FM musi się porządnie rozkręcić, by mógł później powstać FM FBI :) A apropo podstawowego FM, to jest teraz 2 runda czy już trzecia?

@mister155 - Jak chcemy mieć hard core version w FM to przydałoby się tak z 30 osób do gry. ;] Popatrz na poprzednią stronę. Tam zaproponowałem opcję hardkorową, właśnie w 30 osób w jednym temacie, zerknij i oceń. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na tę grupkę weteranów sobie poczekamy, skoro pierwsza runda została wygrana przez mordercę (brawo, niko ;]), a dopiero druga trwa.

@HacKNSlasHMonsteR21 [rany, nick Ci się udał xP]: Też myślałem nad czymś w ten deseń. Wtedy można by też wieszać po dwie osoby wraz, ale i robota by była chyba cięższa, bo szukaj sobie takiej igły w stogu siana. Może coś takiego zrobić w jakiejś Hardcore Version, albo coś w ten deseń? xP

EDIT: O, wiem! Forum Mafiosum FFA :laugh:

@HacKNSlasHMonsteR21: Hell, nie zauważyłem. Ale patent niezły. Tak sobie myślę, że coś takiego można by nawet zrobić na jakiś czacie, czy konferencji na czymś. Też by się fajnie bawiło, a i rozgrywka szybciej by poszła. :tongue:

@Xysiu: Ja tam byłbym za, bo faktycznie zanim się dostaniemy, to mogą minąć wieki. Chociaż myślę, że jakieś kolejkowanie też by ewentualnie zadziałało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...