Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Mi się wydaje, że smoki przy smoczych ołtarzach w ogóle nie powinny się respawnować - niemożna wchłaniać z nich dusz, co z jednej strony jest głupie, a z drugiej byłoby nieskończoną farmą dusz, gdyby taka możliwość była.

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obskoczyłem ze trzy smocze ołtarze i w każdym znajduje się smok, jednak żadnej duszy nie wchłonąłem. Z jednej strony jest to zrozumiałe- zbyt łatwe zdobywanie dusz. Przynajmniej człowiek trochę kości zdobędzie. Teraz jak na złość nie mogę spotkać żadnego smoka w losowych miejscach. Wcześniej notorycznie atakowały Falkret, Rzeczną Puszczę, teraz głucho...

Dotarłem do kolejnego smoczego ołtarza i dusza normalnie się wchłonęła. W takim razie miałem problem tylko z jednym smokiem. Musiał mnie zaatakować zanim dotarłem do jego siedliszcza, pokonałem go, a o ołtarzu najzwyczajniej zapomniałem. To by wszystko tłumaczyło.

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer

Premia trzydziestu razy przyznawana jest tylko sztyletom jeśli ma się perk który powoduje że obrażenia zadawane sztyletami z ukrycia są piętnaście razy większe. Sądze że dla mieczy ta premia również działa, ale zwiększa obrażenia tylko dwukrotnie. Ale ja sobie ten problem rozwiązałem modem stworzonym na własną rękę. Jak zdobędę perk to ludzi z ukrycia mogę bez problemu siekać wszystkim czym zapragnę. Czy to mieczem, czy toporem, czy ciężkim orężem. Ba, nawet dłońmi.

@Arlekin

Ten sztylet to Mehrunes' Razor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos smoków to ich AI potrafi być dobijające. Nie wspominając o tym, że jeśli postanowi się przez jakiś czas ignorować smoczą otoczkę, to zostaniemy zalani pojedynkami z tymi stworzeniami. Sam zanim udałem się do Whiterun miałem już w "plecaku" ze 6 smoczych dusz, których nawet nie planowałem wydawać :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to możliwe, skoro smoki nawet się nie pojawiają dopóki się nie zrobi tego questa dla Jarla Ballgruufa? Nawet przy ołtarzach ich nie ma.

Mówię serio. Ja w każdym TESie odpuszczałem sobie wątek główny, nie inaczej stało się w Skyrimie. Wpierw chciałem zdziałać coś w gildii magów (wtedy nie wiedziałem jeszcze, że jej "nie ma"). W tej chwili na 28 poziomie moja postać ma 9 dusz smoków w zapasie i może ze 7 odblokowanych krzyków (z czego dwa na drugim poziomie i jeden na trzecim). Sam byłem zdziwiony, że smoki, te z losowej kategorii, atakują mnie dość często. Może właśnie dlatego, żebym w końcu się zabrał za wątek główny (not cool ;p; w tej chwili wątek główny już mam popchnięty za walkę z pierwszym imiennym smokiem)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to możliwe, skoro smoki nawet się nie pojawiają dopóki się nie zrobi tego questa dla Jarla Ballgruufa? Nawet przy ołtarzach ich nie ma.

Z tego co przeczytałem, pojawianie się smoków jest zależne od poziomu postaci i jeszcze tego, jak długo grasz (po pewnym czasie musi się któryś pojawić). Pewnie przegrał tyle, że i tak losowy smok się pojawił, to jest oskryptowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sachees

A co powiesz na zbroję Słowika? Opłacalne jest wysilanie się po nią grając złodziejem?

Przepraszam za późną odpowiedź, ale...

