Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Za krzyk nauczony, liczy się ten, którego możemy użyć. Krzyk możliwy do użycia, to ten, który został odblokowany duszą. Samo zebranie krzyku ze ściany nie oznacza, że się go nauczyliśmy. Pokrętne, ale jest w tym logika.

Pytanie techniczne:

Miał ktoś problem z instalacją modów w nowej wersji NMM? Gdy klikam na dodanie modyfikacji, następnie wybieranie i zatwierdzenie, napotykam na brak jakiejkolwiek reakcji ze strony NMM. Nic nie robi. Wszystko normalnie działa, tylko mod się nie ładuje. Jak ktoś zna rozwiązanie problemu i jest skory do podzielenia się nim, to będę wielce wdzięczny.

Oczywiście, niech to będzie pojedynczy post; pytam tutaj, ponieważ nie chcę zakładać nowego działu w PD, póki nie ma wielkiej potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie pancerzy w skyrim. Czy daedryczny i smoczy można gdzieś znaleźć \ kupić czy jedyny sposób by je zdobyć to samemu wykuć? Pytam ponieważ nigdy w rpgach nie interesowałem się kowalstwem a więcej radości dawało mi znalezienie fajnego pancerza od wykucia go i wolałbym wydać punktu na inne umiejętności niż kowalstwo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można znaleźć. W Skyrim przedmioty, które znajdujesz w skrzyniach są skalowane do poziomu Twej postaci, więc im wyższy masz level, tym lepszy sprzęt znajdujesz. Od bodaj 50 poziomu zaczynają się w skrzyniach pojawiać daedryki, a smocze pancerze od 55 albo 60.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pancerz smoczy to mi zdarzyło się kupić jego części. np. buty, albo rękawice, ale kirysu nie znalazłem. Co do dedrycznego, jest tak samo. Ogólnie polecam jednak zainteresować się kowalstwem bo samodzielnie wykuty pancerz jest dużo lepszy niż ten, który otrzymujemy z sklepu. Jeśli jesteś na początku gry, to problemów nie powinieneś mieć. Najlepiej w Skyrimie dawać punkty na łucznictwo, skradanie i kowalstwo, okazjonalnie z ciężkim pancerzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi :) Sttark grałem już typowym wojownikiem i skradaczem więc teraz chcę spróbować czegoś troszkę innego , na razie inwestuję w magię zniszczenia, przywracanie, broń jednoręczną i lekki pancerz. Z magi zniszczenia rozwijam perki z czarami ognia i zmniejszające wykorzystanie many za coraz lepsze czary , z przywracania interesuje mnie tylko to co związane z leczeniem a w broni jednoręcznej inwerstuję w miecze. Łucznictwo myślałem z początku rozwijać jednak stwierdziłem że nie ma sensu skoro magia zniszczenia również działa z dystansu. Zobaczę jak dalej będzie z punktami rozwoju , jak nie będę miał w co ładować to pewnie rozwinę zaklinanie i kowalstwo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Po jakichś plus minus 200 godzinach gry przekonałem się do gry Khajiitem :P. Chciałem grać skrytobójcą-złodziejem, i stwierdziłem, że ta rasa będzie najlepsza. Chciałem go zrobić na takiego mrocznego, i, o dziwo, wyszło bardzo fajnie. Tylko trapi mnie jedno pytanie, może ktoś mi doradzi. Ogólnie zawsze kiedy mogę, zakradam się od tyłu i zadaję śmiertelny cios. Zawsze grając takim typem postaci grałem dwoma sztyletami. Jednak teraz zauważyłem, że nie ma znaczenia czy od tyłu zaatakuje jednym czy dwoma, więc przerzuciłem się na jeden. No ale gdy czasem dojdzie do otwartej walki, sztylet czy sztylety nie sprawdzają się dobrze, z uwagi na niski dmg. No to doszedłem do wniosku, że przecież mogę równie dobrze skradać się z mieczem. Czy to ma sens? Bo nie widzę żadnych przeciwwskazań. Obrażenia przecież większe, a jak mnie wykryją to łatwiej walczyć mieczem niż sztyletem. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ataków z zaskoczenia lepiej mieć sztylety a to z tego względu że jest dla nich do odblokowania bonus pietnastokorotnie zwiększający obrażenia a dla mieczy jest bonus sześciokrotny, więc radzę mieć sztylety. Ja kiedy grałem skradaczem to standardowo chodziłem ze sztyletami a na wypadek otwartej walki miałem miecze i myślę że taka opcja jest najlepsza. Chociaż ze sztyletami też idzie sobie poradzić w otwartych starciach dzięki temu że są szybsze od każdego innego rodzaju broni, widoczne to jest zwłaszcza przy starciach z przeciwnikiem z dwuręcznym orężem, zanim on wyprowadzi uderzenie to Ty go kilka razy uderzysz i zdąrzysz jeszcze uniknąć ciosu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Chyba takie rozwiązanie zastosuje, jednak jeszcze o walce sztyletami. Czy ma znaczenie, czy z ukrycia od tyłu zaatakuje dwoma sztyletami czy jednym? Oraz czy podczas otwartej walki bardziej efektywne jest naprzemienne naparzanie LPM i PPM czy ataki "podwójne"? Wracając, sztylety są faktycznie szybkie, jednak mają mniejszy dmg. O ile na nowicjuszu jakoś to ujdzie, to na wyższych poziomach jest ciężko. No ale może jak się wyposażę w jakieś lepsze sztylety, to będzie lepiej. Bo na razie kedwo zacząłem grę i mam tylko stalowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morphine

