Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Jak ktoś chce hardkorowego RPG to nie powinien się brać za ukonsolowanego Morrowinda, a za darmowego Daggerfalla od razu. Gigantyczne podziemia, wrogowie potrafiący zajść za skórę bez odgórnego ustalania ich dziesięć poziomów przed graczem, ogromny świat, więcej gildii, więcej questów i intrygująca linia fabularna...

Której z powodu baboli nie idzie ukończyć :P

Ale za to jest dostępny za free na stronie Beth. Co prawda na nowym sprzęcie / systemie może być ciężko to odpalić, ale podobno się da :D

Hmmm Morrowinda nawet chyba mam, wersję PL w pudełkach (podstawka i 2 dodatki, każdy w oddzielnym pudle). Rozważałem sprzedaż tego, ale chyba nie jest kompletne :( Poza tym zostawiłem to na drugim końcu Polski :(

Chyba jednak lepiej kupić to online, choćby by się nie gubiło :) GoG? Steam? Było za grosze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w empiku mozna zamowic gre aby mozna bylo ja potem wybrac?

Raczej nie mają takich usług, przynajmniej ja się z tym nie spotkałem. Zamawiać u nich można tylko te pozycje, które są u nich w ofercie.

Rowniez chcialem zagrac w Morrowinda ale niestety nie wiem gdzie mozna go kupic. Przez internet nie chce kupowac a w sklepach raczej go nie ma.

Kupowanie przez internet to nic strasznego, sam kiedyś byłem niechętny, teraz większość gier, jakie nabywam są ze sklepów internetowych i transakcji przeprowadzonych przez internet.

Ja polecam gametrade.pl , znalazłem tam sporo ofert sprzedaży Morrowinda w różnych wersjach, za naprawdę przysłowiowe grosze. Możesz też założyć temat na tym forum z ogłoszeniem chęci kupna Morrowinda, sam zdobyłem swój egzemplarz w ten sposób, na tym forum :wink: . Jeśli już się zdecydujesz na zakup to polecam wersję wraz z dodatkami, pozwoli Ci to później na zmodowanie gry wspomnianym Overhaulem , całkowicie poprawiającym grę m.in. graficznie .

Edytowano przez Diabolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LiOx - daggerfalla można bez problemu odpalić przez dosboxa i nie wymaga to nie wiadomo jakiej wiedzy, bo jest do tego załączona instrukcja instalacji :D

Ja bym sobie chętnie pograła w Daggerfalla, ot tak, z czystej ciekawości. Jednak mimo usilnych prób na mojej viście dosboxa uruchomić nie dałam rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy wymagania sprzętowe dla The Elder Scrolls V: Skyrim:

Minimum System Requirements:

OS: Win XP/7/Vista (32 or 64 bit)

CPU: dual core 2GHz

RAM: 2GB

HDD: 6GB hard disk space

GFX: DX9c video card with 512MB RAM

OTHER: Internet Access for Steam activation

Recommended System Requirements:

OS: Win XP/ 7

CPU: quad-core Intel/AMD

RAM: 4GB

HDD: 7GB

GFX RAM: DX9 video card with 1 GB

GFX: GTX 260/Radeon 4890 or higher

Audio: DX compatible sound card

Ogólnie nie jest źle, chociaż konfiguracja rekomendowana jest nieco wyższa od tej przewidywanej...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 6 gb jak na dzień dzisiejszy to naprawdę niewiele

Mnie się wydaje że wystarczająco, że jest to standard na dzisiejsze gry, no może przesadzam - 9GB to taka średnia. Co prawda są i produkcje które mają po kilkanaście gb instalacji (Turok z tego co pamiętam miał bardzo dużo, a wcale nie wyglądał bosko) ale to wcale nie znaczy , że oszałamiają wyglądem, Crysis (pierwszy) po instalce zajmuje troszkę ponad 6GB, Fallout 3 z dodatkami około 8,5GB , najnowszy Deus potrzebuje 9GB :wink: Wiem , że te gry są różne graficznie ale jak widać czasem te kilka GB wcale nie robi wielkiej różnicy, czasem nawet nie wychodzi to na plus.

Edytowano przez Diabolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość tekstur to nie wszystko, ważnym jest także, aby engine potrafił owe tekstury wyświetlać sprawnie i wiernie. Mój zmodowany Unreal 1 waży zaledwie gigabajt, a wygląda lepiej, niż niektóre o sześć lat młodsze i parę GB grubsze pozycje.

Co prawda, ponieważ to gra od Bethesdy, owe wynurzenia są cokolwiek na wyrost, ale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często do gry są dołączane inne języki, niż angielski i ten z którym gramy, a są nam właściwie do niczego nie potrzebne..

Żeby nie było, że zachęcam do piracenia, chccę tylko pokazać, że gra może ważyć mniej nie tracąc na jakości. Z tego co słyszałem, najwięcej ripów jest pozbawionych właśnie dodatkowego języka, albo mają skompresowane intro i gra po takim zripowaniu waży np. 2Gb zamiast 8GB.

Tak więc - nie piracimy!

Far Cry 2 ważył 3GB, a świat miał ogromny i rozbudowany. Ale nie grałem, więc w 100% pewien nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się ucieszyłem jak zobaczyłem wymagania. Będę mógł odpalić na swoim już 3 letnim kompie. A że gram teraz dość namiętnie w Obliviona ( na tyle namiętnie, że nisamowicie zezłościło to ju moją kobietę i muszę kilka dni przerwy zrobić) i nie mogę się doczekać tego 11. 11 oby tylko wolne pieniądze na to były.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się doczekać tego 11. 11 oby tylko wolne pieniądze na to były.

U nas poczekamy sobie o jeden dzień dłużej - 12.11.11 - bo 11 to święto państwowe i sklepy będą pozamykane :smile:

Mój zmodowany Unreal 1 waży zaledwie gigabajt, a wygląda lepiej, niż niektóre o sześć lat młodsze i parę GB grubsze pozycje.

Muszę poszukać i poczytać o modach do Unreal'a, nie sądziłem , że coś robiono w tym kierunku by znacznie poprawić grafikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, i tak znam wymagania ale pytam was się o wasze zdanie. Czy myślicie, że wejdzie SKYRIM na moim pc i będe mógł się cieszyć płynna rozrywką?

Laptop Acer Aspire 5741ZG Intel Pentium Processor p6000, 3GB DDR3 Ram, Radek 5470 512 mb. Spełniam wymagania minimalne nie oczekuje, że pójdzie bóg wie jak ale było by miło jakgby poszedł płynnie. Wiem, że to wróżenie z fusów ale i tak się was zapytam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to, p6000 prawie dwukrotnie wolniejszy od i5. 5470 to też słabizna, większość gier z 2009/10 roku działa pewnie na średnich/minimalnych, w połączeniu z tym prockiem... Ja bym się nie nastawiał, ale zaczekaj na jakieś recenzje, lub opinie przeprowadzone na tym konkretnym laptopie.

Pamiętaj, to tylko domysły ;)

Edytowano przez vimes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...