Zbroja słowika jest chyba słabsza od najlepszej zbroi mrocznego bractwa, ale i tak chyba była mocna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz miałem bardzo irytującą sytuację ze smokiem. Przyłączyłem się do gromowładnych i miałem się udać do jednego z ich obozów by dowiedzieć się jaki jest plan ataku na kolejną twierdzę. Na miejscu niestety nie mogłem porozmawiać z nikim bo wszyscy byli w trybie walki gdyż nad obozem latał smok. Nie lądował nigdzie, nikogo nie atakował tylko tak krążył a pod nim cały obóz z wyciągniętymi mieczami ganiał w kółko. Trwało to chyba z 15 minut zanim w końcu wylądował i można go było zatłuc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up To ja miałem chyba gorzej. W zadaniu dla Akademii, gdy wracamy z Laską Magnusa, Akademia jest otoczona polem siłowym (mam nadzieje, że nie spoileruje za bardzo) i trzeba porozmawiać z jednym z magów poza tym polem. Wyobraźcie sobie jak bardzo wkurzony musiałem być, gdy chcąc porozmawiać z 'nim' co mam dalej zrobić, a ten polazł za "nieprzenikalną" barierę walczyć z smokiem. Nawet qiuckload'y nie pomagały. Musiałem umiejętnie uciec od walki i wrócić za jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam DLC Dragonborn i w Gwieździe Zarannej zaatakował mnie smok, więc użyłem krzyku i wsiadłem na niego . Poleciał mi do Akademii, zsiadłem i przyłączyłem się do magów, babka miała mnie oprowadzić po tej gildii, tylko, że smok przestał być posłuszny pod wpływem krzyku i zaczął atakować mnie, więc go zabiłem. Tylko, że misja mi się zbugowała i ta kobita nie oprowadzała mnie po akademii tylko robiła domyślne czynności np. siedzenie na łóżku, chodzenie po akademii, jedzenie, a jak się do niej zwracałem, to mówiła żebym przyszedł później, bo musi mnie oprowadzić.

Ostatecznym rozwiązaniem problemu było przesunięcie kodem tej misji.

Edytowano przez Wawarsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Umiejętnie uciec od walki" xD

Miałem w takim momencie zapisaną grę, że praktycznie od razu nie mogłem uciec od walki, bo smok już był w pobliżu, a mimo to usilnie już "blokował się" w Akademii. Musiałem zmienić lokację i poczekać kilka godzin.

A to ta laska nie wyłączała tego pola?

Tak, ale wtedy tego nie wiedziałem, bo Tolfdir właśnie od razu chciał dać popalić smokowi z okolicy ;D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ją zdobyć na 2 sposoby: dostaniesz ją w wątku Gromowładnych lub zdobędziesz na jakimkolwiek oficerze w wątku Legionu. Z jednym modem ulepszającym kowalstwo (Smithing 2.0) można ją sobie nawet zrobić. Tylko na hełm potrzeba 1 skóry niedźwiedzia. Zwykłego, nie jaskiniowego ani tym bardziej śnieżnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to jest lekki pancerz. Jedynie Stormlord Armor jest ciężkim pancerzem u Gromowładnych (można go mieć np. dzięki modowi o takiej samej nazwie - jest w Wichrowym Tronie, w Hjerm, w skrzyni za łóżkiem na piętrze). Szkoda tylko, że nie daje jakiś porządnych, magicznych bonusów, ale od czego jest zaklinanie.

2 sprawy: nie mogę zacząć wątku Mrocznego Bractwa żeby potem efektywnie poćwiczyć sobie szkołę przywołania (co ma jedno do drugiego mogę chętnym wyjaśnić, ale to będzie spoiler). Wykonałem zadanie dla tego dzieciaka, ale nic się dalej nie dzieje.

Druga sprawa to drobna refleksja. Możecie się śmiać, ale tak po mojemu efekty niektórych czarów (szczególnie przywracania) zostały jak dla mnie trochę zbyt "wybajerzone". Chodzi mi o to, że za dużo tam świateł, migania itd. Osoba z epilepsją mogłaby mieć poważne problemy podczas grania magiem. Nie mam epilepsji jeśli ktoś by miał wątpliwości. Dzisiaj sobie trenowałem szkołę przywracania i robiłem to jednak z zamkniętymi oczami i obczajałem na słuch kiedy zwiększył mi się poziom umiejętności oraz poziom postaci, bo inaczej nie wytrzymywałem. Może dlatego, że grałem trochę osłabiony. Tak czy inaczej problem jest i po mojemu nie jest zabawny dla epileptyków.

Edytowano przez Santus Faustus I
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrek wcale zły nie jest. Jednak trzeba go odpowiednio dopieścić; patche, mody graficzne - to przy tym tytule to must-have. No, graficzne to już od uznania zależy. Ja jednak mam (w Morrowind) 36 różnorakich modów graficznych.

A, no i w tym przypadku można się zainteresować Skywind.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...