nie jestem pewien ale z ukrycia chyba nie ma znaczenia czy zaatakujesz dwoma czy jednym jednak mogę się mylić. Natomiast przy otwartej walce wciskając naraz LPM i PPM wyprowadzisz silniejszy atak który zada więcej obrażeń , jednak na początku radzę używac zwykłych uderzeń a mocniejsze zacząć stosować gdy zwiększysz trochę poziom kondycji. Skoro jesteś na początku to od razu radzę dołączyć do gildii złodziei i mrocznego bractwa, dzięki nim szybko podszkolisz się w skradaniu i innych przydatnych umiejętnościach a także zdobędziesz dobre uzbrojenie które może Ci nawet służyć już do końca gry. Ja grałem skradaczem na czeladniku i po ukończeniu tych wątków spokojnie radziłem sobie z większością przeciwników

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Dopóki nie mam perka dającego 15x obrażenia sztyletem, gram sobie mieczem. Na razie gram na nowicjuszu, ale za niedługo się przerzuce na ucznia albo czeladnika. Po prostu ten najtrudniejszy początek gram na najłatwiejszym. A co do frakcji, dołączyłem już do Złodziei, to Mrocznego Bractwa pewnie dołącze po ukończeniu wątku tych pierwszych. Choć szczerze mówiąc, Złodzieje mają fajniejszą zbroję frakcji, no i zbroję Słowików :D. A z tymi sztyletami i poziomem trudności to tak jak mówię, gdy trochę "podkoksuję" postać, przerzucę się na dwa daggery i zwiększe poziom. Wogóle granie takim złodziejem skrytobójcą jest świetne ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morphine

fajny sztylet był za wykonanie zadania dla jednej z daedr, grając skrytobójcą i mając wysoki poziom kradzierzy kieszonkowej można szybko rozwinąć inne umiejętności :D co do poziomu trudności to warto go zwiększać co jakiś czas, gdy grałem skrytobójcą to mając coś około 30 poziom na czeladniku nie było co robić bo nawet bez skradania bez problemu rozwalałem każdego , nawet smoki padały zbyt szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do tego ataku z ukrycia. Nie wiem co jest lepsze w teorii(samo LPM/PPM lub naraz), jednak zauważyłem, że w praktyce lepiej jest nacisnąć jeden przycisk. Dlaczego? Bo ataku dwoma sztyletami nie można wykonać w ruchu. Tak więc gdy nasz cel sobie idzie, to nie możemy idąc na niego zaatakować, tylko trzeba się zatrzymać. No a wtedy(wiem z własnego doświadczenia :() często wróg wyjdzie z zasięgu naszego ramienia i nici z silent killa. Także najlepiej uderzać jednym sztyletem. Taka mała porada ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnośnie lekkich pancerzy w skyrim , zastanawiam się nad odblokowaniem perka dającego 25% bonusu do lekkiego pancerza w przypadku ubrania pełnego zestawu na głowę , tors, ręce i nogi, czy ten bonus jest dodawany tylko w wypadku gdy mam wszystko z jednego kompletu np. elfią zbroję na głowę,tors , ręce i nogi czy też w wypadku mieszania np. na głowę maska (widnieje jako lekki pancerz), na torsie elfia zbroja, ręce skórzana i nogi jakaś tam inna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Jak mogę zdobyć jakieś fajne unikatowe sztylety(nie mówię o kowalstwie i modach)? Mam na myśli jakieś questy. Na myśl przychodzi mi Mroczne Bractwo.

Jakoś na końcu ich wątku ginie Astrid, i można zabrać jej broń, bodajże Ostrze Cierpienia

Jakbyście mieli jeszcze jakieś pomysły, byłbym wdzięczny. Na razie na uczniu bez problemu sobie radzę jednym sztyletem i z ukrycia, ale też w otwartej walce, także jest spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym muzeum to masz na myśli quest z

Muzeum Mitycznego Brzasku? Tam się chyba zdobywało Brzytwę Mehrunesa Dagona?

.

Jest tylko jedno muzeum w Gwieździe Zarannej. Właśnie to i przy okazji robienia tego questa możesz przybliżyć się do wykonania innego.

A tego drugiego nie kojarzę, chyba nigdy nie robiłem.

To zrób. Jeśli nie zatnie ci się na etapie konwekcji (wtajemniczeni wiedzą o czym piszę, a nowi i tak nic nie zrozumieją więc jest bez spoilera), to go zdobędziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Od siebie polecę:

Morrowind Graphics Extender XE - nie musisz używać wszystkich efektów, można ustawić np. samą wyższą rozdziałkę oraz AA i AF

Morrowind Code Patch - naprawia masę błędów samego silnika gry

Patche beta do powyższych - głównie patch do MGE XE, oprócz nowych opcji program dostał ode mnie spolszczenie

Better Dialogue Font - wyraźniejsza czcionka, do użycia razem z odpowiednią opcją w MCP

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...