Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

A czy wiadomo coś o DLC pchających fabułę w przód (i w tył, bo przecież 8 pierwszych misji też wycieli)?
Pewnie kiedyś się pojawią :P Na razie wiadomo o nadchodzącej wendetcie łysola od brudnej roboty, która teoretycznie ma dać 30 misji. Co ciekawe, istnieje bojkot DLC - słusznie - do którego dołączył się nawet scenarzysta obu części Mafii, Daniel Vavra. Oj, przegięli panowie od marketingu... przegięli z tą chciwością.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia 2 obsługuje XFire.

Zostało to wreszcie dodane we wczorajszym patchu xfire. Dopiero teraz...

Zanim kupie jakąś grę staram się dowiedzieć o niej jak najwięcej ze wszystkich możliwych źródeł, bardziej lub mniej obiektywnych....

I tak nie możesz powiedzieć, że się rozczarowałeś, bo sam tej gry nie oceniłeś. NvN też miało bardzo wysokie oceny, a mnie się totalnie nie podobało. Tak samo HL2, więc nie opieraj się tylko na recenzjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdyby Mafia 2 wyszła pod inną nazwą itp to wszyscy skakaliby z radości, ale że to jest Mafia, to tradycja zobowiązuje :laugh:

Mnie zawiódł tylko brak trybu swobodnej jazdy i brak misji pobocznych.

właśnie jest wręcz przeciwnie - wszystko skaczą z radości, bo to w końcu mafia! walić, że jest okrojona do granic możliwości, fabuła pozostawia niedosyt, nie ma żadnych misji pobocznych, błędy itd. Nawet recenzencji nie dają tytułów "gry wszechczasów" pomimo ogromnego hype'a. Coś musi być na rzeczy, nieprawdaż?

I gdyby właśnie mafia 2 nazywała się inaczej, ludzie postrzegali by ją jako mocnego średniaka, bez emocji, ot przejdź, zapomnij.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierajac sie na wypowiedziach roznych ludzi i filmikach z sieci (a niedlugo - mam nadzieje - demie:P) widze, ze gra budzi naprawde duze kontrowersje. Moim zdaniem Kreek ma troche racji. Jakby gra miala inny tytul, to nie byloby taryfy ulgowej. Na Mafie zas wszyscy dlugo czekali, a atmosfera rosla stopniowo az do momentu premiery - zeby ludzie zaczeli gre naprawde i glosno krytykowac trzeba poczekac. Podobna sytuacja do MW2, kiedy to zaraz po premierze wszyscy zaczeli krzyczec, ze gra jest jednak wspaniala, a byly co do tego watpliwosci. Po miesiacu jednak juz nikt nie mowil, ze byla taka 'cudowna', bo jesli obiektywniej na to spojrzec, to gra nie wnosi absolutnie niczego innego poza tona achievmentow w multi (majacych na sile dowartosciowac gracza) i dwoch ton glupoty w singlu (majacej urozmaicic gre). Z Mafia pewnie bedzie podobnie, a bedzie jeszcze 'ciekawiej' jak za jakis czas ukarze sie DLC oferujace wiele z tego, co obiecano, a potem wycieto. Juz fani to docenia.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Professor ale tak samo jest z wieloma innymi grami, praktycznie o wszystkim decyduje pierwsza część a później to już jej sequele mają trochę lżej, czego? Bo fani pierwszej części baaaardzo rzadko powiedzą, że druga czy dalsza część jest słaba, jeszcze gorzej jest z tak zwanymi "fanatykami" :) Ale do rzeczy, ja tam wątpię by Mafia II mnie zawiodła (jeszcze nie grałem), jedynka była wyśmienita i dwójka pewnie nie pozostaje w tyle :) Po prostu wiem, że gdyby Mafia nie miała tytułu Mafia to była by trochę inaczej oceniana, ale tak samo jest z serią GTA, Gothic, Mass Effect czy (szczególnie) Tomb Raider, bo powiedzmy gdyby np. Tomb Raider Legend był pierwszą odsłoną z serii czy ktoś by w ogóle o nim dzisiaj pamiętał :) Albo dajcie faceta w roli głównej zamiast Lary i już seria dostaje niższe noty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowne stwierdzenie. Wydaje mi się, że sequele zawsze - w większym lub mniejszym stopniu - dzielą fandom części pierwszej na tych, którym rozwój serii się podoba i tych, którym się nie podoba. Części nawet nie muszą się specjalnie od siebie różnić, już ludzie znajdą sobie powody do narzekania/wychwalania. Oczywiście zazwyczaj im sequel bliższy oryginałowi, tym więcej fanów pierwowzoru jest zadowolonych, tylko że po 3-4 takich samych częściach się robi przesyt (vide: Wormsy, Tomb Raider, Prince of Persia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jest tak, że gracze dzielą się na takich fanów, którzy ślepo widzą tylko zalety produkcji, na takich, którzy oczekiwali nie wiadomo czego i się rozczarowali, więc krytykują oraz na tych, co nie mieli z poprzednią częścią do czynienia i oceniają nieco bardziej obiektywnie.

Mi tam jak na razie się Mafia 2 bardzo podoba i jakichś większych błędów nie dostrzegam. Ale z drugiej strony szkoda, że 2K Games chce się nachapać tanim kosztem, że gra została pocięta itp. Gdyby gra się ukazała taka, jaka miała być, to pewnie była by jeszcze lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to pocięcie Mafii II sprawiło, że narazie odpuściłem sobie jej kupno. Jest to idealny przykład tego jak pazerni na kase są wydawcy.

Zarazem sytuacja ta przekonała mnie co do tegom że DLC to "zło".

Mafię II kupie dopiero wtedy gdy wyjdzie w jakiejś tańszej seri ze wszystkimi DLC.

Patrząc na listy wyciętych elememtów z gier okazuje się, że tak naprawdę kupujemy "trochę" dłuższą wersję DEMO danej gry.

Jedyne DLC jak mam zamiar kupić to te do Wiedźmina 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlc podobno wieje nudą, i nie ma żadnej fabuły - to po prostu pakiet misji, jedziesz zabijasz wracasz itp. mógłbym to nawet kupić ale za 20 zł, na razie se odpuszczę - w każdym razie z niepokojem patrze w przyszłość jeśli chodzi o treść następnych dlc...wycięte zakończenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie znalazłem ostatniego 50 playboya i tym samym ukończyłem Mafię na poziomie hard (pierwszy raz skończyłem na normalnym). Przecudna gra.

Przy okazji DLC mam pytanie - czy jest możliwe zainstalowanie Mafii 2 na innym kompie, po czym pobranie DLC, po czym skopiowanie go na pendrive i przeniesienie na drugi komputer?

tak mnie zainspirowała, że właśnie instaluje się GTA IV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...